Σπίθα

για να χαλαρωνουμε
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: Σπίθα

Δημοσίευση από marios_ch »

Μετά τις τελευταίες τοποθετήσεις και επειδή το θέμα αγγίζει πολύ προσωπικά όρια και αναμνήσεις τονίζω και πάλι οτι δεν θα αναμιχθώ σε ιστορικές αντιπαραθέσεις και ιδίως για το θέμα της Κύπρου.

Διοτι αν με το συναισθήματα που με κατακλύζουν αυτη την ώρα απαντησω θα πρεπει και αμέσως να αποχωρησω απο το φορουμ....

Ας μην πιάνουμε τόσο λεπτά ζητήματα με τόση ευκολία και κυριως ας μην γενικευκουμε καταστασεις.
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: Σπίθα

Δημοσίευση από stavros_ch »

Δεν ειναι κανενας καταλληλος εδω μεσα να με κρινει εμενα η τον καθε Κυπριο και να πει οτι ξεχναμε..
Ειδικα η δικη μου οικογενεια αγαπητε φιλε Blackbird εχει περασει τα πανδεινα και δεν μπορεις εσυ μεσω ενος forum για ρολογια να λες οτι εχουμε αμνησια...
Η δικη μου η πατριδα ειναι μοιρασμενη στα 2, το παππου μου τον ειχαν αιχμαλωτο, ο πατερας μου 17 χρονων μολις που γλιτωσε την εκτελεση ολη μας η περιουσια ειναι κατεχομενη και ερχεσε να μου πεις για αμνησια; Τα κομματα σας διελυσαν την πατριδα μου, και δεξιοι και αριστεροι για αυτο και συμφωνησα με το Γιαννη.
Να σε παρακαλεσω αλλη φορα πριν μιλας για μια χωρα που την εχουν διαλυσει η διαφορες τον κομματων και του καθε μ@λ@κ@ που το πεζει αριστερος η δεξιος να προσεχεις και να μην μας λες για αμνησιες.
Τετοιο καιρο πριν 2 χρονια εβγαζα σκοπια στα συνορα, εβλεπα το λιμανι της Αμμοχωστου το κατεχομενο και απεναντι μου ειχα τον Τουρκο να βριζει και να κανει χειρονομιες.
Δεν θα ανεχτω ουτε εγω ουτε κανενας Κυπριος να κρινεις εσυ ο καθε αλλος εδω μεσα τη μνημη μου.
Άβαταρ μέλους
antonis_ch
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 391 times

Re: Σπίθα

Δημοσίευση από antonis_ch »

Παρακαλω ας μεινει μεχρι εδω το θεμα για να μην δημιουργουνται εντασεις!
Καλο ειναι να αποφευγονται πολιτικου περιεχομενου συζητησεις στο φορουμ για να μην εχουμε παρεκτροπες!
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: Σπίθα

Δημοσίευση από eisenberg »

Καλο ειναι το θεμα να κλειδωθει,ας γυρισουμε στα ρολογια...τετοιου ειδους συζητησεις με ατομα που δεν πολυγνωριζεις σε προσωπικο επιπεδο παντα φερνουν παραξηγησεις.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: Σπίθα

Δημοσίευση από stavros_ch »

Οταν συμφωνεις με καποιον γιατι πιστευεις οτι οι κομματικες διαφορες και τα προσωπικα συμφεροντα του καθε λαμογιου χουν διαλυσει μια πατριδα, και στη συνεχεια ερχονται και σου μιλανε για αμνησιες δεν γινεται να αποφυγεις τις εντασεις. Και ολα αυτα σε ενα forum για ρολογια που μπαινουμε για να χαλαρωσουμε απο αυτα που μας βασανιζουν καθε μερα. Ισως η προθεση μας να κρατησουμε τους τονους χαμηλα να θεωρειται αμνησια. Δεν πειραζει φτανει που θυμουνται αυτοι για εμας.
Άβαταρ μέλους
antonis_ch
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 391 times

Re: Σπίθα

Δημοσίευση από antonis_ch »

Το θεμα κλειδωνεται.
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: Σπίθα

Δημοσίευση από stavros_ch »

eisenberg έγραψε:Καλο ειναι το θεμα να κλειδωθει,ας γυρισουμε στα ρολογια...τετοιου ειδους συζητησεις με ατομα που δεν πολυγνωριζεις σε προσωπικο επιπεδο παντα φερνουν παραξηγησεις.
Αυτο ακριβως. Δεν μας πολυγνωριζει. Ας μην κρινει.
Και ναι παρεξηθηκαμε.
Κλειδωμένο