CASIO & G-SHOCK

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ιαπωνία
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από Georges »

καλορίζικο και καλοφόρετο!!

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από eisenberg »

Ειναι πολυ ωραιο και ευαναγνωστο!Καλοφορετο και με υγεια :cheer:
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από DragonAce »

tazio έγραψε:Κάτω από τη κάθε φωτογραφία έχω το νήμα για να τη δει όποιος θέλει και σε πλήρες μέγεθος.
αγαπητέ τάζιο καλοφόρετο το ρολόι!!!! θεωρώ ότι είναι από τα ποιό όμορφα τζι-σοκ, το οποίο ειδικεύεται σε θαλάσσιες δραστηριότητες επιφάνειας νερού, εξού κ το όνομα οι λειτουργίες του. ειδικά στη rescue series το βρίσκω πανέμορφο!!! έχει μόνο ένα μειονέκτημα απόσο έχω διαβάσει κ φρόντισε να είσαι λίγο προσεκτικός σε αυτό...μέσα από τα κουμπιά δεν έχει ελατήριο, έχει αφρώδες υλικό, το οποίο από την χρήση χάνει την αίσθησή του κ κάποιοι λένε ότι αυτό το κάνει δυσλειτουργικό κ εκνευριστικό...
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42586
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39153 times
Been thanked: 8489 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από Megalos »

φιλε DragonAce ενδιαφερον αυτο που αναφερεις για το συγκεκριμενο ρολοι
δηλαδη πως λειτουργουν τα κουμπια χωρις ελατηρια ? με ηλεκτρικη επαφη απλως ? δεν ειμαι και τοσο γνωστης
αυτης της τεχνολογιας :TND:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από DragonAce »

και γω δεν είμαι καλός γνώστος την αγγλικής αργκώ κ δυσκολευόμουν να κατανοήσω το άρθρο που το διάβαζα..απλά ξεζουμίζανε το ρολόι κ είχε διαπιστωθεί αυτή η διαφορετικότητα από τα άλλα, ίσως για λόγους κόστους όπως λέγανε...θα ψάξω περισσότερο πληροφορίες κ να θα επανέλθω διότι δε γνωρίζω παραπάνω
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42586
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39153 times
Been thanked: 8489 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από Megalos »

:sh:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από stavros_ch »

Πολυ ενδιαφερον αυτο για τα κουμπια φιλε..
Δεν το γνωριζα..
Περιμενουμε πληροφοριες..
Άβαταρ μέλους
dimRHO
Δημοσιεύσεις: 1552
Εγγραφή: Τετ Μάιος 20, 2009 2:54 pm
Has thanked: 129 times
Been thanked: 368 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από dimRHO »

το έχω ανοίξει, είναι αφρώδες μαξιλαράκια, δεν έχουν ελατήριο γιατί τα ελατήρια είναι από σίδηρο και όχι από τιτάνιο.
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από DragonAce »

έφαγα χθες 2 ώρες να βρω το ανάλογο θρέντ στο βούς που το είχα διαβάσει κ δε μπόρεσα να το βρω μέχρι που η γυναίκα άρχισε να φωνάζει γιατί έπρεπε να φύγουμε!!! :gf:
dimRHO φαντάζομαι δηλ. ότι το επιβεβαίωνεις αυτό κ αν ξέρεις περισσότερα πες μας, επειδή 2 μήνες τώρα θέλω να πάρω ένα κάζιο κ όσο ψάχνομαι τόσο μπερδεύομαι κ από το ένα μοντέλο περνάω στο άλλο χωρίς να καταλήγω πουθενά!
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
tazio
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από tazio »

DragonAce έγραψε:...
αγαπητέ τάζιο καλοφόρετο το ρολόι!!!! θεωρώ ότι είναι από τα ποιό όμορφα τζι-σοκ, το οποίο ειδικεύεται σε θαλάσσιες δραστηριότητες επιφάνειας νερού, εξού κ το όνομα οι λειτουργίες του. ειδικά στη rescue series το βρίσκω πανέμορφο!!! έχει μόνο ένα μειονέκτημα απόσο έχω διαβάσει κ φρόντισε να είσαι λίγο προσεκτικός σε αυτό...μέσα από τα κουμπιά δεν έχει ελατήριο, έχει αφρώδες υλικό, το οποίο από την χρήση χάνει την αίσθησή του κ κάποιοι λένε ότι αυτό το κάνει δυσλειτουργικό κ εκνευριστικό...

Ευχαριστώ για τις ευχές και για την, ενδιαφέρουσα, πληροφορία.
Να είμαι προσεκτικός πολύ ευχαρίστως αλλά πως; Να μη τα χρησιμοποιώ;
(Παρακαλώ να μην εκληφθεί ως επιθετική απάντηση ερώτηση διότι σαφώς και δεν είναι)

Θα του κάνω τη χρήση που έχω συνηθίσει να κάνω σε τέτοιου είδους ρολόγια κι όσο αντέξει, κι αν κρίνω από αυτά που βλέπω κι ακούω μάλλον θα αντέξει αρκετά για να το βαρεθώ. Όταν αρχίσει να έχει πρόβλημα θα μπει στο συρτάρι κι αυτό μόνο και μόνο διότι είπα ότι θα πάρω μετά από καιρό ένα Casio για να το κρατήσω κι όχι να το πετάξω.
Εξάλλου η φιλοσοφία της εταιρείας είναι θεωρώ τέτοια που δίνει ανθεκτικά, φθηνά, αξιόπιστα ρολόγια τα οποία όταν πάθουν κάτι απλά δε τα επιδιορθώνεις αλλά πας για το επόμενο. Εξαιρούνται αυτοί που τα αγοράζουν για συλλογές ή τα φορούν γιατί είναι μόδα κάνοντάς τους ελαφρά χρήση κ.λ.π.. Στα χέρια αυτών δε θα πάθει τίποτα.
Στη παραπάνω φιλοσοφία βοηθά και η αντιπροσωπεία η οποία όταν πας κάποιο ρολόι που έχει πάψει να παράγεται (προσφάτως δε ακόμα και για μοντέλα σε κυκλοφορία) σου λέει απλά θέλει, π.χ. λουράκι, αλλά δεν υπάρχει, οπότε ο σκουπιδοτενεκές (ενίοτε και ο τοίχος του service της αντιπροσωπείας μιας και το έχω δει και αυτό) ή ο κάδος ανακύκλωσης (αναλόγως του τρόπου σκέψης του καθενός μας) είναι το επόμενο βήμα.

Μέχρι τότε όμως έχουμε καιρό και με την ευκαιρία αυτή οι μέχρι τώρα παρατηρήσεις μου για το ρολόι είναι παν-απλές.
Δε το νοιάζει αν το φοράς μέρα ή νύκτα. Αν κοιμάσαι μπρούμυτα ή ανάσκελα, αν έχει κοντά του κινητό ή router, αν κάνει κρύο ή ζέστη, αν κοπανάς το χέρι σου στο γραφείο ή στον τοίχο (για να μη κοπανήσεις αυτόν που έκανε βλακεία την οποία πρέπει να τρέξεις για να τη διορθώσεις εσύ) κ.λ.π.. Το σημαντικότερο δε είναι ότι δεν ασχολείσαι μαζί του για το αν δείχνει σωστά την ώρα γιατί πολύ απλά η λέξη απόκλιση είναι με πολύ μικρά γράμματα γραμμένη στο λεξικό του.
(Άσχετο. Σε 10 ημέρες έχει αποκλίνει περίπου ένα, σκάρτο, δευτερόλεπτο).

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑ :-) :-) :-)
Μη ταΐζεται τα TROLL !!!
Απάντηση