Omega

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: Omega

Δημοσίευση από markosgr28 »

Georges έγραψε:
markosgr28 έγραψε: Προσωπικά από τις φωτο έχω ακριβώς την ίδια αίσθηση που είχες και εσύ φίλε Γιώργο στις φωτο και η γνώμη σου όταν το είδες από κοντά ταυτίζεται με πολλών άλλων, από ότι διαβάζω σε φορουμ του εξωτερικού.
gerogian έγραψε: Παντως Γιωργη,ειναι εντυπωσιακό πως ολοι μας σχηματισαμε την ίδια ακριβως γνωμη για το ρολοι :cheer:
Είχα διαβάσει κριτικές από άτομα που το δοκίμασαν, αλλά δεν πήγα προκατειλημμένος, το αντίθετο θα έλεγα. Το ρολόϊ μου άρεσε τόσο πολύ στις φωτό, που έλεγα πως κάποιο λάθος θα έκαναν. Ήθελα πάρα πολύ να μου αρέσει. Δυστυχώς δεν...



Φιλικά Γιώργος
ΟΚ, σημαντικό να το διαβάζω από εσένα φίλε Γιώργο!
Εικόνα
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2014 1:19 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 100 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Σπύρος »

Μάλλον στην Ελλάδα είμαστε πιο απαιτητικοί και καλά κάνουμε!!! Βρέθηκα στην Ιταλία πριν από λίγες μέρες και δοκίμασα και εγώ το seamaster 300. Βέβαια και τα σχετικά άρθρα εκτός Ελλάδος είναι διφορούμενα και άλλοι το εκθειάζουν και άλλοι το περιγράφουν έως και μη αποδεκτό. Διάβασα επίσης οτι η Ω πιθανόν να παρουσιάσει στην Baselworld φέτος και ένα 300άρι χρονόμετρο σε απέλπιδα προσπάθεια να χτυπήσουν την rolex!! Όσα μοντέλα και να βγάλουν και βγάζουν τόσα που μπερδεύομαι, Daytona δεν μπορούν να κάνουν.......

Στο ίδιο μαγαζί είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω επίσης το dark side of the moon επειδή θα ήθελα ένα μαύρο. Δυστυχώς και αυτό ενώ είναι πολύ όμορφο στις φωτό και με τον άπιαστο, όπως λέγεται, μηχανισμό 9300, όταν το έβαλα στο χέρι μου φαίνεται σαν διπλό burger επειδή το πίσω κρύσταλλο είναι πάρα μα πάρα πολύ παχύ και να φανταστείτε ότι είναι αδιάβροχο μόνο μέχρι τα 50 μέτρα. Οριακά για να πλένεις τα χέρια σου και ο Θεός να σε βοηθήσει για οτιδήποτε ατύχημα....

Το panerai ceramica δυστυχώς δεν το δοκίμασα διότι ενώ ολοι το διαφημίζουν, δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο.
These users thanked the author Σπύρος for the post:
Megalos (Κυρ Μαρ 15, 2015 1:27 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: Omega

Δημοσίευση από captain »

Σπύρος έγραψε:Μάλλον στην Ελλάδα είμαστε πιο απαιτητικοί και καλά κάνουμε!!! Βρέθηκα στην Ιταλία πριν από λίγες μέρες και δοκίμασα και εγώ το seamaster 300. Βέβαια και τα σχετικά άρθρα εκτός Ελλάδος είναι διφορούμενα και άλλοι το εκθειάζουν και άλλοι το περιγράφουν έως και μη αποδεκτό. Διάβασα επίσης οτι η Ω πιθανόν να παρουσιάσει στην Baselworld φέτος και ένα 300άρι χρονόμετρο σε απέλπιδα προσπάθεια να χτυπήσουν την rolex!! Όσα μοντέλα και να βγάλουν και βγάζουν τόσα που μπερδεύομαι, Daytona δεν μπορούν να κάνουν.......

Στο ίδιο μαγαζί είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω επίσης το dark side of the moon επειδή θα ήθελα ένα μαύρο. Δυστυχώς και αυτό ενώ είναι πολύ όμορφο στις φωτό και με τον άπιαστο, όπως λέγεται, μηχανισμό 9300, όταν το έβαλα στο χέρι μου φαίνεται σαν διπλό burger επειδή το πίσω κρύσταλλο είναι πάρα μα πάρα πολύ παχύ και να φανταστείτε ότι είναι αδιάβροχο μόνο μέχρι τα 50 μέτρα. Οριακά για να πλένεις τα χέρια σου και ο Θεός να σε βοηθήσει για οτιδήποτε ατύχημα....

Το panerai ceramica δυστυχώς δεν το δοκίμασα διότι ενώ ολοι το διαφημίζουν, δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο.


Πολύ ενδιαφέρον... Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες... :cheer:
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: Omega

Δημοσίευση από markosgr28 »

captain έγραψε:
Σπύρος έγραψε:Μάλλον στην Ελλάδα είμαστε πιο απαιτητικοί και καλά κάνουμε!!! Βρέθηκα στην Ιταλία πριν από λίγες μέρες και δοκίμασα και εγώ το seamaster 300. Βέβαια και τα σχετικά άρθρα εκτός Ελλάδος είναι διφορούμενα και άλλοι το εκθειάζουν και άλλοι το περιγράφουν έως και μη αποδεκτό. Διάβασα επίσης οτι η Ω πιθανόν να παρουσιάσει στην Baselworld φέτος και ένα 300άρι χρονόμετρο σε απέλπιδα προσπάθεια να χτυπήσουν την rolex!! Όσα μοντέλα και να βγάλουν και βγάζουν τόσα που μπερδεύομαι, Daytona δεν μπορούν να κάνουν.......

Στο ίδιο μαγαζί είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω επίσης το dark side of the moon επειδή θα ήθελα ένα μαύρο. Δυστυχώς και αυτό ενώ είναι πολύ όμορφο στις φωτό και με τον άπιαστο, όπως λέγεται, μηχανισμό 9300, όταν το έβαλα στο χέρι μου φαίνεται σαν διπλό burger επειδή το πίσω κρύσταλλο είναι πάρα μα πάρα πολύ παχύ και να φανταστείτε ότι είναι αδιάβροχο μόνο μέχρι τα 50 μέτρα. Οριακά για να πλένεις τα χέρια σου και ο Θεός να σε βοηθήσει για οτιδήποτε ατύχημα....

Το panerai ceramica δυστυχώς δεν το δοκίμασα διότι ενώ ολοι το διαφημίζουν, δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο.


Πολύ ενδιαφέρον... Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες... :cheer:
Ενδιαφέρουσες πληροφορίες, καλημέρα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Megalos »

Σπύρος έγραψε:Μάλλον στην Ελλάδα είμαστε πιο απαιτητικοί και καλά κάνουμε!!! Βρέθηκα στην Ιταλία πριν από λίγες μέρες και δοκίμασα και εγώ το seamaster 300. Βέβαια και τα σχετικά άρθρα εκτός Ελλάδος είναι διφορούμενα και άλλοι το εκθειάζουν και άλλοι το περιγράφουν έως και μη αποδεκτό. Διάβασα επίσης οτι η Ω πιθανόν να παρουσιάσει στην Baselworld φέτος και ένα 300άρι χρονόμετρο σε απέλπιδα προσπάθεια να χτυπήσουν την rolex!! Όσα μοντέλα και να βγάλουν και βγάζουν τόσα που μπερδεύομαι, Daytona δεν μπορούν να κάνουν.......

Στο ίδιο μαγαζί είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω επίσης το dark side of the moon επειδή θα ήθελα ένα μαύρο. Δυστυχώς και αυτό ενώ είναι πολύ όμορφο στις φωτό και με τον άπιαστο, όπως λέγεται, μηχανισμό 9300, όταν το έβαλα στο χέρι μου φαίνεται σαν διπλό burger επειδή το πίσω κρύσταλλο είναι πάρα μα πάρα πολύ παχύ και να φανταστείτε ότι είναι αδιάβροχο μόνο μέχρι τα 50 μέτρα. Οριακά για να πλένεις τα χέρια σου και ο Θεός να σε βοηθήσει για οτιδήποτε ατύχημα....

Το panerai ceramica δυστυχώς δεν το δοκίμασα διότι ενώ ολοι το διαφημίζουν, δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο.
Σπυρο ευχαριστουμε για την ενημερωση ... τι ωραια θα ηταν ομως αν ειχες βγαλει και φωτο και μας τις παρεθετες :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2014 1:19 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 100 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Σπύρος »

Σιγά σιγά θα μάθω να το κάνω και αυτό.....
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10786
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 10881 times
Επικοινωνία:

Re: Omega

Δημοσίευση από nick10 »

Δείτε μερικά από τα καινούρια Omega που παρουσιάστηκαν στην Baselword:

Omega Globemaster:
Εικόνα

Omega Ploprof:
Εικόνα

Omega Speedmaster Professional "Snoopy"
Εικόνα
Εικόνα

Omega Seamaster Bond LE:
Εικόνα
Εικόνα

Omega Tourbillon:
Εικόνα
These users thanked the author nick10 for the post:
Megalos (Τρί Απρ 21, 2015 8:28 am)
Rating: 7.69%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: Omega

Δημοσίευση από markosgr28 »

Πολύ ωραία! Ευχαριστώ πολύ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: Omega

Δημοσίευση από captain »

Εικόνα
These users thanked the author captain for the post (total 2):
pugman (Κυρ Απρ 26, 2015 9:15 pm) • Megalos (Κυρ Απρ 26, 2015 10:30 pm)
Rating: 15.38%
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: Omega

Δημοσίευση από captain »

τυχαία το φόραγε ένας φίλος, οπότε ευκαιρία για ένα γρήγορο συγκριτικό ... ;D

κουρδιστό η αυτόματο;

πλαστικό η ζαφύρι;

μεγαλύτερο η μικρότερο μέγεθος;

πιο επιλέγεται ...;;;;



Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Απάντηση