SEIKO SUMO & SAMURAI

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από markosgr28 »

Thomas, με το καλό να το παραλάβεις, Sumo που λέει πάντως δεν είναι. Είναι ένα σχετικά νέο μοντέλο καταδυτικό από τη Seiko, νομίζω πέρυσι κυκλοφόρησε. Ο σχεδιασμός θυμίζει σε πολλά σημεία το SKX007, είναι μεγαλύτερο σε διάμετρο. Μου αρέσει, live είναι καλύτερο από τις φωτο. Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι το κουρδιστήρι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
thomas156
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2010 12:34 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από thomas156 »

Φιλε Μαρκο το ξερω πως δεν ειναι σουμο αλλα πιστευω πως ειναι τιμιο ρολογακι για τα λεφτα του.
Αρχικα ελεγα να παρω το black monster καθως ομως εχω ηδη το πορτοκαλι ειπα να παω σε κατι διαφορετικο
Η κορωνα του δεν σου αρεσει εμφανισιακα η ποιοτικα?σε ρωταω γιατι δεν το εχω live
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από markosgr28 »

thomas156 έγραψε:Φιλε Μαρκο το ξερω πως δεν ειναι σουμο αλλα πιστευω πως ειναι τιμιο ρολογακι για τα λεφτα του.
Αρχικα ελεγα να παρω το black monster καθως ομως εχω ηδη το πορτοκαλι ειπα να παω σε κατι διαφορετικο
Η κορωνα του δεν σου αρεσει εμφανισιακα η ποιοτικα?σε ρωταω γιατι δεν το εχω live
Ναι έχεις δίκιο, δεν εννοούσα ότι δεν είναι τόσο καλό όσο το Sumo, έγραφε sumo στον τίτλο, για αυτό έγραψα το σχόλιο. Όχι μια χαρά είναι το ρολόι.

Καλά έκανες, για εμένα είναι πιο ωραίο και πιο καλή επιλογή από το monster.

Εμφανισιακά δε μου αρέσει εκείνο το σημείο του ρολογιού, η κορώνα με τα προστευτικά. Κάτι δε μου κολλάει, δεν το έχω εντοπίσει..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
thomas156
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2010 12:34 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από thomas156 »

Χμ νομιζω πως δεν σου αρεσει επειδη ειναι γυαλισμενα τα προστατευτικα.
Αυτο που δεν αρεσει σε μενα ειναι το κενο των 20 μονο χιλιοστων σε τοσο μεγαλο ρολοι, αλλα μου αρεσει αρκετα το μπρασελε του
και μαλλον θα το αφησω σε αυτο. Νομιζω πως ειναι το ιδιο με το BFK? Διορθωστε με αν κανω λαθος
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από markosgr28 »

thomas156 έγραψε:Αυτο που δεν αρεσει σε μενα ειναι το κενο των 20 μονο χιλιοστων σε τοσο μεγαλο ρολοι
Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον αυτό πρέπει να είναι. Γενικά όμως μου αρέσει, δε θα ήταν αυτό λόγος για να μην το πάρω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Koubilaihan
Δημοσιεύσεις: 832
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από Koubilaihan »

Το συγκεκριμένο μου αρέσει και μένα πάρα πολύ. Εκπληκτικά καθαρό και ευανάγνωστο dial. Όταν το παρακολουθήσεις για λίγο καιρό, πες μας και τις επιδόσεις του στη χρονομετρία. Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για την 4άρα μηχανή και θέλω να δω αν ισχύουν.
Με το καλό να το δεχτείς.
Αν είσαι σε δίλλημα, πάρτα και τα δύο.
Άβαταρ μέλους
ACIDBLACK
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 6:53 pm
Τοποθεσία: οπου εχειο ζεστη σκονη και υγρασια την ημερα και τσουχτερο κρυο την νυχτα.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από ACIDBLACK »

μιας και το χω κανα χρονο το sumo ...ειναι απο τα ρολογια που κολανε στον καρπο και δεν ξεκολανε με τιποτα ....τελεια εφαρμογη !!!
φωταει σαν προβολεας ελικοπτερπου ακριβεια χιλιοστου στεγανο σαν μαργαριταρι ....και τραβαει τα βλεματα στεγνα .....λυπαμαι πολυ αλλα δεν το πουλαω .....τα υπολοιπα με πμ ....το ρολοι της αγγελιας ειναι το tuxedo diver ..
η σοβαροτητα ειναι η ασπιδα των ηλιθιων
-Montesqueieu
η σοβαροτητα συνιστα καταφανεστατο συμπτωμα δυσπεψιας
-Friedrich Nietzhe
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από stavros_ch »

Kαλοριζικο φιλε...! Πολυ ωραιο ρολογακι! :good:
Άβαταρ μέλους
thomas156
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2010 12:34 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από thomas156 »

Koubilaihan έγραψε:Το συγκεκριμένο μου αρέσει και μένα πάρα πολύ. Εκπληκτικά καθαρό και ευανάγνωστο dial. Όταν το παρακολουθήσεις για λίγο καιρό, πες μας και τις επιδόσεις του στη χρονομετρία. Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για την 4άρα μηχανή και θέλω να δω αν ισχύουν.
Με το καλό να το δεχτείς.
εφτασε χτες το ρολοι και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες.
στιβαρο, καλοφτιαγμενο και παρα το βαρος του που ειναι περιπου 210 γραμμαρια ειναι πολυ ανετο στον καρπο
ισως το πιο ανετο στη συλλογη μου
οσο για την ακριβεια του, εντυπωσιακη!Σε 24 ωρες φορεμενο ειναι στο 0 με περιθωριο λαθους +1
Άβαταρ μέλους
Koubilaihan
Δημοσιεύσεις: 832
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: SEIKO SUMO & SAMURAI

Δημοσίευση από Koubilaihan »

Ουάου! Εντυπωσιακό. Άρα οι φήμες επαληθεύονται.

Καλορίζικο και περιμένουμε τις παραδοσιακές καρπίσιες!
Αν είσαι σε δίλλημα, πάρτα και τα δύο.
Απάντηση