delemont watch....help

Απάντηση
vasiliscab
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 4:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

delemont watch....help

Δημοσίευση από vasiliscab »

καταρχην καλησπερα κ χρονια πολλα..ηθελα να ρωτησω τα μελη του sait επειδη δεν μπορω να βγαλω ακρη απο το internet ουτε απο 2-3 καταστηματα που ρωτησα.....λοιπον στο θεμα μου..εχουμε με την γυναικα μου ενα ρολοι το οποιο ειναι DELEMONT SAPPHIRE No105M...το story:πηγαμε να του αλλαξουμε μπαταρια κ μας ειπαν οτι δεν το αναλανβανει μην χαραχτει επειδη ειναι πολυ καλο ρολοι........μας μπαινουν ψυλλοι στα αυτια κ εμας λοιπον επειδη προκειται για παλιο δωρο και προσπαθουμε να μαθουμε την αξια του..ρωτησα λοιπον σε 2-3 μαγαζια κ δεν ηξεραν αλλα επιβεβαιωσαν οτι προκειται για καλο ρολοι κ μετα εψαξα για την εταιρεια στο internet και προκειται για μια εταιρεια που φτιαχνει κοσμηματα DELEMONT JEWELLERS.δεν βρηκα τηλ για να επικοινωνησω κ δεν ειδα κ το ρολοι στον καταλογο της εταιρειας επειδη προκειται για 3-4 ετων μοντελο...ερχομαι λοιπον εδω κ ρωταω μηοως θα μπορουσατε να με κατευθυνετε καπου να μαθω την αξια του αν εχετε ακουστα για αυτη την εταιρεια?????εκ των προταιρων ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: delemont watch....help

Δημοσίευση από eisenberg »

Καλωσορισες στο φορουμ και χρονια πολλα!
Πρωτη φορα ακουω γι αυτη την εταιρεια.Φανταζομαι πως η υψηλη αξια του ρολογιου εγκειται στο οτι εχει καποιους πολυτιμους λιθους ή ειναι φτιαγμενο απο καποιο πολυτιμο μεταλλο.Οπως και να χει δεν καταλαβαινω πως ενας επαγγελματιας ορολογοποιος θα ειχε προβλημα στο να αλλαξει την μπαταρια ανεξαρτητος τιμης ρολογιου.Απευθυνθηκες σε ορολογοποιους ή κοσμηματοπωλες?
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
vasiliscab
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 4:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: delemont watch....help

Δημοσίευση από vasiliscab »

σε αυτον που πηγα να αλλαξω μπαταρια μονο ρωτησα.μετα ηθελα μονο να μαθω την αξια του,αν βαλω φωτο θα βοηθησει???????ευχαριστω για τον χρονο σου φιλε μου
vasiliscab
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 4:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: delemont watch....help

Δημοσίευση από vasiliscab »

παρεπιπτοντως..καποιους λιθους εχει,δεν γνωριζω αν ειναι πολυτιμοι,επισης το sapphire νομιζω οτι σημαινει το τζαμι που δεν χαραζεται η το μεταλλο του μπασελε που δεν χαραζεται,μαλλον το μεταλλο επειδη μου το ειπε αυτο ενας κοσμηματοπωλης..το οτι εχει κ σειρα κοπης δεν ξερω αν του δινει αξια..στην προκειμενη περιπτωση No.105 M
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: delemont watch....help

Δημοσίευση από eisenberg »

Νομιζω οτι πρεπει να το πας σε εναν τεχνιτη ορολογοποιο και δε θα εχεις προβλημα με την αλλαγη μπαταριας.Αν καποιο απο τα μελλη του φορουμ που ζει Θεσσαλονικη διαβαζει αυτο το τοπικ,θα μπορει να σου υποδειξει καποιον.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
ACIDBLACK
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 6:53 pm
Τοποθεσία: οπου εχειο ζεστη σκονη και υγρασια την ημερα και τσουχτερο κρυο την νυχτα.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: delemont watch....help

Δημοσίευση από ACIDBLACK »

δεν εψαξες αρκετα ,,,,ειναι κοσμηματοπωλειο και auction house στην ......ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ!!!!!!!!! :magn:

δυστηχως η ιστοσελιδα του δεν ανοιγει πραγμα πολυ πιθανο να φαλιρησε...

ειναι συνηθισμενο ν αφτιαχνουν φασον ρολογια που ναειναι απεξω κουκλα και απο μεσα μπαταριας...

τα παραπανω δεν εχουν καμμια σημασια .....ακομα ψαχνω να αντικαταστησω το ρολοι που μου εκανε δωρο ο

πατερας μου οταν πηγα να σπουδασω ... :cry_1:

http://www.graysonline.com/Sale.aspx?id=147971
η σοβαροτητα ειναι η ασπιδα των ηλιθιων
-Montesqueieu
η σοβαροτητα συνιστα καταφανεστατο συμπτωμα δυσπεψιας
-Friedrich Nietzhe
vasiliscab
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 4:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: delemont watch....help

Δημοσίευση από vasiliscab »

υπαρχει καποιος εκτιμητης στην θεσσαλονικη ο οποιος θα μπορουσε να μου πει την αξια του μιας και δεν μπορω να βγαλω ακρη???????
Απάντηση