SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ιαπωνία
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11938 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από captain »

eisenberg έγραψε:
captain έγραψε: αλλά θέλει πολύ χρόνο για να αλλάξουν κάποια μυαλά και κάποιες αντιλήψεις στο ότι "η seiko βγάζει ρολόγια για τις μάζες"
Μα αυτο αληθεια ειναι!
Σωστό είναι αφού πουλάει κάτι εκ. Ρολόγια τον χρόνο... Αλλά βγάζει και high end Ρολόγια με πολύ ποιότητα που ξεχειλίζει... Ρολόγια που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από αντίστοιχα ελβετικα ίδιου κόστους.
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από ggli »

eisenberg έγραψε:Ελα ρε αυτοκρατορα,στα 4300μ σταματησες :surprise:


" onclick="window.open(this.href);return false;
Θα είχε ενδιαφέρον το ίδιο πείραμα με πολλά καταδυτικά του ίδιου βεληνεκούς , από διάφορες εταιρείες , λέτε να είχε γέλιο ?
ggli
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11938 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από captain »

ggli έγραψε:
eisenberg έγραψε:Ελα ρε αυτοκρατορα,στα 4300μ σταματησες :surprise:


" onclick="window.open(this.href);return false;
Θα είχε ενδιαφέρον το ίδιο πείραμα με πολλά καταδυτικά του ίδιου βεληνεκούς , από διάφορες εταιρείες , λέτε να είχε γέλιο ?

... Θα είχε γέλιο και ξεβρακομα !!!
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42605
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39246 times
Been thanked: 8502 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από Megalos »

Για πείτε :wistle: για πείτε :BB:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5158 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από markosgr28 »

Πολύ εντυπωσιακό βίντεο!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από eisenberg »

ggli έγραψε: Θα είχε ενδιαφέρον το ίδιο πείραμα με πολλά καταδυτικά του ίδιου βεληνεκούς , από διάφορες εταιρείες , λέτε να είχε γέλιο ?
Σαφως και θα ειχε πολυ ενδιαφερον!

Πιο πολυ ομως εκτιμω τη σοβαροτητα με την οποια αντιμετωπιζει η Seiko το θεμα του επαγγελματικου καταδυτικου.

Σου λεει,εγω δεν βαζω ποτε σε ταμπελα μου πανω απο 1000m,διοτι δεν εξυπηρετει σε τιποτα περα απο εντυπωσεις, αλλα το ξερω οτι οι δυνατοτητες του προιοντος μου ειναι σχεδον ανεξαντλητες.

Βλπεπουμε για παραδειγμα με ποση ευκολια διαφορα Microbrands φτιαχνουν καταδυτικα με ταμπελες 3.000m!
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5158 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από markosgr28 »

eisenberg έγραψε:
ggli έγραψε: Θα είχε ενδιαφέρον το ίδιο πείραμα με πολλά καταδυτικά του ίδιου βεληνεκούς , από διάφορες εταιρείες , λέτε να είχε γέλιο ?
Σαφως και θα ειχε πολυ ενδιαφερον!

Πιο πολυ ομως εκτιμω τη σοβαροτητα με την οποια αντιμετωπιζει η Seiko το θεμα του επαγγελματικου καταδυτικου.

Σου λεει,εγω δεν βαζω ποτε σε ταμπελα μου πανω απο 1000m,διοτι δεν εξυπηρετει σε τιποτα περα απο εντυπωσεις, αλλα το ξερω οτι οι δυνατοτητες του προιοντος μου ειναι σχεδον ανεξαντλητες.

Βλπεπουμε για παραδειγμα με ποση ευκολια διαφορα Microbrands φτιαχνουν καταδυτικα με ταμπελες 3.000m!
Έτσι είναι θα συμφωνήσω απόλυτα!

Παλαιότερα είχα δει κάπου δοκιμή με Ελβετικά 1000ρια και κάποια από γνωστές εταιρίες, όχι microbrands είχαν θέματα. Δεν αναφέρω ποια, γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ που το είχα δει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από eisenberg »

markosgr28 έγραψε:
Παλαιότερα είχα δει κάπου δοκιμή με Ελβετικά 1000ρια και κάποια από γνωστές εταιρίες, όχι microbrands είχαν θέματα. Δεν αναφέρω ποια, γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ που το είχα δει.
Ναι υπηρχε αυτη η δοκιμη κι εγω τη θυμαμαι οτι την ειχα δει αλλα δε θυμαμαι μοντελα κλπ.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
Marine master
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 26, 2010 1:33 am
Has thanked: 27 times
Been thanked: 78 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από Marine master »

Για το λόγο αυτό ο κόσμος λέει ''τα καλά αρώματα βρίσκονται σε μικρό μπουκάλι''...το να κρατάς τη μπάλα χαμηλά δεν είναι κακό. Το να είσαι όμως παράλληλα κάκιστος σε θέματα προβολής των αρετών του προϊόντος σου είναι.
Και στον τομέα αυτό η Σέικο έχει κάνει μικρά εγκλήματα σε βάρος του εαυτού της τουλάχιστον στην Ευρώπη.
Ευτυχώς πλέον συμμετέχουν ενεργά στις εκθέσεις και ο κόσμος μπορεί να εκτιμήσει τις αναμφισβήτητες αρετές των ρολογίων της prospex, αρετές που δεν έχουν σχέση μόνο με την τιμή. Το βίντεο έδειξε ξεκάθαρα γιατί είναι ''καλά'' ρολόγια τα tuna.
Θα ήθελα να δω πόσο θα αντέξουν και τα ''κατώτερα'' μοντέλα της σειράς, να δω κανένα baby tuna να πιάνει τίποτα 400άρια για να καταλάβουν κάποιοι ποιοί τελικά στηρίζουν το ρολόι σήμερα μέσα στην κρίση.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: SEIKO PROSPEX...DIVER WATCHES

Δημοσίευση από ggli »

Νομίζω ότι εκείνο το γράμμα του επαγγελματία δύτη που ήταν η αφορμή για την κατασκευή του tuba , άλλαξε τελείως τον τροπο που η seiko αντιμετώπισε το θέμα κατάδυση , γι'αυτο και σήμερα κατα τη γνώμη μου είναι η καλύτερη diver εταιρεία .
These users thanked the author ggli for the post:
Megalos (Σάβ Ιουν 13, 2015 10:52 pm)
Rating: 7.69%
ggli
Απάντηση