----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από ggli »

captain έγραψε:ενδιαφέρον δοκιμές .. ωραία ρολογάκια :smile:

ποιο σας αρέσει περισσότερο απο τα παρακάτω για να προσθέσετε στην συλλογή σας ....... :cheer:


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα
Ex2 και gmt


Sent from my iPhone using Tapatalk
These users thanked the author ggli for the post:
captain (Τετ Απρ 17, 2019 8:39 pm)
Rating: 7.69%
ggli
Άβαταρ μέλους
Vagos.ts
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: Τετ Αύγ 07, 2013 10:53 pm
Has thanked: 187 times
Been thanked: 494 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από Vagos.ts »

ggli έγραψε:
captain έγραψε:ενδιαφέρον δοκιμές .. ωραία ρολογάκια :smile:

ποιο σας αρέσει περισσότερο απο τα παρακάτω για να προσθέσετε στην συλλογή σας ....... :cheer:


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα
Ex2 και gmt


Sent from my iPhone using Tapatalk
Συμφωνώ με το Γιάννη.. Τα υπόλοιπα είτε αδιάφορα είτε απλησίαστα...
These users thanked the author Vagos.ts for the post (total 3):
captain (Τετ Απρ 17, 2019 8:39 pm) • ggli (Τετ Απρ 17, 2019 8:56 pm) • _batman_ (Τετ Απρ 17, 2019 10:06 pm)
Rating: 23.08%
Εικόνα
gep
Δημοσιεύσεις: 2972
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 1:11 am
Has thanked: 5938 times
Been thanked: 4104 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από gep »

Δηλαδή καπετάνιε πέρα από Καρτιέ και Ρόλεξ, η άβυσσος;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
These users thanked the author gep for the post (total 2):
captain (Τετ Απρ 17, 2019 9:54 pm) • giannistissot (Τετ Απρ 17, 2019 10:48 pm)
Rating: 15.38%
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από captain »

gep έγραψε:Δηλαδή καπετάνιε πέρα από Καρτιέ και Ρόλεξ, η άβυσσος; Εικόνα

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Άντε βάλε και την Πατεκ μην την αδικήσω ...... :TND:
gep
Δημοσιεύσεις: 2972
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 1:11 am
Has thanked: 5938 times
Been thanked: 4104 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από gep »

captain έγραψε:
gep έγραψε:Δηλαδή καπετάνιε πέρα από Καρτιέ και Ρόλεξ, η άβυσσος; Εικόνα

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Άντε βάλε και την Πατεκ μην την αδικήσω ...... :TND:
Πάλι καλά, σώθηκε αυτή Εικόνα

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
dennis66
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 7:42 pm
Has thanked: 356 times
Been thanked: 542 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από dennis66 »

Daytona με την καμία, το συγκεκριμένο GMT boring, το Cartier δεν πάει στον τύπο σου, παραείσαι σπορτίφ για τόσο κοσμηματορόλογο. Κάτσε να γίνεις λίγο πιο μπάρμπας και το παίρνεις, δεν σε πήραν δα και τα χρόνια !

Άμα εγώ ήμουνα εσύ, θα πήγαινα καρφί για το Εξπλορεράκι. Προσιτό, ευκολοφόρετο, ευπροσάρμοστο σε διάφορες συνθήκες και περιβάλλοντα, ευκολοσυντήρητο, αξιόπιστο. Φοράει και rubber άμα θες. Κι αν το βαρεθείς, δεν θα δυσκολευτείς να το δώσεις. Το κυριότερο, δεν κραυγάζει από χιλιόμετρο "ουάου κοιτάξτε με, είμαι Rolex !", που για μένα είναι θεμελιώδες, για καμιά εικοσαριά διαφορετικούς λόγους, από αισθητικούς έως και πολιτικούς, τους οποίους αποφεύγω να εκθέσω αναλυτικά, για να μην ξεσπάσει ο τρίτος παγκόσμιος πόλεμος.

Εξπλόρερ ΙΙ, Εξπλόρερ Ι 39άρι και Datejust 41άρι με την κανούργια μηχανή, τα ΜΟΝΑ Ρόλεξ που θα καταδεχόμουν σήμερα να έχω στην κατοχή μου και από τα λίγα που μπορείς να βρεις εύκολα, χωρίς ζόρια, χωρίς παρακάλια, ακόμη και με ορισμένο παζάρι. Με δεδομένο μάλιστα ότι έχεις ήδη το Sub, θα καλύψεις πλήρως το κεφάλαιο Ρόλεξ και θα μπορέσεις να συγκεντρωθείς απερίσπαστος στον επόμενο πραγματικά μεγάλο στόχο. Ποιόν ;

Έλα τώρα, αφού ξέρεις, μην κάνεις τον ανήξερο : -Ένα GS, τι άλλο δηλαδή ;
These users thanked the author dennis66 for the post (total 2):
giannistissot (Τετ Απρ 17, 2019 10:48 pm) • Megalos (Πέμ Απρ 18, 2019 10:43 pm)
Rating: 15.38%
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3169
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2642 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από giannistissot »

Κανενα απο τα παραπανω καπτεν...! Παρε Β ή ζενιθ που κρατανε και τιμες...

Σοβαρα τωρα... οτι ειπε ο Ντενις.. εξπλορερ 1 ή 2, είτε ΟΡ 39άρι..

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
These users thanked the author giannistissot for the post:
captain (Πέμ Απρ 18, 2019 12:04 am)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
gmaras
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 11, 2018 2:21 pm
Has thanked: 1489 times
Been thanked: 1931 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από gmaras »

Explorer 2... Θα σου πηγαινε πολυ!
These users thanked the author gmaras for the post:
captain (Πέμ Απρ 18, 2019 12:04 am)
Rating: 7.69%
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από captain »

dennis66 έγραψε:Daytona με την καμία, το συγκεκριμένο GMT boring, το Cartier δεν πάει στον τύπο σου, παραείσαι σπορτίφ για τόσο κοσμηματορόλογο. Κάτσε να γίνεις λίγο πιο μπάρμπας και το παίρνεις, δεν σε πήραν δα και τα χρόνια !

Άμα εγώ ήμουνα εσύ, θα πήγαινα καρφί για το Εξπλορεράκι. Προσιτό, ευκολοφόρετο, ευπροσάρμοστο σε διάφορες συνθήκες και περιβάλλοντα, ευκολοσυντήρητο, αξιόπιστο. Φοράει και rubber άμα θες. Κι αν το βαρεθείς, δεν θα δυσκολευτείς να το δώσεις. Το κυριότερο, δεν κραυγάζει από χιλιόμετρο "ουάου κοιτάξτε με, είμαι Rolex !", που για μένα είναι θεμελιώδες, για καμιά εικοσαριά διαφορετικούς λόγους, από αισθητικούς έως και πολιτικούς, τους οποίους αποφεύγω να εκθέσω αναλυτικά, για να μην ξεσπάσει ο τρίτος παγκόσμιος πόλεμος.

Εξπλόρερ ΙΙ, Εξπλόρερ Ι 39άρι και Datejust 41άρι με την κανούργια μηχανή, τα ΜΟΝΑ Ρόλεξ που θα καταδεχόμουν σήμερα να έχω στην κατοχή μου και από τα λίγα που μπορείς να βρεις εύκολα, χωρίς ζόρια, χωρίς παρακάλια, ακόμη και με ορισμένο παζάρι. Με δεδομένο μάλιστα ότι έχεις ήδη το Sub, θα καλύψεις πλήρως το κεφάλαιο Ρόλεξ και θα μπορέσεις να συγκεντρωθείς απερίσπαστος στον επόμενο πραγματικά μεγάλο στόχο. Ποιόν ;

Έλα τώρα, αφού ξέρεις, μην κάνεις τον ανήξερο : -Ένα GS, τι άλλο δηλαδή ;




φίλε με στεναχώρησες .... :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1: : " onclick="window.open(this.href);return false;



δλδ εμείς οι σπορτιφ ήμαστε μόνο για να κουβαλάμε τελάρα με κουτσομούρες στην ψαραγορά .. δεν κάνουμε για ντελικάτα ρολογάκια .... :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1:
These users thanked the author captain for the post (total 5):
ggli (Πέμ Απρ 18, 2019 8:48 pm) • giannistissot (Πέμ Απρ 18, 2019 9:32 pm) • Megalos (Πέμ Απρ 18, 2019 10:44 pm) • gep (Παρ Απρ 19, 2019 2:00 am) • dennis66 (Παρ Απρ 19, 2019 11:56 am)
Rating: 38.46%
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: ----==Ρολογότσαρκα -Πήγα είδα - Δοκίμασα ==-----

Δημοσίευση από ggli »

captain έγραψε:
dennis66 έγραψε:Daytona με την καμία, το συγκεκριμένο GMT boring, το Cartier δεν πάει στον τύπο σου, παραείσαι σπορτίφ για τόσο κοσμηματορόλογο. Κάτσε να γίνεις λίγο πιο μπάρμπας και το παίρνεις, δεν σε πήραν δα και τα χρόνια !

Άμα εγώ ήμουνα εσύ, θα πήγαινα καρφί για το Εξπλορεράκι. Προσιτό, ευκολοφόρετο, ευπροσάρμοστο σε διάφορες συνθήκες και περιβάλλοντα, ευκολοσυντήρητο, αξιόπιστο. Φοράει και rubber άμα θες. Κι αν το βαρεθείς, δεν θα δυσκολευτείς να το δώσεις. Το κυριότερο, δεν κραυγάζει από χιλιόμετρο "ουάου κοιτάξτε με, είμαι Rolex !", που για μένα είναι θεμελιώδες, για καμιά εικοσαριά διαφορετικούς λόγους, από αισθητικούς έως και πολιτικούς, τους οποίους αποφεύγω να εκθέσω αναλυτικά, για να μην ξεσπάσει ο τρίτος παγκόσμιος πόλεμος.

Εξπλόρερ ΙΙ, Εξπλόρερ Ι 39άρι και Datejust 41άρι με την κανούργια μηχανή, τα ΜΟΝΑ Ρόλεξ που θα καταδεχόμουν σήμερα να έχω στην κατοχή μου και από τα λίγα που μπορείς να βρεις εύκολα, χωρίς ζόρια, χωρίς παρακάλια, ακόμη και με ορισμένο παζάρι. Με δεδομένο μάλιστα ότι έχεις ήδη το Sub, θα καλύψεις πλήρως το κεφάλαιο Ρόλεξ και θα μπορέσεις να συγκεντρωθείς απερίσπαστος στον επόμενο πραγματικά μεγάλο στόχο. Ποιόν ;

Έλα τώρα, αφού ξέρεις, μην κάνεις τον ανήξερο : -Ένα GS, τι άλλο δηλαδή ;




φίλε με στεναχώρησες .... :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1: : " onclick="window.open(this.href);return false;



δλδ εμείς οι σπορτιφ ήμαστε μόνο για να κουβαλάμε τελάρα με κουτσομούρες στην ψαραγορά .. δεν κάνουμε για ντελικάτα ρολογάκια .... :cry_1: :cry_1: :cry_1: :cry_1:
Έχει πολλά εξπλορερ στη ψαραγορά ; ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνακανα γκοντζιλα μπορεί


Sent from my iPhone using Tapatalk
ggli
Απάντηση