Corum

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: Corum

Δημοσίευση από marios_ch »

Φιλε themis να παρακαλεσω να χαμηλωσουν οι τόνοι γιατι δεν υπαρχει κανενας λογος παρεξηγησης...

ο φιλος Χαρης ειπε την αποψη του για το συγκεκριμενο κομματι και έκανε την κριτικη του απο την πλευρα του...

μπορεις και εσυ απλα να διαφωνησεις μαζι του και να πεις την δικη σου άποψη αλλα παντα χωρις χαρακτηρισμους και ατομικα σχολια....
Άβαταρ μέλους
Harry 22
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2011 3:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Corum

Δημοσίευση από Harry 22 »

Στην περίπτωση φίλε μου που το έχεις δεί από κοντά και το έχεις δοκιμάσει,πές μου σε ποιό σημείο έχω άδικο,με επιχειρήματα.
Ευχαριστώ,
φιλικά,Χάρης.
Themis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2011 4:03 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Corum

Δημοσίευση από Themis »

Δεν τίθεται θέμα δικαίου και αδίκου , είναι θέμα καθαρά υποκειμενικό το αν θα σου αρέσει το ρολόι ή όχι. Από το να πεις ότι δεν σου αρέσει ένα ρολόι μέχρι να το χαρακτηρίσεις γελοίο υπάρχει μεγάλη διάφορα ! Και πίστεψε με υπάρχουν άτομα που έχουν πολύ μεγαλύτερο καρπό και χέρι από εσένα και το ρολόι τους πάει φίνα ;)

Και εγώ έχω δοκιμάσει frank muller και δεν μου άρεσε καθόλου αλλά δεν έκανα μια σελίδα review κακοχαρακτιριζοντας το…
Anyway περί ορέξεως κολοκυθόπιτα …
www.youtube.com/watch?v=yHucogyOLw0
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Corum

Δημοσίευση από aris911 »

Λοιπόν να συμπληρώσω για το ρολόι αυτό (μιας και τυχαίνει αυτή την στιγμή να το έχω στο εργαστήριο) ότι ένα ρολόι από μια μάρκα με όνομα ότι το ρολόι είναι πράγματι άβολο.
Τεράστιο, παχύ που σε συνδυασμό το ότι το κασσωμα στα σημεία που μπαίνει το λουράκι είναι χωρίς καμπύλες.
Αυτό σημαίνει ότι το ρολόι κάθετε σαν πιάτο στο χέρι, προεξέχει του καρπού και γενικά είναι πολύ άβολο. Σε όλα αυτά έρχεται να συμπληρώσει το καπάκι το οποίο είναι οβαλα και αυτό το κάνη να κάθεται ακόμα ποιο ψηλά στον καρπό.
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: Corum

Δημοσίευση από stavros_ch »

snapper έγραψε:... :ha: ....δεν τα γουσταρω καθολου..

Εκτος απο ενα diver... :good: ....ε Σταυρο...??... ;)
Eκεινο το diver ειναι το κατι αλλο Δημητρη..! ;)
Άβαταρ μέλους
predator
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Παρ Οκτ 01, 2010 10:09 pm
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 29 times
Been thanked: 70 times

Re: Corum

Δημοσίευση από predator »

aris911 έγραψε:Λοιπόν να συμπληρώσω για το ρολόι αυτό (μιας και τυχαίνει αυτή την στιγμή να το έχω στο εργαστήριο) ότι ένα ρολόι από μια μάρκα με όνομα ότι το ρολόι είναι πράγματι άβολο.
Τεράστιο, παχύ που σε συνδυασμό το ότι το κασσωμα στα σημεία που μπαίνει το λουράκι είναι χωρίς καμπύλες.
Αυτό σημαίνει ότι το ρολόι κάθετε σαν πιάτο στο χέρι, προεξέχει του καρπού και γενικά είναι πολύ άβολο. Σε όλα αυτά έρχεται να συμπληρώσει το καπάκι το οποίο είναι οβαλα και αυτό το κάνη να κάθεται ακόμα ποιο ψηλά στον καρπό.
Σίγουρα ο ιδιοκτήτης του είχε άλλη άποψη με εσένα για το ρολόι του.
Υ.Γ. 1 Λίγο την ορθογραφία σου, μας βγαίνουν τα μάτια κάθε φορά
Υ.Γ. 2 ότι ένα ρολόι από μια μάρκα με όνομα ότι το ρολόι είναι πράγματι άβολο Δε καταλαβαίνω τι λες :-?
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Corum

Δημοσίευση από aris911 »

predator έγραψε:
aris911 έγραψε:Λοιπόν να συμπληρώσω για το ρολόι αυτό (μιας και τυχαίνει αυτή την στιγμή να το έχω στο εργαστήριο) ότι ένα ρολόι από μια μάρκα με όνομα ότι το ρολόι είναι πράγματι άβολο.
Τεράστιο, παχύ που σε συνδυασμό το ότι το κασσωμα στα σημεία που μπαίνει το λουράκι είναι χωρίς καμπύλες.
Αυτό σημαίνει ότι το ρολόι κάθετε σαν πιάτο στο χέρι, προεξέχει του καρπού και γενικά είναι πολύ άβολο. Σε όλα αυτά έρχεται να συμπληρώσει το καπάκι το οποίο είναι οβαλα και αυτό το κάνη να κάθεται ακόμα ποιο ψηλά στον καρπό.
Σίγουρα ο ιδιοκτήτης του είχε άλλη άποψη με εσένα για το ρολόι του.
Υ.Γ. 1 Λίγο την ορθογραφία σου, μας βγαίνουν τα μάτια κάθε φορά
Υ.Γ. 2 ότι ένα ρολόι από μια μάρκα με όνομα ότι το ρολόι είναι πράγματι άβολο Δε καταλαβαίνω τι λες :-?

Σαφως και ο ιδιοκτητης εχει αλλη αποψη απο εμενα. Το καθε ρολοι ειναι θεμα γουστου εχεις δικιο.
Εγω εγραψα αυτα που βλεπω αυτη την στιγμη στο χερι μου που δεν βλεπεις ομως εσυ ουτε τα αλλα μελη μιας και υπαρχει φωτο που το δειχνει ομως απο μια πλευρα.
Για το ΥΓ.2 απο βιασυνη εγινε λαθος.
οτι ειναι ενα ρολοι απο μια εταιρεια με ιστορια στο χωρο, και ειναι πραγματικα αβολο.
Αυτη η διορθωση ειναι στη θεση της προτασης που ειναι λιγο μπερδεμενη.
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: Corum

Δημοσίευση από marios_ch »

Corum Admiral’s Cup “Didier Cuche” Watch (with Video)

Crans-Montana, Switzerland: Downhill skiing legend Didier Cuche was recently honored by Montres Corum (he is also an Ambassador for the brand) with a limited edition piece bearing his likeness. This past week, Cuche won the Super-G on his home course as part of the World Cup circuit, his 21st career World Cup win and sixth in super-G. Following the racing, Cuche and a select group of fans and friends joined Corum CEO Antonio Calce to present Cuche with a vivid Corum Admiral’s Cup Chronograph Centro fitted on a black vulcanized rubber strap with folding clasp. Just 100 pieces will be produced, sure to be snapped up by Cuche’s most ardent fans. Corum also put together a great 40-second video featuring Cuche and the watch — don’t miss his signature “propeller kick” trick at the end of the clip!

Corum Admiral’s Cup Didier Cuche Edition Watch

limited edition 100 pieces

44mm case, automatic mechanical movement (COSC), black/gray dial with tapestry of Didier Cuche head

Image

Image

[youtube][/youtube]

http://blog.perpetuelle.com/watches/cor ... ith-video/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Corum

Δημοσίευση από Georges »

:slap: :slap: :slap:

Ζήλεψαν από την Ω που γέμισε ένα καντράν με "007"....
Να δω τι άλλο θα δούμε....



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
antonis_ch
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 391 times

Re: Corum

Δημοσίευση από antonis_ch »

Μαλλον απο την Hublot ζηλεψαν... :slap:
Απάντηση