ROLEX

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
Άβαταρ μέλους
vaggol
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Τετ Σεπ 29, 2010 11:51 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ROLEX

Δημοσίευση από vaggol »

Φίλε VCFUN τα ρολόγια ποιων εταιρειών σου έβγαλαν πρόβλημα; Και από τα 15 Rolex που είχες στην κατοχή σου, κατά μέσο όρο πόσο χρόνο κρατούσες το καθένα; Μην περιμένουμε να βγάλουν πρόβλημα και αμέσως μετά την αγορά τους! "This is a Rolex for God' s sake!"
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από eisenberg »

Βαγγελη τα Rolex ειναι απο τα πιο αξιοπιστα ρολογια.Και ειναι απολυτα λογικο αφου κατασκευαζουν τοσα χρονια εκατομμυρια απο τους ιδιους μηχανισμους οι οποιοι μαλιστα δεν ειναι και φορτωμενοι με πολυπλοκοτητες ;)
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
VCFUN
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 17, 2009 8:06 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 76 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από VCFUN »

vaggol έγραψε:Φίλε VCFUN τα ρολόγια ποιων εταιρειών σου έβγαλαν πρόβλημα; Και από τα 15 Rolex που είχες στην κατοχή σου, κατά μέσο όρο πόσο χρόνο κρατούσες το καθένα; Μην περιμένουμε να βγάλουν πρόβλημα και αμέσως μετά την αγορά τους! "This is a Rolex for God' s sake!"
Είναι αλήθεια ότι δεν τα κρατούσα πάνω από 1-1,5 χρόνο Αλλά τα προβλήματα να ξέρεις βγαίνουν αμέσως και όχι μετά Οσα προβλήματα είχα έβγαιναν το πρώτο εξάμηνο ( πχ μαγνητισμός, ξαφνικά σταματήματα, τρελλή λειτουργία του λεπτοδείκτη κλπ) Τώρα μάρκες δεν μπορώ να σου πω γιατί βαριέμαι τα μπλεξίματα με αγωγές κλπ
Άβαταρ μέλους
Marine master
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 26, 2010 1:33 am
Has thanked: 27 times
Been thanked: 78 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από Marine master »

Παιδιά ελπίζω να μην ξεχνάτε πως το 95% (για να μην πω το 99%) έχουν πλέον τις ίδιες μηχανές. Δεν βρισκόμαστε στην δεκαετία του 60.

Η πιθανότητα να βγάλει βλάβη το tag σας είναι η ίδια με αυτή του fortis σας και του Ω σας.
Δεν κάνουν τίποτα παραπάνω από το να βιδώνουν το ρότορα τους, οι μηχανούλες έρχονται έτοιμες από το εργοστάσιο παιδίααα...

Ναι η ROLEX δεν μπορεί να έχει προβλήματα, εδώ και 30+ χρόνια την ίδια μηχανή παράγει.
Εδώ η orient δεν έχει προβλήματα, η ROLEX θα έχει.

Πάντως φίλε vaggol εάν το ρολόι έχει κατασκευαστικό πρόβλημα στην καλίμπρα του, στην αρχή θα το βγάλει.
Δεν βλέπω λόγο να υπάρχει έκπληξη 3 χρόνια μετά την πρώτη λειτουργία του, 28000 φορές την ώρα την ίδια κίνηση κάνει, λες να περιμένει κάτι;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggol
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Τετ Σεπ 29, 2010 11:51 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ROLEX

Δημοσίευση από vaggol »

Θοδωρή συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου! Απλοί μηχανισμοί = αξιοπιστία! Δεν έχω πάρει απάντηση για το φινίρισμα ακόμα! Επίσης τι γίνεται με τα εξαρτήματα που δεν πληρούν το 100% των προδιαγραφών;Ο εταιρείες ΥΩ ξέρω ότι δεν τα τοποθετούν στους μηχανισμούς τους!Η Rolex τι κάνει σε αυτό το θέμα; Φίλε VCFUN μπορεί να μη με γνωρίζεις προσωπικά αλλά από εμένα δε κινδυνεύεις από μηνύσεις!Είναι όμως στη διακριτική σου ευχέρεια να κάνεις "αποκαλύψεις"!
Άβαταρ μέλους
vaggol
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Τετ Σεπ 29, 2010 11:51 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ROLEX

Δημοσίευση από vaggol »

Φίλε Marine Master συμφωνώ ότι αν το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό θα το βγάλει στην αρχή. Με το πέρασμα των ετών όμως φαίνεται η αντοχή του μηχανισμού στο χρόνο και στην καθημερινή χρήση!Μπορεί ένας μηχανισμός να μην έχει κατασκευαστικό πρόβλημα αλλά λόγω των κραδασμών που προκαλούνται καθημερινά να βγάλει!
Άβαταρ μέλους
VCFUN
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 17, 2009 8:06 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 76 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από VCFUN »

vaggol έγραψε:Θοδωρή συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου! Απλοί μηχανισμοί = αξιοπιστία! Δεν έχω πάρει απάντηση για το φινίρισμα ακόμα! Επίσης τι γίνεται με τα εξαρτήματα που δεν πληρούν το 100% των προδιαγραφών;Ο εταιρείες ΥΩ ξέρω ότι δεν τα τοποθετούν στους μηχανισμούς τους!Η Rolex τι κάνει σε αυτό το θέμα; Φίλε VCFUN μπορεί να μη με γνωρίζεις προσωπικά αλλά από εμένα δε κινδυνεύεις από μηνύσεις!Είναι όμως στη διακριτική σου ευχέρεια να κάνεις "αποκαλύψεις"!
Oταν λέω μην τρέχουμε με αγωγές φυσικά και δεν εννοώ τα μέλη-φίλους του φόρουμ αλλά τις εταιρείες-αντιπροσώπους Αν ανατρέξεις σε παλαιότερα μηνυματά μου θα πάρεις απαντήσεις
big pilot
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ROLEX

Δημοσίευση από big pilot »

φωτογραφιες απο ενα ντοκυμαντερ με θεμα "rolex deepsea in north pole"
τα λογια ειναι περιττα.ειναι φτιαγμενα να δουλευουν σε ακραιες συνθηκες.[rimg]http://img842.imageshack.us/img842/7223/deepseap.jpg[/rimg]

Uploaded with ImageShack.us[rimg]http://img339.imageshack.us/img339/7160/deepsea1.jpg[/rimg]

Uploaded with ImageShack.us
Άβαταρ μέλους
antonis_ch
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 391 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από antonis_ch »

Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42929
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39870 times
Been thanked: 8659 times

Re: ROLEX

Δημοσίευση από Megalos »

big pilot πολυ ενδιαφερουσες οι φωτο και η πληροφορια :sh:
πραγματι ρολοι για σκληρες χρησεις
Αντωνη ευχαριστουμε και σενα φιλε :good:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Απάντηση