Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
billaras
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 19, 2014 9:52 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από billaras »

Μην αγορασεις με 5χιλιαδες μαρκετινκ διαφημιση και "πρρσβευτες" εταιριων απο ταινιες ταχα μου δηθεν...ψαξε in house caliber σε αυτα τα λεφτα εστω και μεσαιας μαρκετινιστικης κατηγοριας εταιρια..πχ damasko αν και δε μου αρεσει καθολου...δες glashutte με μηχαναρες καλυτερες απο rolex sub panerai και φυσικα την μεγιστη πατατα iwc..δες mulle δες frederique constant δες ανεξαρτητες εταιριες..μηχαναρες με φθηνοτερο service και ανταλλακτικα...για ρωτα να δεις τι service εχουν οι rolex και σια...250 για γυαλισμα και αφαιρεση κομματιων στο μπρασελε..μην κοιτας διαφημηση και μονο..εξετασε ολο το κονσεπτ για να μαθεις να αγοραζεις ρολογια και στο μελλον...α και κατι αλλο...ποτε μην πουλας καποιο ρολοι για να αγοραζεις αλλο...μονο προσθεση...
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από eisenberg »

billaras έγραψε:Μην αγορασεις με 5χιλιαδες μαρκετινκ διαφημιση και "πρρσβευτες" εταιριων απο ταινιες ταχα μου δηθεν...ψαξε in house caliber σε αυτα τα λεφτα εστω και μεσαιας μαρκετινιστικης κατηγοριας εταιρια..πχ damasko αν και δε μου αρεσει καθολου...δες glashutte με μηχαναρες καλυτερες απο rolex sub panerai και φυσικα την μεγιστη πατατα iwc..δες mulle δες frederique constant δες ανεξαρτητες εταιριες..μηχαναρες με φθηνοτερο service και ανταλλακτικα...για ρωτα να δεις τι service εχουν οι rolex και σια...250 για γυαλισμα και αφαιρεση κομματιων στο μπρασελε..μην κοιτας διαφημηση και μονο..εξετασε ολο το κονσεπτ για να μαθεις να αγοραζεις ρολογια και στο μελλον...α και κατι αλλο...ποτε μην πουλας καποιο ρολοι για να αγοραζεις αλλο...μονο προσθεση...
Εθεσες πολλα θεματα μαζι,προτεινεις στον ανθρωπο να μην παρει Ρολεξ και να παρει Damasko ή Glashutte?
Τελικα οταν το χρημα προκειται να το χαλασουν αλλοι,ειμαστε πολυ αφαιρετικοι στις προτασεις μας! lol

Ετσι κι αλλιως θεωρητικη η κουβεντα αφου απ'οτι βλεπω ο ενδιαφερομενος εχει κλεισει ρολοι.
These users thanked the author eisenberg for the post (total 2):
Megalos (Τρί Σεπ 29, 2015 11:08 pm) • anestisf (Τετ Σεπ 30, 2015 2:10 am)
Rating: 15.38%
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Argo982001
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2012 2:28 pm
Has thanked: 642 times
Been thanked: 506 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από Argo982001 »

In house ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ καλή μηχανή.
These users thanked the author Argo982001 for the post:
Megalos (Τρί Σεπ 29, 2015 11:08 pm)
Rating: 7.69%
billaras
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 19, 2014 9:52 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από billaras »

Θεωρεις μηχανικα καλυτερη τη ρολεξ απ την glashutte..??εχω και day date και mid-range εταιριες και εχω κριση και ο ιδιος πως ειναι και πρεπει να ξοδευεις για ρολοι..δεν ηρθα απ το κουβειτ χθες..εξηγησα καλα το σκεπτικο μου.Οταν διαβασεις σωστα αυτα που λεω θα βγαλεις και το σωστο νοημα..
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από captain »

Μπιλάρα, θέλεις να μας πεις οτι η ρολεξ είναι δημιούργημα του μαρκετινκ ... και τα ρολόγια της είναι υπερτιμημένα... και δεν αξίζουν τα χρήματα τους;;;;
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από eisenberg »

billaras έγραψε:Θεωρεις μηχανικα καλυτερη τη ρολεξ απ την glashutte..??εχω και day date και mid-range εταιριες και εχω κριση και ο ιδιος πως ειναι και πρεπει να ξοδευεις για ρολοι..δεν ηρθα απ το κουβειτ χθες..εξηγησα καλα το σκεπτικο μου.Οταν διαβασεις σωστα αυτα που λεω θα βγαλεις και το σωστο νοημα..
Θεωρώ καλύτερα ρολόγια τα Ρόλεξ από Glashutte ανάλογης τιμής,όπως τα θεωρεί καλύτερα το 99% του κόσμου γνωστες ή μη του αντικειμένου.Ισως αν είσαι εξειδικευμένος ωρολογοποιος κι έχεις δουλέψει σε ανάλογα ρολόγια να μας εξηγήσεις που είναι καλύτερο το Glashutte και γιατί.
Το ότι έχεις date day δε σημαίνει κάτι,ούτε φυσικά αν δεν έρχεσαι από το Κουβειτ ή οποιαδήποτε άλλο κράτος.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
billaras
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 19, 2014 9:52 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από billaras »

Θεωρω και την glashutte οπως και τη lange μηχανικα σκαλες ανωτερες της ρολεξ..διοτι δεν μου επιτασει η μοδα το περιοδικο τα σαιτς και τα μπλοκς μεσω πληρωμενων διαφημισεων την ανωτερωτητα..παρα συγκρινω μηχανες πατεντες προσπαθειες χωρις διαμαντια και πολυτιμους λιθους στο καντραν τους για να δημιουργηθουν εντυπωσεις...και η glashutte εχει ρολοι με 6 μηδενικα στην τιμη του μονο και μονο για την μηχανικη του και οχι γιατι το φορεσε ο paul και ο καθε paul...το ειδες σε κανενα σαιτ περιοδικο η μπλοκ..??φυσικα και οχι...το γιατι αλλο κεφαλαιο...αλλα οτι και να μου πεις μηχανικα η ρολεξ δεν ειναι καλυτερη αυτων..
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42929
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39870 times
Been thanked: 8660 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από Megalos »

αγαπητε φιλε νομιζω οτι ναι μεν εχει καποια σχετικα βαση η τοποθετηση σου αλλα δεν μπορουμε να αποξιωσουμε τον κυριαρχο στον χωρο
αυτο που ειναι η Rolex απλως διοτι καποιες εταιρειες εχουν καποιους πιο ραφιναρισμενους η εξεζητημενους μηχανισμους
αληθεια εχεις πει οτι το Fredirque Constant που μας ειχες αναφερει ηταν το ακριβοτερο σου ρολοι ...δεν νομιζω ομως οτι ειναι ακριβοτερο απο το day-date :sad:
These users thanked the author Megalos for the post:
Argo982001 (Τρί Σεπ 29, 2015 11:14 pm)
Rating: 7.69%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
billaras
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 19, 2014 9:52 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από billaras »

Κατ αρχην δεν απαξιωσα σε καμια μου κουβεντα τη ρολεξ..ειναι απ τους κυριαρχους αλλα οχι η καλυτερη νομος παει και τελειωσε..κατ επεκτασην απο τοτε με το φρεντερικ εκτος απο αλλα,ψωνησα απ τα εβραικα του σικαγο ενα ολοχρυσο day date 22χιλιαδων δολλαριων χτυπημενο στο ονομα μου με reference numbers στο ονομα μου...αυτα για την πονηροεφοριακη σου ερωτηση και πνευμα μεγαλε..κομπλεξαριζεστε πολυ ευκολα εσεις οι μεγαλοι και οι παλαιοι του μπλοκ...χαλαρωστε ιπποτες...ειμαστε και αλλοι που δε μιλαμε αλλα βλεπουμε και ψαχνουμε..
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42929
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39870 times
Been thanked: 8660 times

Re: Ρολοι μεχρι 5000ευρω,χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Δημοσίευση από Megalos »

Κανένα κόμπλεξ αγαπητε ..απλώς δεν έκανες και εσυ απο τοτε τον κοπο να μας πεις τα ευχάριστα
για την απόκτηση του day date :cheer:
Εξ αλλου ακόμα σε περιμένουμε στις συναντήσεις μας όπως είχες υποσχεθεί
Και τέλος δεν λέμε καθολου Rolex και αγιος ο θεός αλλα και δεν την απαξιωνουμε
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Απάντηση