ROLEX

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
Άβαταρ μέλους
warover
Δημοσιεύσεις: 1025
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 4:38 am
Τοποθεσία: Χανια~Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 34 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από warover »

Wostep έγραψε:
warover έγραψε:
Wostep έγραψε:
warover έγραψε:
Wostep έγραψε:
warover έγραψε:
mninos29 έγραψε:Με 800.000 ρολογια παραγωγη καθε χρονο , πολλες μουφες , νομιζω οτι ειναι υπερτιμημενη και
η εταιρεια αυτη με αφηνει αδιαφορο... Εμενα....

Τωρα εαν ειναι η τριχα ειναι μπλε ή καστανοξανθη νομιζω οτι ολα ειναι θεμα marketing...
Στα χρηματα του daytona προτιμω ενα royal oak ή ακομα και ενα IWC η πολλα αλλα...

Μονο οι Ιταλοι εχουν την κ@@λα του rolex...
3) οι μηχανες τις rolex ειναι σε πολυ καλα επιπεδα σαν συνολο και δυσκολα ακους παραπονα
Μωρέ μια χαρά παράπονα ακούς αρκεί να είσαι στη σωστή θέση ...


Πέρασε μια βόλτα απο το σέρβις και αν τύχει και κάτσεις κανένα μισάωρο τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην δεις δυσαρεστημένο πελάτη ...
Τώρα αν είσαι τεχνικός και έρχεσαι σε επαφή με πελάτες είναι ακόμα πιο εύκολο να γράψεις το βιβλίο "Η Rolex και οι παραπονεμένοι πελάτες της"
Best seller σου λέω ......
τι να σου πω εχουν περασει 3 απο τα χερια μου και ποτε δεν ειχα προβλημα και στο chronoscope s1 που εχω τα πανε φανταστηκα καλα
λες να ειμαι τυχερος?

Δεν θα στο παίξω και εξάλλου ξέρεις ότι δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος !
Και επειδή εσένα πέρασαν 3 απο το χέρι σου (να υπολογίζεις πάντα ότι η κακή χρήση κάνει ακόμα πιο αναξιόπιστα τα ρολόγια) ενώ εμένα περνάνε 3 την ημέρα , να σημειώσω ότι έχω δει αρκετά στραβά !
Και δυστυχώς υπάρχουν πολλοί που έχουν παράπονα ....
Και αν είσαι καλό παιδί θα σου γνωρίσω και κάποιον που θα έχει την σφραγίδα της Rolex να σου πει 5 πράγματα unofficial και off the record που λέμε ...
χε χε εγω καλο παιδι μαλαμα ειμαι ο ατιμος :gent:
ΥΓ
νομιζω θα ειναι πολυ ενδιαφερον οχι τιποτα αλο αλλα να ξερουμε που πανε τα λεφτα μας $0$$$$

Θα ξέρεις επίσης που θα πηγαίνουν και οι μηνύσεις !
Μην αναρωτιέσαι , για εμένα μιλάω !
και πολυ καλα κανεις και διαφωνεις αλιμωνο και αρεσαν σε ολλους τα ιδια πραγματα η ειχαμε τις ιδιες αποψεις θα ηταν ολα τοσο βαρετα η jaeger ειναι και εμενα ισως η πιο αγαπημενη μου εταιρεια αλλα εχει και αυτη ενα μεγαλο προβλημα δεν ειναι ανεξαρτητη για να μπορεσει να δουλεψει οπως θελει
ΥΓ
"Αγαπω" την rolex γιατι βγαζει 800.000 ρολογια που γραφουν ολα rolex και τιποτα αλλο και δεν θα ξυπνισω μια μερα και να παρω ρολοι με μηχανη της και να γραφει Chanel η Lauren στο Dial
Wostep
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 8:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ROLEX

Δημοσίευση από Wostep »

Δεν έχεις καθόλου άδικο ...
In house οπότε έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ...
Αρκεί είπαμε να του συμπεριφέρεσαι καλά να το προσέχεις και να είσαι και λιγο τυχερούλης !
Άβαταρ μέλους
warover
Δημοσιεύσεις: 1025
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 4:38 am
Τοποθεσία: Χανια~Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 34 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από warover »

Wostep έγραψε:Δεν έχεις καθόλου άδικο ...
In house οπότε έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ...
Αρκεί είπαμε να του συμπεριφέρεσαι καλά να το προσέχεις και να είσαι και λιγο τυχερούλης !
οχι inhouse μονο ανεξαρτητος και με πολλα κεφαλαια in house εχει και η ΑP αλλα δινει μηχανες στην chanel
η jlc ειναι manufacture και κανει φασον ρολογια στον Ralph lauren
Wostep
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 8:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ROLEX

Δημοσίευση από Wostep »

warover έγραψε:
Wostep έγραψε:Δεν έχεις καθόλου άδικο ...
In house οπότε έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ...
Αρκεί είπαμε να του συμπεριφέρεσαι καλά να το προσέχεις και να είσαι και λιγο τυχερούλης !
οχι inhouse μονο ανεξαρτητος και με πολλα κεφαλαια in house εχει και η ΑP αλλα δινει μηχανες στην chanel
η jlc ειναι manufacture και κανει φασον ρολογια στον Ralph lauren
Άσε να ζήσουν μωρέ και οι μικρές εταιρίες ...
Αμέσως να πάρεις κεφάλια :P
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από eisenberg »

Αυτο το DeepSea κι αν ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!Αλλα η τιμη,τιμουλα ε? $0$$

http://www.watches.de/en/brand/detail.h ... 1&brand=10
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
warover
Δημοσιεύσεις: 1025
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 4:38 am
Τοποθεσία: Χανια~Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 34 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από warover »

eisenberg έγραψε:Αυτο το DeepSea κι αν ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!Αλλα η τιμη,τιμουλα ε? $0$$$$

http://www.watches.de/en/brand/detail.h ... 1&brand=10
ολα τα DeepSea ειναι για τα" μπαζα "κριμα που χαλασαν 1 τοσο ομορφο σχεδιο οπως το seaDweller :cheerdown:
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από eisenberg »

ολα τα DeepSea ειναι για τα μπαζα κριμα που χαλασαν 1 τοσο ομορφο σχεδιο οπως το seaDweller
Για τα μπαζα?Υπερβαλεις κατα τη γνωμη μου.Νομιζω οτι ειναι κορυφη στην κατηγορια του.Φυσικα και το πρηγουμενο SD ειναι ρολογαρα.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
warover
Δημοσιεύσεις: 1025
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 4:38 am
Τοποθεσία: Χανια~Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 34 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από warover »

eisenberg έγραψε:
ολα τα DeepSea ειναι για τα μπαζα κριμα που χαλασαν 1 τοσο ομορφο σχεδιο οπως το seaDweller
Για τα μπαζα?Υπερβαλεις κατα τη γνωμη μου.Νομιζω οτι ειναι κορυφη στην κατηγορια του.Φυσικα και το πρηγουμενο SD ειναι ρολογαρα.
μιλαω καθαρα σαν σχεδιο οχι ποιοτητα κλπ κλπ (αυτα ειναι κλασικα ρολεξ) πραγματικα δεν μου αρεσε καθολου χοτροκομενο με αστεια λεπτο μπραελε και με μια εκθεση στο καντραν
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από eisenberg »

warover έγραψε:μιλαω καθαρα σαν σχεδιο οχι ποιοτητα κλπ κλπ (αυτα ειναι κλασικα ρολεξ) πραγματικα δεν μου αρεσε καθολου χοτροκομενο με αστεια λεπτο μπραελε και με μια ρκθεση στο καντραν
Θα συμφωνησω για τη φλυαρια στο καντραν,κατα τα αλλα μου αρεσει.Το μπρασελε ειναι πραγματι λεπτο για τον ογκο της κασας αλλα φανταζεσαι ποσο πιο βαρυ θα ητανε με ενα πιο χοντρο μπρασελε;
Απο πωλησεις ξερουμε πως παει?
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
warover
Δημοσιεύσεις: 1025
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 4:38 am
Τοποθεσία: Χανια~Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 34 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από warover »

Εδω μια πολυ καλη φωτογραφικη παρουσιαση του 3135
http://www.chronometrie.com/rolex3135/rolex3135.html
Απάντηση