ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Και εσύ ότι επιθυμείς φίλε!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42938
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39906 times
Been thanked: 8665 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από Megalos »

markosgr28 έγραψε:Δημήτρη, Γιάννη, Νίκο, Κώστα, σας ευχαριστώ πολύ! Καλημέρα!

Ναι φίλε Δημήτρη, τριάδα Tudor πλέον:
Εικόνα
εξαιρετικη τριαδα Μαρκο .... αληθεια θα μπορουσες να ''βαθμολογησεις'' την τριαδα σου αυτη ?
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

Megalos έγραψε:
markosgr28 έγραψε:Δημήτρη, Γιάννη, Νίκο, Κώστα, σας ευχαριστώ πολύ! Καλημέρα!

Ναι φίλε Δημήτρη, τριάδα Tudor πλέον:
Εικόνα
εξαιρετικη τριαδα Μαρκο .... αληθεια θα μπορουσες να ''βαθμολογησεις'' την τριαδα σου αυτη ?
Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ Κώστα. Δύσκολο να βαθμολογήσω, κάθε ένα από αυτά για εμένα θα μπορούσε να είναι μοναδικό ρολόι. Το Πέλαγος είναι πιο tool και λόγω τιτανίου δεν έχει την εικόνα luxury, έχει όμως εικόνα πολύ ποιοτικού. Τα άλλα 2 είναι πολύ καλά κατασκευασμένα sub, με έντονη παρουσία στον καρπό, ποιοτικά (όχι Rolex όμως ή Ω σε φινίρισμα τουλάχιστον) και δείχνουν πιο εύκολα ειδικά στον αδαή ότι είναι κάτι καλό. Το μαύρο με το gilt καντράν είναι πιο όμορφο νομίζω και δείχνει και πιο ακριβό, είναι πιο λεπτό από το μπλε, λόγω ΕΤΑ. Συνολικά το Πέλαγος είναι το πιο στιβαρό σε εικόνα και αίσθηση, χωρίς τα άλλα 2 να υστερούν. Και τα 3 μου αρέσουν για άλλο λόγο το καθένα. Στο χρόνο το ΕΤΑ φαίνεται να αποκτήσει μεγαλύτερη αξία, λόγω πιο σπάνιου, παρόλο που και το Πέλαγος έχει αρχίσει και είναι δύσκολο να βρεθεί. Για να βαθμολογήσω πρέπει να έχω κριτήρια και είναι δύσκολο, τα δεδομένα είναι αυτά αν δεν ξεχνάω κάτι. Αν κάποιος θέλει tool, το Πέλαγος είναι μονόδρομος και αξίζει τα παραπάνω χρήματα, αν θέλει κάτι να γυαλίζει και να θυμίζει Sub, ΒΒ. Αν είχα ένα ΒΒ, θα προτιμούσα το μαύρο, για καθημερινή χρήση καλύτερα το μπλε και με αυτό το σκεπτικό το πήρα, ως πιο κλασσική, συντηρητική διαχρονική επιλογή σε σχέση με τα άλλα που σκεφτόμουν.
These users thanked the author markosgr28 for the post (total 2):
Megalos (Κυρ Ιουν 20, 2021 12:55 pm) • theo1988 (Δευ Ιουν 21, 2021 4:04 am)
Rating: 15.38%
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pontioz
Δημοσιεύσεις: 2248
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 2:14 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1232 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από pontioz »

Καλοφορετα οοοολα τα τουντόρια Μάρκο!
Υπέροχα ολα.
Εικόνα
Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό.
Πισγιουνίκ.
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

markosgr28 έγραψε:
Megalos έγραψε:
markosgr28 έγραψε:Δημήτρη, Γιάννη, Νίκο, Κώστα, σας ευχαριστώ πολύ! Καλημέρα!

Ναι φίλε Δημήτρη, τριάδα Tudor πλέον:
Εικόνα
εξαιρετικη τριαδα Μαρκο .... αληθεια θα μπορουσες να ''βαθμολογησεις'' την τριαδα σου αυτη ?
Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ Κώστα. Δύσκολο να βαθμολογήσω, κάθε ένα από αυτά για εμένα θα μπορούσε να είναι μοναδικό ρολόι. Το Πέλαγος είναι πιο tool και λόγω τιτανίου δεν έχει την εικόνα luxury, έχει όμως εικόνα πολύ ποιοτικού. Τα άλλα 2 είναι πολύ καλά κατασκευασμένα sub, με έντονη παρουσία στον καρπό, ποιοτικά (όχι Rolex όμως ή Ω σε φινίρισμα τουλάχιστον) και δείχνουν πιο εύκολα ειδικά στον αδαή ότι είναι κάτι καλό. Το μαύρο με το gilt καντράν είναι πιο όμορφο νομίζω και δείχνει και πιο ακριβό, είναι πιο λεπτό από το μπλε, λόγω ΕΤΑ. Συνολικά το Πέλαγος είναι το πιο στιβαρό σε εικόνα και αίσθηση, χωρίς τα άλλα 2 να υστερούν. Και τα 3 μου αρέσουν για άλλο λόγο το καθένα. Στο χρόνο το ΕΤΑ φαίνεται να αποκτήσει μεγαλύτερη αξία, λόγω πιο σπάνιου, παρόλο που και το Πέλαγος έχει αρχίσει και είναι δύσκολο να βρεθεί. Για να βαθμολογήσω πρέπει να έχω κριτήρια και είναι δύσκολο, τα δεδομένα είναι αυτά αν δεν ξεχνάω κάτι. Αν κάποιος θέλει tool, το Πέλαγος είναι μονόδρομος και αξίζει τα παραπάνω χρήματα, αν θέλει κάτι να γυαλίζει και να θυμίζει Sub, ΒΒ. Αν είχα ένα ΒΒ, θα προτιμούσα το μαύρο, για καθημερινή χρήση καλύτερα το μπλε και με αυτό το σκεπτικό το πήρα, ως πιο κλασσική, συντηρητική διαχρονική επιλογή σε σχέση με τα άλλα που σκεφτόμουν.
Σε πιο τεχνικά θέματα, η ακρίβεια του Πέλαγος δεν παίζεται, το ετα είναι σε λογικα πλαίσια, αλλά όχι κάτι εντυπωσιακό, το μπλε δεν το έχω μετρήσει ακόμα. Σε λουμ επίσης το Πέλαγος είναι σε άλλο πλανήτη, χωρίς τα ΒΒ να είναι άσχημα. Επίσης το Πέλαγος είναι το πιο ευκρινές ρολοι που έχω δει από κάθε οπτική γωνία. Στον καρπο όλα είναι άνετα. Το μπρασελε του Πέλαγος επίσης είναι πιο ιδιαίτερο, λόγω του εντυπωσιακού κουμπώματος. Αν σκεφτώ κάτι άλλο, θα το προσθεσω

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
These users thanked the author markosgr28 for the post:
Megalos (Κυρ Ιουν 20, 2021 12:56 pm)
Rating: 7.69%
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

pontioz έγραψε:Καλοφορετα οοοολα τα τουντόρια Μάρκο!
Υπέροχα ολα.
Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ φίλε Γιώργο

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42938
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39906 times
Been thanked: 8665 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από Megalos »

ευχαριστω πολυ Μαρκο για τις πολυ αναλυτικες παρατηρησεις σου ..... μου εκανε ενυτπωση η πολυ καλη αξιολογηση του Pelagos .... θα με κανεις να ψυθω !!
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3169
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2642 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από giannistissot »

Τι Πελαγος οντως ειναι ρολογαρααα!! Εγω που το ειδα απο κοντά εχω εντυπωσιαστεί!! Και ειδικά το μπλε!!

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
lovefist2001
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2009 10:19 am
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1027 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από lovefist2001 »

giannistissot έγραψε:Τι Πελαγος οντως ειναι ρολογαρααα!! Εγω που το ειδα απο κοντά εχω εντυπωσιαστεί!! Και ειδικά το μπλε!!

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
:BB: :BB: :BB:

haha haha haha

Αρχισαμεεεεεεε !!!!!!!!!

Σταυρος
These users thanked the author lovefist2001 for the post:
giannistissot (Κυρ Ιουν 20, 2021 2:23 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5169 times

Re: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ !!!

Δημοσίευση από markosgr28 »

Megalos έγραψε:ευχαριστω πολυ Μαρκο για τις πολυ αναλυτικες παρατηρησεις σου ..... μου εκανε ενυτπωση η πολυ καλη αξιολογηση του Pelagos .... θα με κανεις να ψυθω !!
Εντάξει είναι και πιο ακριβό, οπότε ήταν και λίγο αναμενόμενο να είναι καλύτερο. Για κάποιον που του αρέσει το τιτάνιο (σε υφή και απόχρωση, αφού δε γυαλίζει) είναι όντως πολύ καλό! Προσωπικά είχα εντυπωσιαστεί από όταν το πήρα.
These users thanked the author markosgr28 for the post:
Megalos (Κυρ Ιουν 20, 2021 8:05 pm)
Rating: 7.69%
Εικόνα
Απάντηση