DISCO Ή M6;

Για τα αυτικικηντα -μηχανες αλλα και αεροπλανα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42640
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39328 times
Been thanked: 8504 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από Megalos »

tazio αυτη η κυρια σιγουρα δεν πολυ αγαπαει το φορουμ μας ... για αυτο σε ειχε βαλει στοχο :ha: :ha:
οντως τωρα οπως ειπες απο συγκριση Disco- M6 η κουβεντα επεκταθηκε σε αλλα πολλα -και ενδιαφεροντα θα ελεγα παντως
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από VIWOW »

Νομίζω ότι αυτό που λεει ο nomikasas, ότι παρά το γεγονός που του έτυχε δεν βλέπει αρνητικά το LC, οφείλεται και στο ότι δεν έχει πήξει το μάτι σου, από LC και όταν το βλέπεις (εγώ τουλάχιστον) σκέφτεσαι, να ένας που δεν ακολούθησε την πεπατημένη Cayenne, X5 κλπ. Ότι μπορεί και να το χρησιμοποιεί. Ακόμη και αν το οδηγεί γυναίκα, φαντάζεσαι ότι ίσως ο άντρας της το χαίρεται και εκτός δρόμου.

Όταν εγώ δω μια κυρία με Cayenne, είμαι βέβαιος ότι ο άντρας της έχει 911 Turbo, της έχει πάρει το θηρίο, γιατί το έχουν οι φίλες της και γιατί δεν θέλει να παρατήσει τις γκομενίτσες που βγάζει με την 911 και να τρέχει πίσω από τα παιδιά.

Στο Cayenne χωρουν επίσης μια χαρά τα παιδιά και η Φιλιπινέζα όταν πάνε στο τέννις.

Τώρα όλα αυτά χαριτολογώντας, γιατί τίποτα δεν είναι σήμερα σίγουρο.

Για το συγκριτικό που άρχισε η κουβέντα, εγώ το έβαλα για να ξεκινήσουμε μια κουβέντα που να πιάνει όλη την αυτοκίνηση πολυτελείας. Το βρήκα άλλωστε. Αν μου έλεγες εμένα δεν θα σύγκρινα αυτά τα δύο αυτοκίνητα. Το ενα είναι υπεράνετο 7θέσιο και το άλλο 3πορτο! Δεν έχουν την ίδια χρήση με τίποτα. Ούτε καν την ίδια τιμή.

Απλά συμβολίζουν την "ξερή" δύναμη με τον τρόπο που την βάζεις στο δρόμο...

Αν ειμασταν 40 χρόνια πριν θα έβαζα το βάτραχο της Citroen με μια Alfa της εποχής.

Και σας πληροφορώ ότι ο βάτραχος έβαζε "κάτω" τις πιο γρήγορες από αυτόν Alfa λόγω ευστάθειας και κρατήματος-ανάρτησης.

[youtube][/youtube]

Αλλά και με τις Ferrari της εποχής καλα τα πήγαινε ο βάτραχος...

[youtube][/youtube]

Και επειδή η DS, στην επάνω σκάλα, έχει 4 εκατοστά μεγαλύτερη απόσταση από το έδαφος (29cm) από την Cayenne, τo Range κλπ πάρτε μια DS στην Αφρική!....

[youtube][/youtube]

Άλλωστε η DS κάνει και πράγματα που δεν κάνουν άλλα αυτοκινητα.

[youtube][/youtube]

Φιλικά

Κωστής
Άβαταρ μέλους
antonis_ch
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 391 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από antonis_ch »

Το τελευταιο βιντεο κ.Στηκα ειναι ολα τα λεφτα!! :ha: :good:
tazio
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από tazio »

Megalos έγραψε:...
οντως τωρα οπως ειπες απο συγκριση Disco- M6 η κουβεντα επεκταθηκε σε αλλα πολλα -και ενδιαφεροντα θα ελεγα παντως
Αυτό δεν είναι και τόσο κακό.
VIWOW έγραψε:Νομίζω ότι αυτό που λεει ο nomikasas, ότι παρά το γεγονός που του έτυχε δεν βλέπει αρνητικά το LC, οφείλεται και στο ότι δεν έχει πήξει το μάτι σου, από LC και όταν το βλέπεις (εγώ τουλάχιστον) σκέφτεσαι, να ένας που δεν ακολούθησε την πεπατημένη Cayenne, X5 κλπ. Ότι μπορεί και να το χρησιμοποιεί. Ακόμη και αν το οδηγεί γυναίκα, φαντάζεσαι ότι ίσως ο άντρας της το χαίρεται και εκτός δρόμου.
...
Μπα καμία διαφορά. Αν στη θέση του LC ήταν κάποιο άλλο αυτοκίνητο το οποίο δεν ήταν αντικειμενικά καλό, η άποψή μου δε θα άλλαζε καθόλου.
Η διαφορά θα ήταν στη μια περίπτωση ότι, "πήγε να με πατήσει ένας ...... (συμπληρώστε τη λέξη) με LC". Ενώ στην άλλη ότι π.χ., "πήγε να με πατήσει ένας ...... με Niva". Το υποκείμενο δε θα με κάνει να αλλάξω γνώμη για το αντικείμενο, είτε είναι καλό είτε είναι κακό αυτό το αντικείμενο.

Μόνο έχω ένα παράπονο Εικόνα . Δεν απαντάς, ή πιο σωστά αποφεύγεις να απαντήσεις μεταφέροντας τη συζήτηση, αν όλα αυτά τα υποκειμενικά προσωπικά κριτήρια με τις όχι και τόσο αδικαιολόγητες παρατηρήσεις που παραθέτεις είναι στοιχεία για να μας πουν αν ένα αυτοκίνητο είναι καλό ή όχι.

Τι σχέση έχουν αυτά με το αν ένα οποιοδήποτε αυτοκίνητο είναι αντικειμενικά καλό ή όχι; Εικόνα
Μη ταΐζεται τα TROLL !!!
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42640
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39328 times
Been thanked: 8504 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από Megalos »

λοιπον εγω που εχω εντυπωσιαστει με το Cayenne θα σας αποκαλυψω το νεο μοντελο που θα λανσαριστει συντομα ...
αποκλειστικοτητα watchfunclub :ha: :ha:
Image
Image
Image
με μεγαλυτερες διαστασεις και χωρους ..
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
sv2
Δημοσιεύσεις: 271
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 7:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από sv2 »

Megalos έγραψε:λοιπον εγω που εχω εντυπωσιαστει με το Cayenne θα σας αποκαλυψω το νεο μοντελο που θα λανσαριστει συντομα ...
αποκλειστικοτητα watchfunclub :ha: :ha:
Αργησες 48 ώρες.... :cheer:
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από snapper »

Ειναι απιστευτη οπως και να τη δεις..... :wistle:
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42640
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39328 times
Been thanked: 8504 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από Megalos »

sv2 έγραψε:
Megalos έγραψε:λοιπον εγω που εχω εντυπωσιαστει με το Cayenne θα σας αποκαλυψω το νεο μοντελο που θα λανσαριστει συντομα ...
αποκλειστικοτητα watchfunclub :ha: :ha:
Αργησες 48 ώρες.... :cheer:
:cry_1: :cry_1: :TND:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από marios_ch »

:o :o Ωραίο..............
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: DISCO Ή M6;

Δημοσίευση από stavros_ch »

Tελειο!! :magn:
Απάντηση