Πρόβλημα με omega

Στην ενότητα αυτή μιλάμε για τεχνικά θέματα που αφορούν τα ωρολόγια(εδώ μπορούν τα μέλη να υποβάλλουν και απορίες σχετικά με τεχνικά θέματα)
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42653
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39359 times
Been thanked: 8511 times

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από Megalos »

ε αυτο ειναι οντως απαραδεκτο ...
και δεν καταλαβαινω γιατι δεν το καλυπτει η εγγυηση του..
αλλα και να ειναι εκτος νομιζω οτι το κοστος τοτε που ανεφερες ειναι οντως αρκετα μεγαλο (wostep εσυ
τι λες ??
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από Georges »

Megalos έγραψε:ε αυτο ειναι οντως απαραδεκτο ...
και δεν καταλαβαινω γιατι δεν το καλυπτει η εγγυηση του..
αλλα και να ειναι εκτος νομιζω οτι το κοστος τοτε που ανεφερες ειναι οντως αρκετα μεγαλο (wostep εσυ
τι λες ??
Δυστυχώς Κώστα οι αντιπροσωπείες δεν τα δέχονται αυτά. Το χρεώνουν σαν "κακή χρήση" και τελειώνει εκεί το θέμα μιας και δεν μπορείς να αποδείξεις οτι ήταν αστοχία υλικού ή άλλο ποιοτικό σφάλμα. Τώρα σε ότι αφορά το κόστος τι να πω...πολλά μου ακούγονται αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις...Μάλλον θα του χρεώνουν και κανα σέρβις το οποίο θα γίνετε για προληπτικούς λόγους...

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Wostep
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 8:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από Wostep »

Megalos έγραψε:ε αυτο ειναι οντως απαραδεκτο ...
και δεν καταλαβαινω γιατι δεν το καλυπτει η εγγυηση του..
αλλα και να ειναι εκτος νομιζω οτι το κοστος τοτε που ανεφερες ειναι οντως αρκετα μεγαλο (wostep εσυ
τι λες ??
Ε θα τρελαθούμε .
Καταρχήν όπως διαπιστώνεις ΠΟΤΕ δεν το πήγε στο σέρβις αλλά έστειλε μαιλ .
Μια εταιρία που παραλαμβάνει παραπάνω απο 1000 ρολόγια το μήνα στο σέρβις σίγουρα δεν έχει τη δυναμική να κάθεται να απαντάει σε κάθε μαιλ που λαμβάνει .
400 ευρό για ένα seamaster και όχι για χρονογράφο ....
Ε τότε εγώ δούλευα σε άλλη εταιρία και απλά δεν το είχα καταλάβει .
400 ευρό επίσης για μια σπασμένη κορώνα !
Φίλε μου μου τα λες λίγο τραγικά !
Εδώ παρουσιάζεις την εταιρία σαν τους απόλυτους απατεώνες !
Και ο φίλος σου ο καταστηματάρχης γνωρίζει τα προβλήματα της εταιρίας και ευτυχώς που σε ενημέρωσε .
Σταμάτησε τα Omega γιατί ήταν προβληματικά και όχι διότι πλεόν είναι υποχρεωμένος να κάνει τεράστιες παραγγελίες ...
Πάντως να σου πω ότι μια σπασμένη κορώνα δεν κάνει 400 ευρό και ούτε το σέρβις σε ένα seamaster έχει τόσο ...
Εκτός και αν εσύ είσαι η ειδική περίπτωση πράγμα που σίγουρα δεν ισχύει σε καμμία περίπτωση !
Όπως είπα και πριν είναι δικαίωμα σου να επιλέγεις το που θα πας το ρολόι σου αλλά να σου πω επίσης ότι εδώ είναι ένα φόρουμ που έχει πρόσβαση ο οποιοσδήποτε και καλό είναι να μην λέμε ασυναρτησίες .
Φιλικά
Νίκος
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42653
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39359 times
Been thanked: 8511 times

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από Megalos »

<<Πάντως να σου πω ότι μια σπασμένη κορώνα δεν κάνει 400 ευρό και ούτε το σέρβις σε ένα seamaster έχει τόσο ..>>
wostep αυτο ειναι το σημειο στο οποιο θελω να σταθω και επισης να συμφωνησω μαζι σου
αρα ο φιλος geo ισως πρεπει να το παει ο ιδιος στο σερβις ωστε να καταληξει η αξιολογηση της ζημιας και
του κοστους στο σωστο σημειο
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Wostep
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 8:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από Wostep »

Megalos έγραψε:<<Πάντως να σου πω ότι μια σπασμένη κορώνα δεν κάνει 400 ευρό και ούτε το σέρβις σε ένα seamaster έχει τόσο ..>>
wostep αυτο ειναι το σημειο στο οποιο θελω να σταθω και επισης να συμφωνησω μαζι σου
αρα ο φιλος geo ισως πρεπει να το παει ο ιδιος στο σερβις ωστε να καταληξει η αξιολογηση της ζημιας και
του κοστους στο σωστο σημειο
Τι να πω ...
Έχω δει τα απίστευτα μέσα στο σέρβις , αλλά αυτό πρώτη φορά το διαβάζω ...
Επίσης όσο υπάρχουν ανενημερώτοι καταστηματάρχες το επάγγελμα μας θα γίνεται ακόμα πιο δύσκολο ...
Σπάνε οι κορώνες και είναι συχνό φαινόμενο ... στα Omega ...
Τον ρωτάω στο μεταξύ αν επισκέφθηκε το σέρβις και τώρα μου λέει ότι έστειλε μαιλ .
Και άρα το κοστολόγιο έγινε απο τον φίλο καταστηματάρχη ο οποίος είναι και υπεύθυνος για τα κοστολόγια στο σέρβις της Omega ...
Με συγχωρείς Μegale αλλά στο τέλος θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω !
Φιλικά
Νίκος
geo
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Ιουν 29, 2009 10:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από geo »

καλησπέρα κύριοι και σας ευχαριστώ για τον επικοδομιτικό διάλογο.
απο Αλεξ/πολη να πάω το ρολόι στην Αθήνα για να κοστολογηθεί η ζημιά είναι λίγο δύσκολο. απευθήνθηκα λοιπόν σε κάποιον αντιπρόσωπο και η τιμή που μου είπε είναι αυτή. έστειλα λοιπόν μαιλ στην γενική αντιπροσωπεία για το κόστος της βλάβης και απάντηση δε πήρα. τι να σας πω παραπάνω?
το ρολόι είναι για μένα ένα ποίημα, ένα πραγματικό κόσμημα και θέλω να γίνει όσο το δυνατό γρηγορότερα. εαν τώρα τα 400 ευρώ είναι λάθος και δεν ισχύει κάτι τέτοιο τι να πω παραπληροφόρηση. μου φάνηκε τρελό το νούμερο γι αυτό και το αναφέρω. μακάρι να είναι τα μισα. πριν το αγοράσω συμβουλέφτηκα πολλούς σχετικούς με τα ρολόγια και όλοι με διαβεβαίωναν για την αξιοπιστία τους και για τον μαγικό αυτόματό τους μηχανισμό. και έτσι ενέδωσα. (κάποιος μάλιστα καταστηματάρχης του χώρου έλεγε πως ο μηχανισμός της omega είναι καλύτερος και απο rolex.
το θέμα για μένα έκλεισε μιας και το ρολόι θα πάει Κύπρο.(ευχαριστώ Στέφανε).
εαν τα πράγματα με την omega δεν είναι όπως μου φάνηκε ζητώ δημόσια συγνώμη!
υγ. το ρολόι όταν έσπασε η κορώνα ήταν εκτός της διετής εγγύησης. στα τρία χρόνια το ρολόι φορέθηκε τρεις φορές όσο και εαν σας φένεται παράξενο. δεν έχει ούτε γρατζουνιά! σαν τα μάτια μου το πρόσεχα.
geo
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Ιουν 29, 2009 10:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από geo »

Wostep έγραψε:
Megalos έγραψε:ε αυτο ειναι οντως απαραδεκτο ...
και δεν καταλαβαινω γιατι δεν το καλυπτει η εγγυηση του..
αλλα και να ειναι εκτος νομιζω οτι το κοστος τοτε που ανεφερες ειναι οντως αρκετα μεγαλο (wostep εσυ
τι λες ??

Εδώ παρουσιάζεις την εταιρία σαν τους απόλυτους απατεώνες !

σε καμία περίπτωση δε λέω ότι η Ω είναι απατεώνες. τιμή κόστους δεν μου δώσανε. αντιπρώσοπός τους ανέφερε 300-400 ευρώ.

Πάντως να σου πω ότι μια σπασμένη κορώνα δεν κάνει 400 ευρό και ούτε το σέρβις σε ένα seamaster έχει τόσο ...

περιμένω να μου πουν πόσο θα κοστίσει.
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42653
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39359 times
Been thanked: 8511 times

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από Megalos »

ας περιμενουμε λοιπον geo την εκτιμηση που θα κανουν οι τεχνικοι στην Κυπρο και το κοστος και τοτε
πλεον ας δουμε αν οντως ηταν υψιλη η οχι η κατα εκτιμηση κοστολογηση που σου εδωσε το μαγαζι χωρις
να ειναι ο καταλληλοτερος για αυτο..
ας παραμεινει το θεμα εδω μεχρι να εχουμε τα νεωτερα απο Κυπρο :book:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Πρόβλημα με omega

Δημοσίευση από Georges »

Από την Ω σου απάντησαν ποτέ???


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Απάντηση