Panerai

Σε αυτή την θεματική ενότητα θα γίνετε αναφορά σε όλες τις εταιρείες οι οποίες προέρχονται από την Ελβετία
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2014 1:19 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 100 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Σπύρος »

Άντε και το πήραμε το ceramica, μετά τι γίνεται με service κλπ? Έχω και ένα Vacheron κουρδιστό και πριν από 2 μήνες έμεινα από ελατήριο και ένα ρουμπίνι. Ο οικογενειακός τεχνικός μας και παλιά και πρώτη καραβάνα έκανε τον κόσμο άνω κάτω και ανταλακτικά δεν βρήκε. Το πήγα στην vacheron, 8 εβδομάδες και 650€ το κουστουμάκι. Έχω την εντύπωση οτι η Richemont μας πίανει λιγάκι παραπάνω τον .....
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Panerai

Δημοσίευση από aris911 »

Σπύρος έγραψε:Το πήγα στην vacheron, 8 εβδομάδες και 650€ το κουστουμάκι. Έχω την εντύπωση οτι η Richemont μας πίανει λιγάκι παραπάνω τον .....
Καλα αυτοι κανονικα επρεπε να σε πληρωσουνε όχι να τους πληρωσεις από πανω που πηγες και πηρες ένα παλιο Vacheron.
Την επομενη φορα να τσοντάρουμε να συμπΛηρωσεις να παρεις κανενα ρολογακι μιας και από ότι βλεπω δυσκολευεσαι.

Και μετα σου λενε γιατι η Ελλαδα δεν παει μπροστα.
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42439
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38867 times
Been thanked: 8430 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Megalos »

Αρκετα τσουχτερό το τίμημα ...και ας ειναι παλιο vacheron :sad:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2014 1:19 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 100 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Σπύρος »

Δεν πήρα παλιό vacheron, απλά το αγόρασα καινούργιο πριν από 12 χρονάκια, βέβαια ποτέ δεν πήγε καλά αν και το κράτησαν μία φορά ενα μήνα!!! για να το ρυθμίζουν και παρακολουθήσουν...... όπως μου είπαν!!!!! Στον δε επισκευαστή τον δικό μου, όταν αυτός πρώτος τους ζήτησε το ελατήριο και το ρουμπίνι, του είπαν ότι πρέπει να στείλουν το ρολόι στην Ελβετία για επισκευή και το με κόστος ... 1500€ !!!!!! Όταν το πήγα εγώ μου είπαν μόνο 650 και ότι φυσικά θα το επισκεύασουν εδώ. Τηλεφώνησα στα κεντρικά στην Ελβετία για να το στείλω εκεί για επισκευή και μου είπαν ότι μόνο μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας μπορούσε να γίνει. Γί αυτό λέω ότι ρολόγια της Richemont στοιχίζουν άλλα τόσα σε service κλπ και με κάνει να σκέφτομαι ότι μάλλον θα περάσω σε γερμανικά και swatch group, eta κλπ που τα επισκευάζουν και στον μανάβη της γειτονιάς και δεν στον πιάνουν τόσο άσχημα!!!!
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Panerai

Δημοσίευση από aris911 »

Σπύρος έγραψε: και με κάνει να σκέφτομαι ότι μάλλον θα περάσω σε γερμανικά και swatch group, eta κλπ που τα επισκευάζουν και στον μανάβη της γειτονιάς και δεν στον πιάνουν τόσο άσχημα!!!!
Δεν στα ειπανε καλα.
Αδιαβαστο σε βρισκω. Για ψαξου λιγο καλυτερα ότι εχει σχεση με το γκρουπ και τον μαναβη της γειτονιας από 1-1-2016 και ποσο θα σου τον πιανουν αφου σε τσουζη στην Vacheron.
Αμα παντος δεν βρεις στοιχεια σε σχεση με αυτά που εγραψα τοτε διαβασε τα ποστ μου.
Θα μαθεις.
Τωρα αν βαριεσαι να διαβασεις και θελεις κατ ιδιαν πληροφοριες τι θελω να πω με ένα ποσο (όχι βεβαια οσο χρεωνει η Vacheron) μπορω να σου μαθω πολλα.
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2014 1:19 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 100 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Σπύρος »

Το post σου που το διαβάζεις; Συγνώμη αλλά ... Σκέφτομαι ακόμη το ceramica...
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Panerai

Δημοσίευση από aris911 »

Σπύρος έγραψε:Το post σου που το διαβάζεις; Συγνώμη αλλά ...
Παρτα ένα ένα ότι εχω γραψει και θα το βρεις.
Η αλλιως στον οικογενειακο σου ρολογά. Αμα δεν ξερει και αυτος πραγματα που το ξερουν και αυτοι που δεν είναι ρολογάδες ε τοτε τι να σου πω. Να αλλαξεις ρολογά.
Argo982001
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2012 2:28 pm
Has thanked: 642 times
Been thanked: 506 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Argo982001 »

Άρη τι λες??????
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Panerai

Δημοσίευση από aris911 »

Βασιλη γραφω ότι αν θελει να μαθει πληροφοριες τι προκειται να συμβει από 1-1-2016 σε σχεση με το γκρουπ να ψαξει
στα ποστ μου η στον οικογενειακο του ρολογά.
Πιστευω ότι τα εξηγω ωραια.
Argo982001
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2012 2:28 pm
Has thanked: 642 times
Been thanked: 506 times

Re: Panerai

Δημοσίευση από Argo982001 »

Συγγνώμη αλλά στο ύφος σου αναφερόμουν και όχι στο τι γράφεις..
Υγ: Σε σχέση με τα ποστ σου ,ο άνθρωπος σε ρώτησε που μπορεί να τα βρει( αφού προφανώς δε ξέρει πως να τα ψάξει) και όχι με ποια σειρά να τα διαβάσει ...
Απάντηση