Θρυλος

για να χαλαρωνουμε
Άβαταρ μέλους
director
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 41 times

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από director »

Κατα προτροπη φιλου ολυμπιακου ειδαμε τον αγωνα,ο φιλος φανατικος ολυμπιακος,στο τελος του αγωνα και σε μια καταμεστη καφετερια,φωναξε.
Σημερα ντρεπομαι τοσο πολυ,αν αυτο ειναι νικη,τοτε θα παρω το μερος του ηττημενου.
Παιδια μου εκανε μεγαλη εντυπωση η αντιδραση των θαμωνων,χειροκροτησαν.
Πρεπει να εισαι πνευματικα καθυστερημενος για να χαιρεσαι με τετοιες νικες και συμπεριφορες.
sv2
Δημοσιεύσεις: 271
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 7:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από sv2 »

Δεν έχω ιδέα από ποδόσφαιρο,δεν έχω πάει ποτέ σε γήπεδο (εκτός από το Ολυμπιακό στάδιο σε συναυλία των Pink Floyd και σε super ειδική του Ράλλυ Ακρόπολις) και καλά κάνω βλέποντας αυτήν την χθεσινή εικόνα........
[rimg]http://img248.imageshack.us/img248/6258/derby3.jpg[/rimg]

Uploaded with ImageShack.us
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42586
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39153 times
Been thanked: 8489 times

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από Megalos »

πραγματι φιλοι μου ειναι κριμα ...πολυ κριμα που καταντησαμε το ποδοσφαιρο μας
Και να πω ενα μεγαλο ΕΥΓΕ στον Θοδωρη και τον Δημητρη που παροτι Ολυμπιακοι εχουν το θαρρος
και την γενναιοτητα να πουν τα πραγματα με το ονομα τους και οπως εχουν ...
μακαρι να ειχαν αυτο το θαρρος και οι προεδροι ομαδων ... (καποτε ο Νικολαιδης τουλαχιστον τα εβαλε
με τους χουλιγκανους της ομαδος του )
Κριμα θα πω και παλι ...
παλια (Γιαννη εσυ θα θυμασαι) πηγαιναμε στο γηπεδο με ορεξη να δουμε μπαλλα , να την χαρουμε , να τρωμε πασατεμπο
να χειροκροτησουμε την ομαδα μας αλλα και τον αντιπαλο και να γυρισουμε σπιτι μας χαρουμενοι (και υγειεις οχι δακρυσμενοι
απο δακρυγονα και μολοτοφ)
τελος παντων ..ευχομαι να ειναι ισως αφορμη να ανανηψει λιγο το ποδοσφαιρο μας
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από aris911 »

Κωστα αυτο το πραγμα θα αλλαξη (κατα την γνωμη μου) οταν οι ποινες γινουν πολυ αυστηρες. Οχι μονο για την ομαδα αλλα και για τους διαιτητες.
Τι εκανες ολυμπιακε-παναθηναικε-αεκ η οποια τελος παντον ομαδα αυτο τοτε 1 χρονο αποκλεισμο οι φιλαθλοι. Οχι μονο εντος γηπεδου αλλα και εκτος γηπεδου σε μια ακτινα Χ. Να μην υπαρχουν εσοδα γιατι τοτε ουτε διαρκειας θα βγαλη ο αλλος αρα παπαλα τοτε να σου πω εγω με τον καθε ηλιθιο προεδρο.
Άβαταρ μέλους
ZIKOS
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2009 7:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 43 times

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από ZIKOS »

Την χαριζουμε αυτη τη νικη στον προεδρο μας και στους σαλιαρηδες που ειναι γυρω απο αυτον.
Ειναι μια ακομη αποδειξη οτι ενα παιδι που εχει μεγαλωσει με ντανταδες και με 10 μπραβους γυρω του απο οταν ηταν 10 χρονων ειναι μαγκας και νομιζει οτι το ασπρο μπορει να ειναι μαυρο(ουτε καν γκρι!!!)
Κριμα επειδη ξεκινησε καλα
Αλλα αφου καταφερε να μην μιλιεται με το καλυτερο φιλο του εξαιτιας της μπαλας(Πατερας) χαλαλι του(εκτος εαν μας δουλευουν)
Οταν εβαλε το γκολ ο Τζεμπουρ ο γιος μου πεταχτηκε επανω απο την χαρα του
Και οταν του ειπα να μην το χαιρεται επειδη ειναι αδικο αυτο που εγινε το παιδακι με κοιτουσε στα ματια και δεν καταλαβαινε γιατι του το ειπα αυτο
Προσπαθησα να του το εξηγησω και ελπιζω να με καταλαβε
Οι γονεις αυτων που μπηκαν στο γηπεδο και βαραγαν παικτες ειναι περηφανοι για τα παιδια τους?
Απλα θα παρακαλεσω ολους να μην βαζουν ολους τους οπαδους του Ολυμπιακου στο ιδιο σακι.
Οταν εμεις ειχαμε 100 δις δανεια οι Ευρωπαιοι δεν ειχαν ουτε νομισμα!!!
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από aris911 »

Αγαπητέ Ζηκο και βέβαια δεν είναι όλοι ίδιοι.
Δυστυχώς όμως αυτοί είναι οι λιγότεροι ενώ οι περισσότεροι είναι οι σαλιάρηδες όπως έγραψες.
Και γίνονται ακόμα περισσότεροι όταν υπάρχουν τέτοιοι πρόεδροι.
Τον συγκεκριμένο έτυχε να τον γνωρίσω και να τον παρατηρήσω όταν ερχότανε στο LEDRA MARIOT το ξενοδοχείο και πριν αγοραση τον Ολυμπιακο.
Ο τρόπος που φερότανε στους ανθρώπους της ασφάλειας του ήταν απαράδεκτος. Σαν να μην υπήρχαν.
Ξέρω δε άλλη περίπτωση που πήγε σε γιορτή στο σχολείο του παιδιού του και ενώ έξω υπήρχε η προσωπική του ασφάλεια αυτός μπήκε μέσα φορώντας το όπλο του.
Υστέρα από τέτοιες κινήσεις περιμένεις αυτός ο <<άνθρωπος>> να συμπεριφέρεται διαφορετικά.
elbetos R21
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί Δεκ 21, 2010 3:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από elbetos R21 »

συγνωμη αλλα δεν ειναι θρυλος ,,, θρηνος ειναιη ομαδα σας.................
tazio
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από tazio »

Ενοχλώ πάλι το θέμα και δε θα το ξανά-κάνω γιατί δεν αξίζει. Προτιμώ να γράφω στο θέμα για το Champions League, το οποίο ουσιαστικά αρχίζει τώρα μια και μπήκε στη φάση των νοκ άουτ παιχνιδιών.
Τα παρακάτω τα έγραψα σε ένα χαζοblog που έχω για να γράφω όποτε το θυμηθώ.

Ντέρμπι είσαι και φαίνεσαι ρε ...
Όσοι με γνωρίζουν προσωπικά γνωρίζουν ότι δεν είμαι ούτε Ολυμπιακός ούτε Παναθηναϊκός (η ποδοσφαιρική τρέλα που με πληγώνει βρίσκεται εις την αλλοδαπή), ελέω ενός προβλήματος της δορυφορικής (ας όψεται η προχθεσινή καταιγίδα) είδα το παιχνίδι αφού δε μπορούσα να δω Αγγλικό.
Μετά απ΄όσα έγιναν μετά τη λήξη του παιχνιδιού (παιχνίδι θα το ονομάζω κι όχι αγώνα γιατί παιχνίδι είναι και τίποτα περισσότερο) και την τριτοκοσμική (ζητώ συγνώμη από τις χώρες του τρίτου κόσμου διότι αυτές βρίσκονται εκεί ελέω τρίτων ενώ όσα γίνονται εδώ γίνονται επειδή κάποιοι βρίσκονται στο πρώτο στάδιο εξέλιξης του ανθρωπίνου είδους) εικόνα των "φιλάθλων" να εισβάλουν στον αγωνιστικό χώρο και να πανηγυρίσουν κτυπώντας παίκτες. Γιατί άραγε όλοι αυτοί οι τόσο μάγκες "φίλαθλοι" δε τα κάνουν αυτά όταν οι ομάδες τους παίζουν σε παιχνίδια ευρωπαϊκών διοργανώσεων;

Αργότερα κάποιοι "θιγμένοι" παίκτες θέλησαν να ζητήσουν τα ρέστα από μη θιγμένους παίκτες, επεκτείνοντας τη καφρίλα σε "ανώτερο επίπεδο".

Ηλιθιότητες και δικαιολογίες του στυλ, "αυτά έχουν γίνει και στο παρελθόν", "γιατί τότε δε τιμωρήθηκε κανείς", "τότε που ο έτσι σφύριξε το τέτοιο" και που "ο τάδε δεν έκανε στον δείνα", κ.λ.π. θυμίζουν ανήλικα παιδάκια που όταν τα πιάσει η δασκάλα να κάνουν σκανταλιές η πρώτη τους δικαιολογία είναι "μα κυρία ο Κωστάκης το έκανε πρώτος".

Με λίγη υπομονή και επιμονή ακόμα συνεπικουρούμενη από την απαραίτητη δόση ηλιθιότητας θα καταφέρει αυτό το ανέκδοτο που λέγεται Ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου* να φτάσει το επίπεδο του πρωταθλήματος κάποιων χωρών της λατινικής Αμερικής.
Για όσους δε θυμούνται, εκεί υπήρξε παίκτης που πυροβόλησε διαιτητή γιατί δε του άρεσε το σφύριγμα.
Τα χειρότερα δεν έχουν έρθει ακόμα και δε παριστάνω τον προφήτη γράφοντάς το αυτό. Η ατιμωρησία εκεί οδηγεί.

Δεν είμαστε έτσι σα λαός, σα χώρα πριν κάποια χρόνια. Γιατί καταντήσαμε έτσι ρε γαμώτο;

Σε δεύτερη μοίρα πέρασε το ότι έγινε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Αν αρέσει στους φίλους του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού αυτό που είδαν σαν ποδοσφαιρικό θέαμα δε μου πέφτει λόγος.


*Τα μυαλά που, θεωρητικά, διοικούν τον χώρο έχουν ονομάσει το Ελληνικό πρωτάθλημα Super league λες και η βελτίωση πρέπει να ξεκινήσει από το όνομα. Τα σκατά όπως και να τα πεις σκατά θα παραμείνουν.
Ας διόρθωναν πρώτα τα κακώς κείμενα και μετά ας το ονόμαζαν και Universal champion.
Μέχρι να γίνει αυτό (θα γίνει τον μήνα που δεν έχει Σάββατο) αναρωτιέμαι.Αξίζει οποιοδήποτε ψήγμα οπαδισμού γι αυτό το χάλι;
Μη ταΐζεται τα TROLL !!!
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42586
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39153 times
Been thanked: 8489 times

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από Megalos »

σωστα φιλε tazio ... σωστα
Βασιλη ΖΙΚΟ ευγε για την ανατροφη των παιδιων σου φιλε ... χαιρομαι που εισαι μελος μας φιλος και Ολυμπιακος , αλλα σωστος
Ολυμπιακος ( και βεβαια σιγουρα δεν ειναι ολοι ιδιοι οι ολυμπιακοι οπαδοι αγαπητε μου)
Βλεπω οτι εχει γινει αρκετος θορυβος για αυτο και ευχομαι να γινει κατι μετα απο ολα αυτα ... για το καλο του ποδοσφαιρου
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
diagpro
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2010 10:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Θρυλος

Δημοσίευση από diagpro »

Φίλοι, η μόνη άμυνα του ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ φιλάθλου είναι ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, όσο τα πράγματα είναι έτσι.
Μην περιμένει κανείς τιμωρία, λίγες αγωνιστικές χωρίς οπαδούς απλά θα κάνουν τους ανεγκέφαλους πιο επιθετικούς. Μην ξεχνάμε ότι οι ομάδες είναι Ανώνυμες Εταιρείες και τα χρόνια της δωρεάς χρημάτων από τους προέδρους στις ομάδες έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Τώρα όλοι προσδοκούν κέρδος, ας μην τους το δώσουμε λοιπόν, όσο το προϊόν τους είναι ...σκάρτο και επικίνδυνο.
Ας μάθουν οι διοικήσεις των ομάδων ότι το χρήμα δεν έρχεται από τις εκατοντάδες των ...ομαδόσκυλων, αλλά από τις χιλιάδες των φιλάθλων που θέλουν να πάνε στο γήπεδο και να δουν μπαλλα, να την χαρούν, να φάνε πασατεμπο, να χειροκροτησουν την ομαδα τους αλλα και τον αντιπαλο και να γυρισουν σπιτι χαρουμενοι (και υγιεις), όπως λέει ο Megalos. Ας φερθούμε υπεύθυνα, έστω και αν είμαστε λίγοι, τουλάχιστον δεν θα έχουμε την ευθύνη για το τι θα παραδώσουμε στα παιδιά μας.
Απάντηση