Panerai

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από gerogian »

Argo982001 έγραψε:Παρα πολυ εντυπωσιακη ακριβεια...πιο λογικο θα μου φαινοταν να ειναι -63 sec....αν και αυτο θα ηταν παρα πολυ για μειον....αλλα εισαι σιγουρος οτι τα λεπτα ηταν τα ιδια??
Απολυτως,εξ αλλου η ολη διαδικασια και μετρηση εγινε με τη συνεργεια του Θοδωρη(koubilaihan=εγγυηση).
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42938
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39906 times
Been thanked: 8665 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Megalos »

μαλιστα Σπυρο ...σε τι συνιστατο η συνεργεια ? αληθεια τι κανει ο Θοδωρης ...χαθηκε απο εμας :sad:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Argo982001
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2012 2:28 pm
Has thanked: 642 times
Been thanked: 506 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Argo982001 »

Ok !!Αν και το οτι ησουν με το Θοδωρη,δεν το ξερω το παιδι,δε μου λεει και τιποτα,απο την αποψη οτι δε χρειαζεται να εισαι και επιστημονας για να δεις την ωρα....Και μονος σου να το ειχες τσεκαρει δε θα ειχα κανενα λογο να σε αμφισβητησω...Οπως και να εχει να το χαιρεσαι το panerai σου!Ειναι στα 2-3 πιο ομορφα in house 44αρια panerai!!
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Panerai

Δημοσίευση από aris911 »

Πολυ καλο αποτελεσμα.
Μπορεις να μας πεις τον τροπο που το ελεγξατε.
Παραδειγμα το αλλο μεσο μετρησης ηταν κουαρτζ η οχι.
Αν ηταν κουρδιστο η αυτοματο και εκεινο τι απωλειες εχει. Δεν θελω να σε αμφισβητησω αλλα λιγο δυσκολο σε αυτοματο η κουρδιστο να υπαρχει αυτο το αποτελεσμα. Ακομα και CO-AXIAL (που εχουν παρα πολυ καλη χρονομετρια) αυτα τα αποτελεσματα δεν τα εχει.
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από gerogian »

Megalos έγραψε:μαλιστα Σπυρο ...σε τι συνιστατο η συνεργεια ? αληθεια τι κανει ο Θοδωρης ...χαθηκε απο εμας :sad:
Η συνεργεια ειπωθηκε χαριτολογωντας,απλα χαζευοντας τα ρολογια μας ειπαμε να το μετρησουμε ,ως σχετικα νεο γαιτανακι.
Ειναι καλα....δεν εχω υποψη μου κατι σχετικο με το χασιμο. :surprise:
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από gerogian »

Argo982001 έγραψε:Ok !!Αν και το οτι ησουν με το Θοδωρη,δεν το ξερω το παιδι,δε μου λεει και τιποτα,απο την αποψη οτι δε χρειαζεται να εισαι και επιστημονας για να δεις την ωρα....Και μονος σου να το ειχες τσεκαρει δε θα ειχα κανενα λογο να σε αμφισβητησω...Οπως και να εχει να το χαιρεσαι το panerai σου!Ειναι στα 2-3 πιο ομορφα in house 44αρια panerai!!
Εξηγησα στο προηγουμενο post πως ανεφερα τη παρουσια του Θοδωρη,και βεβαια δεν χρειαζεται επιστημονικη γνωση για την παρατηρηση της ωρας.
Την κραταμε για σοβαροτερα θεματα.
Σέυχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,μου αρεσει και μενα ιδιαιτερα!!!
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από gerogian »

aris911 έγραψε:Πολυ καλο αποτελεσμα.
Μπορεις να μας πεις τον τροπο που το ελεγξατε.
Παραδειγμα το αλλο μεσο μετρησης ηταν κουαρτζ η οχι.
Αν ηταν κουρδιστο η αυτοματο και εκεινο τι απωλειες εχει. Δεν θελω να σε αμφισβητησω αλλα λιγο δυσκολο σε αυτοματο η κουρδιστο να υπαρχει αυτο το αποτελεσμα. Ακομα και CO-AXIAL (που εχουν παρα πολυ καλη χρονομετρια) αυτα τα αποτελεσματα δεν τα εχει.
Το ρολοι αναφορας ηταν το i-phone.Ρυθμισαμε την ωρα , την τσεκαραμε μετα απο 3 εβδομαδες και βρηκαμε αυτο το αποτελεσμα.
Argo982001
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2012 2:28 pm
Has thanked: 642 times
Been thanked: 506 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Argo982001 »

Μπορει να ακουστηκε καπως οπως το εθεσα και εχεις δικιο,απλως ηθελα να σταθω σε αυτο που σου ειπα αλλωστε στο οτι θα ειχα απολυτη εμπιστοσυνη σε αυτο που ειπες και μονος σου γνωριζοντας οτι το εχεις τσεκαρει.....Απλως αυτο που ειπα στο αρχικο μου ποστ το ειπα επειδη τα panerai δεν εχουν ενδιξεις λεπτων οποτε μπορει να μπερδευτεις,το εχω παθει κι εγω...το -63 μαλλον ηταν λαθος που ειπα...Αν ισχυε αυτο που ειπα θα ηταν σε +57 Αλλα δεν επιμενω...Το πιστευω αυτο που λες και ειναι πραγματικα πολυ εντυπωσιακο!! :cheer:Το ξαναλεω γιατι το πιστευω,το 359 ειναι πανεμορφο!! :cheer:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Argo982001 την Κυρ Ιουν 17, 2012 11:50 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από gerogian »

Argo982001 έγραψε:Μπορει να ακουστηκε καπως οπως το εθεσα και εχεις δικιο,απλως ηθελα να σταθω σε αυτο που σου ειπα αλλωστ στο οτι θα ειχα απολυτη εμπιστοσυνη σε αυτο που ειπες και μονος σου γνωριζοντας οτι το εχεις τσεκαρει.....Απλως αυτο που ειπα στο αρχικο μου ποστ το ειπα επειδη τα panerai δεν εχουν ενδιξεις λεπτων οποτε μπορει να μπερδευτεις,το εχω παθει κι εγω...το -63 μαλλον ηταν λαθος που ειπα...Αν ισχυε αυτο που ειπα θα ηταν σε +57 Αλλα δεν επιμενω...Το πιστευω αυτο που λες και ειναι πραγματικα πολυ εντυπωσιακο!! :cheer:
ok,προς θεου,δεν υπαρχει κανενα προβλημα :cheer:
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Panerai

Δημοσίευση από aris911 »

Ωραια αλλα
Τα δευτερολεπτα και τα λεπτα δεν εχουν ενδιαμεσες διαβαθμισης.
Αρα αυτο και μονο αυτοματως αλλαζη καποια δεδομενα. Και στο ξαναλεω. Ουτε CO-AXIAL δεν εχει αυτο το αποτελεσμα.
Απάντηση