----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
theo1988
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2018 2:41 am
Has thanked: 450 times
Been thanked: 218 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από theo1988 »

markosgr28 έγραψε: Τρί Σεπ 12, 2023 9:59 pm Ούτε θυμάμαι πότε είχα πάει ρολογότσαρκα τελευταία φορά. Τα νέα tag aquaracer 200 όμως έπρεπε να τα δω από κοντά, γιατί είναι έρωτας για εμένα. Ας κράζουν κάποιοι την εταιρία, εμένα είναι πολύ αγαπημένη. Θεωρώ ότι ειδικά τελευταία κάνει σωστές κινήσεις και βγάζει πανέμορφα ρολόγια. Τα συγκεκριμένα απόγονοι του tag 2000 σε σχέδιο (την οποία αγαπούσα και για συναισθηματικούς λόγους), σωστή διάσταση (40 mm και αρκετά λεπτά), κομψά στο χέρι, σπορ, αλλά luxury και το δείχνουν. Το μαύρο (degrade στη μέση γκρι, στις άκρες μαύρο) ροζ χρυσό είναι ότι πιο όμορφο έχω δει σε ρολόι τελευταία. Οι φωτογραφίες το αδικούν, όπως και όλη τη σειρά. Το μπλε στις φωτο δε μου άρεσε καθόλου. Από κοντά πανέμορφο. Το χρυσό παράλογα ακριβό νομίζω σε σχέση με τα απλά, αλλά στα χρήματα αυτά δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι αντίστοιχο (εννοώ με χρυσό). Τελικά υπέκυψα στο πράσινο (που δεν είχα και είναι της μόδας και διαφορετικό).... Και αυτό degrade, όπως όλα τα αυτόματα της σειράς, στις άκρες μαύρο, μέσα πράσινο και κάνει όμορφες διακυμάνσεις ανάλογα με το φως. Η τιμή σε λογικά πλέον πλαίσια, λόγω και της συνηθισμένης μηχανής λογικά, που δεν είναι κάτι ιδιαίτερο για τα σημερινά δεδομένα, αλλά φοριέται και σε ρολόγια πολλαπλάσιου κόστους ακόμα.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Φίλε Μάρκο αν και καθυστερημένα καλοφόρετο με υγεία εύχομαι. Πολύ όμορφο το νέο σου απόκτημα από αυτή την αγαπημένη εταιρεία.
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από markosgr28 »

Ευχαριστώ πολύ φίλε Θοδωρή, να είσαι καλά!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kalvetfl67
moderator
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 24, 2022 12:36 am
Has thanked: 1458 times
Been thanked: 1318 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από kalvetfl67 »

Μικρη καθοδος στην Αθηνα για δουλειά, αλλα μεγαλος ο πειρασμός για μια ρολογοτσαρκα στο κεντρο .
Χριστουγεννιάτικο mood , όμορφες βιτρίνες και πανεμορφα ρολόγια να σου χαμογελούν .
Μπηκα σε αρκετα μαγαζιά , ειδα πολλά κομματια όμως λίγα ηταν αυτα που πραγματικά μου πήραν το μυαλό
Αν και εκ φύσεως αρκετα ντροπαλός αποφασισα να μπω σε υπερπολυτελές καταστημα με super brands .H κυρία που με εξυπηρετησε ευγενεστατη .
Πρωτη δοκιμη ενα εκπληκτικό Vacheron Constantin perpetual calendar σε πλατίνα και γκρι αρζάν dial . To πιο ακριβό ρολόι που εχω φορέσει ποτε στο χερι μου με τιμη που ανετα αγοραζεις καινουργιο τριαρι σε καλή γειτονια . Το ακουμπουσα με απαλές κινησεις σαν να ηταν τσοφλι αυγου . Απλά υπεροχο .
Εικόνα
Εικόνα
Δευτερη δοκιμη για ενα μοντελο που αποτελει ονειρο για μενα και νομιζω για πολλους άλλους . JLC Polaris perpetual calendar σε ατσαλι . Μοντέλο 2023 με το καινουργιο γκρι-μπλε dial, μονο ενα κομματι εχει ερθει . Αν και φορτωμενο ενδειξεις εχει καλή αναγνωσιμοτητα και εκπληκτικη αισθηση στον καρπό . Ποιοτικο, βαρύ τοσο οσο με τιμη που θα μπορουσες να αγορασεις ενα πολύ καλο αυτοκινητο .Ρωτησα αν υπαρχει και το αντιστοιχο χρυσο αλλά η απαντηση ηταν οτι το χρυσο πουλιεται μονο στις μπουτικ της εταιρείας .
Εικόνα
Εικόνα
These users thanked the author kalvetfl67 for the post (total 3):
Megalos (Κυρ Δεκ 10, 2023 9:39 pm) • theo1988 (Δευ Δεκ 11, 2023 2:07 am) • pugman (Τετ Δεκ 13, 2023 7:24 pm)
Rating: 23.08%
Άβαταρ μέλους
kalvetfl67
moderator
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 24, 2022 12:36 am
Has thanked: 1458 times
Been thanked: 1318 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από kalvetfl67 »

Επόμενη σταση στην Breitling . Το καταστημα εχει μονο κοπέλες υπαλλήλους οι οποίες ειναι η μια πιο ευγενικη και εξυπηρετικη από την άλλη . Απλά απόλαυση να δοκιμαζεις εκει μεσα συνοδεία κερασματος μελομακαρονων και κουραμπιέδων και φευγοντας παίρνεις κι ενα ομορφο δωρο από την Breitling.
Φορεσα πολλά , από τα καινουργια Avenger, μεχρι Navitimer ,TopTime κλπ . Ειδα και πολλά γυναικεια για την συζυγο :smile:
Τελικα επικεντρωσα σα καποια μοντέλα από χρυσο .
Πρωτο και πιο κοντα στα γουστα μου το εκπληκτικο Premier B25 Datora 42 complete calendar . Ειχα δοκιμασει παλιοτερα το ατσαλινο με salmon dial και ειχα εντυπωσιαστει . Το χρυσο ομως ειναι άλλο πραμα . Ρολοι που θα παραμεινει κλασσικο ακομα και μετα 50 χρονια , εντυπωσιακα πληρες και ποιοτικο . Λιγο παχια κασα αλλά μονο αυτο . Ολα τα άλλα υπερανω.
Εικόνα
Εικόνα
Eπομενο το Top Time B01 . Στις φωτογραφίες χανει πολύ . Από κοντα ειναι πανεμορφο με το σοκολατι του dial. Δεν χορταινα να το κοιταζω . Καθεται και υπεροχα στον καρπό .
Εικόνα
Εικόνα
Τελευταιο το all time κλασσικο navitimer με dial σε χρωμα panda . Δεν χρειαζονται σχολια , απλά υπέροχο
Εικόνα
Εικόνα

Εφυγα από το καταστημα με μια γλυκια ευφορία ελπιζοντας να γυρισω ξανα μια μερα για καποια αγορα :smile:
These users thanked the author kalvetfl67 for the post (total 4):
nick10 (Κυρ Δεκ 10, 2023 9:10 pm) • Megalos (Κυρ Δεκ 10, 2023 9:39 pm) • theo1988 (Δευ Δεκ 11, 2023 2:07 am) • pugman (Τετ Δεκ 13, 2023 7:25 pm)
Rating: 30.77%
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10786
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 10881 times
Επικοινωνία:

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από nick10 »

kalvetfl67 έγραψε: Κυρ Δεκ 10, 2023 7:02 pm Επόμενη σταση στην Breitling . Το καταστημα εχει μονο κοπέλες υπαλλήλους οι οποίες ειναι η μια πιο ευγενικη και εξυπηρετικη από την άλλη . Απλά απόλαυση να δοκιμαζεις εκει μεσα συνοδεία κερασματος μελομακαρονων και κουραμπιέδων και φευγοντας παίρνεις κι ενα ομορφο δωρο από την Breitling.
Φορεσα πολλά , από τα καινουργια Avenger, μεχρι Navitimer ,TopTime κλπ . Ειδα και πολλά γυναικεια για την συζηγο :smile:
Τελικα επικεντρωσα σα καποια μοντέλα από χρυσο .
Πρωτο και πιο κοντα στα γουστα μου το εκπληκτικο Premier B25 Datora 42 complete calendar . Ειχα δοκιμασει παλιοτερα το ατσαλινο με salmon dial και ειχα εντυπωσιαστει . Το χρυσο ομως ειναι άλλο πραμα . Ρολοι που θα παραμεινει κλασσικο ακομα και μετα 50 χρονια , εντυπωσιακα πληρες και ποιοτικο . Λιγο παχια κασα αλλά μονο αυτο . Ολα τα άλλα υπερανω.
Εικόνα
Εικόνα
Eπομενο το Top Time B01 . Στις φωτογραφίες χανει πολύ . Από κοντα ειναι πανεμορφο με το σοκολατι του dial. Δεν χορταινα να το κοιταζω . Καθεται και υπεροχα στον καρπό .
Εικόνα
Εικόνα
Τελευταιο το all time κλασσικο navitimer με dial σε χρωμα panda . Δεν χρειαζονται σχολια , απλά υπέροχο
Εικόνα
Εικόνα

Εφυγα από το καταστημα με μια γλυκια ευφορία ελπιζοντας να γυρισω ξανα μια μερα για καποια αγορα :smile:
Όλα τα ρολόγια που δοκίμασες είναι υπέροχα, το vacheron όνειρο απατηλό φυσικά :BB: Για την μπουτικ της Breitling, δεν έχω παρά μόνο καλά λόγια να πω, εξαιρετική εξυπηρετηση από τις υπαλλήλους εκεί, ευγενέστατες και εξυπηρετικές. Το "The Breitling owners" μια από τις μεγαλύτερες ομάδες στο facebook για τους κατόχους Breitling, έκανε την ετήσια συναντηση του στην Αθήνα και όσοι ήρθανε από όλον τον κόσμο εδώ και επισκεφθήκανε την μπουτικ, ακόμα και τώρα ένα χρόνο μετά, λένε τα καλύτερα για την εμπειρία τους εδώ :cheer:
These users thanked the author nick10 for the post:
Megalos (Κυρ Δεκ 10, 2023 9:38 pm)
Rating: 7.69%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από Megalos »

kalvetfl67 έγραψε: Κυρ Δεκ 10, 2023 6:32 pm Μικρη καθοδος στην Αθηνα για δουλειά, αλλα μεγαλος ο πειρασμός για μια ρολογοτσαρκα στο κεντρο .
Χριστουγεννιάτικο mood , όμορφες βιτρίνες και πανεμορφα ρολόγια να σου χαμογελούν .
Μπηκα σε αρκετα μαγαζιά , ειδα πολλά κομματια όμως λίγα ηταν αυτα που πραγματικά μου πήραν το μυαλό
Αν και εκ φύσεως αρκετα ντροπαλός αποφασισα να μπω σε υπερπολυτελές καταστημα με super brands .H κυρία που με εξυπηρετησε ευγενεστατη .
Πρωτη δοκιμη ενα εκπληκτικό Vacheron Constantin perpetual calendar σε πλατίνα και γκρι αρζάν dial . To πιο ακριβό ρολόι που εχω φορέσει ποτε στο χερι μου με τιμη που ανετα αγοραζεις καινουργιο τριαρι σε καλή γειτονια . Το ακουμπουσα με απαλές κινησεις σαν να ηταν τσοφλι αυγου . Απλά υπεροχο .
Εικόνα
Εικόνα
Δευτερη δοκιμη για ενα μοντελο που αποτελει ονειρο για μενα και νομιζω για πολλους άλλους . JLC Polaris perpetual calendar σε ατσαλι . Μοντέλο 2023 με το καινουργιο γκρι-μπλε dial, μονο ενα κομματι εχει ερθει . Αν και φορτωμενο ενδειξεις εχει καλή αναγνωσιμοτητα και εκπληκτικη αισθηση στον καρπό . Ποιοτικο, βαρύ τοσο οσο με τιμη που θα μπορουσες να αγορασεις ενα πολύ καλο αυτοκινητο .Ρωτησα αν υπαρχει και το αντιστοιχο χρυσο αλλά η απαντηση ηταν οτι το χρυσο πουλιεται μονο στις μπουτικ της εταιρείας .
Εικόνα
Εικόνα
μπραβο Γιωργο .... εξαιρετικη τσαρκα εκανες ... και δεν μπορω να πω το Vacheron και το Polaris ειναι εξαιρετικα .... ευχαριστουμε για το μοιρασμα
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από markosgr28 »

Πολύ εντυπωσιακά ρολόγια και χορταστικές φωτο, ευχαριστώ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pugman
Δημοσιεύσεις: 2345
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 21, 2012 9:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 1179 times
Been thanked: 1721 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από pugman »

Η boutique της breitling βρίσκεται σε άλλο επίπεδο εξυπηρέτησης!
Οι κυρίες ευγενικές, πρόσχαρες, κ το περιβάλλον μοναδικό!
These users thanked the author pugman for the post (total 2):
Megalos (Τετ Δεκ 13, 2023 9:55 pm) • nick10 (Πέμ Δεκ 14, 2023 10:04 pm)
Rating: 15.38%
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"
Beastaras
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 05, 2021 11:01 pm
Has thanked: 33 times
Been thanked: 161 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από Beastaras »

pugman έγραψε: Τετ Δεκ 13, 2023 7:30 pm Η boutique της breitling βρίσκεται σε άλλο επίπεδο εξυπηρέτησης!
Οι κυρίες ευγενικές, πρόσχαρες, κ το περιβάλλον μοναδικό!
Συμφωνώ και επαυξάνω!
These users thanked the author Beastaras for the post:
Megalos (Πέμ Δεκ 14, 2023 11:43 pm)
Rating: 7.69%
gep
Δημοσιεύσεις: 2965
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 1:11 am
Has thanked: 5928 times
Been thanked: 4087 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από gep »

Beastaras έγραψε:
pugman έγραψε: Τετ Δεκ 13, 2023 7:30 pm Η boutique της breitling βρίσκεται σε άλλο επίπεδο εξυπηρέτησης!
Οι κυρίες ευγενικές, πρόσχαρες, κ το περιβάλλον μοναδικό!
Συμφωνώ και επαυξάνω!
Τις θαυμάζω για τις υπερωρίες που βάζουν αγόγγυστα μέχρι αργά τα Σάββατα και Κυριακές με όλα τα δρώμενα κάθε τόσο στην boutique και πάντα με χαμόγελο.
Έχουν φτιάξει φοβερή ομάδα. Μπράβο τους

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

These users thanked the author gep for the post (total 2):
nick10 (Πέμ Δεκ 14, 2023 10:04 pm) • Megalos (Πέμ Δεκ 14, 2023 11:43 pm)
Rating: 15.38%
Απάντηση