Omega

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Omega

Δημοσίευση από gerogian »

captain έγραψε:
gerogian έγραψε:
Εικόνα
imgurl
πολύ ωραίο αυτό ... πόσο το μαλλί ???
To αντιστοιχο μαυρο εχει 9.000 ευρω. :sad:
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7884
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11947 times

Re: Omega

Δημοσίευση από captain »

gerogian έγραψε:
captain έγραψε:
gerogian έγραψε:
Εικόνα
imgurl
πολύ ωραίο αυτό ... πόσο το μαλλί ???
To αντιστοιχο μαυρο εχει 9.000 ευρω. :sad:

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ... Οι τιμές έχουν εκτοξευθεί στο διάστημα ...

Σε αυτές τις τιμές είναι άπιαστα, θα τα βλέπουμε μόνο σε φώτο...
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Megalos »

Σπύρο τι μηχανισμο έχει ?
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Omega

Δημοσίευση από gerogian »

Megalos έγραψε:Σπύρο τι μηχανισμο έχει ?
Toν ιδιο ακριβως με το Dark Κωστα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Megalos »

:sh: Σπύρο
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Georges »

gerogian έγραψε:
To αντιστοιχο μαυρο εχει 9.000 ευρω. :sad:
9100 για την ακρίβεια. Το δοκίμασα προχτές...πολύ ωραίο ρολόϊ. Ένα μόνο φάουλ. Το καπάκι είναι πολύ παχή με αποτέλεσμα το ρολόϊ να κάθεται ψηλά στον καρπό. Όταν το κοιτάς από πάνω όλα είναι οκ...όταν το δεις από το πλάι, φαίνεται σαν ιπτάμενος δίσκος. Η κάσα είναι ακριβώς στην μέση...όσο πάχος έχει το κρύσταλλο, άλλο τόσο πάχος έχει το καπάκι.

http://www.chrono24.com.gr/omega/speedm ... /index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Georges »

Η πιο μεγάλη απογοήτευση ήταν το νέο seamaster 300. Όσο ωραίο είναι στις φωτό, τόσο λίγο είναι στον καρπό. Δοκίμασα το τιτάνιο και το ατσάλι. Το τιτάνιο είχε εντελώς χάλια αίσθηση. Πρώτη φορά νιώθω ένα τόσο ακριβό ρολόϊ τόσο ψεύτικο. Καμία σχέση με το PO που έχω...
Το ατσάλι ήταν σαφώς καλύτερο και σε πολύ πιο "λογική" τιμή. (5.000,00€ έναντι 6.600,00€ του τιτανίου) Και πάλι όμως δεν με έπεισε. Κάτι με χάλαγε..είχα την αίσθηση οτι ήταν "λίγο" σαν ρολόϊ.
Από την μία απογοητεύτηκα πολύ. Περίμενα να δω κάτι πολύ πιο εντυπωσιακό, κάτι αντίστοιχο με αυτό που έβλεπα στις φωτό. Από την άλλη χάρηκα,γιατί δεν θα μπω σε περιπέτειες. Αν μου άρεσε τόσο πολύ όσο είχα φανταστεί, είχα σκεφτεί να θυσιάσω το PO... :cigar:



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: Omega

Δημοσίευση από markosgr28 »

Georges έγραψε:Η πιο μεγάλη απογοήτευση ήταν το νέο seamaster 300. Όσο ωραίο είναι στις φωτό, τόσο λίγο είναι στον καρπό. Δοκίμασα το τιτάνιο και το ατσάλι. Το τιτάνιο είχε εντελώς χάλια αίσθηση. Πρώτη φορά νιώθω ένα τόσο ακριβό ρολόϊ τόσο ψεύτικο. Καμία σχέση με το PO που έχω...
Το ατσάλι ήταν σαφώς καλύτερο και σε πολύ πιο "λογική" τιμή. (5.000,00€ έναντι 6.600,00€ του τιτανίου) Και πάλι όμως δεν με έπεισε. Κάτι με χάλαγε..είχα την αίσθηση οτι ήταν "λίγο" σαν ρολόϊ.
Από την μία απογοητεύτηκα πολύ. Περίμενα να δω κάτι πολύ πιο εντυπωσιακό, κάτι αντίστοιχο με αυτό που έβλεπα στις φωτό. Από την άλλη χάρηκα,γιατί δεν θα μπω σε περιπέτειες. Αν μου άρεσε τόσο πολύ όσο είχα φανταστεί, είχα σκεφτεί να θυσιάσω το PO... :cigar:



Φιλικά Γιώργος
Προσωπικά από τις φωτο έχω ακριβώς την ίδια αίσθηση που είχες και εσύ φίλε Γιώργο στις φωτο και η γνώμη σου όταν το είδες από κοντά ταυτίζεται με πολλών άλλων, από ότι διαβάζω σε φορουμ του εξωτερικού.
Εικόνα
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2771 times

Re: Omega

Δημοσίευση από gerogian »

Georges έγραψε:Η πιο μεγάλη απογοήτευση ήταν το νέο seamaster 300. Όσο ωραίο είναι στις φωτό, τόσο λίγο είναι στον καρπό. Δοκίμασα το τιτάνιο και το ατσάλι. Το τιτάνιο είχε εντελώς χάλια αίσθηση. Πρώτη φορά νιώθω ένα τόσο ακριβό ρολόϊ τόσο ψεύτικο. Καμία σχέση με το PO που έχω...
Το ατσάλι ήταν σαφώς καλύτερο και σε πολύ πιο "λογική" τιμή. (5.000,00€ έναντι 6.600,00€ του τιτανίου) Και πάλι όμως δεν με έπεισε. Κάτι με χάλαγε..είχα την αίσθηση οτι ήταν "λίγο" σαν ρολόϊ.
Από την μία απογοητεύτηκα πολύ. Περίμενα να δω κάτι πολύ πιο εντυπωσιακό, κάτι αντίστοιχο με αυτό που έβλεπα στις φωτό. Από την άλλη χάρηκα,γιατί δεν θα μπω σε περιπέτειες. Αν μου άρεσε τόσο πολύ όσο είχα φανταστεί, είχα σκεφτεί να θυσιάσω το PO... :cigar:



Φιλικά Γιώργος
Παντως Γιωργη,ειναι εντυπωσιακο πως ολοι μας σχηματισαμε την ίδια ακριβως γνωμη για το ρολοι :cheer:
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Omega

Δημοσίευση από Georges »

markosgr28 έγραψε: Προσωπικά από τις φωτο έχω ακριβώς την ίδια αίσθηση που είχες και εσύ φίλε Γιώργο στις φωτο και η γνώμη σου όταν το είδες από κοντά ταυτίζεται με πολλών άλλων, από ότι διαβάζω σε φορουμ του εξωτερικού.
gerogian έγραψε: Παντως Γιωργη,ειναι εντυπωσιακο πως ολοι μας σχηματισαμε την ίδια ακριβως γνωμη για το ρολοι :cheer:
Είχα διαβάσει κριτικές από άτομα που το δοκίμασαν, αλλά δεν πήγα προκατειλημμένος, το αντίθετο θα έλεγα. Το ρολόϊ μου άρεσε τόσο πολύ στις φωτό, που έλεγα πως κάποιο λάθος θα έκαναν. Ήθελα πάρα πολύ να μου αρέσει. Δυστυχώς δεν...



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Απάντηση