Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από eisenberg »

markosgr28 έγραψε:Τώρα που έχω καλύτερη εικόνα θα το ντουγιουντίσω (επεξεργαστώ) που λένε και στο χωρίο μου και βλέπουμε...
Μαρκο παρε το Sumo και δε θα χασεις!
Αν θελεις μπορεις και να αναβαθμισεις το μπρασελε του τοποθετωντας το εξαιρετικο κουμπωμα απο το ΜΜ300 που εχει και την ''συρταρωτη'' καταδυτικη προεκταση(κοστος περ. 90$) Ταιριαζει ακριβως στο μπρασελε του sumo.
Aν παλι το βαρεθεις και θελεις να το πουλησεις ειναι απο τα πιο ''ευκολα'' ρολογια στην πωληση.Θα φυγει γρηγορα και σε καλη τιμη ;)
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1356
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 184 times
Been thanked: 225 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από DragonAce »

Georges έγραψε:
DragonAce έγραψε:δε διαφωνώ ότι δίνεις τα λεφτά σου κ δε στα χαρίζει κανείς αλλά εντάξει Γιώργο αυτά συμβαίνουν παντού κ πάντα κ δε σου υπόσχεται κανείς ότι δε θα ξανασυμβεί...σχετικά είναι όλα, δε χρειάζεται να είμαστε τόσο απόλυτοι.
δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που παθαίνει κάτι τέτοιο, πολύ βαρέως το χεις πάρει
οκ..αν εσένα δεν σε πειράζει να σε κοροϊδεύουν κατάμουτρα και μπορείς να το ανεχτείς πάω πάσο..εγώ δεν το αντέχω.

Φιλικά Γιώργος
Γιώργο αυτό κατάλαβες?
όφου πια
καλό βράδυ
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από Georges »

DragonAce έγραψε:
Georges έγραψε:
DragonAce έγραψε:δε διαφωνώ ότι δίνεις τα λεφτά σου κ δε στα χαρίζει κανείς αλλά εντάξει Γιώργο αυτά συμβαίνουν παντού κ πάντα κ δε σου υπόσχεται κανείς ότι δε θα ξανασυμβεί...σχετικά είναι όλα, δε χρειάζεται να είμαστε τόσο απόλυτοι.
δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που παθαίνει κάτι τέτοιο, πολύ βαρέως το χεις πάρει
οκ..αν εσένα δεν σε πειράζει να σε κοροϊδεύουν κατάμουτρα και μπορείς να το ανεχτείς πάω πάσο..εγώ δεν το αντέχω.

Φιλικά Γιώργος
Γιώργο αυτό κατάλαβες?
όφου πια
καλό βράδυ
Μα όταν μου λες οτι είμαι απόλυτος και οτι πολύ βαρέως το έχω πάρει τι να καταλάβω??? Κατάλαβα οτι εσύ δεν θα είχες πρόβλημα και θα συνέχιζες να αγοράζεις ρολόγια τους....εγώ λοιπόν επειδή θεώρησα την όλη ιστορία κοροϊδία, έκλεισα την πόρτα..απλά τα πράγματα.


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42929
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39870 times
Been thanked: 8659 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από Megalos »

ηρεμια παιδια ... ας επανελθουμε ον τοπικ....
Θοδωρη προτεινεις στον Μαρκο το Sumo αλλα ειχα την εντυπωση οτι εχει σταματησει και μονον μεταχειρισμενο η NOS μπορεις να το βρεις :magn:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42929
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39870 times
Been thanked: 8659 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από Megalos »

thomas69 έγραψε:
Megalos έγραψε: να ρωτησω κατι τον Θωμα , ποιο ειναι το Orient Star Revolver ?
Φίλε Κώστα το Orient Star Revolver είναι αυτό

Image

Ονομάστηκε έτσι γιατί η στεφάνη του θυμίζει γεμιστήρα από revolver
Θωμα ευχαριστω φιλε
αν μπορεις πες μας για αυτο το μοντελο σε αλλο τοπικ
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από markosgr28 »

eisenberg έγραψε:
markosgr28 έγραψε:Τώρα που έχω καλύτερη εικόνα θα το ντουγιουντίσω (επεξεργαστώ) που λένε και στο χωρίο μου και βλέπουμε...
Μαρκο παρε το Sumo και δε θα χασεις!
Αν θελεις μπορεις και να αναβαθμισεις το μπρασελε του τοποθετωντας το εξαιρετικο κουμπωμα απο το ΜΜ300 που εχει και την ''συρταρωτη'' καταδυτικη προεκταση(κοστος περ. 90$) Ταιριαζει ακριβως στο μπρασελε του sumo.
Aν παλι το βαρεθεις και θελεις να το πουλησεις ειναι απο τα πιο ''ευκολα'' ρολογια στην πωληση.Θα φυγει γρηγορα και σε καλη τιμη ;)
Ευχαριστώ για τη χρήσιμη πληροφορία! Γενικά δεν είμαι από τα άτομα που "πειράζω" τα ρολόγια μου. Βέβαια αυτό δεν είναι κανένα σοβαρό πείραγμα...

Ναι το ξέρω ότι πουλιέται εύκολα. Είναι ένα κριτήριο επιλογής που σκέφτομαι στις επιλογές μου σε ρολόγια τον τελευταίο καιρό. Αλλά μετά από τόση σκέψη, δε θέλω να καταλήξω να το πάρω, σκεπτόμενος αυτό το κριτήριο. Ή θα πω ότι το θέλω και το παίρνω ή περιμένω λίγο ακόμα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από markosgr28 »

Megalos έγραψε:ηρεμια παιδια ... ας επανελθουμε ον τοπικ....
Θοδωρη προτεινεις στον Μαρκο το Sumo αλλα ειχα την εντυπωση οτι εχει σταματησει και μονον μεταχειρισμενο η NOS μπορεις να το βρεις :magn:
Από ότι είδα ακόμα δεν είναι δύσκολο να βρεθεί κάποιο καινούργιο, δεν ξέρω αν είναι ΝΟS, ούτε αν έχει σταματήσει, το οποίο δε με πειράζει στη συγκεκριμένη περίπτωση, γιατί τα καινούργια καταδυτικά Seiko, είτε δε μου πολυαρέσουν, είτε έχουν ανέβει κατηγορία και είναι πολύ ακριβά. Και σε μεταχειρισμένα κυκλοφορούν, αλλά πωλούνται αμέσως και δεν έχω προλάβει κάποιο από αυτά που έχω δει τελευταία.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: Orient Mako(new) Vs Seiko Sumo?

Δημοσίευση από eisenberg »

Το Sumo ειναι κανονικα στην παραγωγη και δεν εχω διαβασει πουθενα οτι υπαρχει πιθανοτητα καταργησης.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Απάντηση