GUINAND

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Γερμανία
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από markosgr28 »

Marine master έγραψε:Ο κος Sinn πρέπει να πατησε τα 100 και πλέον έχει πουλήσει και τη Guinand διότι και ο γενικός που έτρεχε την εταιρία (όταν ο Sinn εγκατέλειψε το σπορ) βγήκε στη σύνταξη!
Πρέπει να μας πουν τί πίνουν οι τύποι αυτοί, δεν εξηγείται διαφορετικά.
Ενδιαφέρον, ευχαριστώ!

Πραγματικά όλη τους η ζωή!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38843 times
Been thanked: 8427 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από Megalos »

Marine master έγραψε:Ο κος Sinn πρέπει να πατησε τα 100 και πλέον έχει πουλήσει και τη Guinand διότι και ο γενικός που έτρεχε την εταιρία (όταν ο Sinn εγκατέλειψε το σπορ) βγήκε στη σύνταξη!
Πρέπει να μας πουν τί πίνουν οι τύποι αυτοί, δεν εξηγείται διαφορετικά.
Κωστα απιθανα αυτα που μας εγραψες ....λεω αντι ρολογια να αγορασουμε ελιξηρια απο αυτους :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
ar.parask
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 10:43 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 647 times

GUINAND

Δημοσίευση από ar.parask »

Το HS100 ειναι αρκετά όμορφο.
Μια βραδιά περιήγησης στο eBay έπεσα πάνω σε ένα chronosport σε εξαιρετική τιμή. Δεν ήξερα τπτ για την εταιρεία αλλα μου άρεσε πολυ η εμφάνιση κ αποφάσισα να το πάρω. Σύντομα έμαθα πως στην ουσία ηταν η guinand. Το ρολοι πραγματικά εξαιρετικό. Απίστευτη ποιότητα κ valjoux 7750 αλλα στην πιο ορθόδοξη (για χρονογράφους έκδοση). Εκείνο τον καιρο η guinand ανακοίνωσε κ τη σειρά 60T2 ένα ρολοι με κάσα παρόμοια του sinn 144 κ του παλιότερου Porsche design orfina. Προσωπικά μαρεσε πολυ το πως εχουν σχεδιάσει τα υποκαντραν κ το ποσο εύκολο ειναι να ξεχωρίσεις τις ενδείξεις της καθε λειτουργίας. Ειναι επίσης αρκετά τυχερός ώστε να εχω ένα Sinn 103 klassik κ μπορώ εύκολα να πω πως τα guinand ειναι αντίστοιχης ποιότητας...
Εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ar.parask την Κυρ Ιαν 15, 2017 12:39 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
These users thanked the author ar.parask for the post (total 3):
nick10 (Κυρ Ιαν 15, 2017 12:31 am) • Megalos (Κυρ Ιαν 15, 2017 10:56 pm) • pugman (Κυρ Ιαν 29, 2017 11:35 am)
Rating: 23.08%
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10658
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6390 times
Been thanked: 10709 times
Επικοινωνία:

Re: GUINAND

Δημοσίευση από nick10 »

ar.parask έγραψε:Το HS100 ειναι αρκετά όμορφο.
Μια βραδιά περιήγησης στο eBay έπεσα πάνω σε ένα chronosport σε εξαιρετική τιμή. Δεν ήξερα τπτ για την εταιρεία αλλα μου άρεσε πολυ η εμφάνιση κ αποφάσισα να το πάρω. Σύντομα έμαθα πως στην ουσία ηταν η guinand. Το ρολοι πργματικα εξαιρετικό. Απίστευτη ποιότητα κ valjoux 7750 αλλα στην πιο ορθόδοξη (για χρονογράφους έκδοση). Εκείνο τον καιρο η guinand ανακοίνωσε κ τη σειρά 60T2 ένα ρολοι με κάσα παρόμοια του sinn 144 κ του παλιότερου Porsche design orfina. Προσωπικά μαρεσε πολυ το πως εχουν σχεδιάσει τα υποκαντραν κ το ποσο εύκολο ειναι να ξεχωρίσεις τις ενδείξεις της καθε λειτουργίας. Ειναι επίσης αρκετά τυχερός ώστε να εχω ένα Sinn 103 klassik κ μπορώ εύκολα να πω πως τα guinand ειναι αντίστοιχης ποιότητας...
Εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολύ ωραίοι χρονογράφοι :sh: :sh: Θα έλεγα ότι το Chronosport φέρνει λίγο σε Breguet Type 20 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος :cheer:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
ar.parask
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 10:43 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 647 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από ar.parask »

nick10 έγραψε:
ar.parask έγραψε:Το HS100 ειναι αρκετά όμορφο.
Μια βραδιά περιήγησης στο eBay έπεσα πάνω σε ένα chronosport σε εξαιρετική τιμή. Δεν ήξερα τπτ για την εταιρεία αλλα μου άρεσε πολυ η εμφάνιση κ αποφάσισα να το πάρω. Σύντομα έμαθα πως στην ουσία ηταν η guinand. Το ρολοι πργματικα εξαιρετικό. Απίστευτη ποιότητα κ valjoux 7750 αλλα στην πιο ορθόδοξη (για χρονογράφους έκδοση). Εκείνο τον καιρο η guinand ανακοίνωσε κ τη σειρά 60T2 ένα ρολοι με κάσα παρόμοια του sinn 144 κ του παλιότερου Porsche design orfina. Προσωπικά μαρεσε πολυ το πως εχουν σχεδιάσει τα υποκαντραν κ το ποσο εύκολο ειναι να ξεχωρίσεις τις ενδείξεις της καθε λειτουργίας. Ειναι επίσης αρκετά τυχερός ώστε να εχω ένα Sinn 103 klassik κ μπορώ εύκολα να πω πως τα guinand ειναι αντίστοιχης ποιότητας...
Εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολύ ωραίοι χρονογράφοι :sh: :sh: Θα έλεγα ότι το Chronosport φέρνει λίγο σε Breguet Type 20 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος :cheer:
Πραγματικά εξαιρετική παρατηρητικότητα!
Εικόνα



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από markosgr28 »

Πολυ ωραιοι χρονογραφοι και πολυ ενδιαφερουσες πληροφορίες . Ευχαριστώ πολύ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38843 times
Been thanked: 8427 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από Megalos »

ar.parask έγραψε:Το HS100 ειναι αρκετά όμορφο.
Μια βραδιά περιήγησης στο eBay έπεσα πάνω σε ένα chronosport σε εξαιρετική τιμή. Δεν ήξερα τπτ για την εταιρεία αλλα μου άρεσε πολυ η εμφάνιση κ αποφάσισα να το πάρω. Σύντομα έμαθα πως στην ουσία ηταν η guinand. Το ρολοι πραγματικά εξαιρετικό. Απίστευτη ποιότητα κ valjoux 7750 αλλα στην πιο ορθόδοξη (για χρονογράφους έκδοση). Εκείνο τον καιρο η guinand ανακοίνωσε κ τη σειρά 60T2 ένα ρολοι με κάσα παρόμοια του sinn 144 κ του παλιότερου Porsche design orfina. Προσωπικά μαρεσε πολυ το πως εχουν σχεδιάσει τα υποκαντραν κ το ποσο εύκολο ειναι να ξεχωρίσεις τις ενδείξεις της καθε λειτουργίας. Ειναι επίσης αρκετά τυχερός ώστε να εχω ένα Sinn 103 klassik κ μπορώ εύκολα να πω πως τα guinand ειναι αντίστοιχης ποιότητας...
Εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αρη πανεμορφοι και οι τρεις χρονογραφοι ... δεν ξερω ποιο απο τα τρια θα επελεγα αν επρεπε να διαλεξω μονον ενα :rose
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από markosgr28 »

Megalos έγραψε:
ar.parask έγραψε:Το HS100 ειναι αρκετά όμορφο.
Μια βραδιά περιήγησης στο eBay έπεσα πάνω σε ένα chronosport σε εξαιρετική τιμή. Δεν ήξερα τπτ για την εταιρεία αλλα μου άρεσε πολυ η εμφάνιση κ αποφάσισα να το πάρω. Σύντομα έμαθα πως στην ουσία ηταν η guinand. Το ρολοι πραγματικά εξαιρετικό. Απίστευτη ποιότητα κ valjoux 7750 αλλα στην πιο ορθόδοξη (για χρονογράφους έκδοση). Εκείνο τον καιρο η guinand ανακοίνωσε κ τη σειρά 60T2 ένα ρολοι με κάσα παρόμοια του sinn 144 κ του παλιότερου Porsche design orfina. Προσωπικά μαρεσε πολυ το πως εχουν σχεδιάσει τα υποκαντραν κ το ποσο εύκολο ειναι να ξεχωρίσεις τις ενδείξεις της καθε λειτουργίας. Ειναι επίσης αρκετά τυχερός ώστε να εχω ένα Sinn 103 klassik κ μπορώ εύκολα να πω πως τα guinand ειναι αντίστοιχης ποιότητας...
Εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αρη πανεμορφοι και οι τρεις χρονογραφοι ... δεν ξερω ποιο απο τα τρια θα επελεγα αν επρεπε να διαλεξω μονον ενα :rose
Πραγματικά δύσκολη επιλογή, αλλά προσωπικά θα επέλεγα το μεσαίο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38843 times
Been thanked: 8427 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από Megalos »

την πιο γνωστη μαρκα επελεξες Μαρκο :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: GUINAND

Δημοσίευση από markosgr28 »

Megalos έγραψε:την πιο γνωστη μαρκα επελεξες Μαρκο :smile:
Μπα όχι λόγο μάρκας φίλε Κώστα, μου αρέσει καλύτερα με τα λευκά υποκαντράν, μου αρέσουν καλύτερα οι δείκτες (γενικά μου αρέσουν αυτοί οι δείκτες, παρόμοιους βάζει η Hamilton σήμερα από τους πολύ διαδεδομένους κατασκευαστές και κάποιες άλλες) και ο πιο απλός σχεδιασμός της κάσας.
Εικόνα
Απάντηση