CASIO & G-SHOCK

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ιαπωνία
ΓΑΠ
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 9:31 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από ΓΑΠ »

Πάμε για άλλα...CasioDW-5000c.Ήρθε επιτέλους στα χέρια μου και αρχίζει η έρευνα για bezel.Το πρώτο G-Shock ρολόι και το πιο συλλεκτικό!!!
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12468
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5159 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από markosgr28 »

ΓΑΠ έγραψε:Πάμε για άλλα...CasioDW-5000c.Ήρθε επιτέλους στα χέρια μου και αρχίζει η έρευνα για bezel.Το πρώτο G-Shock ρολόι και το πιο συλλεκτικό!!!
Να το χαίρεσαι με υγεία! Περιμένουμε φωτο και την εξέλιξη της αναζήτησης, ελπίζω να πάνε όλα καλά!
Εικόνα
ΓΑΠ
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 9:31 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από ΓΑΠ »

Ευχαριστώ φίλε Μάρκο! Γνωρίζει κάποιος φίλος αν το restoration που ανακοίνωσε η CASIO για το dw5000c και το dw5600c ισχύει μόνο για Ιαπωνία και τους εκεί κατόχους των συγκεκριμένων ή και σε παγκόσμιο επίπεδο;;
ΓΑΠ
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 9:31 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από ΓΑΠ »

https://www.g-central.com/casio-offerin ... ited-time/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ορίστε και ένα σχετικό site για το restoration .
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42626
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39307 times
Been thanked: 8504 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από Megalos »

ισως να ξερειε κατι ο Χαριλαος ....
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
pap1vri1980
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 10:36 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από pap1vri1980 »

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολο το forum.Μια ερώτηση σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει ,ψάχνοντας για ένα casio protrek βρήκα το casio protrek prw7000 x στο διαδίκτυο και ιδιαίτερα στο e bay. Ο έμπορος είναι απο Σιγκαπούρη και η τιμή του ειναι στα 612 δολάρια. Βρήκα στο e bay πάλι το ίδιο μοντέλο αλλά απο Ισπανία αυτή την φορά γύρω στα 800 ευρώ. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει απο που να το πάρω τελικά και πόσο θα μου στοιχίσει τελική τιμή είτε απο Ισπανία, είτε απο Σιγκαπούρη;Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους. ΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12468
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5159 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από markosgr28 »

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Όπως έχουν γράψει και άλλοι φίλοι, εκτός Ευρώπης να υπολογίζεις περίπου 30% επιπλέον, οπότε συνολικά μεταξύ των 2 που γράφεις είναι μικρή η διαφορά στο τελικό ποσό. Εκτός Ευρώπης όμως έχεις μεγαλύτερο χρόνο για να έρθει στα χέρια σου και ίσως περισσότερη ταλαιπωρία με την παράδοση και τα τελωνεία, οπότε προσωπικά θα το έπαιρνα από Ισπανία, αν ο πωλητής φαίνεται αξιόπιστος και το στέλνει όντως από Ισπανία, γιατί υπάρχουν και περιπτώσεις που είναι στην Ευρώπη, αλλά η αποστολή γίνεται από χώρα εκτός Ευρώπης. Από Ισπανία, δε θα έχεις εξτρα έξοδα και εκπληξεις.
Εικόνα
pap1vri1980
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 10:36 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από pap1vri1980 »

markosgr28 έγραψε:Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Όπως έχουν γράψει και άλλοι φίλοι, εκτός Ευρώπης να υπολογίζεις περίπου 30% επιπλέον, οπότε συνολικά μεταξύ των 2 που γράφεις είναι μικρή η διαφορά στο τελικό ποσό. Εκτός Ευρώπης όμως έχεις μεγαλύτερο χρόνο για να έρθει στα χέρια σου και ίσως περισσότερη ταλαιπωρία με την παράδοση και τα τελωνεία, οπότε προσωπικά θα το έπαιρνα από Ισπανία, αν ο πωλητής φαίνεται αξιόπιστος και το στέλνει όντως από Ισπανία, γιατί υπάρχουν και περιπτώσεις που είναι στην Ευρώπη, αλλά η αποστολή γίνεται από χώρα εκτός Ευρώπης. Από Ισπανία, δε θα έχεις εξτρα έξοδα και εκπληξεις.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Οπότε το τελικό ποσό που θα πληρώσω απο Ισπανία είναι αυτό που βλέπω;δεν υπάρχει κάποια άλλη χρέωση;και όσο αυτό που μου είπατε αν είναι όντως απο Ισπανία πως μπορώ να το εξακριβωσω;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42626
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39307 times
Been thanked: 8504 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από Megalos »

αγαπητε μου μπορεις να στειλεις μηνυμα στον πωλητη και ετσι να σου απαντησει απο που το στελνει ... νομιζω οτι γινεται :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12468
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5159 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από markosgr28 »

pap1vri1980 έγραψε:
markosgr28 έγραψε:Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Όπως έχουν γράψει και άλλοι φίλοι, εκτός Ευρώπης να υπολογίζεις περίπου 30% επιπλέον, οπότε συνολικά μεταξύ των 2 που γράφεις είναι μικρή η διαφορά στο τελικό ποσό. Εκτός Ευρώπης όμως έχεις μεγαλύτερο χρόνο για να έρθει στα χέρια σου και ίσως περισσότερη ταλαιπωρία με την παράδοση και τα τελωνεία, οπότε προσωπικά θα το έπαιρνα από Ισπανία, αν ο πωλητής φαίνεται αξιόπιστος και το στέλνει όντως από Ισπανία, γιατί υπάρχουν και περιπτώσεις που είναι στην Ευρώπη, αλλά η αποστολή γίνεται από χώρα εκτός Ευρώπης. Από Ισπανία, δε θα έχεις εξτρα έξοδα και εκπληξεις.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Οπότε το τελικό ποσό που θα πληρώσω απο Ισπανία είναι αυτό που βλέπω;δεν υπάρχει κάποια άλλη χρέωση;και όσο αυτό που μου είπατε αν είναι όντως απο Ισπανία πως μπορώ να το εξακριβωσω;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παρακαλώ. Για το θέμα το που βρίσκεται το αντικείμενο, σου απάντησε ήδη ο αγαπητός Κώστας. Επειδή είναι ebay, πρέπει κάπου στην καταχώρηση να γράφει item location, αλλά πιο ασφαλές είναι να ρωτήσεις.
These users thanked the author markosgr28 for the post (total 2):
pap1vri1980 (Κυρ Δεκ 29, 2019 12:48 pm) • Megalos (Κυρ Δεκ 29, 2019 8:58 pm)
Rating: 15.38%
Εικόνα
Απάντηση