SEIKO

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ιαπωνία
Άβαταρ μέλους
Vagos.ts
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: Τετ Αύγ 07, 2013 10:53 pm
Has thanked: 187 times
Been thanked: 494 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από Vagos.ts »

Γενικά αυτή η τονοκάσα είναι υπέροχη, Γρηγόρη... Και δε σου κρύβω ότι το γλυκοκοιτάζω καιρό στην αγγελία σου αλλά κρατιέμαι για το arnie... :smile:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12460
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5159 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από markosgr28 »

Δεν είχα ποτέ τόνο, παρόλο που κατά καιρούς μου άρεσε η ιδέα, πάντα κολλούσα στο μέγεθος, χαίρομαι ότι φοριέται σα 42αρι. Το arnie το σκέφτομαι και εγώ, θα δείξει όταν έρθει, έχει καιρό ακόμα.

Αλλάζω λίγο θέμα, κοίταζα το νέο ΜΜ (όχι για να το πάρω....): https://www.google.com/search?q=seiko+s ... UXAuixR60M" onclick="window.open(this.href);return false;:

Σας αρέσει ο κίτρινος δείκτης μέσα? Νομίζω το χάλασαν εντελώς με αυτό, παρά τις υπόλοιπες αναβαθμίσεις. Είναι σα να μη βρήκαν το σωστό ανταλλακτικό και έβαλαν κάτι άλλο όσο γίνεται πιο κοντινό, για να μη φαίνεται διαφορά. Ποια η γνώμη σας? Έχετε διαβάσει αλλού αντίστοιχα σχόλια?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GREDA
Δημοσιεύσεις: 1659
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 11:21 am
Has thanked: 6138 times
Been thanked: 3329 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από GREDA »

Vagos.ts έγραψε:Γενικά αυτή η τονοκάσα είναι υπέροχη, Γρηγόρη... Και δε σου κρύβω ότι το γλυκοκοιτάζω καιρό στην αγγελία σου αλλά κρατιέμαι για το arnie... :smile:
Μεταξύ αυτού και του arnie.....και εγώ το arnie θα επέλεγα.Μεταξυ του arnie και του Citizen?..... το Citizen δεν θα το άλλαζα για κανένα λόγο!Εικόνα
Γρηγόρης
Άβαταρ μέλους
Vagos.ts
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: Τετ Αύγ 07, 2013 10:53 pm
Has thanked: 187 times
Been thanked: 494 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από Vagos.ts »

GREDA έγραψε:
Vagos.ts έγραψε:Γενικά αυτή η τονοκάσα είναι υπέροχη, Γρηγόρη... Και δε σου κρύβω ότι το γλυκοκοιτάζω καιρό στην αγγελία σου αλλά κρατιέμαι για το arnie... :smile:
Μεταξύ αυτού και του arnie.....και εγώ το arnie θα επέλεγα.Μεταξυ του arnie και του Citizen?..... το Citizen δεν θα το άλλαζα για κανένα λόγο!Εικόνα
Ναι αλλά το arnie δε θα χρειαστεί να ανοιχτεί (σχεδον) ποτέ, το Citizen θα θέλει μπαταρία. Σημαντικό μειονέκτημα αν θέλεις να το βουτάς...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_batman_
Δημοσιεύσεις: 2340
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 6:55 pm
Has thanked: 2873 times
Been thanked: 1921 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από _batman_ »

Θα μπορουσα να ακουσω τις αποψεις σας για αυτα τα δυο μοντελα;; Seiko SJE073 και Seiko SARX055

" onclick="window.open(this.href);return false;
These users thanked the author _batman_ for the post:
Megalos (Κυρ Ιουν 16, 2019 7:57 pm)
Rating: 7.69%
One breath, One dive, One shot, One life...
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10726
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6442 times
Been thanked: 10809 times
Επικοινωνία:

Re: SEIKO

Δημοσίευση από nick10 »

_batman_ έγραψε:Θα μπορουσα να ακουσω τις αποψεις σας για αυτα τα δυο μοντελα;; Seiko SJE073 και Seiko SARX055

" onclick="window.open(this.href);return false;
Δημήτρη εμφανισιακά δεν μου φαίνονται να έχουν μεγάλες διαφορές, σχεδόν ίδια θα έλεγα ότι είναι, οπότε μετά εξαρτάται απ' το αν θες κάσα από τιτάνιο ή ατσάλι, ποιο έχει τη καλύτερη μηχανή κλπ και αν αξίζει να δώσεις 1000€ παραπάνω για το ακριβότερο...
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
dennis66
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 7:42 pm
Has thanked: 356 times
Been thanked: 542 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από dennis66 »

_batman_ έγραψε:Θα μπορουσα να ακουσω τις αποψεις σας για αυτα τα δυο μοντελα;; Seiko SJE073 και Seiko SARX055

" onclick="window.open(this.href);return false;
Δημήτρη, το 073 φοράει την 6L35, είναι αρκετά πιο λεπτό, λογικά πιο καλά φινιρισμένο και έχει και το ιδιαίτερο ασημόλευκο dial, που εμένα πάντως δεν μου κάνει, πολύ glitter βρε παιδί μου...
These users thanked the author dennis66 for the post:
Megalos (Κυρ Ιουν 16, 2019 7:58 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
_batman_
Δημοσιεύσεις: 2340
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 6:55 pm
Has thanked: 2873 times
Been thanked: 1921 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από _batman_ »

nick10 έγραψε:
_batman_ έγραψε:Θα μπορουσα να ακουσω τις αποψεις σας για αυτα τα δυο μοντελα;; Seiko SJE073 και Seiko SARX055

" onclick="window.open(this.href);return false;
Δημήτρη εμφανισιακά δεν μου φαίνονται να έχουν μεγάλες διαφορές, σχεδόν ίδια θα έλεγα ότι είναι, οπότε μετά εξαρτάται απ' το αν θες κάσα από τιτάνιο ή ατσάλι, ποιο έχει τη καλύτερη μηχανή κλπ και αν αξίζει να δώσεις 1000€ παραπάνω για το ακριβότερο...
Χονδρικά έτσι είναι Νίκο,
dennis66 έγραψε:
_batman_ έγραψε:Θα μπορουσα να ακουσω τις αποψεις σας για αυτα τα δυο μοντελα;; Seiko SJE073 και Seiko SARX055

" onclick="window.open(this.href);return false;
Δημήτρη, το 073 φοράει την 6L35, είναι αρκετά πιο λεπτό, λογικά πιο καλά φινιρισμένο και έχει και το ιδιαίτερο ασημόλευκο dial, που εμένα πάντως δεν μου κάνει, πολύ glitter βρε παιδί μου...
Η κάσα του είναι όλα τα λεφτά νομίζω, για το dial με απογοητευσες νόμιζα ότι ήταν σαν τα snowflake τουλάχιστον από τις φωτογραφίες αυτό είχα καταλάβει... Το θεωρώ εξωτερικό πάντως απλά η τιμή είναι λίγο βαριά λόγω ότι είναι dress...

Sent from Huawei P8 using Tapatalk
One breath, One dive, One shot, One life...
dennis66
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 7:42 pm
Has thanked: 356 times
Been thanked: 542 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από dennis66 »

Συν το ότι ήταν περιορισμένη έκδοση. Εντάξει, γενικά δεν το πολυέχω με τα dress, αλλά αυτό παρα-είναι dress. Δηλαδή, κάπως σε ασορτί λαμέ σακάκι μου κάνει η δουλειά, είπαμε Seiko, αλλά όχι να γίνουμε και σαν τον Φλωρινιώτη :nyah
gep
Δημοσιεύσεις: 2821
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 1:11 am
Has thanked: 5675 times
Been thanked: 3725 times

Re: SEIKO

Δημοσίευση από gep »

dennis66 έγραψε:
_batman_ έγραψε:Θα μπορουσα να ακουσω τις αποψεις σας για αυτα τα δυο μοντελα;; Seiko SJE073 και Seiko SARX055

" onclick="window.open(this.href);return false;
Δημήτρη, το 073 φοράει την 6L35, είναι αρκετά πιο λεπτό, λογικά πιο καλά φινιρισμένο και έχει και το ιδιαίτερο ασημόλευκο dial, που εμένα πάντως δεν μου κάνει, πολύ glitter βρε παιδί μου...
Συμφωνώ με το σχόλιο του Dennis, SJE073 γιά εμένα, λόγω μηχανής και λεπτότερης κάσας και θα το προτιμούσα με το dial του SARX055 που είναι λίγο πιό low profile. Προσωπική η άποψη.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
These users thanked the author gep for the post:
Megalos (Κυρ Ιουν 16, 2019 7:58 pm)
Rating: 7.69%
Απάντηση