SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από stavros_ch »

Koubilaihan έγραψε:Ρε παιδιά σε ρολόι που πωλείται 150 ευρώ περίπου, δηλαδή στον κατασκευαστή στοιχίζει κάνα 50άρικο, λίγο δύσκολο να πετύχει κανείς μαϊμού, γιατί τα περιθώρια κέρδους του μαϊμουδοκατασκευαστή είναι πολύ μικρά.
Μην το λες φιλε γιατι ακουσα οτι και SEIKO 5, και G-SHOCK των 50 ευρω κυκλοφορουν μαιμουδες..
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από snapper »

Πολυ ωραια.. :good: ....ευχαριστουμε για τις διευκρινησεις.... ;)
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από snapper »

Καλα G SHOCK μαιμου...εχω βρει και εγω... :? ...βρηκα και το FROGMAN με 30 ευρω.... :o ....
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από stavros_ch »

snapper έγραψε:Καλα G SHOCK μαιμου...εχω βρει και εγω... :? ...βρηκα και το FROGMAN με 30 ευρω.... :o ....
To Frogman ''δικαιολογητε''..
Εγω μιλαω για φτηνα μοντελα... :?
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από eisenberg »

To δικο μου μαυρο Monster ταιριαζει με του kmakis31 απ'οσα διαβασα...και ειναι σιγουρα γνησιο με ημερομηνια παραγωγης Αυγουστος του 2008.
Μαλλον τα δικα σας παιδια ειναι τα εντελως καινουρια.
Επισης βλεπωντας τη φωτο απο τη στεφανη του snapper,εχω την εντυπωση οτι η lume dot στη δικη μου στεφανη ειναι λιγο μεγαλυτερη.Αλλα μπορει και να με ξεγελα η φωτογραφια.



Koubilaihan έγραψε:Ρε παιδιά σε ρολόι που πωλείται 150 ευρώ περίπου, δηλαδή στον κατασκευαστή στοιχίζει κάνα 50άρικο, λίγο δύσκολο να πετύχει κανείς μαϊμού, γιατί τα περιθώρια κέρδους του μαϊμουδοκατασκευαστή είναι πολύ μικρά.
Μην το λες Θοδωρη,χαμος απο fake Seiko στο ιντερνετ,κυριως απο Κινα....αγοραζουν ''λιωμενα'' 5αρια με μηδεν κοστος για να παρουν τη μηχανη,fake κινεζικες κασες που να μοιαζουν με τις γνησιες με κοστος ουτε 10$ η μια,και αλλα τοσα για κακης ποιοτητας εξαρτηματα που να μοιαζουν με seiko!Kι εχεις ενα ''ωραιοτατο'' Monster ή 007 που δεν στοιχισε ουτε 50$....και το πουλας 150-200$ ;)
Προσφατα εγινε θεμα στο thewatchsite για fake seiko skx007!
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από stavros_ch »

Το δικο μας Monster τωρα ειναι ενταξει; :?
Δεν πιστευω να υπαρχει θεμα με το Chronograph..
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από snapper »

Δεν ξερω τι παιζει... :? .....-για SEIKO 5 και G-SHOCK συμφωνω''..γιατι τα εχω πετυχει...
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από stavros_ch »

Aποκλειεται να ειναι fake..
Καπου θα εχαναν, η στο μπρασελε η στη luminova η στη στεγανοτητα..
To δικο μου παντως ειναι ενταξει σε ολα..
Η μικρο διαφορες πρεπει να οφειλονται στο οτι ειναι καινουρια..
Άβαταρ μέλους
Sparus auratus
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 9:20 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από Sparus auratus »

Ένα ενδιαφέρον άρθρο για τον εντοπισμό των μαϊμού Seiko έχει o Quartzimodo. (έχει φωτό και από μαϊμού τέρας)

Σε κατάστημα που είδα το πορτοκαλί τέρας το καλοκαίρι η κάσα ήταν όπως αυτή του Chronograph και δεν νομίζω ότι το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει μαϊμούδες.

Στο Sumo που πήρα από τον Higuchi το σήμα με το τσουνάμι είναι όλο γυαλισμένο. Σε όσες φωτογραφίες θυμάμαι και από άλλα καταδυτικά της Seiko, από διαδικτυακά καταστήματα, έτσι είναι το σήμα.

Για την εκδοχή του παλιότερου μοντέλου δεν έχω διαβάσει κάτι. Πάντως το θέμα με τη στεφάνη που δεν κάθεται καλά στο 12 το αναφέρουν σχεδόν όλα τα review που έχω διαβάσει για τα τέρατα.

Νομίζω ότι αν το lume είναι προβολέας, η συνολική εικόνα του φινιρίσματος καλή και η μηχανή κρατάει τους προβλεπόμενους χρόνους τότε δεν υπάρχει θέμα μαϊμουδιάς (πήγαινέ το κοντά σε μπανάνες και αν δεν πηδήξει από το χέρι σου είσαι σίγουρος για τη γνησιότητά του)

Υ.Γ.: Το πρώτο ψηφίο του σειριακού αριθμού στα Seiko αντιστοιχεί στο έτος κατακευής (0 μπορεί να είναι 2000 ή 2010), το δεύτερο ψηφίο στον μήνα κατασκευής (1~9 και Ο, Ν, D για τους τρεις τελευταίους μήνες) και τα υπόλοιπα ψηφία δείχνουν τη σειρά κατασκευής του ρολογιού.
Απ' τον κόσμο αυτόν τον ψεύτη είμαστε περαστικοί
πριν τον νιώσουμε τον ζούμε και περνάμε βιαστικοί
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: SEIKO MONSTER Μαϊμού ???

Δημοσίευση από stavros_ch »

Αυτο ειπα και εγω..
Το φινιρισμα του δικου μου, η χρονομετρια του, το μπρασελε του και το γεγονος οτι ειναι προβολεας δειχνουν οτι ειναι ενταξει.
Και πιστευω και για τα αλλα παιδια οτι ισχυουν τα ιδια.
Και εγω οσα ειδα ειχαν γυαλισμενο το τσουναμι..
Αυτο για τη στεφανη το διαβασα σε πολλα review και εγω.
Απάντηση