Watches & Wonders 2022!

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να επισυνάπτουν κείμενα σχετικά με ρολόγια τους ή γενικά κείμενα που έχουν να κάνουν με τον μαγικό κόσμο της ωρολογοποιίας
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10683
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6410 times
Been thanked: 10742 times
Επικοινωνία:

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από nick10 »

These users thanked the author nick10 for the post:
Megalos (Πέμ Μαρ 31, 2022 10:05 pm)
Rating: 7.69%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10683
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6410 times
Been thanked: 10742 times
Επικοινωνία:

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από nick10 »

These users thanked the author nick10 for the post:
Megalos (Πέμ Μαρ 31, 2022 10:05 pm)
Rating: 7.69%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από camen »

Ααααα οντως εχει διαμαντε κορωνα η Tag!
Τωρα που το ειπες το παρατηρησα… Γτ αν δεν παρεις ενα Tag με διαμαντε κορωμα ειναι σαν να παιρνεις φραπεδακι χωρις αφρο! Μας ειχε κ μαθημενους στα διαμαντια…

Α και η Hermes στην παρεα…. Καταπληκτικο ζωναρο-τσαντο-ρολοι αλλα καλυτερα να μεινει στα δερματινα ηδη κ να αφησει τα ρολογια…Κατι της επεσε κ μεσα στο ρολοι που μοιαζει με καντραν απο αλλο ρολοι, δε ξερω τι ακριβως παιχτηκε εκει…θα το βαζα μεσα στην τσαντα την Hermes ,στο χερι σιγουρα οχι!

Lange respect, δεν εχω να προσαψω κατι, διατηρει μια σοβαροτητα και ενα επιπεδο και μπραβο της!

Κ τωρα που το σκεφτομαι, η Tag τι το θελει το καντραν του Monaco στα χρωματα της Gulf , που κ η ιδια η Gulf δε ξερω αν θυμαται οτι υπηρξε καποτε εν ετη 2022! Πρεπει να εχει ακομη λαδακια της Gulf για τις καλιμπρες της απο το 1985 που εκλεισε η εταιρια κ ακομη αναπωλουν τα ωραια χρονια…

IWC, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ! Χωρις φιοριτουρες κ φανφαρες! Αυτο ξερει να φτιαχνει, αυτο φτιαχνει! Τιμιο!

Oris καλη μου, εχω κ ρολοι σου, δε ξερω γτ παιδευεσαι και δεν αρκεισε στo Aquis, αντε κ σε 1-2 παραλλαγες του…Τι θες απο τα αλωνια στα σαλονια εσυ, θα σκονταψεις κ πουθενα στα παχια χαλια κ θα μας γελαει ο κοσμος… Μεινε στο ωραιο τιμιο diver και ασε τα diving χωρις αναπνοη!
These users thanked the author camen for the post (total 2):
nick10 (Πέμ Μαρ 31, 2022 5:39 pm) • Megalos (Πέμ Μαρ 31, 2022 10:07 pm)
Rating: 15.38%
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από camen »

Αξεπεραστο high light παντως το lefty Rolex!!!
Τουλαχιστον ειναι λιγοτεροι οι αριστεροχειρες ,παιζει κ να το βρεις διαθεσιμο ως δεξιος , κ μετα αντε να συγχρονισεις τον εγκεφαλο με το χερι κ το ματι… Θα θες καθρεφτη για να τα «βρεις» με το ρολοι σου !
These users thanked the author camen for the post (total 2):
nick10 (Πέμ Μαρ 31, 2022 5:40 pm) • Megalos (Πέμ Μαρ 31, 2022 10:08 pm)
Rating: 15.38%
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10683
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6410 times
Been thanked: 10742 times
Επικοινωνία:

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από nick10 »

camen έγραψε: Πέμ Μαρ 31, 2022 5:36 pm Αξεπεραστο high light παντως το lefty Rolex!!!
Τουλαχιστον ειναι λιγοτεροι οι αριστεροχειρες ,παιζει κ να το βρεις διαθεσιμο ως δεξιος , κ μετα αντε να συγχρονισεις τον εγκεφαλο με το χερι κ το ματι… Θα θες καθρεφτη για να τα «βρεις» με το ρολοι σου !
Μα για αυτό το έκανε, για να μπορείς να βρεις επιτέλους ενα "σπορ" ρολόι της διαθέσιμο και να πάψουμε να παραπονιόμαστε :BB: :BB:


ΥΓ: Έχω πεθάνει με τις κριτικές σου :cheer: :BB: :BB:
These users thanked the author nick10 for the post (total 2):
camen (Πέμ Μαρ 31, 2022 5:45 pm) • Megalos (Πέμ Μαρ 31, 2022 10:08 pm)
Rating: 15.38%
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από camen »

Να κανουμε κ λιγο χιουμορ με μερικες δοσεις αληθειας, αν επιτρεπεται! Αλλα οντως παρατηρω οτι καπου εχει χαθει η μπαλα, εχει χαθει η φιλοσοφια της καθε εταιριας κ η αναγμωρισιμοτητας της, ολες προσπαθουν να κανουν απο ολα και παει λεγοντας… Καλο ή κακο σε βαθος χρονου δεν ξερω, για εμενα κακο! Αλλα κατι θα ξερουν φανταζομαι.
These users thanked the author camen for the post:
nick10 (Πέμ Μαρ 31, 2022 5:48 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10683
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6410 times
Been thanked: 10742 times
Επικοινωνία:

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από nick10 »

camen έγραψε: Πέμ Μαρ 31, 2022 5:47 pm Να κανουμε κ λιγο χιουμορ με μερικες δοσεις αληθειας, αν επιτρεπεται! Αλλα οντως παρατηρω οτι καπου εχει χαθει η μπαλα, εχει χαθει η φιλοσοφια της καθε εταιριας κ η αναγμωρισιμοτητας της, ολες προσπαθουν να κανουν απο ολα και παει λεγοντας… Καλο ή κακο σε βαθος χρονου δεν ξερω, για εμενα κακο! Αλλα κατι θα ξερουν φανταζομαι.
Όχι μόνο επιτρέπεται, αλλά επιβάλλεται λίγο χιούμορ :cheer: Λογικό να γίνεται αυτό που περιγράφεις όταν ο μόνος σκοπός είναι η μεγιστοποίηση του κέρδους :cheer:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3166
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2638 times

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από giannistissot »

camen έγραψε:Τωρα δυστυχως θα γινω λιγο αιχμηρος αλλα δε μπορω να κρατηθω ahahahaha… Με αυτα που βλεπω θα αρχισω οντως να υποστηριζω στα σοβαρα πως η πιο σοβαροι ηταν Ω+Swatch!

-Επιτραπεζια JLC…Οκ , να ξεθαψω κ τον παλιο κομο της γιαγιας μου να το βαλω πανω…ή απλα να μην εχω τπτ αλλο να αγορασω απο αυτον τον κοσμο οποτε ας παρω κ ενα τετοιο να βρισκεται!
-20 διαφορετικα references navitimer με χρωματακια μπας και πασουμε καναν πελατη! Γεμισε η οθονη χρωματιστα καντραν, το κανε η rolex , ας το κανουμε κ εμεις!
-Tudor Ταμτακος, ας πεταξουμε κ λιγο χρυσο μεσα να ανεβουμε κατηγορια να δικαιολογησουμε κ τις τιμες.
-Vacheron για Σειχη κ πανω , αλλιως πρεπει να εχεις ασορτι κ τουλαχιστον 3 χρυσα δοντια!
-H Patek ok, ας κανουμε κατι ρετροφαινεσθε , στερεψαμε απο ιδεες,μας ειχαν ξεμεινει κ κατι δεικτες στο συρταρι απο παλια μην πανε χαμενοι, εχουμε κ το Nautilus οποτε καλα ειμαστε.
-Rolex, no comment, αφου γεμισαμε τους δεξιοχειρες ας μην μεινουν παραπονεμενοι οι αριστεροχειρες κ δυσκολευομται στην αλλαγη ημερομηνιας.

Τελικα, μονο η Cartier κρατα ενα υφος σταθερο κ μια σχεδιαστικη γραμμη με διαφορετικες πινελιες! Οι αλλοι νομιζουν πως ολος ο κοσμος γεμισε Σειχηδες κ Billionaires.
Δε ξερω, μπορει κ να γεμισε κ να εμεινα εγω στην απεξω!

Ολα τα παραπανω προφανως ειπωμενα με μια γερη δοση χιουμορ, να γελασουμε κ λιγο!
camen έγραψε:Αξεπεραστο high light παντως το lefty Rolex!!!
Τουλαχιστον ειναι λιγοτεροι οι αριστεροχειρες ,παιζει κ να το βρεις διαθεσιμο ως δεξιος , κ μετα αντε να συγχρονισεις τον εγκεφαλο με το χερι κ το ματι… Θα θες καθρεφτη για να τα «βρεις» με το ρολοι σου !
Χαχαχαχα θεικά ποστ! Ωραιοςςςς! Δε μπορώ παρα να συμφωνησω.. και φυσικά με χιουμορ!

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author giannistissot for the post (total 3):
nick10 (Πέμ Μαρ 31, 2022 6:35 pm) • camen (Πέμ Μαρ 31, 2022 6:47 pm) • Megalos (Πέμ Μαρ 31, 2022 10:09 pm)
Rating: 23.08%
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από camen »

Θα επερνα το λευκο ceramic IWC, μ αρεσει.
Αλλα επειδη πηρα το MoonSwatch σε τιμη ευκαιριας κ με κατιτις παραπανω σε τεχνολογια ως BIOceramic θα αρκεστω σε αυτο, να δειξω κ τις οικολογικες μου ανησυχιες σε κανα vegan summer γκομενακι, ετσι κ αλλιως το Swatch θα ξερει απο το insta, το iwc θα μου πει δεν ειναι καλο, δεν το ξερει… ahahahaha
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Watches & Wonders 2022!

Δημοσίευση από camen »

K να ρωτησω… Μπαινεις μπουτικ Rolex, πας στην ντουπερ διαλεγμενη πωλητρια , της κλεινεις το ματι κ της λες «Ειμαι lefty babe, τι εχεις για μενα…»

Πας μεσα για παρενοχληση ή σου ανοιγει καταλογο;
These users thanked the author camen for the post:
Megalos (Πέμ Μαρ 31, 2022 10:09 pm)
Rating: 7.69%
Απάντηση