αξιζει το Macbook ?

Για τους ηλεκτρονικους υπολογιστες και ηλεκτρονικα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8426 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από Megalos »

batman1345 έγραψε:
Megalos έγραψε:Δημητρη σε ποιο αναφερεσαι οτι εχει πολλα bugs ? το linux ?
Ναι Κώστα ωραίο χρυσό αλλά ώρες ώρες άστα

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Ευχαριστω Δημητρη :sh:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2768 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από gerogian »

dimRHO έγραψε:
Lemaniakias έγραψε:
dimRHO έγραψε:
Lemaniakias έγραψε:Once you go mac you never go back οπως λένε στο USA.

Καλοδούλευτο Κωστα!
ίσως γιατί μένεις πια για πάντα στο σκοτάδι και δε μπορείς να ξαναβγείς να δεις φως...
Σκοτάδι η οχι εγω ξερω πως το θελω για 5 πραγματα και αυτά τα κανει άψογα. Ουτε χάκερ ειμαι ουτε παιχνίδια παίζω ουτε τιποτα το ιδιαίτερο. Αφήστε με στο σκοτάδι λοιπόν Εικόνα
για 5 πράγματα μάλλον πεταμένα λεφτά αλλά δεν είναι τα δικά μου, οπότε...,
δε ξέρω ποιοί στο USA το λένε αυτό αλλά Google, Disney, Nasa, NSA, αστεροσκοπία και όπου χρειάζεσαι ισχύ, ασφάλεια, σταθερότητα, ταχύτητα όλοι Linux τρέχουν.

To Cern μάλιστα έχει και δική του έκδοση

http://linux.web.cern.ch/linux/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ότι πληρώνεις,αυτο παίρνεις!!
Πεταμένα λεφτά δεν υπαρχουν παρα μονο λεφτά που αγοράζουν κατι ποιοτικότερο.
Και οπως και να το κανουμε,μας αρεσει ,δεν μας αρεσει ,η ποιότητα κατασκευής του Mac δεν εχει αντίπαλο.
Άβαταρ μέλους
_batman_
Δημοσιεύσεις: 2340
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 6:55 pm
Has thanked: 2873 times
Been thanked: 1921 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από _batman_ »

Έτσι όπως τα λέει ο Σπύρος είναι!! Όπως και για να πάρεις καλό λάπτοπ με Windows θα πας σε Dell που η καλή σειρά πάει κοντά στις τιμές του Mac και ίσως παραπάνω! Καταρχήν μόνο και μόνο όπως λέει ο Σπύρος αν το δεις σαν μηχάνημα τα σπάει... δεν ξέρω τα καινούργια επειδή έχω να ασχοληθώ καιρό, αλλά τα παλιά με παθητική ψύξη τα έχουν στις παραλίες και παίζουν από το πρωί με 70 βαθμούς... Μην λέμε ότι θέλουμε λοιπόν... τώρα αν θες να κρίνεις το macos άλλο αυτό... Αλλά σαν μηχανήματα τα σπάνε... Και πριν πεις οτιδήποτε έχω να δουλέψω macos τουλάχιστον 7 χρόνια... ούτε έχω μακ λάπτοπ ούτε σταθερό...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
One breath, One dive, One shot, One life...
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από Georges »

Σταθερό δεν έχω, δεν μου χρειάζεται μιας και δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Πάντα λαπτοπ. Εδώ και μια δεκαετία είμαι φανατικός toshibaκιας και δεν το έχω μετανιώσει. Σκυλιά μηχανήματα που στο σπίτι μένουν μονίμως ανοιχτά. Άπειρες ώρες λειτουργίας και πρόβλημα κανένα.
Το τελευταίο είναι το παρακάτω

http://www.skroutz.gr/s/8174533/Toshiba ... D-W10.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Προσφορά από το πλαίσιο πριν λίγους μήνες στα 900 ευρώ. Λεπτό, ελαφρύ, δυνατό, με εξαιρετική οθόνη, κατασκευή από αλουμίνιο πλην του κάτω μέρους που είναι από μαλακό πλαστικό και είναι το ένα από τα δύο φάουλ που έχει το μηχάνημα. Το άλλο είναι η έλλειψη φωτισμού στο πληκτρολόγιο.
Τα Win10 είναι πολύ γρήγορα και σταθερά μέχρι τώρα. Προβλήματα με ιούς και τα ρέστα έχω αντιμετωπίσει μια φορά στην ζωή μου (30 χρόνια πέρασαν από τότε που απέκτησα τον πρώτο μου υπολογιστή) και αυτό οφειλόταν σε μια απρόσεκτη εγκατάσταση.
Καλά χρυσά τα mac, αλλά η φιλοσοφία της εταιρείας εμένα δεν μου αρέσει (τα πάντα κλειδωμένα). Αν είχα χρόνο και διάθεση πιθανόν να είχα ασχοληθεί και με linux. Στην παρούσα φάση δεν υπάρχει τίποτα από τα δύο. Ίσως αργότερα...



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από eisenberg »

Ωραιο το Toshiba Γιωργο. :cheer:

Εγω απλα δεν μπορω με τιποτα Windows & Android.

O λογος που επιλεγω παντα Apple ειναι κυριως το λειτουργικο και μετα τα υπολοιπα χαρακτηρηστικα....ειδικα το iOS σε ipad και iphone το λατρευω παρα το γεγονος οτι βλεπω στην αγορα εξαιρετικα Samsung με απιστευτες δυνατοτητες.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από Georges »

eisenberg έγραψε:Ωραιο το Toshiba Γιωργο. :cheer:
Θενκ γιου φίλος!!!

:sh: :sh: :sh: :sh: :sh:
eisenberg έγραψε:Εγω απλα δεν μπορω με τιποτα Windows & Android.

O λογος που επιλεγω παντα Apple ειναι κυριως το λειτουργικο και μετα τα υπολοιπα χαρακτηρηστικα....ειδικα το iOS σε ipad και iphone το λατρευω παρα το γεγονος οτι βλεπω στην αγορα εξαιρετικα Samsung με απιστευτες δυνατοτητες.
Ο καθένας με ότι βολεύεται...εγώ μια φορά πήρα iphone και κόντεψα να το σπάσω!!! :mad:
Το καλό είναι οτι υπάρχουν επιλογές για όλα τα γούστα.


Φιλικά Γιώργος
These users thanked the author Georges for the post:
eisenberg (Πέμ Αύγ 25, 2016 4:36 pm)
Rating: 7.69%
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8426 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από Megalos »

Georges έγραψε:Σταθερό δεν έχω, δεν μου χρειάζεται μιας και δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Πάντα λαπτοπ. Εδώ και μια δεκαετία είμαι φανατικός toshibaκιας και δεν το έχω μετανιώσει. Σκυλιά μηχανήματα που στο σπίτι μένουν μονίμως ανοιχτά. Άπειρες ώρες λειτουργίας και πρόβλημα κανένα.
Το τελευταίο είναι το παρακάτω

http://www.skroutz.gr/s/8174533/Toshiba ... D-W10.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Προσφορά από το πλαίσιο πριν λίγους μήνες στα 900 ευρώ. Λεπτό, ελαφρύ, δυνατό, με εξαιρετική οθόνη, κατασκευή από αλουμίνιο πλην του κάτω μέρους που είναι από μαλακό πλαστικό και είναι το ένα από τα δύο φάουλ που έχει το μηχάνημα. Το άλλο είναι η έλλειψη φωτισμού στο πληκτρολόγιο.
Τα Win10 είναι πολύ γρήγορα και σταθερά μέχρι τώρα. Προβλήματα με ιούς και τα ρέστα έχω αντιμετωπίσει μια φορά στην ζωή μου (30 χρόνια πέρασαν από τότε που απέκτησα τον πρώτο μου υπολογιστή) και αυτό οφειλόταν σε μια απρόσεκτη εγκατάσταση.
Καλά χρυσά τα mac, αλλά η φιλοσοφία της εταιρείας εμένα δεν μου αρέσει (τα πάντα κλειδωμένα). Αν είχα χρόνο και διάθεση πιθανόν να είχα ασχοληθεί και με linux. Στην παρούσα φάση δεν υπάρχει τίποτα από τα δύο. Ίσως αργότερα...



Φιλικά Γιώργος
Γιωργο ωραιο το Toshiba δεν λεω ...και με αρκετα καλα χαρακτηριστικα
αλλα οχι ελαφρυ !! 2,2 κιλα .... το Macbook ειναι 0,97 κιλα :rose
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από Georges »

Megalos έγραψε:
Georges έγραψε:Σταθερό δεν έχω, δεν μου χρειάζεται μιας και δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Πάντα λαπτοπ. Εδώ και μια δεκαετία είμαι φανατικός toshibaκιας και δεν το έχω μετανιώσει. Σκυλιά μηχανήματα που στο σπίτι μένουν μονίμως ανοιχτά. Άπειρες ώρες λειτουργίας και πρόβλημα κανένα.
Το τελευταίο είναι το παρακάτω

http://www.skroutz.gr/s/8174533/Toshiba ... D-W10.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Προσφορά από το πλαίσιο πριν λίγους μήνες στα 900 ευρώ. Λεπτό, ελαφρύ, δυνατό, με εξαιρετική οθόνη, κατασκευή από αλουμίνιο πλην του κάτω μέρους που είναι από μαλακό πλαστικό και είναι το ένα από τα δύο φάουλ που έχει το μηχάνημα. Το άλλο είναι η έλλειψη φωτισμού στο πληκτρολόγιο.
Τα Win10 είναι πολύ γρήγορα και σταθερά μέχρι τώρα. Προβλήματα με ιούς και τα ρέστα έχω αντιμετωπίσει μια φορά στην ζωή μου (30 χρόνια πέρασαν από τότε που απέκτησα τον πρώτο μου υπολογιστή) και αυτό οφειλόταν σε μια απρόσεκτη εγκατάσταση.
Καλά χρυσά τα mac, αλλά η φιλοσοφία της εταιρείας εμένα δεν μου αρέσει (τα πάντα κλειδωμένα). Αν είχα χρόνο και διάθεση πιθανόν να είχα ασχοληθεί και με linux. Στην παρούσα φάση δεν υπάρχει τίποτα από τα δύο. Ίσως αργότερα...



Φιλικά Γιώργος






Γιωργο ωραιο το Toshiba δεν λεω ...και με αρκετα καλα χαρακτηριστικα
αλλα οχι ελαφρυ !! 2,2 κιλα .... το Macbook ειναι 0,97 κιλα :rose

Το Toshiba Κώστα είναι ελαφρύ για αυτό που ειναι...

- 15,6 οθόνη
- 1 Τέρα σκληρό
- Blue ray disk
κλπ κλπ κλπ

To αντίστοιχο mac είναι 2.04kg χωρίς οπτικό μέσο....

Η αντίστοιχη σειρά της Toshiba με αυτό που πήρες, είναι η portege με βάρος 1,2kg


Φιλικά Γιώργος
These users thanked the author Georges for the post:
Megalos (Πέμ Αύγ 25, 2016 10:32 pm)
Rating: 7.69%
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8426 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από Megalos »

ευχαριστω Γιωργη ... αυτο βασικα ειπα, οτι δεν ειναι ελαφρυ, αλλα με αυτα που προσφερει δεν θα μπορουσε να ειναι οσο το Macbook . :sh:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: αξιζει το Macbook ?

Δημοσίευση από Georges »

Megalos έγραψε:ευχαριστω Γιωργη ... αυτο βασικα ειπα, οτι δεν ειναι ελαφρυ, αλλα με αυτα που προσφερει δεν θα μπορουσε να ειναι οσο το Macbook . :sh:
Μα δεν έκανα σύγκριση του Toshiba με το mac που πήρες...



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Απάντηση