γκαλοπ

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από markosgr28 »

Βγαίνει και σε μαύρο καντράν, το οποίο προσωπικά δε με εντυπωσιάζει, όπως αυτό. Η έκδοση που μου αρέσει επίσης πολύ είναι το τιτάνιο, που έχει γκρι καντράν με υφή. Είναι και τιτάνιο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1028 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από cupra73 »

Για μένα επειδη εχω αγοράσει ένα σκασμό ρολόγια (και έχω δοκιμάσει ακόμη περισσοτερα) από τις 2 εν λογω Ιαπωνικές εταιριες στα quartz η citizen ΔΕΝ έχει αντίπαλο σε όλους τους τομείς (ομορφιά, ποικιλία, ποιότητα, πολυπλοκοτητες, χρονομετρία και ότι άλλο θες) η seiko ακολουθεί δεύτερη σε αυτό το είδος αλλά βεβαια έχει την πρωτιά στα αυτόματα για κάθε τσέπη και γούστο.!!!
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από markosgr28 »

cupra73 έγραψε:Για μένα επειδη εχω αγοράσει ένα σκασμό ρολόγια (και έχω δοκιμάσει ακόμη περισσοτερα) από τις 2 εν λογω Ιαπωνικές εταιριες στα quartz η citizen ΔΕΝ έχει αντίπαλο σε όλους τους τομείς (ομορφιά, ποικιλία, ποιότητα, πολυπλοκοτητες, χρονομετρία και ότι άλλο θες) η seiko ακολουθεί δεύτερη σε αυτό το είδος αλλά βεβαια έχει την πρωτιά στα αυτόματα για κάθε τσέπη και γούστο.!!!
Φίλε Γιώργο, θα συμφωνήσω. Αυτό έγραψα και εγώ σε αυτήν την κατηγορία που ψάχνει ο φίλος Πέτρος.

Για το θέμα της χρονομετρίας που αναφέρεις, δεν έχω άποψη (σύγκριση με seiko ή άλλη εταιρία εννοώ), για πες....
Εικόνα
petros
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 13, 2015 1:04 am
Has thanked: 0
Been thanked: 63 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από petros »

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=14859" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1028 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από cupra73 »

markosgr28 έγραψε:
cupra73 έγραψε:Για μένα επειδη εχω αγοράσει ένα σκασμό ρολόγια (και έχω δοκιμάσει ακόμη περισσοτερα) από τις 2 εν λογω Ιαπωνικές εταιριες στα quartz η citizen ΔΕΝ έχει αντίπαλο σε όλους τους τομείς (ομορφιά, ποικιλία, ποιότητα, πολυπλοκοτητες, χρονομετρία και ότι άλλο θες) η seiko ακολουθεί δεύτερη σε αυτό το είδος αλλά βεβαια έχει την πρωτιά στα αυτόματα για κάθε τσέπη και γούστο.!!!
Φίλε Γιώργο, θα συμφωνήσω. Αυτό έγραψα και εγώ σε αυτήν την κατηγορία που ψάχνει ο φίλος Πέτρος.

Για το θέμα της χρονομετρίας που αναφέρεις, δεν έχω άποψη (σύγκριση με seiko ή άλλη εταιρία εννοώ), για πες....
Όσον αφορά την χρονομετρία είναι τα μόνα quartz σε αυτό το εύρος τιμής που (χωρίς τον ραδιοελεγχο εννοειται) ο μέσος όρος απόκλισης τους (στην πράξη και όχι βάση manual) είναι στα +-2 έως 5 δεύτερα το μήνα (το divers aqualand analog eco drive έπαιζε στο -1 το τρίμηνο και η orca είναι στο 0 από τότε που την πήρα εδώ και κάνα μήνα. !!!!) στον αντίποδα τα kinetic τρέχουν αρκετά (έως + 15 με 20 δεύτερα).
These users thanked the author cupra73 for the post:
Megalos (Κυρ Ιουν 21, 2015 10:41 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από markosgr28 »

cupra73 έγραψε:
markosgr28 έγραψε:
cupra73 έγραψε:Για μένα επειδη εχω αγοράσει ένα σκασμό ρολόγια (και έχω δοκιμάσει ακόμη περισσοτερα) από τις 2 εν λογω Ιαπωνικές εταιριες στα quartz η citizen ΔΕΝ έχει αντίπαλο σε όλους τους τομείς (ομορφιά, ποικιλία, ποιότητα, πολυπλοκοτητες, χρονομετρία και ότι άλλο θες) η seiko ακολουθεί δεύτερη σε αυτό το είδος αλλά βεβαια έχει την πρωτιά στα αυτόματα για κάθε τσέπη και γούστο.!!!
Φίλε Γιώργο, θα συμφωνήσω. Αυτό έγραψα και εγώ σε αυτήν την κατηγορία που ψάχνει ο φίλος Πέτρος.

Για το θέμα της χρονομετρίας που αναφέρεις, δεν έχω άποψη (σύγκριση με seiko ή άλλη εταιρία εννοώ), για πες....
Όσον αφορά την χρονομετρία είναι τα μόνα quartz σε αυτό το εύρος τιμής που (χωρίς τον ραδιοελεγχο εννοειται) ο μέσος όρος απόκλισης τους (στην πράξη και όχι βάση manual) είναι στα +-2 έως 5 δεύτερα το μήνα (το divers aqualand analog eco drive έπαιζε στο -1 το τρίμηνο και η orca είναι στο 0 από τότε που την πήρα εδώ και κάνα μήνα. !!!!) στον αντίποδα τα kinetic τρέχουν αρκετά (έως + 15 με 20 δεύτερα).
Α, ενδιαφέρον, δεν το ήξερα. Ευχαριστώ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42929
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39870 times
Been thanked: 8659 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από Megalos »

Ενδιαφέροντα στοιχεια Γιωργο :sh:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Marine master
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 26, 2010 1:33 am
Has thanked: 27 times
Been thanked: 78 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από Marine master »

1) Seiko blumo
2) Tissot Visodate
3) Hamilton Khaki auto
4) Οποιοδήποτε G shock με κωδικό >= 9000
These users thanked the author Marine master for the post (total 2):
captain (Τρί Ιουν 23, 2015 10:01 pm) • Megalos (Τρί Ιουν 23, 2015 10:02 pm)
Rating: 15.38%
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: γκαλοπ

Δημοσίευση από captain »

Marine master έγραψε:1) Seiko blumo
2) Tissot Visodate
3) Hamilton Khaki auto
4) Οποιοδήποτε G shock με κωδικό >= 9000
συμφωνώ σε όλα και με την ίδια σειρά ... :cheer:
These users thanked the author captain for the post:
Marine master (Τετ Ιουν 24, 2015 4:31 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
pugman
Δημοσιεύσεις: 2347
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 21, 2012 9:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 1180 times
Been thanked: 1723 times

Re: Απ: γκαλοπ

Δημοσίευση από pugman »

Αυτό το visodate καλό κ άγιο αλλά αυτό το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ που έχει στην ημέρα - ημερομηνία εδώ μου κάθεται. Τι χάλι...

Φιλικά,
Αντώνης
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"
Απάντηση