Casio G-Shock G-9100-1ER

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ιαπωνία
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από ggli »

Καλοφορετο ,
Το μέγεθος είναι ιδανικό , προσωπικά δεν μου αρέσει να βγαίνει εκτός καρπού και μιας και είπες ότι για τον καρπό σου τα 40αρια είναι οκ τότε εκεί είσαι , όπως κι εγώ άλλωστε.
Επίσης θα μπορούσες να κοιτάξεις τις σειρές 6900 και 7900


Sent from my iPhone using Tapatalk
ggli
astra4u
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 2:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 61 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από astra4u »

Σ' ευχαριστώ! είναι αρκετά εύχρηστο αν και δεν χρησιμοποιω χρονόμετρα θέσεις σελήνης και παλίρροιες καθώς για την σελήνη γνωρίζω με προγράμματα αλλά και βιβλίο μέχρι και το 2100 κάθε θέση ανά ημέρα σε τόπο Γκρηνουιτς και ώρα Μεσημβρίας σε ακρίβεια δευτερολέπτου...ούτε κάνω άσκοπη χρήση σε φωτισμό κλπ απλά βασικά πράγματα ζητάω από ένα ρολόι και μία σχετική αντοχή σε κραδασμούς και σε νερό.
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από ggli »

Πολύ λίγοι χρησιμοποιούν τις δυνατότητες τους ,όχι μόνο στα g γενικά στα ρολόγια , αντοχή είναι η ιδιότητα τους

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ggli
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8426 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από Megalos »

astra4u έγραψε:
markosgr28 έγραψε:
astra4u έγραψε:Το πήρα και το ρύμθισα σε ώρα και ημερομηνία-ετος! Δεν θα έλεγα όχι να ήταν λίγο μεγαλύτερο
Καλοφόρετα με υγεία. Βάλε φωτο μόλις μπορέσεις. Τι διαστάσεις έχει και θα το ήθελες μεγαλύτερο, συνήθως τα G που δεν είναι τετράγωνα είναι θηριώδη.
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω!!! περίπου με το Submariner που είχα δείχνει σε μέγεθος... δηλαδή 40αρι και φυσικά πούπουλο κάτι σπαστικό μέχρι να το συνηθησεις αλλά πάντως δείχνει να είναι εργαλείο.

Εικόνα

Εικόνα
καλοριζικο φιλε .... ευχομαι να το χαρεις τωρα που ο στοχος επετευχθει .... και να μας βαζεις φωτογραφιες του ...αλλα και εντυπωσεις :sh:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
astra4u
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 2:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 61 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από astra4u »

Megalos έγραψε:
astra4u έγραψε:
markosgr28 έγραψε:
astra4u έγραψε:Το πήρα και το ρύμθισα σε ώρα και ημερομηνία-ετος! Δεν θα έλεγα όχι να ήταν λίγο μεγαλύτερο
Καλοφόρετα με υγεία. Βάλε φωτο μόλις μπορέσεις. Τι διαστάσεις έχει και θα το ήθελες μεγαλύτερο, συνήθως τα G που δεν είναι τετράγωνα είναι θηριώδη.
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω!!! περίπου με το Submariner που είχα δείχνει σε μέγεθος... δηλαδή 40αρι και φυσικά πούπουλο κάτι σπαστικό μέχρι να το συνηθησεις αλλά πάντως δείχνει να είναι εργαλείο.

Εικόνα

Εικόνα
καλοριζικο φιλε .... ευχομαι να το χαρεις τωρα που ο στοχος επετευχθει .... και να μας βαζεις φωτογραφιες του ...αλλα και εντυπωσεις :sh:
Σ' ευχαριστώ φίλε μου! Να είσαι πάντα καλά!
These users thanked the author astra4u for the post:
Megalos (Κυρ Μάιος 12, 2019 2:43 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από markosgr28 »

astra4u έγραψε:
markosgr28 έγραψε:
astra4u έγραψε:Το πήρα και το ρύμθισα σε ώρα και ημερομηνία-ετος! Δεν θα έλεγα όχι να ήταν λίγο μεγαλύτερο
Καλοφόρετα με υγεία. Βάλε φωτο μόλις μπορέσεις. Τι διαστάσεις έχει και θα το ήθελες μεγαλύτερο, συνήθως τα G που δεν είναι τετράγωνα είναι θηριώδη.
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω!!! περίπου με το Submariner που είχα δείχνει σε μέγεθος... δηλαδή 40αρι και φυσικά πούπουλο κάτι σπαστικό μέχρι να το συνηθησεις αλλά πάντως δείχνει να είναι εργαλείο.

Εικόνα

Εικόνα
Μια χαρά φαίνεται το μέγεθος. Ο βασικός λόγος που δεν έχω G, που μου αρέσουν, είναι το μέγεθος, αυτό δείχνει οκ. Να το χαίρεσαι με υγεία!
Εικόνα
astra4u
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 2:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 61 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από astra4u »

Σ' ευχαριστώ Μάρκο! οπότε αφού το μέγεθος το βρίσκεις καλό θα αρχίσεις να το σκέφτεσαι?
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από markosgr28 »

Το συγκεκριμένο θα το δω πιο προσεκτικά , μου αρέσει το ga 100 μαυρο με μαυρο καντραν αλλα τεράστιο οπως και το gst110 που ειναι εξισου μεγαλο, βγαινει βεβαια και το gst310 που μοιαζει πολυ αλλα μικρότερο, σε 5600 θελω μαυρο καντραν και solar οποτε δυσκολο, θα δειξει, να το χαίρεσαι
Εικόνα
astra4u
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 2:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 61 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από astra4u »

markosgr28 έγραψε:Το συγκεκριμένο θα το δω πιο προσεκτικά , μου αρέσει το ga 100 μαυρο με μαυρο καντραν αλλα τεράστιο οπως και το gst110 που ειναι εξισου μεγαλο, βγαινει βεβαια και το gst310 που μοιαζει πολυ αλλα μικρότερο, σε 5600 θελω μαυρο καντραν και solar οποτε δυσκολο, θα δειξει, να το χαίρεσαι
Σε ευχαριστώ! περιμένουμε νέα σου καθώς είσαι στα παραπέντε για να αγοράσεις κάποιο και εσύ!
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: Casio G-Shock G-9100-1ER

Δημοσίευση από markosgr28 »

astra4u έγραψε:
markosgr28 έγραψε:Το συγκεκριμένο θα το δω πιο προσεκτικά , μου αρέσει το ga 100 μαυρο με μαυρο καντραν αλλα τεράστιο οπως και το gst110 που ειναι εξισου μεγαλο, βγαινει βεβαια και το gst310 που μοιαζει πολυ αλλα μικρότερο, σε 5600 θελω μαυρο καντραν και solar οποτε δυσκολο, θα δειξει, να το χαίρεσαι
Σε ευχαριστώ! περιμένουμε νέα σου καθώς είσαι στα παραπέντε για να αγοράσεις κάποιο και εσύ!
Ψήνομαι είναι αλήθεια, αν κάνω τελικά κίνηση, εννοείται θα ενημερωθείτε :-)
Εικόνα
Απάντηση