Ρολόγια Απομίμηση (Replica)

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να επισυνάπτουν κείμενα σχετικά με ρολόγια τους ή γενικά κείμενα που έχουν να κάνουν με τον μαγικό κόσμο της ωρολογοποιίας
CS-VIW
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 1:09 am
Has thanked: 8 times
Been thanked: 44 times

Re: Ρολόγια Απομίμηση (Replica)

Δημοσίευση από CS-VIW »

Δεν θα συμμεριστώ τη λογική η ΜΟΝΗ κλοπή που γίνεται είναι η κλοπή ΦΠΑ, πληρώνουν δηλαδή φόρο, ασφάλεια εργαζομένων κ.λπ;

Η κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας δεν σου λέει κάτι; Η δεν είναι κλοπή;

Οι ΗΠΑ - πι οποίεσ σε τι είναι πιο μπροστά; - δεν έχουν ένα νόμο.

Και στην Ευρώπη ο νόμος προβλέπει ευθύνη του αγοραστή.

Οι περιγραφή σου - το γνωρίζουν και οι δυο, ζει κόσμος κλπ - ισχύει και στη διακίνηση ναρκωτικών.

Δεν είναι επιχειρήματα αυτά.

Κωστής
Άβαταρ μέλους
VC222
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 31, 2009 11:52 pm
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 18 times
Been thanked: 322 times

Re: Ρολόγια Απομίμηση (Replica)

Δημοσίευση από VC222 »

CS-VIW έγραψε:Δεν θα συμμεριστώ τη λογική η ΜΟΝΗ κλοπή που γίνεται είναι η κλοπή ΦΠΑ, πληρώνουν δηλαδή φόρο, ασφάλεια εργαζομένων κ.λπ;
Η κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας δεν σου λέει κάτι; Η δεν είναι κλοπή;
Οι ΗΠΑ - πι οποίεσ σε τι είναι πιο μπροστά; - δεν έχουν ένα νόμο.
Και στην Ευρώπη ο νόμος προβλέπει ευθύνη του αγοραστή.
Οι περιγραφή σου - το γνωρίζουν και οι δυο, ζει κόσμος κλπ - ισχύει και στη διακίνηση ναρκωτικών.
Δεν είναι επιχειρήματα αυτά.
Κωστής
Όχι δεν είναι επιχειρήματα να σε πείσω ούτε επιχειρήματα για να "νομιμοποιήσω" τις μαιμούδες. Είναι σκέψεις μου πάνω σε μια κατάσταση που υπάρχει γύρω μας και δεν μπορούμε να αγνοήσουμε γιατί δεν είναι η εξαίρεση της εξαίρεσης.

Πολλές μικρομεσαίες Εταιρείες που προ-ανέφερα απασχολούν κανονικά κόσμο και πληρώνουν φόρους κανονικά.

Κλοπη πνευματικής ιδιοκτησίας δεν γίνεται με τις ρέπλικες πλην του λογότυπου. Δική μου άποψη φυσικά. Καμία ρέπλικα δεν εκμεταλλεύεται και δεν χρησιμοποιεί κατοχυρωμένες πατέντες.

Την ανικανότητα αλλά και την "ψευτο-ηθική" στην καταπολέμηση του παραεμπορίου δεν χρειάζεται να την αναφέρω, την γνωρίζουμε όλοι.

Η Αμερική είναι σαφώς μπροστά σε θέματα στα οποία αναφέρεσαι συχνά Κωστή (π.χ. marketing και innovation).

Τα ναρκωτικά τι σχέση έχουν πάλι; Το ίδιο είναι η ματαιοδοξία μου να (νομίζω ότι) φοράω ένα Patek με την κατάρα των ναρκωτικών;
CS-VIW
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 1:09 am
Has thanked: 8 times
Been thanked: 44 times

Re: Ρολόγια Απομίμηση (Replica)

Δημοσίευση από CS-VIW »

Δεν ξέρω αν εχεις διαβάσει το άρθρο μου για τα ρολόγια της παρανομίας, όπου αναφέρω ότι το κέρδος σε αναλογία με το ρίσκο είναι τόσο μεγάλο που σε πολλές περιπτώσεις βαρώνοι των ναρκωτικών εγκατέλειψαν την δραστηριότητα αυτή για τα ρολόγια μαιμού.

Για το λόγο αυτό και χρειάζονται συχνά ολόκληροι στρατοί για να τους συλλάβουν.

Το παρεμπόριο δεν ξεπερνά το 10% του διεθνούς εμπορίου.

Για τα υπόλοιπα θα απαντήσω μετά, γιατί έχω καποια δουλειά τώρα.

Φιλικά

Κωστής
Απάντηση