HUBLOT

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Koubilaihan
Δημοσιεύσεις: 832
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από Koubilaihan »

Σταύρο, μη ρωτάς τον Κωστή για αγορές από ιντερνετ γιατί θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου και θα μας πάρει και θα μας σηκώσει όλους εδώ μέσα! :ha: :ha:


Είμαι παθών και ξέρω! lol lol lol
Αν είσαι σε δίλλημα, πάρτα και τα δύο.
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από eisenberg »

Koubilaihan έγραψε:Σταύρο, μη ρωτάς τον Κωστή για αγορές από ιντερνετ γιατί θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου και θα μας πάρει και θα μας σηκώσει όλους εδώ μέσα! :ha: :ha:


Είμαι παθών και ξέρω! lol lol lol
:dlaught: :dlaught:
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από marios_ch »

Και εγώ φίλε δεν θα το έλεγα για ακριβά ρολόγια απο ebay.......
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από Megalos »

Koubilaihan έγραψε:Σταύρο, μη ρωτάς τον Κωστή για αγορές από ιντερνετ γιατί θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου και θα μας πάρει και θα μας σηκώσει όλους εδώ μέσα! :ha: :ha:


Είμαι παθών και ξέρω! lol lol lol
:dlaught: :dlaught: :dlaught: :dlaught:
αχ ρε Θοδωρη ... με εκανες να ξετρελλαθω :good:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
antonis_ch
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 391 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από antonis_ch »

Μια πολυ ωραία συνεντευξη του Biver

http://www.thetimetv.com/index.php?bcpid=1859735380
VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από VIWOW »

Αγαπητέ lovefist2001 άστε τους "κακιασμένους" να κακολογούν....

Καλά κάνεις και ρωτάς. Και εγώ θα σου απαντήσω

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της ωρολογοποιίας είναι η γκρίζα αγορά.

Τα ρολόγια δηλαδή που κυκλοφορούν δεξιά και αριστερά και ενώ είναι καινούργια δεν πωλούνται από το επίσημο δίκτυο.

΄Ενα κομμάτι από αυτά τα πουλούν μαγαζιά που δεν έχουν επίσημα την εταιρεία, ενα άλλο κομμ΄ατι τα πουλούν μαγαζιά που έχουν μεταχειρισμένα και κάποια καινουργια της γκρίζας αγοράς και ένα τρίτο κομμάτι διατίθεται μέσω internet.

Η "ιδέα" είναι απλή. Είσαι αντιπρόσωπος στην Αυστραλία (λέμε τυχαίο παράδειγμα). Το εργοστάσιο θέλει να αγοράσεις φέτος 2.000 κομμάτια, αλλά εσύ μπορείς να πουλήσεις μόνο τα 1.100. Ή σταματάς να συνεργάζεσαι, ή αγοράζεις 2000 κομμάτια και τα υπόλοιπα 900 που δεν μπορείς να διαθέσεις στην αγορά σου, τα "ξεφορτώνεσαι" αλλού. Σε άλλες χώρες.

Τώρα παμε στα ποσοστά. Το ρολόι των 1000 ευρώ το αγοράζεις (ως αντιπρόσωπος) 400 ευρώ και το πουλάς 700, στο μαγαζί που το πουλάει 1000, άντε κάνει και 20% και το πουλάει 800. Βγάλε τα έξοδα νοίκια, υπαλλήλους κλπ, βγάζει τα .... του, το μαγαζί. Έχει και τον κάθε φορουμίστα να λέει ότι είναι πανάκριβος (τι πανάκριβος, κλέφτης), διότι το ρολόι που εσύ θα στείλεις στο Μεξικό γιατί δεν μπορείς να πουλήσεις (τα 900 δηλαδή ρολογια που σου περισσεύουν) μπορείς να το δώσεις και με 550 (αντί τα 700 που τα αγοράζει ο αιμοσταγής κατά τους φορουμίστες, αλλά ταλαίπωρος για μένα, γιατί έχει και δέσμευση ότι θα έχει τη μάρκα κλπ) αλλά και με 400 αν χρειαστεί. Έτσι το λαμόγιο που θα το αγοράσει παράνομα στο Μεξικό (καταλαβαίνεις ότι αυτή η δουλειά δεν είναι νόμιμη με τελωνεία κλπ) μπορεί να το πουλήσει 550 και να του κάνουν εγκώμια, εικόνισμα και τζάμπα διαφήμιση οι φορουμίστες σε όλο τον κόσμο, ενώ αυτός θα βγάζει περισσότερα και εκ του ασφαλούς, αφού δεν ρισκάρει τίποτα, γιατί ουτε μαγαζί έχει, ούτε έξοδα, ούτε θα φάει στη μάπα τη μάρκα, αν του χρόνου βγάλει βλακείες. Απλά θα αγοράσει άλλα ρολόγια. Ότι ζητιέται.

Αυτή όλη την απαράδεκτη κατάσταση την δημιουργούν τα ίδια τα εργοστάσια, τα οποία πουλούν τα ρολόγια και δεν ελέγχουν που πηγαίνουν. Όχι βέβαια όλα...

Η απόδειξη ότι είναι έτσι όπως στα λέω είναι η Hublot.

O Jean Claude Biver από την πρώτη στιγμη που πήρε την εταιρεία στα χέρια του προσέλαβε 2 ανθρώπους σε πλήρη χρόνο και τους έβαλε την παρακάτω εργασία.

Πήγαν σε όλα τα μέρη του κόσμου να αγοράσουν Hublot καινούργια. Έψαξαν και στο Internet Ότι βρήκαν το αγόρασαν. Βρήκαν συνολικά 9 ρολόγια. Ένα στην Τουρκία, ένα στην Κύπρο, 3 στην Ιταλία, 3 στην Αμερική και ένα δεν θυμάμαι που. Τα πήγαν στο εργοστάσιο.

Ο Biver είδε τους αριθμούς και είδε από ποιούς ήταν αγορασμένα. Έστειλε πίσω το κάθε ένα ρολόι σε αυτόν που το ειχε αγοράσει αρχικά από το εργοστάσιο. Με ένα τιμολόγιο όσο το αγορασε στην γκρίζα αγορά. Του έγραψε: "Εχεις δύο λύσεις: ή αγοράζεις ξανά το ρολόι που σου είχαμε πουλήσει και το αγοράσαμε στην γκρίζα αγορά, όσο το πήραμε, ή μας στέλνεις πίσω όλο σου το στοκ Hublot και μας ξεχνάς!"

Όλοι πλήρωσαν το τιμολόγιο με το ρολοί που κακώς είχαν διακινησει παράνομα.

Η απάντησή μου είναι απλή. Μπορείς να αγοράσεις Hublot από το ebay.

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Ή ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ, Ή ΜΑΙΜΟΥ.

ΑΝ ΕΊΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο BIVER ΘΑ ΧΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ!........

Δεν έχεις παρά να μου στείλεις ένα πμ, ή να απευθυνθείς στον ίδιο κατ' ευθείαν.

Φιλικά

Κωστής
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από marios_ch »

Αντώνη ωραίο το βιντεάκι....!!!!!!
Κωστή ωραία τα όσα ανάφερες......!!!!
nomikosas
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 3:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 10 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από nomikosas »

Συμφωνω με τον Viwow !!! Ειδικα για hublot o Jean Claude Biver ειναι γατα!! Aν τελικα το αγορασεις πηγαινε στο timezone στην ενοτητα για hublot και στειλτου ενα προσωπικο μηνυμα με το κωδικο του ρολογιου για να σου δωσει εξτρα εγγυηση καποιων ακομα χρονων!! Ετσι ελεγχει το ρολογακι απο που το αγορασες και εσυ εχεις κ παραπανω εγγυηση :sh:
lovefist2001
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2009 10:19 am
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1027 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από lovefist2001 »

:cheer: THANKS
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: HUBLOT

Δημοσίευση από Megalos »

Image
BB steel tutti frutti rose
lovefist2001 απο μενα για σενα ..για να εχεις να διαλεξεις οταν αποφασισεις
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Απάντηση