αγορες απο ebay..

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Απάντηση
chrismakis
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 02, 2013 4:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αγορες απο ebay..

Δημοσίευση από chrismakis »

καλησπερα σε ολους..αν αυτο το θεμα το γραφω σε λαθος σημειο ζητω εκ τον προτερων συγνωμη απο τους διαχειριστες καθότι ειμαι νεος στο forum..εκτιμω αφανταστα τις γνωσεις σας και μοιραζομαι μαζι σας το ιδιο παθος για το ρολοι..θα μπω στο θεμα γρηγορα να μη σας κουραζω..τον τελευταιο καιρο χαζευω διαφορα ρολογια στο ebay..καποια απο αυτα ειδικα vintage μου εχουν κεντρησει το ενδιαφερον εξαιτιας της ομορφιας τους αλλα και της χαμηλης τιμης τους..πως μπορω να τσεκαρω αν οντως ειναι γνησια..;αν οντως η κατασταση που περιγραφεται ειναι αληθινη;αν οχι πως διασφαλιζομαι σαν πελατης..και εν τελη η γνωμη σας ποια ειναι;αξιζει μια τετοια κινηση..;
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: αγορες απο ebay..

Δημοσίευση από ggli »

Φίλε καλησπέρα ,
Γενικά στο eBay ισχύει αγόρασε τον πωλητή , οχι το προϊόν ,
Φρόντισε ο πωλητής να εχει καλη βαθμολογία , οχι ότι σε διασφαλίζει 100%, αλλα λιγοστευεις τις πιθανότητες , επίσης η αγορα μέσω Paypal ειναι ασφαλείς , ένα άλλο όπλο ειναι το feedback μετα την πώληση .
ggli
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: αγορες απο ebay..

Δημοσίευση από eisenberg »

Μακρυα απο βινταζ ρολογια αν δεν τα γνωριζεις.Πρωτα ''μελετη'' και μετα αγορα ;)
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: αγορες απο ebay..

Δημοσίευση από aris911 »

Γενικα ειμαι υπερ μιας αγορας βινταζ ρολογιου γενικα.
Εχουν αλλο αερα. Απο οπου και αν τα αγορασης τελικα θα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος και για επιπλεον χρηματα.
Για σερβις και ισως και για αντικατασταση καποιον μερων σε περιπτωση που δεν ειναι ολα οπως πρεπει να ειναι. Το δευτερο βεβαια εχει να κανη αποκλειστικα με εσενα και μεχρι σε ποιο βαθος θα θελεις να προχωρησης.
chrismakis
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 02, 2013 4:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: αγορες απο ebay..

Δημοσίευση από chrismakis »

δε θα στενοχωρηθω αν χρειαζεται να δαπανησω επιπλεον χρηματα για αντικατασταση καποιων μηχανικων μερων και ενα καλο service οσο θα στενοχωρηθω αν διαπιστωσω πως δεν ειναι γνησιο..και με την πειρα που διαθετω δυστηχως δε μπορω ουτε απο κοντα ποσο μαλλον απο μια φωτο..αυτο με προβληματιζει περισσσοτερο..βλεπω πανεμορφα ρολογια (για τα δικα μου γουστα) σε προσιτες τιμες και δε ξερω τι να κανω..
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: αγορες απο ebay..

Δημοσίευση από aris911 »

Μην στεναχωριεσε.
Οταν χρειαστης βοηθεια υπαρχουν μελη με γνωσεις που ειναι προθυμα να σε βοηθησουν.
Απάντηση