HUBLOT

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39919 times
Been thanked: 8667 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από Megalos »

Blackbird έγραψε:Μέχρι τώρα κάποιος έβγαζε ένα νέο μοντέλο (στοχευμένα βεβαίως) και σταυροκοπιότανε να πιάσει στην αγορά. Το ΒΒ έφερε την προσωποποίηση στα ρολόγια.
Πόσες φορές εδώ μέσα διάβασα "εμένα δε μ' αρέσει το ΒΒ αλλά αυτό το καινούριο θα το έπαιρνα ευχαρίστως"; Άρα βρήκε το μοντέλο που του ταιριάζει.

Γι' αυτό μη χολοσκάτε. Κάποια στιγμή θα βρεθεί και το δικό σας ΒΒ.
Από την άλλη δε χολοσκάει ο Μπιβέρ (αλήθεια γνωρίζετε τον πρόεδρο της Ρόλεξ, της Πατέκ ή της Ωμέγα;), δε γίνεται ν' αρέσει σ' όλους.
σωστα Δημητρη μου αυτα που λες ...
ο Biver σαν προσωπικοτητα και επαγγελματιας ειναι πρωτος ... και σιγουρα καποιο απο ολα τα ΒΒ θα αρεσει σε καποιον..και απο μας ..
και κυριως ειναι γεγονος οτι ειναι ενα προσιτο και ευχαριστο ατομο...
το θεμα ειναι απλως οτι καπου εχει παραγινει το θεμα των limited editions και τιποτα περισσοτερο ...
εγω παντως δεν θα ηθελα μια και θα τον εχουμε αντιπαλο στο Μουντιαλ αυτη την limited :ha:
Image
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από Georges »

Αυτή η φωτό με τα δύο ρολόγια μου αρέσει σαν ιδέα γενικότερα. :cigar:


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από stavros_ch »

Εγω το Ayrton Senna θα το επαιρνα ανετα.

[rimg]http://img167.imageshack.us/img167/2756/hublotbigbangsenna.th.jpg[/rimg]

Uploaded with ImageShack.us
VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από VIWOW »

Νομίζω Κώστα, ότι ως φίλος αυτό το "λάθος" που κάνει ο φίλος σου ο Γιαννάκης-Κλαύδιος, θα πρέπει να του το πείς...

Για να μην περιμένεις την επόμενη συνάντησή σας, πάρτον ένα τηλεφωνάκι (τώρα είναι καλή ώρα, γιατί δεν μπορείς ούτως ή άλλως να ξέρεις που βρίσκεται, οπότε αν περιμένεις να τον πάρεις το πρωι και αυτός είναι στο Μεξικό, θα τον ξυπνήσεις) και πες του:

"Καλά τα πήγες μέχρι τώρα, δεν λέω, αλλά αν θέλεις να συνεχίσω να σε υποστηρίζω, θα κόψεις τις limited edition και τις λοιπές μ....ιες.. Συνεννοηθήκαμε; Γιάννη-Κλαύδιέ μου, ξέρεις πόσο σε αγαπώ, αλλά θα σταματήσω να λέω ότι είμαστε φίλοι. Με έχεις κάνει ρόμπα στα παιδιά στο φόρουμ. Όλο τα ίδια και τα ίδια. Κάνε και ένα ρολόι της προκοπής.."

Νομίζω ότι σε αυτά τα θέματα φαίνονται οι πραγματικοί φίλοι: Όταν τολμούν να δείξουν το λάθος στον φίλο τους, ενώ οι "ξένοι" του λένε "μπράβο" για να του ρίξουν στάχτη στα μάτια και να τον δουν σιγά σιγά να γκρεμίζεται....

Φιλικά (προς τον Μπιβέρ)

Κωστής
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από marios_ch »

VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από VIWOW »

"...το θεμα ειναι απλως οτι καπου εχει παραγινει το θεμα των limited editions και τιποτα περισσοτερο ..."

Είπε ο Μεγάλος...

Να σας δώσω ένα δείγμα του πόσο πολλές είναι οι συλλεκτικές εκδόσεις

Η συνεργασία του Messy με την ΑΡ, προέκυψε, σύμφωνα με πολύ έγκυρη πηγή, ως εξής

Ο Messy ζήτησε συνεργασία στον Μπιβέρ. Αυτός του είπε ότι είναι κλεισμένη όλη η παραγωγή μέχρι το 2011.

Και επειδή ο Messy βιαζόταν, πήγε στην Νο 2 επιλογή του, που ήταν η ΑΡ...

Εκεί φτάσαμε...

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ. Πολλά από τα σχόλια για την Hublot σε αυτό το τόπικ, μου θυμίζουν κάτι γκόμενες, που βλέπουν την κουκλάρα στο εξώφυλλο του περιοδικού, εσύ κοντεύεις να πάθεις εγκεφαλικό και η άλλη σου λέει: "έλα μωρέ.. Σιγά την γκόμενα, Σίγουρα το στήθος της είναι από πλαστική! Δεν γίνεται αλλιώς να είναι τόσο τέλειο!..."
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από eisenberg »

Κωστη,μηπως εχουμε στοιχεια με πωλησεις της Hublot,ή καλυτερα την αυξομοιωση τους με τα χρονια?Εχεις υποψιν καποιο λινκ ή καποια εγκυρη πηγη?
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
Koubilaihan
Δημοσιεύσεις: 832
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από Koubilaihan »

Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω από αυτό , αγαπητέ Κωστή, είναι ότι ο κύριος Γιάννης - Κλαύδιος είναι τελείως άμπαλος!

Εδώ έχει κάνει ambassador και την κουτσή Μαρία (βλέπε Bolt-ο-άνθρωπος-που-είναι-πιο προχωρημένος-από-όλους-στα-αναβολικά) και έχει βγάλει ειδική έκδοση για τον μεγαλέμπορο κοκαΐνης Μαραντόνα, και τον χάλαγε ο καλύτερος ποδοσφαιριστής του πλανήτη;

Δεν ξέρω αν αληθεύει, αλλά αν όντως τον απέρριψε υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο του κάστρου του μετά το Μουντιάλ...

(και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα σιλικονάτα, φτανει να φαίνονται φυσικά!)
Αν είσαι σε δίλλημα, πάρτα και τα δύο.
VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από VIWOW »

Θοδωρήδες... (μόνο ο Αγγελόπουλος δεν γράφει στο φόρουμ...)

1. Πολύ έγκυρη πηγή: ο ίδιος ο Μπιβέρ απαντάει στο WOW που σήμερα κυκλοφόρησε σε 83 ερωτήσεις που όλες αφορούν αριθμούς...

2. Η χορηγία δεν ήταν για τον παίκτη, αλλά για την ομάδα του

3. Δεν την απέρριψε κανείς. Απλά η ομάδα έπρεπε να περιμένει στην ουρά.. Τι να κάνει ο άνθρωπος εχει ζήτηση το ρολόι του από υποψήφιους χορηγούμενους

4. Χ...κε, έχει ολόκληρο το Μουντιάλ, οπότε τι τον νοιάζει ποιός θα το πάρει;

5 Η τεραστίων διαστάσεων Louis Vuitton κάνει μια διεθνή καμπάνια με 3 ποδοσφαιριστές: Πελέ, Ζιντάν, Μαραντόνα... Μάλλον οι "αταξίες" του Μαραντόνα δεν έχουν αντίκτυπο στην αξία του, κατά τις εταιρείες βέβαια...

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ. Πόσα τετραγωνικά μέτρα ήταν η Hublot, όταν την αναλάβατε;
180.
Σήμερα, πόσα είναι;
6.200
Το γραφείο σας;
25

Ξέρω πολλούς επιχειρηματίες στην Αθήνα που έχουν 350 τμ, γραφείο.
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39919 times
Been thanked: 8667 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από Megalos »

Hublot creates a special edition to celebrate the 200th
anniversary of the independence of Mexico
Hublot is joining the Mexican people in celebrating the 200th anniversary of their
independence, with a limited edition King Power in the national colours, featuring
the symbol of the "Bell of Dolores" engraved on the case-back.
It was in 1810 that the people of Dolores, led by its priest Miguel Hidalgo y Castillo, started their
rebellion to free themselves from Spanish domination. Calling on the villagers - by ringing the
bells of his parish - to revolt against the colonial grip, he uttered the famous "Cry of Dolores", an
exhortation to fight the Spanish government to win national independence. Without military
experience and armed with improvised weapons, the inhabitants of Dolores triggered a wave of
revolution throughout the country, thereby marking the first crucial step towards its
independence. Now, in 2010, Hublot is paying tribute to these early combatants by creating a
King Power bearing on its dial the colours of Mexico, and whose case-back reproduces an
illustration of the famous "Cry of Dolores", symbolised by the bell that sounded the rallying call
in 1810.
Technical details
Case “King Power”, diameter 48 mm, in micro-blasted black ceramic or satinfinished
King Gold
Bezel Micro-blasted black ceramic or satin-finished King Gold, with moulded black
rubber and 6 relief black PVD H-shaped titanium screws
Crystal Sapphire with interior/exterior anti-reflective treatment
Bezel Lug Black composite resin
Lateral Inserts Black composite resin
Case-back Micro-blasted black ceramic or satin-finished King Gold
Crown Black PVD titanium or King Gold with black rubber insert
Push-pieces Black PVD titanium or King Gold with black rubber insert
Screws Black PVD titanium
Water resistance 100 m or 10 ATM
Dial Sapphire with green appliques plus white SuperLuminova™, overlaid counters
with red minute track
Hands Micro-blasted green satin finish with white SuperLuminova™
Movement Skeleton mechanical chronograph with automatic winding, red counter bridge,
Hublot calibre HUB4201
No. of Components 252
Jewels 27
Bridges Micro-blasted black chrome
Screws Black PVD titanium
Oscillating Weight Tungsten carbide with black PVD treated dimpled surface
Main plate Micro-blasted black chrome
Barrel With reinforced spring
Escapement Glucydur hairspring
Power Reserve 42 hours
Wristlet Adjustable strap with black rubber underside and green alligator top side, and
red stitching
Clasp Micro-blasted black ceramic or satin-finished King Gold
Series Black ceramic: limited, 150 pieces numbered from 01/150 to 150/150
King Gold: limited, 50 pieces numbered from 01/50 to 50/50

Image
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Απάντηση