Επιλογή φορτιστή για ηλιακά ρολόγια eco-drive

Παρελκόμενα ~Συνοδευτικός Εξοπλισμός
Στην ενότητα αυτή μιλάμε για συνοδευτικό εξοπλισμό που συνδέεται με το ρολόι (λουράκια ,θήκες φυλάξεις ,κλπ)
CkwatchV4
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2020 9:17 am
Has thanked: 10 times
Been thanked: 61 times

Re: Επιλογή φορτιστή για ηλιακά ρολόγια eco-drive

Δημοσίευση από CkwatchV4 »

Δεν έχω εμπειρία με τα citizen πάντως δύο casio tough solar που έχω , δεν φορτίζουν με τεχνιτές πηγές φωτός (δεν τους κάνει η θερμοκρασία κέλβιν που βγάζουν από όσο έχω καταλάβει) μπαίνουν αυτόματα σε power save όταν δεν τα φοράς και ένα που νόμιζα ότι είχε χαλάσει επειδή δεν έπαιρνε μπρος μετά από ποοολύ καιρό αφόρετο (πάνω από χρόνο) μετά από ερώτηση στη casio το φόρεσα δυο τρεις μέρες καλοκαίρι με ντάλα ήλιο και επανήλθε. Επίσης τα casio έχουν και δείκτη φόρτισης της μπαταρίας (hi, med , low).
These users thanked the author CkwatchV4 for the post:
Megalos (Κυρ Μαρ 08, 2020 9:48 pm)
Rating: 7.69%
CkwatchV4
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2020 9:17 am
Has thanked: 10 times
Been thanked: 61 times

Re: Επιλογή φορτιστή για ηλιακά ρολόγια eco-drive

Δημοσίευση από CkwatchV4 »

Μια γρήγορη ψακτική στο ίντερνετ μου έδειξε ότι τα citizen eco φορτίζουν με οποιαδήποτε πηγή φωτός οπότε είναι καλύτερα από αυτήν την άποψη αν δεν έχεις πρόσβαση σε φυσικό φως έστω κάποιες ώρες. Υπάρχει και seiko solar αλλά λένε ότι δεν είναι τόσο καλή σε αυτή τη τεχνολογία όσο οι άλλοι δύο ιάπωνες.
These users thanked the author CkwatchV4 for the post:
Megalos (Κυρ Μαρ 08, 2020 9:48 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42364
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38798 times
Been thanked: 8401 times

Re: Επιλογή φορτιστή για ηλιακά ρολόγια eco-drive

Δημοσίευση από Megalos »

CkwatchV4 έγραψε:Μια γρήγορη ψακτική στο ίντερνετ μου έδειξε ότι τα citizen eco φορτίζουν με οποιαδήποτε πηγή φωτός οπότε είναι καλύτερα από αυτήν την άποψη αν δεν έχεις πρόσβαση σε φυσικό φως έστω κάποιες ώρες. Υπάρχει και seiko solar αλλά λένε ότι δεν είναι τόσο καλή σε αυτή τη τεχνολογία όσο οι άλλοι δύο ιάπωνες.
για το Seiko solar θα μας ενημερωσει ο Γρηγορης με το νεο του Arnie Solar :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Απάντηση