ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να επισυνάπτουν κείμενα σχετικά με ρολόγια τους ή γενικά κείμενα που έχουν να κάνουν με τον μαγικό κόσμο της ωρολογοποιίας
Άβαταρ μέλους
GeorgeD
Δημοσιεύσεις: 470
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:24 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 10 times

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από GeorgeD »

Συμφωνω!
marios_ch
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 9:17 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 194 times

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από marios_ch »

εγώ το είδα προσωπικά,
αλλά τι να απαντήσω??????

και το φαντάστηκα ότι δεν είναι κάτι που γίνεται εύκολα γιατί δεν υπάρχει ανα πάσα στιγμή τεχνικός.....

όταν έρθει η ώρα του θα γίνει λέω...... ;)
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από eisenberg »

Μεχρι να απαντησει ο πολιτης ΒΒ ή οποιος αλλος ''σας βολευει'' κυριε Στηκα,ας απαντησει ο μπατσος eis...

VIWOW έγραψε: Τα λογότυπα των εταιρειών, επάνω σε ένα φόρουμ, δίνουν μια "επισημότητα", μια πλαστή εικόνα γνώσης, εγκυρότητας και αναγνώρισης από τις εταιρείες, που δεν έχει αντίκρυσμα.
Τα λογοτυπα θεωρουμε οτι ειναι πολυ επιτυχημενα και ταιριαζουν σε ενα φορουμ συζητησης για ρολογια...νομιζω οτι πρεπει να χει καποιος iQ ραδικιου για να νομισει οτι το μικρο μας φορουμ εχει καποια σχεση με τις μεγαλες εταιρειες ή παριστανει πως εχει.
Εν πασει περιπτωσει,αν και οταν καποια επισημη μαρκα θεωρησει οτι δεν θελει να εχει το λογοτυπο της φατσα-καρτα στο φορουμ μας(δλδ να μην θελει τζαμπα διαφημιση?) μπορει να επικοινωνησει επισημα με τον διαχειριστη του φορουμ και να του το ζητησει να ''κατεβει''.Στη θεση της θα μπει καποια αλλη μαρκα,και παει λεγοντας.
Στο clepsydre, οποιοδήποτε λογότυπο ή banner, δεν είναι αυθαίρετα.
Μπραβο στο clepsydre.

Πως θα ξεχωρίσουμε τον επαγγελματία, αναγνωρισμένο από την Mercedes, αν ανοίξω εγώ ένα φόρουμ και βάλω επάνω το λογότυπο της Mercedes;
Δε μου φαινεται και πολυ δυσκολο να γινει η διακριση...
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από VIWOW »

eisenberg έγραψε:Μεχρι να απαντησει ο πολιτης ΒΒ ή οποιος αλλος ''σας βολευει'' κυριε Στηκα,ας απαντησει ο μπατσος eis...

ΕΧΩ USERNAME, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ. ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ;

Επίσης δεν χαρακτήρισα εσένα "μπάτσο", μην ταυτίζεσαιι με κάτι που έγραψα για το πως χαρακτηρίζουν άλλοι, αλλους


VIWOW έγραψε: Τα λογότυπα των εταιρειών, επάνω σε ένα φόρουμ, δίνουν μια "επισημότητα", μια πλαστή εικόνα γνώσης, εγκυρότητας και αναγνώρισης από τις εταιρείες, που δεν έχει αντίκρυσμα.
Τα λογοτυπα θεωρουμε

Πόσοι και ποιοί, το θεωρείτε;

οτι ειναι πολυ επιτυχημενα και ταιριαζουν σε ενα φορουμ συζητησης για ρολογια.

Ακριβως αυτό δείχνει ότι δεν σέβεστε (όσοι το θεωρείτε) ότι δεν μπορείς να "θεωρείς" αυθαίρετα και χωρίς να ρωτήσεις αυτόν που έχει τα δικαιώματα ενός σήματος

..νομιζω οτι πρεπει να χει καποιος iQ ραδικιου για να νομισει οτι το μικρο μας φορουμ εχει καποια σχεση με τις μεγαλες εταιρειες ή παριστανει πως εχει.

Μα να, για παράδειγμα, που βρέθηκα εγώ με το χαμηλό iq που θεωρώ ότι σαφώς αυτό προσπαθεί να δείξει αυτή η επιλογή


Εν πασει περιπτωσει,αν και οταν καποια επισημη μαρκα θεωρησει οτι δεν θελει να εχει το λογοτυπο της φατσα-καρτα στο φορουμ μας(δλδ να μην θελει τζαμπα διαφημιση?

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ, ΠΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΛΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΌΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ, ΟΤΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ;

) μπορει να επικοινωνησει επισημα με τον διαχειριστη του φορουμ και να του το ζητησει

Ωραια πρακτική. Σου κλέβω κατι και αν ασχοληθείς μαζί μου και διαμαρτυρηθείς, το δίνω πίσω. Μέχρι τότε θα τον πληρώσεις για τη χρήση του ονόματός του; Γιατι σε ένα μικρούτσικο φόρουμ, το όνομα Rolex αποτελεί διαφήμιση του φόρουμ, όχι το φόρουμ προσφέρει διαφήμιση στη Rolex (την οποία αναπόφευκτα θάβουν κάποιοι)

να ''κατεβει''.Στη θεση της θα μπει καποια αλλη μαρκα,και παει λεγοντας.

Α, ρε αυτή η καταραμένη 'ΕΞΟΥΣΙΑ". Τρέμετε μάρκες!... Θα βάλουμε άλλον στη θέση σας, αν δεν μας αφήνετε να κάνουμε ότι γουστάρουμε με το κωλολογότυπό σας. Πήρατε και αέρα. Αυτό λέγετε στα γαλλικά "Proxenitisme"


Στο clepsydre, οποιοδήποτε λογότυπο ή banner, δεν είναι αυθαίρετα.
Μπραβο στο clepsydre.

Ευχαριστώ πολύ

Πως θα ξεχωρίσουμε τον επαγγελματία, αναγνωρισμένο από την Mercedes, αν ανοίξω εγώ ένα φόρουμ και βάλω επάνω το λογότυπο της Mercedes;
Δε μου φαινεται και πολυ δυσκολο να γινει η διακριση...
Οπότε αφού για σένα είναι εύκολο, ας το αφήσουμε στην τύχη, επ ωφελεία αυτού που άπλωσε το χεράκι του και πήρε κάτι που δεν του ανήκει

Αν θέλεις πάντως την άποψή μου, ως επιχειρηματία του χώρου, η συζήτηση γύρω από θέματα που αφορούν το περιοδικό μου, το portal μoυ και τις εκθέσεις μου, είναι ευσπρόδεκτη (δεν αισθάνομαι παρ' όλα αυτά ότι μου κάνει κάποιος χάρη που ασχολείται με τα προιόντα μου, αφού αποτελούν μέρος της πραγματικότητας του ρολογιού), αλλά με τίποτα δεν θα άφηνα ένα φόρουμ, να βάλει το λογότυπό μου. Αυτό θα σήμαινε ευθέως ότι συνεργάζομαι επαγγελματικά μαζί τους, και ότι εγκρίνω χίλια δύο άλλα θέματα, τα οποία δεν αποτελούν προυπόθεση, για να γράψει κάποιο μέλος, ότι βρήκε το περιοδικό στο τάδε περίπτερο, ή ότι διάβασε τον Genta που είπε αυτό ή το άλλο

Σε διαβεβαιώ επίσης ότι έχουν πέσει μηνύσεις από εταιρείες για την άνευ αδείας χρήση λογοτύπων. Ξέρεις πόσο στοιχίζει η προστασία ενός σήματος διεθνώς το χρόνο, σε όλες τις κατηγορίες που προστατεύονται, αυτά τα σηματα; Εμένα το VIW, μου έχει στοιχίσει ένα tourbillon...


Φιλικά

Κωστής

ΥΓ. Παρακαλώ να μπει μόνο το "Κωστής" και όχι η υπογραφή μου, φωτοτυπία της ταυτότητάς μου, ή ο ΑΦΜ μου κλπ...
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39919 times
Been thanked: 8667 times

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από Megalos »

αγαπητε VIWOW θα σε παρακαλεσω να σταματησεις την αντιπαραθεση με μελη, υπευθυνους και το φορουμ γενικοτερα
τραβας ζορι -δικα σου λογια χρησιμοποιω- επειδη ελαβα το μερος του μελους tazio και οχι το δικο σου στην απαραδεκτη
σταση σου απεναντι του ?? και το ιδιο με τον φιλε giorgos mg ?
ξερεις πολυ καλα που να με βρεις αν θελεις να αναφερεις κατι για το φορουμ - το εκανες καθημερινα πεντακις και εξακις- αλλα
τωρα το ξεχασες... μαλλον καποιους αλλους καλεις (οσοι καταλαβαινουν καταλαβαν)...
επειδη λοιπον θελεις να με ''τσικλισεις'' αρχισες τα περι εταιρειων που δεν υπαρχουν.. περι φορουμ που γραφουν π@@@ες , περι Hublot,
περι forumamontres (την ειδηση της ειχες αποδεχτει τοτε και η κα Μπελμπα σου ειχε γραψει οτι κανεις λαθος
http://www.watchfunclub.com/forum/viewt ... f=13&t=326
το φορουμ μας ακριβως fun θελει να περναει και να περνανε ευχαριστα τα μελη του...ουτε επαγγελματικο ειναι ουτε οικονομικα οφελη εχει..
τα λογοτυπα μπηκαν για αισθητικους λογους και μονον απο τον warover τοτε που το εστησε..ουτε λινκ ειναι για να αποπεμπουν στις εταιρειες οπως στο σιτε σου..
και το οτι εκλεισαν καποιοι οικοι ποσως μας αφορα για την αισθητικη...και για ιστορικους λογους ετσι το αφηνουμε...
αν τωρα εχεις οπως λες την ορεξη να καλεσεις τις εταιρειες να μας μηνυσουν..το ειχες κανει καποτε με ενα μελος στο αλλο φορουμ.. καντο αγαπητε..
θα ειναι αλλη μια επιτυχια σου επαγγελματικη ...
αυτα ειναι τα ελαχιστα που θελω να πω και να τελειωσει εδω το θεμα αυτο (το κλειδωσε ξεκλειδωσε να το πεις αλλου)
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από eisenberg »

VIWOW έγραψε:.

ΕΧΩ USERNAME, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ. ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ;
Μας κανεις και πλακες τωρα?Εσυ που καυχιεσαι οτι γραφεις επωνυμα?Εσυ που οποια ειδηση γουσταρεις απο το clepsydre σουτην ανεβαζεις στο φορουμ?(και ολοι ξερουν τινος ειναι το clepsydre.Εσυ που μιλας για το περιοδικο σου WOW(και ολοι ξερουν ποιος ειναι ο ιδιοκτητης του)
Σε πειραξε που εγραψα κος Στηκας?


VIWOW έγραψε: Τα λογότυπα των εταιρειών, επάνω σε ένα φόρουμ, δίνουν μια "επισημότητα", μια πλαστή εικόνα γνώσης, εγκυρότητας και αναγνώρισης από τις εταιρείες, που δεν έχει αντίκρυσμα.
Τα λογοτυπα θεωρουμε

Πόσοι και ποιοί, το θεωρείτε;
Αυτοι που το εφτιαξαν και ολα τα μελη που εχω μιλησει μεχρι τωρα.Δεν μπορω να τους ρωταω εναν εναν.


VIWOW,σταματα να δημιουργεις προβληματα στο φορουμ,δηθεν οτι συμμετεχεις και στην παραμικρη ευκαιρεια το δυναμητιζεις και το δηλητηριαζεις,οπως εκανες και αλλου.Εδω δε θα περασουν.Αν δε σου κανουμε,στο clepsydre σου και στην ευχη της Παναγιας....και μη ξεχασεις να μας ''καρφωσεις'' και στις εταιρειες,το χεις ξανακανει και το ξερουμε οι πιο παλιοι...
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
simon
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2010 1:41 pm
Τοποθεσία: Zugi Cyprus
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από simon »

Μπραβο μεγαλε eisenberg . Να καταλαβουμε ολοι οτι κανεις δεν τα ξερει ολα και να υπολογιζουμε και τον πιο ασημαντο. Σας χαιρετω Simon.
VIWOW
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από VIWOW »

simon έγραψε:Μπραβο μεγαλε eisenberg . Να καταλαβουμε ολοι οτι κανεις δεν τα ξερει ολα και να υπολογιζουμε και τον πιο ασημαντο. Σας χαιρετω Simon.
Nα περιμένουμε τοποθέτηση επί του θέματος και από τον Garfunkel;

Καλά τα λέτε, αλλά ποιός είστε;

Δεν έχω ξαναδεί ποστ σας....

Καλή συνέχεια, μπορείτε να πάρετε τη θέση μου, γιατί εγώ αποχωρώ...

ΤΏΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ. ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ

Με έκπληξη και οργή διάβασα το τελευταίο ποστ του Μεγάλου, που είναι γεμάτο ανακρίβειες, εκ των οποίων κάποιες είναι και κακής πρόθεσης. Θα σχολιάσω τα απολύτως απαραίτητα.

Πρώτα θα διευκρινήσω τη δική μου στάση.

Παρά το γεγονός ότι έμεινα εκτεθειμένος από την απαράδεκτη (κατά τη γνώμη μου συμπεριφορά των δύο υπευθύνων του φόρουμ, όταν υπήρξε μια διαφωνία σε έντονο τόνο με τον tazio και οι Μεγάλος και eis, πιστεύω ότι φέρθηκαν μεροληπτικά και προσβλητικά στο πρόσωπό μου, δεν θέλησα να θεωρήσω ότι αυτό αποτελούσε λόγο για να σταματήσω να γράφω στο φόρουμ. Έγραψα αρκετά ποστ, παρά το γεγονός ότι έγραφα και το περιοδικό μου, όλο αυτό το διάστημα.

Οι σκέψεις μου για το τι συμβαίνει στα φόρουμ και η ευαισθησία μου, για τα πνευματικά δικαιώματα, είναι γνωστά, όσο και ευνόητα. Δεν ήταν η πρώτη φορά που αναφέρθηκα στο θέμα και το έχω γράψει και το clepsydre, ενώ συμμετέχω σε μια συζήτηση για το θέμα αυτό στα διεθνή όργανα της ελβετικής ωρολογοποιίας.

Μίλησα για το αν είναι δόκιμο να αναρτάς τα λογότυπα εταιρειών χωρίς την άδειά τους. Ζήτησα τη γνώμη του ΒΒ, που είχε αντιπαρατεθεί για αντίστοιχο θέμα αλλού. Και ο Θοδωρής με προσβλητικό τόνο (σε βολεύει, iq ραδικιού κλπ) μου «απάντησε».

Και έρχεται ο Μεγάλος, που λέει ότι τάχα το φόρουμ είναι το μελών, αλλα΄εννοεί ότι είναι «τσιφλίκι» του και με προσβάλλει ακόμη χειρότερα, λέγοντας ψέματα που με θίγουν ως επαγγελματία και ως άνθρωπο!

Διαβάστε τα ποστ μου και πείτε μου που λέω ότι θα πω στις εταιρείες να μηνύσουν το φόρουμ! «Χέ….καν» οι εταιρείες και εγώ μαζί. Για να φέρεσαι ανθρώπινα και σωστά, στο μυαλό του Κώστα, χρειάζεσαι «μπαμπούλα». Οι εταιρείες δεν έχουν ακόμη συνειδητοποιήσει το πρόβλημα που τους δημιουργεί ο καθένας, που φέρεται επιπόλαια. Αλλάζει αυτό όμως την πραγματικότητα;

Επίσης ο Κώστας, «θυμάται» και σε άλλο φόρουμ, όπου έχω κάνει το ίδιο! Ειλικρινά δεν καταλαβαίων καν τι λέει. Έχω διαχειριστεί συμφέροντα εκατομμυρίων στο χώρο μου επαγγελματικά και δεν έχω ποτέ μπλεχτεί με δικαστήρια, θα ασχολιόμουν με το αν κάποιος προσβάλλει μια εταιρεία, ή πέντε εταιρείες;

Όμως απολαύστε πόσο λαικίστικα, πετάει τις (ψεύτικες επιπλεον) σπόντες του:


αγαπητε VIWOW θα σε παρακαλεσω να σταματησεις την αντιπαραθεση με μελη, υπευθυνους και το φορουμ γενικοτερα

‘Ετσι ονομάζει τις προσβολές που δέχτηκα από τον Θοδωρή

τραβας ζορι -δικα σου λογια χρησιμοποιω- επειδη ελαβα το μερος του μελους tazio και οχι το δικο σου στην απαραδεκτη
σταση σου απεναντι του ?? και το ιδιο με τον φιλε giorgos mg ?

Δεν «τραβάω ζόρι» γιατί ξέρω την «λογική» σου, μη χάσεις κανένα μέλος και πάνω απ’ όλα μην πάει στους «άλλους». Το ξέρουν άλλωστε και όλοι αυτοί που τους παίρνεις τηλέφωνο αν γράψουν δύο λέξεις παραπάνω στους «άλλους». Οπότε ξέρω ότι είσαι ικανός για τα πάντα για ένα μέλος…

Όσο για τον giorgo mg, αν διάβαζες τα ποστ, θα παρατηρούσες ότι τα βρήκαμε με πολύ ωραίο τρόπο (αν είχαμε χάσει, κάτι) και σίγουρα πολύ πιο δημιουργικό, από το δικό σου κουκούλωμα, άνευ λογικής!


ξερεις πολυ καλα που να με βρεις αν θελεις να αναφερεις κατι για το φορουμ - το εκανες καθημερινα πεντακις και εξακις- αλλα
τωρα το ξεχασες... μαλλον καποιους αλλους καλεις (οσοι καταλαβαινουν καταλαβαν)...

Γνωρίζουν όλοι ότι μιλούσαμε στο τηλέφωνο συχνά. Όπως και εσύ γνωρίζεις ότι σταματήσαμε μετά την απαράδεκτη στάση σου στο θέμα του βάτραχου. Τώρα αυτές οι σπόντες ότι μιλάω με άλλους, τι είναι; Έχω μιλήσει 3 φορές με τον ΒΒ, μια με τον nomikosas και μια με τον Αντώνη, για κάτι που του έχω τάξει. Συμπτωματικά είναι και οι τρεις συνδρομητές στο WOW. Mε τον Αντώνη του χρωστάω κάτι γιατί άργησα τον δεκέμβριο να του στείλω το περιοδικό του, με τον nomikosas για την συνδρομή, με τον ΒΒ, για την συνδρομή, τον Τριβιζά, τα Faber Castell και τις κόρες μας. Ποιοι λοιπόν κατάλαβαν και τι κατάλαβαν;



επειδη λοιπον θελεις να με ''τσικλισεις'' αρχισες τα περι εταιρειων που δεν υπαρχουν.. περι φορουμ που γραφουν π@@@ες , περι Hublot,

Τις «π@π@ρες» και τα υπόλοιπα για τα φόρουμ τα γράφω εδώ και χρόνια. Από τότε που γράφω σε φόρουμ. Για την Hublot, με διασκεδάζει η ιδιόμορφη «σχέση» σου με τον φίλο σου Biver. Από τότε που του έστειλες μέσω του site του, ένα email, όπου του είπες ότι είσαι φίλος μου (δεν του είπες ότι από την επομένη θα λες ότι είσαι και φίλος του), «χαζεύω» την εξέλιξη της «φιλικής» σας σχέσης…


περι forumamontres (την ειδηση της ειχες αποδεχτει τοτε και η κα Μπελμπα σου ειχε γραψει οτι κανεις λαθος


Έτσι έκαναν στα χωριά. Όταν ήθελαν να κάνουν μια ίντριγκα, έπιαναν τον έναν μανάβη και του έλεγαν για τον άλλο. Εγώ, όμως και η Μαίρη δεν έχουμε μανάβικα. Έχουμε περιοδικά για την ωρολογοποιία και αδίκως προσπαθείς να μας φέρεις «αντιμέτωπους» για την …φορουμθέαση!!! Είμαστε φίλοι με την Μαίρη και είχε δίκιο τότε, ότι το αγαπημένο σου γαλλικό φόρουμ, γράφει και αυτό π@π@ριές...

viewtopic.php?f=13&t=326
το φορουμ μας ακριβως fun θελει να περναει και να περνανε ευχαριστα τα μελη του...ουτε επαγγελματικο ειναι ουτε οικονομικα οφελη εχει..

Για το fun, μη το λες, δεν προσκυνούν όλοι το «κ….βάρεμα». Υπάρχουν πολλά μέλη (ποσοστιαία) που τους αρέσει να διαβάζουν για ρολόγια. Όταν θα με διώξεις και το κάνεις φόρουμ για το Μουντιάλ και αυτά που ξέρεις καλά εσύ, θα δεις ότι θα έρθουν πολλοί καινούργιοι, αλλά οι παλιοί θα νοσταλγούν τις συζητήσεις για τον Μπιβερ, ως επαγγελματία και όχι σαν «φίλο»… Όσο για το γεγονός ότι δεν έχεις οικονομικά οφέλη, αυτό σε τιμά. Τόση δουλειά τζάμπα…


τα λογοτυπα μπηκαν για αισθητικους λογους

Και οι Άγγλοι τα μάρμαρα του Παρθενώνα, για αισθητικούς λόγους τα πήραν. Για να στολίσουν το Μουσείο τους. Αυτό όμως δεν τους κάνει λιγότερο κλέφτες. Λες να βουτήξω και εγώ ένα έργο του Πικάσο, να ανεβάσω αισθητικά το σαλόνι μου;


και μονον απο τον warover

Αυτός φταίει, για όλα…

τοτε που το εστησε..ουτε λινκ ειναι για να αποπεμπουν στις εταιρειες οπως στο σιτε σου..
και το οτι εκλεισαν καποιοι οικοι ποσως μας αφορα για την αισθητικη...και για ιστορικους λογους ετσι το αφηνουμε...

Μεγάλε, «γράφεις Ιστορία»…



αν τωρα εχεις οπως λες

ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


την ορεξη να καλεσεις τις εταιρειες να μας μηνυσουν..το ειχες κανει καποτε

ΠΟΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

με ενα μελος

ΜΕ ΠΟΙΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

στο αλλο φορουμ.. καντο αγαπητε..

ΤΟ «ΑΓΑΠΗΤΕ» ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΕΙ, ΜΕΤΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ; ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΗΓΕΤΗ ΣΤΟ "ΠΟΠΟΛΟ";


θα ειναι αλλη μια επιτυχια σου επαγγελματικη ...

ΤΑΥΤΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ, ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

αυτα ειναι τα ελαχιστα

ΠΟΥ ΝΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ, ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ….


που θελω να πω και να τελειωσει εδω το θεμα αυτο (το κλειδωσε ξεκλειδωσε να το πεις αλλου)

ΑΛΙΜΟΝΟ, ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΕΣΥ ΑΦΟΥ ΕΒΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ…


ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ, ΣΤΟ «ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ» ΤΟΠΙΚ, ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ, ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ…


Ο eisenberg έγραψε:.

VIWOW:
ΕΧΩ USERNAME, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ. ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ;


Μας κανεις και πλακες τωρα?

Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΊΧΝΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟ; ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΦΑΝΗ;


Εσυ που καυχιεσαι οτι γραφεις επωνυμα?Εσυ που οποια ειδηση γουσταρεις απο το clepsydre σουτην ανεβαζεις στο φορουμ?(και ολοι ξερουν τινος ειναι το clepsydre.Εσυ που μιλας για το περιοδικο σου WOW(και ολοι ξερουν ποιος ειναι ο ιδιοκτητης του)

ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΕΣ, Ή ΔΕΥΤΕΡΕΣ; ΤΟ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΕΠΩΝΥΜΩΣ, ΔΕΝ ΣΕ ΔΙΑΚΑΙΟΛΟΓΕΙ, ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΕΥΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ «ΟΠΟΙΟΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΥΡΙΕ …» ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΜΕ ΘΙΓΕΙΣ ΕΠΩΝΥΜΩΣ….


Σε πειραξε που εγραψα κος Στηκας?

VIWOW έγραψε:Τα λογότυπα των εταιρειών, επάνω σε ένα φόρουμ, δίνουν μια "επισημότητα", μια πλαστή εικόνα γνώσης, εγκυρότητας και αναγνώρισης από τις εταιρείες, που δεν έχει αντίκρυσμα.
Τα λογοτυπα θεωρουμε

Πόσοι και ποιοί, το θεωρείτε;

Αυτοι που το εφτιαξαν και ολα τα μελη που εχω μιλησει μεχρι τωρα.Δεν μπορω να τους ρωταω εναν εναν.


ΣΥΓΧΡΑΗΤΗΡΙΑ… ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΟΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ



VIWOW,σταματα να δημιουργεις προβληματα στο φορουμ,δηθεν οτι συμμετεχεις και στην παραμικρη ευκαιρεια το δυναμητιζεις και το δηλητηριαζεις,οπως εκανες και αλλου.Εδω δε θα περασουν.Αν δε σου κανουμε,στο clepsydre σου και στην ευχη της Παναγιας....και μη ξεχασεις να μας ''καρφωσεις'' και στις εταιρειες,το χεις ξανακανει και το ξερουμε οι πιο παλιοι...

ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΑΝΤΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΥΧΟ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΜΕ ΨΕΜΑΤΑ. ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΡΦΩΣΩ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ; ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΡΥΦΟ; ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ;

ΑΝ ΔΕΝ ΣΒΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΨΕΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ, ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ.

ΑΦΟΥ ΤΟ «ΞΕΡΑΤΕ» ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ, ΟΤΙ ΚΑΡΦΩΣΑ ΤΟΥΣ «ΑΛΛΟΥΣ» ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙ ΠΟΛΛΟΥ ΚΑΙ ΦΙΛΟ;

ΕΙΣΤΕ ΑΣΤΕΙΟΙ. ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΘΑΨΙΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΠΟΙΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΟΧΙ. ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ.

ΚΑΛΕΣ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ

ΚΩΣΤΗΣ.

Υ.Γ. ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ, ΘΟΔΩΡΗ ΚΑΙ ΚΩΣΤΑ.

ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ GIORGO MG, ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΕΠΕΙΔΟΔΙΟ, Ή ΤΟΝ ΤΑΖΙΟ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΚΡΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ…

ΕΙΧΑ ΤΑ ….. ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ GEORGE_ ΣΤΟ MYWATCH (ΚΩΣΤΑ ΜΗ ΛΙΠΟΘΥΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΛΕΞΗ)…

ΑΠΛΑ, ΠΑΛΙ ΔΥΟ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΤΟΥΣ. ΕΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΠΑΝΩ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΑΥΤΟ.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία,
ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ WFC

Δημοσίευση από eisenberg »

Δεν υπαρχει θεμα να σβηστει κανενα ποστ.
Εδωσες την απαντηση σου,το τοπικ θα κλειδωθει πλεον.Ο καθενας που διαβαζει ας βγαλει τα συμπερασματα του.

Ευχομαι τα καλυτερα στην επαγγελματικη σου σταδιοδρομια.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Κλειδωμένο