Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Για τους ηλεκτρονικους υπολογιστες και ηλεκτρονικα
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8424 times

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από Megalos »

Marine master έγραψε:Έκανα το μεγάλο βήμα να πάω σήμερα στην Vodafone - Hellas On Line, θα σας πω τί παίζει μόλις ξεκινήσει η διαδικασία, μου είπαν πως για να έρθει το internet θα χρειαστεί 1 μήνας! :zoro: :zoro:
Τηλέφωνο & φαξ θα έχω σε λίγες ημέρες παρ'όλα αυτά.
θα αναμενουμε να μας πεις σιγουρα :surprise:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8424 times

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από Megalos »

Vagos.ts έγραψε:στο κινητο πρεπει να βγαινεις στα μπαλκονια και να ωριεσαι για να σε ακουσει ο αλλος :mad:


Και για να σε ακούσει πρέπει να είναι στο απέναντι μπαλκόνι! :BB:
lol lol lol
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από aris911 »

Θυμηθηκα μια ιστορια με τον ΟΤΕ που μου συνεβη πριν 8 χρονια περιπου (τι καθωμαι και θυμαμαι και εγω θα μου πεις τωρα).
Νοικιασα στην περιοχη των Εξαρχειων ενα γραφειο.
Παω στον ΟΤΕ που ηταν κοντα να κανω συνδεση (σταθερο ISDN).
Το ακινητο ηταν ξενοικιαστο για περιπου 10 μηνες.
Ερχεται το συνεργειο να κανει την συνδεση, την κανει, ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ και φευγει αφου πρωτα υπογραφηκαν καποια χαρτια μου λεει:
Τωρα μπορειτε να χρησιμοποιησεται την γραμμη ειστε ΟΚ
Με το που φευγει κανω καποια τηλεφωνα (ευτηχως λιγα) οπου κοινοποιησα το νουμερο.
Παιρνανε λιγες ωρες και χτυπαει το κινητο. Στην αλλη γραμμη
Καλα τι νουμερο μου εδωσες.
Εγω: το 210.............
Αυτο παιρνω και μου λεει οτι δεν υπαρχει.
Εγω: Καλα κλεισε να το τσεκαρω.

Κανω μια κληση στο κινητο και βλεπω να εμφανιζεται αλλο για αλλο νουμερο απο αυτο που επρεπε να εχω.
Περνω την εξυπηρετηση πελατων (ο θεος να την κανει), τους λεω το προβλημα, τσεκαρουν το αλλο νουμερο που τους εδωσα.
Και τι ειχε συμβει.
Το αλλο νουμερο ηταν του προηγουμενου.
Του οποιου υποτιθεται του το ειχαν κοψει για οφειλες που ειχε.
Αλλα η γραμμη λειτουργουσε ακομα (εισερχομενες και εξερχομενες) και οποιος ηθελε συνδεωντας μια συσκευη θα μπορουσε να κανει τηλεφωνα οσα θελει χρεωνοντας φυσικα τον κατοχο αυτου του νουμερου.
Μετα απο αυτο μου αλλαξανε την γραμμη και μου δωσανε το νουμερο που ειχα πληρωσει και ελειξε η υποθεση.

Αυτα τα ανεκδοτα συνεβαιναν ολα αυτα τα χρονια σε κατι τετοιους οργανισμους.
Και μετα μου λεει ο Σπυρος γιατι ειμαι εξοργησμενος. Και γιατι τα εχω με τον ΟΤΕ που εχει τοσους εργαζωμενους (για να μην τους πω αλλιως και αρχισουν οι διαμαρτηριες).

ΥΓ. στα τοσα χρονια της ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΠΑΦΗΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ εχουν υπαρξει και αλλα περιστατικα εξισου θαυμαστα τα οποια θα τα γραφω κατα καιρους ΣΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΟΜΩς.
Γιατι πραγματι ειναι ανεκδοτα.
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από DragonAce »

Εντάξει Άρη...Για όλα τα δεινά στα δίκτυα ελληνικών τηλεπικοινωνιών φταίει ο ΟΤΕ, φυσικά, γιατί αυτοί που πληρώνεις το μόνο που έχουν απλά είναι ένα call cender κ ένα μηχάνημα DSLAM κ αυτό σε κτήριο ξένης εταιρείας (βλέπεις το πάγιο του ΟΤΕ είναι απαραίτητο για πολλούς λόγους, όπως κοινωνικού χαρακτήρα, στρατιωτικού, συντήρησης ενός τεράστιου τηλεπικοινωνιακού δικτύου, κτηρίων, υποδομών, μεσοθαλάσσιων οπτικών ινών κλπ αλλά τί σε νοιάζει εσένα...-δεν είναι προσωπική αναφορά)

Εγώ δε θα ευχηθώ εκδίκηση στα ανεξάρτητα σέρβις από τα επίσημα,
θα ευχηθώ να μην αφήνεις ποτέ παραπονεμένους πελάτες (φαντάζομαι δεν έχεις) ειδικά σε αυτό το βαθμό που είσαι εσύ από τον ΟΤΕ κ να μην σε γράψουν στα ανέκδοτα..
θα ευχηθώ να μην έχεις προβλήματα πάλι σε όποια εταιρεία κ αν είσαι κ να μην χρειαστεί να βγεις στους δρόμους να κυνηγάς τα αμάξια αυτών των εταιρειών, όπως τα χιλιάδες του ΟΤΕ που κυκλοφορούν στους δρόμους, γιατί απλά δε θα βρεις ποτέ...

με τη σειρά μου θα συνεχίσω να κάνω όσο πιο καλά μπορώ τη δουλειά μου για να αποφεύγω χαρακτηρισμούς όπως αυτούς που για λόγους λογοκρισίας δεν έκανες...
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
tazio
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από tazio »

Μα για όλα φταίει ο Ο.Τ.Ε. το έλεγε και στη διαφήμιση (οι εναλλακτικοί που δεν είναι εντάξει στις οικονομικές π.χ. υποχρεώσεις τους απέναντι του είναι παντελώς αθώοι). lol
Ιστορίες για όλους τους παροχείς μπορούμε να γράφουμε οι περισσότεροι και να γίνει το θέμα μυθιστόρημα χωρίς τέλος.
Προσωπικά, πριν εμφανιστούν οι εναλλακτικοί, έλεγα πως μόλις εμφανιστούν ο πρώτος πελάτης που θα φύγει από τον Ο.Τ.Ε. θα είμαι εγώ. Αλλά όπως λέει και η παροιμία, μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μη πεις. Εμφανίστηκαν και με τις συμπεριφορές (όχι δεν έφταιγε ο Ο.Τ.Ε. ) τους με έκαναν να έχω "τη πιο σταθερή μας σχέση" με τον Ο.Τ.Ε..
Συμπέρασμα καθαρά προσωπικό μια και ο καθένας μας πράττει ότι θεωρεί καλύτερο, και αν δε του βγει το πολύ πολύ αλλάζει και πάει όπου θέλει.
Για χρήση σε οικία που κατοικούν ηλικιωμένοι (κατανοητό ελπίζω το γιατί) και για επαγγελματικούς χώρους, ΜΟΝΟ Ο.Τ.Ε. ._
Για οπουδήποτε αλλού που η επικοινωνία είναι απλά για να υπάρχει επιτρέπονται παιχνίδια με εναλλακτικούς.

:-)
Μη ταΐζεται τα TROLL !!!
aris911
Δημοσιεύσεις: 2903
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 1:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 285 times
Επικοινωνία:

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από aris911 »

DragonAce έγραψε:Εντάξει Άρη...Για όλα τα δεινά στα δίκτυα ελληνικών τηλεπικοινωνιών φταίει ο ΟΤΕ, φυσικά, γιατί αυτοί που πληρώνεις το μόνο που έχουν απλά είναι ένα call cender κ ένα μηχάνημα DSLAM κ αυτό σε κτήριο ξένης εταιρείας...
Ειδαμε αγαπητε μου φιλε και τον ΟΤΕ που ειχε τον εξοπλισμο τοσες δεκαετιες τι εκανε.
Τουλαχιστον τωρα εχω την δυνατοτητα αν δεν μου κανει η μια εταιρεια να παω σε αλλη. Ενω τοσα χρονια (λογου του μονοπωλιου) ηθελες δεν ηθελες χορευες οπως ηθελε ο ΟΤΕ και καποιο(οχι ολοι) τεμπεληδες υπαλληλοι.
Και εγω αν ημουν ο μοναδικος τεχνιτης σε ολη την Ελλαδα θα εκανα οτι γουσταρα και αν δεν αρεσε σε καποιους ας πηγαινανε τα ρολογια τους σε αλλη χωρα. Ενω τωρα φιλε μου οταν ερθει το ρολοι σου θα φροντισω να κανω την καλυτερη δουλεια για τους παρακατω λογους:
Να τιμησω τα χρηματα που μου δινεις.
Να με διαφημισεις.
Για να σε ξαναδω και την επομενη φορα.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος.
ΥΓ. και για να ξαναακουσω για ακομα μια φορα την φραση του Βαγγελη:
Για στα χερια σου Αρη.
Δεν μπορεις να φανταστεις τι ικανοποιηση σου δινουν τετοιες λεξεις. Δεν πληρωνονται ουτε με ολα τα χρηματα του κοσμου.
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8424 times

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από Megalos »

Αρη οπως ειδες και ο φιλος ο tazio μονον τον ΟΤΕ εμπιστευεται
για αυτο να μην εισαι απολυτος και να μην επιμενεις σε κατι που εχει πλεον
βελτιωθει οπως ειπε ο Σπυρος εν σχεσει με το παρελθον
οπως και με την ΕΡΤ ο ΟΤΕ ειναι στρατηγικος μας τομεας που πρεπει να φυλλαμε σαν τα ματια μας
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
dgl
Δημοσιεύσεις: 547
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 7:08 pm
Has thanked: 63 times
Been thanked: 288 times

Re: Απ: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από dgl »

Εγώ ενώ ξεκίνησα με ΟΤΕ, εδώ και τρία χρόνια μετέφερα τη σύνδεση στην HOL και σε συνάρτηση με VODAFONE που είμαι 18 έτη, δεν έχω κανένα πρόβλημα. (όσο λαμβάνω καλές εκπτώσεις εκβιαζοντας τους)

Φιλικά
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
omegasnik
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 6:33 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 96 times

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από omegasnik »

Επειδή νομίζω ότι κάποια πράγματα καλό είναι να λέγονται με το όνομά τους πρέπει να τονιστεί το εξής:
Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ τομέας τιμωρείται ΠΑΝΤΑ για τα λάθη του ενώ ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ τομέας ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ! Απλά "διορθώνεται" με το ζόρι! χα χα χα
κι αυτό το τελευταίο ρε παιδιά έχει πολύ πλάκα όταν το επικαλείται κανείς ως επιχείρημα ...

Φιλικά
Νίκος
Χρόνου Φείδου!
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: Ποιος παροχος σας ικανοποιει ?

Δημοσίευση από DragonAce »

omegasnik έγραψε: χα χα χα
κι αυτό το τελευταίο ρε παιδιά έχει πολύ πλάκα όταν το επικαλείται κανείς ως επιχείρημα ...

Φιλικά
Νίκος
δε το καταλαβαίνω Νίκο, σε παρακαλώ εξήγησέ το μη σε παρεξηγήσω πάλι...
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Απάντηση