ποδηλατα

για να χαλαρωνουμε
Άβαταρ μέλους
antonis_ch
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 391 times

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από antonis_ch »

giorgos mg έγραψε:


Αντωνη ευχαριστω!
αστα..
οταν ημουν μικρος..
τωρα δεν ειμαι για σουζες..
τουλαχιστον με ποδηλατο 0100

φιλικα
γιωργος
Ελα φρονιμα!!! Εχεις και κατι ρολογια να χαρεις mate....!!! 0200

Φιλικα,

Αντωνης
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42911
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39837 times
Been thanked: 8654 times

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από Megalos »

trelovet ξερω οτι εισαι γνωστης του αθληματος ..οποτε αν μπορεις γραψε μας λιγο περισσοτερα πραγματα για αυτο
μαρκες , μοντελα , υπερ -κατα
(α , πηγαινε να δεις και τα περι φωτογραφιας :comp:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Stardrive
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 7:28 pm
Τοποθεσία: Lagrange point
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από Stardrive »

Ax ωραία τα ποδήλατα παιδιά πολύ ωραία...

Μεγάλωσα όμως είναι και ανηφόρες εδώ που μένω και ο χρόνος λίγος...

Ax ωραία τα ποδήλατα παιδιά πολύ ωραία...
Time is always present ticking or not
Η ευρυμάθεια δεν σε κάνει απαραίτητα καλύτερο άνθρωπο.
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από marios_ch »

Να το χαίρεσαι φίλε και καλές γυμναστικές...

Υ. Γ. πολύ μ αρέσει η περιοχή που μένεις πάρα πολύ όμως... Προσφέρεται για το άθλημα...!!!!
Άβαταρ μέλους
trelovet
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:29 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από trelovet »

Megalos έγραψε:trelovet ξερω οτι εισαι γνωστης του αθληματος ..οποτε αν μπορεις γραψε μας λιγο περισσοτερα πραγματα για αυτο
μαρκες , μοντελα , υπερ -κατα
(α , πηγαινε να δεις και τα περι φωτογραφιας :comp:
Δεν ξέρω τι ακριβώς θα ήθελες να γράψω, νομίζω ότι αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι μπορώ να του προσφέρω κάποια συμβουλή ειδικά σε ότι αφορά το ποδήλατο και τον εξοπλισμό του, γιατί από συμβουλές προπονητικής και σωστής άσκησης έχω μάλλον ελλειπείς γνώσεις 0200 . Όσο για την φωτογραφία έχω διαβάσει όλα όσα γράφτηκαν που περισσότερο παραπέμπουν σε επαγγελματική απασχόληση με το είδος , εγώ είμαι πολύ πολύ ερασιτέχνης, πάντως έμαθα πολλά 3600 .
Πληροφοριακά να αναφέρω ότι ασχολούμαι ερασιτεχνικά με το ποδήλατο βουνού, έχω στην κατοχή μου 4 ποδήλατα βουνού και ένα street, και ετοιμάζομαι οσονούπω για την αγορά ενός carbon βουνού διπλής ανάρτησης με χαρακτήρα marathon/trail.
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πληρώναν για να την κάνουμε !!!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ - Φλώρινα
giorgos mg
Δημοσιεύσεις: 2470
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:46 pm
Has thanked: 387 times
Been thanked: 111 times

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από giorgos mg »

ειπες τη μαγικη λεξη...

CARBON... :drink:

ειμαι ερωτευμενος με αυτο το υλικο 0100
οποτε ξερεις περισσοτερα φιλε Γιωργο!
αν θες μας λες τα ποδηλατα που εχεις στην κατοχη σου και κατα ποσο εισαι ευχαριστημενος απο το καθενα ;)

φιλικα
γιωργος
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42911
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39837 times
Been thanked: 8654 times

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από Megalos »

παιδια ο trelovet παντα σεμνος 3600
φιλε μας και για τα ποδηλατα ξερεις πολλα και οπως λεει ο giorgos mg πες μας περισσοτερα
αλλα και για φωτογραφικες ,εστω ερασιτεχνικα, ξερεις πολλα οποτε θα ελεγα να μας πει και εσυ κατι
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από VIWOW »

Αγαπώ και εγώ το ποδήλατο και μάλιστα όταν ήμουν φωτογράφος το χρησιμοποιούσα κάθε ημέρα. Έχω μάλιστα διαφορετική εμπειρία από τους υπόλοιπους για την σχέση με τα αυτοκίνητα. Το ποδήλατό μου (ένα Peugeot city bike, δηλαδή με 28άρες ρόδες σε πάχος μεταξύ mountain και κούρσας) μου είχε στοιχίσει 200.000 δρχ. Τα αξεσουάρ του, όσο έκανε μια μοτοσυκλέτα την εποχή εκείνη. Έτσι όταν "έσκαγα" σε πλατεία με το ειδικό κράνος με ενσωματωμένο φωτάκι, φωτάκι στο μανίκι, ειδική ταινεία στις ζάντες που τις έκανε να λάμπουν από το πλάι, καθρεφτάκι διαμέτρου 2 εκατοστών που προσαρμόζεται επάνω στον βραχίονα των γυαλιών, ειδικά ρούχα και παπούτσια, γάντια, γυαλιά σκούρα την ημέρα και κίτρινα το βράδυ, τιμόνι "ταυράκι" για τις ανηφόρες, αλλά και το άλλο που ξαπλώνεις επάνω του για καλύτερη αεροδυναμική στις μεγάλες ταχύτητες κλπ, όλοι φρέναραν να χαζέψουν το UFO-ποδήλατο. Μερικοί γελούσαν, αλλά εγώ είχα ήδη φύγει και τους είχα αφήσει πίσω μου...

Τα τελευταία χρόνια λόγω του προβλήματος στην όραση δεν κάνω ποδήλατο.

Θέλω να αγοράσω το κουκλί παρακάτω:

Εικόνα

Η τιμή του βέβαια είναι κοντά στα 3000 ευρώ, αλλά είναι και ανάλογα εξοπλισμένο.

Φιλικά

Κωστής
Άβαταρ μέλους
ACIDBLACK
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 6:53 pm
Τοποθεσία: οπου εχειο ζεστη σκονη και υγρασια την ημερα και τσουχτερο κρυο την νυχτα.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από ACIDBLACK »

ελιωνα στα τιμονια διαφορων Βmx απο τα 12 ....ειχα βαλει λυτους και δεμενους να μου βρισκουν ανταλακτικα απο το εξωτερικο ....τρελες βολτες στην αλλη ακρη της αθηνας για να βρουμε χωμα και τετοια
Το 1989 εδωσα κοντα στα 180000 για να αγορασω σε κομματια το ποδηλατο που συναρμολογησα με τα χερακια μου..
τα θυμαται κανεις τα kuwahara?αμερικανικη τριβη carbon στεφανες titanium aloy shimano parts και συνολικο βαρος
9300gr...τα λαστιχα τα αγοραζα καθε δυο βδομαδες....η μανα μου ειχε τρελαθει γιατι γυρναγα καθε λιγο γρατζουνισμενος
κατα διαλου τυχη δεν εσπασα ποτε μου τιποτα (το ποιοσυνηθισμενο ηταν να σπασεις καμια κνημη)
θυμαμαι ακομα το ρεφενε που βαλαμε διιαφοροι να γκαζαρουμε μπουλντοζα για να μας κανει μια υποτυπωδη πιστα
στον πυργο βασιλλισης νυν παρκο αντωνη τριτση....εμφανιστηκε ενας βοσκος και το επαιζε καμποσος....
αλλα ειμαστε καμμια 15 ζορικα 15 χρονα και εγινε το ελα να δεις .....
τα θυμαται κανεις τα kuwahara?
μετα ψηλωσα γρηγορα και ηταν ακομα ποιο δυσκολο να βρω σκελετο στα μετρα μου ....
τωρα χρειαζομαι 28" και το σκεφτομαι .....αλλα εχω αλλα ζορια μπροστα μου....
να μετακομισω!!!!!
η σοβαροτητα ειναι η ασπιδα των ηλιθιων
-Montesqueieu
η σοβαροτητα συνιστα καταφανεστατο συμπτωμα δυσπεψιας
-Friedrich Nietzhe
Άβαταρ μέλους
ACIDBLACK
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 6:53 pm
Τοποθεσία: οπου εχειο ζεστη σκονη και υγρασια την ημερα και τσουχτερο κρυο την νυχτα.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: ποδηλατα

Δημοσίευση από ACIDBLACK »

ACIDBLACK έγραψε:ελιωνα στα τιμονια διαφορων Βmx απο τα 12 ....ειχα βαλει λυτους και δεμενους να μου βρισκουν ανταλακτικα απο το εξωτερικο ....τρελες βολτες στην αλλη ακρη της αθηνας για να βρουμε χωμα και τετοια
Το 1989 εδωσα κοντα στα 180000 για να αγορασω σε κομματια το ποδηλατο που συναρμολογησα με τα χερακια μου..
τα θυμαται κανεις τα kuwahara?αμερικανικη τριβη carbon στεφανες titanium aloy shimano parts και συνολικο βαρος
9300gr...τα λαστιχα τα αγοραζα καθε δυο βδομαδες....η μανα μου ειχε τρελαθει γιατι γυρναγα καθε λιγο γρατζουνισμενος
κατα διαλου τυχη δεν εσπασα ποτε μου τιποτα (το ποιοσυνηθισμενο ηταν να σπασεις καμια κνημη)
θυμαμαι ακομα το ρεφενε που βαλαμε διιαφοροι να γκαζαρουμε μπουλντοζα για να μας κανει μια υποτυπωδη πιστα
στον πυργο βασιλλισης νυν παρκο αντωνη τριτση....εμφανιστηκε ενας βοσκος και το επαιζε καμποσος....
αλλα ειμαστε καμμια 15 ζορικα 15 χρονα και εγινε το ελα να δεις .....
μετα ψηλωσα γρηγορα και ηταν ακομα ποιο δυσκολο να βρω σκελετο στα μετρα μου ....
τωρα χρειαζομαι 28" και το σκεφτομαι .....αλλα εχω αλλα ζορια μπροστα μου....
να μετακομισω!!!!!
η σοβαροτητα ειναι η ασπιδα των ηλιθιων
-Montesqueieu
η σοβαροτητα συνιστα καταφανεστατο συμπτωμα δυσπεψιας
-Friedrich Nietzhe
Απάντηση