STEINHART Triton

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Γερμανία
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
STF
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 25, 2017 10:57 pm
Has thanked: 78 times
Been thanked: 321 times

STEINHART Triton

Δημοσίευση από STF »

Η STEINHART παρουσίασε δυο νέα ρολόγια της σειράς TRITON 30 ATM σε μπλε και μαύρο χρώμα.
Κατά τη γνώμη μου είναι τα ομορφότερα από όσα TRITON έχει βγάλει καθώς η ασύμμετρη κάσα σε συνδυασμό με το μυώδες bezel τους δίνουν πόντους. 45mm με 24άρια βιδωτά lugs.

https://www.steinhartwatches.de/en/dive ... black.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.steinhartwatches.de/en/dive ... -blau.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

Εικόνα
These users thanked the author STF for the post (total 3):
gep (Πέμ Απρ 05, 2018 7:49 pm) • IronHawk (Πέμ Απρ 05, 2018 10:14 pm) • Megalos (Σάβ Απρ 07, 2018 3:14 pm)
Rating: 23.08%
Στέφανος
harolagoha
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2017 1:40 am
Has thanked: 117 times
Been thanked: 1129 times

Re: STEINHART Triton

Δημοσίευση από harolagoha »

Ποτε μου δεν μπορεσα να χωνεψω αυτο το μοντελο... Θεωρώ φιλοτιμη την προσπαθεια της στεινχαρτ να παραξει δικο της μοντελο αλλα την βρισκω καπως αμφιλεγόμενη την σχεδίαση του...
Άβαταρ μέλους
STF
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 25, 2017 10:57 pm
Has thanked: 78 times
Been thanked: 321 times

Re: STEINHART Triton

Δημοσίευση από STF »

harolagoha έγραψε:Ποτε μου δεν μπορεσα να χωνεψω αυτο το μοντελο... Θεωρώ φιλοτιμη την προσπαθεια της στεινχαρτ να παραξει δικο της μοντελο αλλα την βρισκω καπως αμφιλεγόμενη την σχεδίαση του...
Κι εγώ το ίδιο Χάρη, αλλά νομίζω πως αυτά τα τελευταία δυο σχέδια έχουν αρκετά πιο καθαρές γραμμές. Δε ξέρω αν επισκέφτηκες το site που έχει περισσότερες φωτογραφίες.

Ως σπορ ρολόι άνετα το φορούσα!
Στέφανος
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11938 times

Re: STEINHART Triton

Δημοσίευση από captain »

το Triton ειναι αυθεντικό σχέδιο τις στεινχαρτ ...... και μου αρέσει αρκετα ... τίμια επιλογη .... και εναλακτική του Σούμο .... :cheer:
harolagoha
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2017 1:40 am
Has thanked: 117 times
Been thanked: 1129 times

Re: STEINHART Triton

Δημοσίευση από harolagoha »

Ναι, ειναι πιο ευπεπτο απ το προηγούμενο και σιγουρα εξισου ποιοτικο..Ειναι και 45αρι;; Χμμμμ, θα δυσκολεψει τους μικρους καρπους...Απλα ειναι θεμα δικης μου αισθητικης τα τετραγωνα markers δεν μου αρεσουν γενικα (για αυτο και το pelagos ή skx173 δεν με τρελαινουν)..
Απάντηση