CASIO & G-SHOCK

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ιαπωνία
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1028 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από cupra73 »

Παίδες μην τα φοβάστε τα μεγέθη απο τα νεώτερα g, ναι ειναι τερατακια αλλα εχουν τετοια διαμόρφωση στο πως κατεβαίνει το λουρι (σχεδόν καθετα) απο τα lugs που αγκαλιαζουν και μικρούς καρπους και φοριούνται μια χαρά, μην κοιτατε διαστασεις γραπτές δηλαδή ως προς το φαρδος κασας, δοκιμαστε ενα και θα καταλάβετε τι εννοώ. Ασε που με βάρος καπου στα 60 γραμμάρια (για τις νεες σειρες ga πχ που ποστάρατε πιο πανω) ξεχνάς οτι φοράς κατι στο χέρι.....(εκτός κι αν σωνει και καλα θελετε να το στριμωξετε κατω απο κανα πουκάμισο).
These users thanked the author cupra73 for the post:
Megalos (Κυρ Φεβ 19, 2017 8:01 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
_batman_
Δημοσιεύσεις: 2340
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 6:55 pm
Has thanked: 2873 times
Been thanked: 1921 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από _batman_ »

Συμφωνώ με τον Γιώργο!!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
One breath, One dive, One shot, One life...
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από markosgr28 »

cupra73 έγραψε:Παίδες μην τα φοβάστε τα μεγέθη απο τα νεώτερα g, ναι ειναι τερατακια αλλα εχουν τετοια διαμόρφωση στο πως κατεβαίνει το λουρι (σχεδόν καθετα) απο τα lugs που αγκαλιαζουν και μικρούς καρπους και φοριούνται μια χαρά, μην κοιτατε διαστασεις γραπτές δηλαδή ως προς το φαρδος κασας, δοκιμαστε ενα και θα καταλάβετε τι εννοώ. Ασε που με βάρος καπου στα 60 γραμμάρια (για τις νεες σειρες ga πχ που ποστάρατε πιο πανω) ξεχνάς οτι φοράς κατι στο χέρι.....(εκτός κι αν σωνει και καλα θελετε να το στριμωξετε κατω απο κανα πουκάμισο). Εικόνα
Φίλε Γιώργο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα πάω να δοκιμάσω 1-2 που μου αρέσουν και θα ενημερώσω. Προσωπικά έχω σχετικά μεγάλο καρπό, αλλά μου αρέσουν τα πιο μικρά ρολόγια και όχι τα τόσο ογκώδη, για αυτό έχω ενδοιασμό. Θα σας πω όμως.

Το 9300 το Mudman που είχα το έδωσα για αυτό το λόγο πάντως. Ένα 6900 από μέγεθος καλό ήταν οριακά, το έδωσα, γιατί κατέληξα ότι μου αρέσουν καλύτερα τα μαύρα καντράν.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1028 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από cupra73 »

markosgr28 έγραψε:
cupra73 έγραψε:Παίδες μην τα φοβάστε τα μεγέθη απο τα νεώτερα g, ναι ειναι τερατακια αλλα εχουν τετοια διαμόρφωση στο πως κατεβαίνει το λουρι (σχεδόν καθετα) απο τα lugs που αγκαλιαζουν και μικρούς καρπους και φοριούνται μια χαρά, μην κοιτατε διαστασεις γραπτές δηλαδή ως προς το φαρδος κασας, δοκιμαστε ενα και θα καταλάβετε τι εννοώ. Ασε που με βάρος καπου στα 60 γραμμάρια (για τις νεες σειρες ga πχ που ποστάρατε πιο πανω) ξεχνάς οτι φοράς κατι στο χέρι.....(εκτός κι αν σωνει και καλα θελετε να το στριμωξετε κατω απο κανα πουκάμισο). Εικόνα
Φίλε Γιώργο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα πάω να δοκιμάσω 1-2 που μου αρέσουν και θα ενημερώσω. Προσωπικά έχω σχετικά μεγάλο καρπό, αλλά μου αρέσουν τα πιο μικρά ρολόγια και όχι τα τόσο ογκώδη, για αυτό έχω ενδοιασμό. Θα σας πω όμως.

Το 9300 το Mudman που είχα το έδωσα για αυτό το λόγο πάντως. Ένα 6900 από μέγεθος καλό ήταν οριακά, το έδωσα, γιατί κατέληξα ότι μου αρέσουν καλύτερα τα μαύρα καντράν.
Δεν κάνει τίποτε φίλε, όπως καταλαβαίνεις ολα αυτά που ειχες κι άλλα τόσα ακομη εχουν περάσει και από τα δικα μου χέρια αλλά μιλάμε για παλιότερο στυλ και αλλο δέσιμο στο λουράκι....αυτα τα καινουρια αν και μεγαλύτερα εχουν το κατι αλλο τα άτιμα και δεν σε χαλάνε τα μεγεθη τους (ουτε και οπτικά)....anyway αναμένω να μου πεις μετα απο δοκιμές. ;)
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από markosgr28 »

cupra73 έγραψε:
markosgr28 έγραψε:
cupra73 έγραψε:Παίδες μην τα φοβάστε τα μεγέθη απο τα νεώτερα g, ναι ειναι τερατακια αλλα εχουν τετοια διαμόρφωση στο πως κατεβαίνει το λουρι (σχεδόν καθετα) απο τα lugs που αγκαλιαζουν και μικρούς καρπους και φοριούνται μια χαρά, μην κοιτατε διαστασεις γραπτές δηλαδή ως προς το φαρδος κασας, δοκιμαστε ενα και θα καταλάβετε τι εννοώ. Ασε που με βάρος καπου στα 60 γραμμάρια (για τις νεες σειρες ga πχ που ποστάρατε πιο πανω) ξεχνάς οτι φοράς κατι στο χέρι.....(εκτός κι αν σωνει και καλα θελετε να το στριμωξετε κατω απο κανα πουκάμισο). Εικόνα
Φίλε Γιώργο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα πάω να δοκιμάσω 1-2 που μου αρέσουν και θα ενημερώσω. Προσωπικά έχω σχετικά μεγάλο καρπό, αλλά μου αρέσουν τα πιο μικρά ρολόγια και όχι τα τόσο ογκώδη, για αυτό έχω ενδοιασμό. Θα σας πω όμως.

Το 9300 το Mudman που είχα το έδωσα για αυτό το λόγο πάντως. Ένα 6900 από μέγεθος καλό ήταν οριακά, το έδωσα, γιατί κατέληξα ότι μου αρέσουν καλύτερα τα μαύρα καντράν.
Δεν κάνει τίποτε φίλε, όπως καταλαβαίνεις ολα αυτά που ειχες κι άλλα τόσα ακομη εχουν περάσει και από τα δικα μου χέρια αλλά μιλάμε για παλιότερο στυλ και αλλο δέσιμο στο λουράκι....αυτα τα καινουρια αν και μεγαλύτερα εχουν το κατι αλλο τα άτιμα και δεν σε χαλάνε τα μεγεθη τους (ουτε και οπτικά)....anyway αναμένω να μου πεις μετα απο δοκιμές. ;)
Να είσαι καλά φίλε Γιώργο! Τώρα έχω ακόμη περισσότερη αγωνία να δοκιμάσω κάποιο! Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από Megalos »

Μαρκο αναμενουμε τις δοκιμες σου :ha:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από markosgr28 »

Megalos έγραψε:Μαρκο αναμενουμε τις δοκιμες σου :ha:
Δεν έχω καταφέρει ακόμα να πάω φίλε Κώστα, πιστεύω μέσα στη βδομάδα να τα καταφέρω και θα ενημερώσω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42920
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 39855 times
Been thanked: 8659 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από Megalos »

Megalos έγραψε:Μαρκο αναμενουμε τις δοκιμες σου :ha:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12532
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5168 times

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από markosgr28 »

Megalos έγραψε:
Megalos έγραψε:Μαρκο αναμενουμε τις δοκιμες σου :ha:
Σήμερα καταφερα να κατεβω κέντρο και μπηκα σε ενα μαγαζι ενδιαμεσα σε 2 δουλειες για να δοκιμασω 2 g κυριως ως προς το μεγεθος. Το πλαστικό μια χαρα μου φανηκε, το ατσαλινο πολυ ογκωδες και μεγαλο, είναι ρολογαρα βέβαια και ελαφρύ στο χέρι. Και οι τιμές που μου ειπε πολυ καλες για τα ελληνικά δεδομένα και για κατάστημα. Το πλαστικο σε αλλο συνδυασμο χρωματων και με μαυρο καντραν το θεωρώ πιθανο να το παρω σύντομα θα το σκεφτω και βλέπουμε.

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10786
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 10881 times
Επικοινωνία:

Re: CASIO & G-SHOCK

Δημοσίευση από nick10 »

markosgr28 έγραψε:
Megalos έγραψε:
Megalos έγραψε:Μαρκο αναμενουμε τις δοκιμες σου :ha:
Σήμερα καταφερα να κατεβω κέντρο και μπηκα σε ενα μαγαζι ενδιαμεσα σε 2 δουλειες για να δοκιμασω 2 g κυριως ως προς το μεγεθος. Το πλαστικό μια χαρα μου φανηκε, το ατσαλινο πολυ ογκωδες και μεγαλο, είναι ρολογαρα βέβαια και ελαφρύ στο χέρι. Και οι τιμές που μου ειπε πολυ καλες για τα ελληνικά δεδομένα και για κατάστημα. Το πλαστικο σε αλλο συνδυασμο χρωματων και με μαυρο καντραν το θεωρώ πιθανο να το παρω σύντομα θα το σκεφτω και βλέπουμε.

Εικόνα

Εικόνα
Τώρα αν σου πω, ότι το πλαστικό φαίνεται πιο ογκώδες από το μεταλλικο θα με πιστέψεις;
These users thanked the author nick10 for the post:
markosgr28 (Παρ Φεβ 24, 2017 3:06 pm)
Rating: 7.69%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Απάντηση