Tυχαιο;Δεν νομιζω

για να χαλαρωνουμε
Απάντηση
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2768 times

Tυχαιο;Δεν νομιζω

Δημοσίευση από gerogian »

Ειναι τα πανερια τα καλυτερα ρολογια;τα πιο καλοκατασκευασμενα; τα πιο ομορφα;E! ακομα κι εγω …... οχι θα απαντησω. ;)
Rolex,IWC,Patek Philippe,Jaeger lecoultre,Zenith,Omega,Breitling,SEIKO και πολλες αλλες,ειναι εταιρειες με ονειρικα ρολογια,ρολογια που αποτελουν το ιερο δισκοποτηρο για πολλους ρολογοφιλους σε ολο τον κοσμο.

Ειναι οι Alfa Romeo τα καλυτερα αυτοκινητα;τα πιο στιβαρα;τα πιο γρηγορα;E! ακομα κι εγω…..οχι θα απαντησω ;) (στο τετραγωνο).
Mercedes,BMW,Jaguar,Porsche,Aston Martin,FORD,VW,RR,Ferrari,Lambo και πολλες αλλες,ειναι εταιρειες με ονειρικα αυτοκινητα,supercars,αυτοκινητα που ολοι θα ηθελαν να οδηγησουν και να παρκαρουν στο γκαραζ τους.

Τι κοινο λοιπον εχουν τα πανερια και οι Alfitses ,περαν του οτι δεν ειναι η κορυφη στο ειδος τους; :smile:

Το παθος ρε παιδια που διακρινει τους ''υποστηρικτες'' τους,την τρελλα που κoυβαλανε οι ''οπαδοι'' τους!!
Paneristi & Alfisti !!!
Η τρελλα (με την καλη εννοια ;) ) σε ολη της τη μεγαλοπρεπεια!!!
Παθος που δεν εμφανιζεται σε αλλα,καλυτερα,''προιοντα'',τα οποια αντιμετωπιζονται με την πραγματικη τους υποσταση,δηλ. σαν προιοντα.
Σε αντιθεση οι απανταχου paneristi & alfisti λατρευουν τα παιχνιδια τους,δημιουργουν σχεση ζωης μ αυτα,ειναι κομματι τους.
Ισως ευθυνεται το γεγονος οτι και οι δυο εταιρειες προερχονται απο μεσογειακη χωρα με εντονο ταπεραμεντο,ανθρωπους με παθος,ανθρωπους τελειως διαφορετικους απο τους ψυχρους δυτικοευρωπαιους.Ισως εχουν κάτι ιδιαίτερο σαν προϊόντα,ιςως .....κι εγω δεν ξερω τι.
Μη ξεχναμε οτι και η Ferrari ,ιταλικη ειναι.Any way,οτι και αν συμβαινει,ειμαι χαρουμενος που μπορω να πω:

Forza Alfa Romeo-Viva Panerai!!!
Viva Panerai-Forza Alfa Romeo!!!
These users thanked the author gerogian for the post (total 3):
Megalos (Κυρ Ιουν 28, 2015 1:15 pm) • eisenberg (Κυρ Ιουν 28, 2015 1:23 pm) • nick10 (Κυρ Ιουν 28, 2015 1:54 pm)
Rating: 23.08%
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42586
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39153 times
Been thanked: 8489 times

Re: Tυχαιο;Δεν νομιζω

Δημοσίευση από Megalos »

Iσιγουρα Σπύρο μου δεν ειναι τυχαίο
Σιγουρα παίζει ρόλο το μεσογειακό ταμπεραμέντο
Πιστεύω όμως ότι παίζει ρόλο και το μάρκετινγκ των εταιριών αυτών
Η προβολή των προϊόντων τους στα panerai με την σπανιοτητα τους και τις συγκεκριμένες εκδόσεις τους
Στις Alfa με το στήσιμο των αυτοκινητων της...την οδηγικη της συμπεριφορά ...το αγωνιστικό της προφίλ
Αυτα Σπύρο κατ´εμε...και δεν ειναι τυχαία :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: Tυχαιο;Δεν νομιζω

Δημοσίευση από eisenberg »

Οι ιταλοι ανεκαθεν εχουν προιοντα που στοχευουν στο συναισθημα!
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
director
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 41 times

Re: Tυχαιο;Δεν νομιζω

Δημοσίευση από director »

τελεια και παυλα,ΑΛΦΑ ΕΙΣΑΙ ΤΑΥΛΑ
These users thanked the author director for the post:
Megalos (Δευ Ιουν 29, 2015 9:27 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12446
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5155 times

Re: Tυχαιο;Δεν νομιζω

Δημοσίευση από markosgr28 »

Θα συμφωνήσω! Δεν είναι ασήμαντο ένα προϊόν να δημιουργεί τέτοια συναισθήματα στον κάτοχο του!

Πανέρι δεν είχα ποτέ για να ξέρω, μπορώ να πω όμως ότι στις φωτο δεν κάνουν την αίσθηση που κάνουν στην πραγματικότητα, είναι πολύ καλύτερα. Καταλαβαίνω όμως για τις Αλφα και θα συμφωνήσω απόλυτα!
Εικόνα
Απάντηση