ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

Dimitris Real έγραψε: Παρ Φεβ 11, 2022 11:14 pm Εισερχόμενο με αισθητική από τα παλιά … Στις δεκαετίες του 80 και 90 ανδρώθηκα, δικαιολογημένος 😀

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Το έχω ξαναγράψει εδώ, το ένα από τα 2 ρολόγια που με έκαναν να κολλήσω με τα ρολόγια πριν πολλά χρόνια (παρόλο που από πολύ μικρός, πολύ περισσότερα χρόνια πριν :p, μου άρεσαν). Ακόμα το βλέπω και το χαζεύω, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ και ένας λόγος που κατά καιρούς παίρνω και χαζεύω two-tone ρολόγια, για να έχω μια μικρή αίσθηση από αυτό. Καλοφόρετο με υγεία!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

Εδώ και πολύ καιρό χάζευα διάφορα και δεν μπορούσα να αποφασίσω. Κάποια στιγμή έκανα μια ρολογότσαρκα (χωρίς να πάρω φωτο, αλλιώς θα τις είχα βάλει εδώ) και από κοντά μου άρεσαν επίσης αρκετά που θα ήθελα να έχω, αλλά δε με πήγαν ταμείο τελικά στην παρούσα φάση, γιατί δεν αποφάσιζα να κάνω το έξοδο, λόγω οικονομικών. Δύο με κόλλησαν, ένα Seiko Samourai και ένα Ω ΡΟ κεραμικό. Το πρώτο οκ, μπορεί να μπει ως στόχος, το 2ο όμως ήταν άπιαστο. Αυτό που σκέφτηκα λοιπόν ήταν ότι ο μόνος τρόπος να το πάρω ήταν με θυσίες, οπότε έκανα μια μεγάλη θυσία, αλλά δεν το έχω μετανιώσει ακόμα. Πήρα ένα μεταχειρισμένο που βρήκα, ανταλλάσσοντας κάτι παρόμοιου κόστους, με μια διαφορά που χοντρικά μπορούσα να δώσω χωρίς να το έχω άγχος.

Μετά από αυτή τη μεγάλη εισαγωγή, μου ήρθε αυτό:
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Μου αρέσει πάρα πολύ και από κοντά μου έδωσε μια αίσθηση που είχα και με τα προηγούμενα Ω που έχουν περάσει από τα χέρια μου και είχα ξεχάσει. Είναι πολύ πιο όμορφα από τις φωτο και πολύ κομψά, τολμώ να πω και ας με κράξουν κάποιοι, πολύ πιο κομψά από τα Rolex, που τα αντίστοιχα είναι πιο χοντροκομένα σε σχέδιο. Και αυτά μου αρέσουν βέβαια, εννοείται, αλλά δεν έχουν την κομψότητα στο σχεδιασμό που έχουν τα Ω. Οπότε για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό και δε μετανιώνω τη θυσία και είναι διαφορετικό από τα στυλ sub, που έχω. Ποιότητα, φινίρισμα πιο πάνω από τα ΒΒ, αλλά και με παραπάνω κόστος. Lume αρκετά καλό, όχι Seiko, αλλά κρατάει όλη νύχτα, αίσθηση στο χέρι ωραία, ούτε πολύ μεγάλο (42mm) ούτε πολύ ογκώδες, χωρίς να είναι λεπτό. Μου περνάνε σκέψεις και για επόμενη θυσία στο μέλλον.
These users thanked the author markosgr28 for the post (total 5):
nick10 (Κυρ Μαρ 20, 2022 12:34 pm) • camen (Κυρ Μαρ 20, 2022 3:49 pm) • Megalos (Κυρ Μαρ 20, 2022 9:05 pm) • ppana (Δευ Μαρ 21, 2022 3:47 pm) • theo1988 (Δευ Μαρ 21, 2022 10:38 pm)
Rating: 38.46%
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10813
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6543 times
Been thanked: 10921 times
Επικοινωνία:

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από nick10 »

markosgr28 έγραψε: Κυρ Μαρ 20, 2022 11:36 am Εδώ και πολύ καιρό χάζευα διάφορα και δεν μπορούσα να αποφασίσω. Κάποια στιγμή έκανα μια ρολογότσαρκα (χωρίς να πάρω φωτο, αλλιώς θα τις είχα βάλει εδώ) και από κοντά μου άρεσαν επίσης αρκετά που θα ήθελα να έχω, αλλά δε με πήγαν ταμείο τελικά στην παρούσα φάση, γιατί δεν αποφάσιζα να κάνω το έξοδο, λόγω οικονομικών. Δύο με κόλλησαν, ένα Seiko Samourai και ένα Ω ΡΟ κεραμικό. Το πρώτο οκ, μπορεί να μπει ως στόχος, το 2ο όμως ήταν άπιαστο. Αυτό που σκέφτηκα λοιπόν ήταν ότι ο μόνος τρόπος να το πάρω ήταν με θυσίες, οπότε έκανα μια μεγάλη θυσία, αλλά δεν το έχω μετανιώσει ακόμα. Πήρα ένα μεταχειρισμένο που βρήκα, ανταλλάσσοντας κάτι παρόμοιου κόστους, με μια διαφορά που χοντρικά μπορούσα να δώσω χωρίς να το έχω άγχος.

Μετά από αυτή τη μεγάλη εισαγωγή, μου ήρθε αυτό:
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Μου αρέσει πάρα πολύ και από κοντά μου έδωσε μια αίσθηση που είχα και με τα προηγούμενα Ω που έχουν περάσει από τα χέρια μου και είχα ξεχάσει. Είναι πολύ πιο όμορφα από :cheer: :sh: τις φωτο και πολύ κομψά, τολμώ να πω και ας με κράξουν κάποιοι, πολύ πιο κομψά από τα Rolex, που τα αντίστοιχα είναι πιο χοντροκομένα σε σχέδιο. Και αυτά μου αρέσουν βέβαια, εννοείται, αλλά δεν έχουν την κομψότητα στο σχεδιασμό που έχουν τα Ω. Οπότε για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό και δε μετανιώνω τη θυσία και είναι διαφορετικό από τα στυλ sub, που έχω. Ποιότητα, φινίρισμα πιο πάνω από τα ΒΒ, αλλά και με παραπάνω κόστος. Lume αρκετά καλό, όχι Seiko, αλλά κρατάει όλη νύχτα, αίσθηση στο χέρι ωραία, ούτε πολύ μεγάλο (42mm) ούτε πολύ ογκώδες, χωρίς να είναι λεπτό. Μου περνάνε σκέψεις και για επόμενη θυσία στο μέλλον.
Φίλε Μάρκο, καλοφόρετο, πολύ ωραιο, μου φαίνεται ότι άξιζε η θυσία :cheer: :sh: :sh:
Φαίνεται και από τις φωτογραφίες, ποσο ποιοτικό είναι :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ φίλε Νίκο, να είσαι καλά!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3169
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2642 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από giannistissot »

Καλοφορετοο φιλε Μαρκοοο!! Πολυ ωραιοοο το ΡΟ με γειέςςς!!! Φοβερό ρολοι!!

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
gkblues
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 11, 2014 2:54 pm
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ
Has thanked: 1753 times
Been thanked: 4355 times
Επικοινωνία:

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από gkblues »

Ωραία επιλογή Μάρκο.. Να το χαρεις

Εικόνα

camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από camen »

Καλοφορετο, παντα καλες ωρες να δειχνει!
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42938
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39906 times
Been thanked: 8663 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από Megalos »

Μαρκο μου εξαιρετικη επιλογη ...ειναι πολυ αξιολογο ρολοι και αφου σε συνεπηρε να το χαρεις φιλε μου :sh:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

Ευχαριστώ πολύ φίλοι μου, να είστε πάντα όλοι καλά με υγεια

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author markosgr28 for the post:
Megalos (Δευ Μαρ 21, 2022 11:22 pm)
Rating: 7.69%
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από captain »

Μάρκο εύχομαι καλοφορετο με υγεία ….
Απάντηση