Καλησπέρα - Νέο Μέλος

Απάντηση
ar.parask
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 10:43 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 653 times

Καλησπέρα - Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ar.parask »

Καλησπερα σε όλα τα μέλη του φόρουμ.

Ζώ και εργάζομαι στην Αγγλια και τα τελευταία τρία χρόνια έχω αρχίσει να ασχολούμαι ενταντικα με τη συλλογή ρολογιών.
Είμαι ενεργό μέλος σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού αλλά πάντα ειχα την περιέργεια να δω με τι ασχολούνται οι Έλληνες συλλέκτες...
Λίγα λόγια για μενα: είμαι μηχανολόγος μηχανικός, 30αρης και όταν δεν ασχολούμαι με ρολόγια, ασχολούμαι με οτιδήποτε μηχανοκίνητο, απολαμβανω τον ήλιο και το φαγητό της εύκρατης Αγγλίας και επιδιδομαι σε λίγη γυμναστική.
Το πάθος μου είναι κυρίως αυτόματοι, vintage χρονογράφοι αλλα δε θα πω όχι σε ένα καλο καταδυτικο ή GMT ρολόι.
Όλα αρχισαν με ενα Raymond Weil Freelancer το οποίο μου δώρισε η μητέρα μου μετα την αποφοίτηση μου... Από τότε πέρασαν αρκετά ρολογια απο τα χέρια μου και δυστυχώς βρίσκομαι συνεχως σε αναζήτηση νέων κομματιών. Παρατηρώ πως η δίψα μου είναι ακόρεστη και πως η συλλογή μου ποτέ δεν παρέμεινε η ίδια για περισσότερο απο τρεις μήνες. Μακάρι να βρεθει η θεραπεία και όλο αυτό να σταματήσει αλλα δυστυχώς έχω αμφιβολίες!
Επισυνάπτω μια φωτογραφιά της συλλογής μου αν και από αύριο θα είναι για μια ακόμα φορά διαφορετική.
Ανυπομωνω να αρχίσω να συμμετέχω ενεργα στην κοινότητα!
Εικόνα
These users thanked the author ar.parask for the post (total 2):
Megalos (Σάβ Ιαν 14, 2017 11:12 pm) • nick10 (Σάβ Ιαν 14, 2017 11:14 pm)
Rating: 15.38%
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42573
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39112 times
Been thanked: 8481 times

Re: Καλησπέρα - Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Megalos »

καλοσωρησες Αρη και καλη παραμονη :sh:
βλεπω οτι εχεις μια αξιολογη συλλογη με ιδιαιτερα κομματια που θα χαρουμε να μας τα περιγραψεις και ποσταρεις
και βεβαια αφου ασχολησαι και με τα μηχανοκινητα να μας πεις και τις γνωμες σου στα νηματα των αυτοκινητων :cheer:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6419 times
Been thanked: 10759 times
Επικοινωνία:

Re: Καλησπέρα - Νέο Μέλος

Δημοσίευση από nick10 »

ar.parask έγραψε:Καλησπερα σε όλα τα μέλη του φόρουμ.

Ζώ και εργάζομαι στην Αγγλια και τα τελευταία τρία χρόνια έχω αρχίσει να ασχολούμαι ενταντικα με τη συλλογή ρολογιών.
Είμαι ενεργό μέλος σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού αλλά πάντα ειχα την περιέργεια να δω με τι ασχολούνται οι Έλληνες συλλέκτες...
Λίγα λόγια για μενα: είμαι μηχανολόγος μηχανικός, 30αρης και όταν δεν ασχολούμαι με ρολόγια, ασχολούμαι με οτιδήποτε μηχανοκίνητο, απολαμβανω τον ήλιο και το φαγητό της εύκρατης Αγγλίας και επιδιδομαι σε λίγη γυμναστική.
Το πάθος μου είναι κυρίως αυτόματοι, vintage χρονογράφοι αλλα δε θα πω όχι σε ένα καλο καταδυτικο ή GMT ρολόι.
Όλα αρχισαν με ενα Raymond Weil Freelancer το οποίο μου δώρισε η μητέρα μου μετα την αποφοίτηση μου... Από τότε πέρασαν αρκετά ρολογια απο τα χέρια μου και δυστυχώς βρίσκομαι συνεχως σε αναζήτηση νέων κομματιών. Παρατηρώ πως η δίψα μου είναι ακόρεστη και πως η συλλογή μου ποτέ δεν παρέμεινε η ίδια για περισσότερο απο τρεις μήνες. Μακάρι να βρεθει η θεραπεία και όλο αυτό να σταματήσει αλλα δυστυχώς έχω αμφιβολίες!
Επισυνάπτω μια φωτογραφιά της συλλογής μου αν και από αύριο θα είναι για μια ακόμα φορά διαφορετική.
Ανυπομωνω να αρχίσω να συμμετέχω ενεργα στην κοινότητα!
Εικόνα
Καλώς όρισες στο forum και καλή διαμονή :cheer: Έχεις μια εξαιρετική συλλογή με πολύ ωραία κομμάτια :sh: :sh:
Και εγώ μαζεύω vintage ρολόγια με προτίμηση στα dress ρολόγια όπως τα παρακάτω και μπορώ να σου πω εκ πείρας ότι δεν υπάρχει θεραπεία για αυτό το πάθος :cheer: :
Εικόνα
Εικόνα
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Απάντηση