Τι κινητό έχετε σήμερα?

Οτι αφορα τα κινητα μας και τηλεφωνια σταθερη Internet
Άβαταρ μέλους
ggli
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 9:21 pm
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 4363 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από ggli »

Θοδωρή αν πας σε blackberry , το πρώτο που πρέπει να διαλέξεις είναι παροχο και μετά μοντέλο , δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και εξουσιοδοτημένο service , ο κάθε πάροχος είναι υπεύθυνος για τα δικα του .
ggli
Άβαταρ μέλους
eisenberg
sensei
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 7:56 pm
Τοποθεσία: Raccoon City
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 1287 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από eisenberg »

ggli έγραψε:Θοδωρή αν πας σε blackberry , το πρώτο που πρέπει να διαλέξεις είναι παροχο και μετά μοντέλο , δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και εξουσιοδοτημένο service , ο κάθε πάροχος είναι υπεύθυνος για τα δικα του .
Aυτο ειναι αλλο ενα θεμα,

εχω cosmote και νομιζω τα δινει μονο η Vodafone.
Ψάχνω για το τέλειο ρολόι...ελπίζω να μην το βρω ποτέ!
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10658
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6390 times
Been thanked: 10709 times
Επικοινωνία:

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από nick10 »

eisenberg έγραψε:Για το Classic απο κατι reviews που διαβασα στο νετ,λενε οτι ειναι ψιλομετριο και αξιζει να επιλεξει καποιος το passport,το οποιο ειναι και πανακριβο αλλα υπολειπεται και παλι εναντι των αλλων smartphones.Eχω ψιλομπερδευτει. :?
Λογικά υπολείπεται σε κάποια σημεία και υπερτερεί αλλού. Εξαρτάται τη χρήση που το θες. Εσύ θες smartphone με φυσικό πληκτρολόγιο και μεγάλη οθόνη. Μόνο το Passport ικανοποιεί αυτες τις απαιτήσεις και εφόσον είναι τετραπύρηνο με 2 GB ram δεν βρίσκω να υστερεί σημαντικά σε σχέση με τα υπόλοιπα smartphone. Μόνο στις εφαρμογές υστερεί που και πάλι τις περισσότερες τις έχει και για τις όποιες ελλείψεις χρησιμοποιείς εφαρμογές από android.
ggli έγραψε:Θοδωρή αν πας σε blackberry , το πρώτο που πρέπει να διαλέξεις είναι παροχο και μετά μοντέλο , δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και εξουσιοδοτημένο service , ο κάθε πάροχος είναι υπεύθυνος για τα δικα του .
Στο myphone γράφτηκε ότι το service της Blackberry θα το αναλάβει η Procordia αν δεν το έχει αναλάβει ήδη.
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από snapper »

Εδω και μια βδομαδα εχω το alcatel one touch pop c9,μεχρι στιγμης ολα μια χαρα.
Για τα λεφτα του καλο ειναι..
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από DragonAce »

είμαι στο iphone 5 και ετοιμάζομαι για lumia 930. θεωρώ ότι τα κινητά που έχουν λογισμικό από την ίδια τη μαμά εταιρεία (built in) τρέχουν καλύτερα κ με λιγότερα κολλήματα. android δουλεύω στο tablet κ της γυναίκας το κινητό κ δε θέλω ούτε ζωγραφιστά πλέον να τα βλέπω. Εμπειρία κάποιος από windows 8.1 έχει; έχω ακούσει τα καλύτερα, πολύ ελαφριά κ ετοιμάζεται η έκδοση 10.0.

ευχαριστώ
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8426 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από Megalos »

Σπυρο εγω πηρα μολις τωρα το Lumia 830 ..καλη αλλα λιγη η εμπειρια μου ...θετικα το βλεπω παντως
γιατι ομως ειπες οτι δεν θελεις να βλεπεις τα android ?? θα ηθελα να μας πεις το γιατι ?
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από DragonAce »

Megalos έγραψε:Σπυρο εγω πηρα μολις τωρα το Lumia 830 ..καλη αλλα λιγη η εμπειρια μου ...θετικα το βλεπω παντως
γιατι ομως ειπες οτι δεν θελεις να βλεπεις τα android ?? θα ηθελα να μας πεις το γιατι ?
Πολύ πιθανό να καταληξω κ στο 830 λόγω budget Κώστα...τα αντροιντ έχουν ξεφυγει απο τα προσωπικά μου γούστα ευχρηστίας ενω τα κολλήματα τους είναι πλεον μέσα στη καθημερινή βαση
These users thanked the author DragonAce for the post:
Megalos (Δευ Μαρ 02, 2015 12:36 am)
Rating: 7.69%
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8426 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από Megalos »

Και εγω Σπύρο προτίμησα το 830 απο το 930 :smile:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5139 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από markosgr28 »

Ενδιαφέροντα αυτά, αλλά είμαι πολύ επιφυλακτικός με windows, γενικά θέλω όσο γίνεται λιγότερη εξάρτηση από microsoft, τα κάνουν θάλασσα σε πολλούς τομείς συχνά και εύκολα. Άσε που είναι και αυτά σχετικά κλειστά σε αρχιτεκτονική και δεν ξέρω πόσες εφαρμογές θα υπάρχουν και πόσες είναι δωρεάν.

Προσωπικά με android δεν έχω παράπονο, μου αρέσει η φιλοσοφία και μόνο θέμα θα έλεγα είναι η διαχείριση μνήμης που θέλει ακόμα λίγη δουλειά, εκεί δυστυχώς έχουν την ίδια προσέγγιση με ms, ότι βελτιώνεται το υλικό και καλύπτει αδυναμίες του λογισμικού. Από γνωστούς μου με κινητά με windows άλλοι είναι ευχαριστημένοι, άλλοι δυσαρεστημένοι, εξαρτάται ίσως πως το χρησιμοποιεί κάποιος. Για τα κολλήματα ίσως φταίει η διανομή του android, γιατί χρησιμοποιείται σε μεγάλο πλήθος συσκευών από πολύ χαμηλού κόστους και ποιότητας ως πολύ ακριβές και υπάρχουν παραλλαγές ανάλογα με το υλικό. Επίσης, με τόσο πλήθος εφαρμογών, όλο και κάποια μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα.

Κινητό με windows είχα πριν χρόνια ένα HTC diamond με windows 6.0. Πανέμορφο κινητό και το είχα ευχαριστηθεί, είναι άδικο να κρίνω με βάση αυτό, πάντως το επόμενο που ήταν το bb έκανε τα πάντα και σωστά, περίπου ότι χρησιμοποιώ και σήμερα (μεγάλο πρόβλημα με το bb ότι δεν αποθήκευε στη μνήμη τους χάρτες του gps, για χρήση offline), ενώ με αυτό εκείνη την εποχή δε σκεφτόσουν για να μπεις δίκτυο, κλπ. είχες τα βασικά του τηλεφώνου, gps και office. Μαιλ, internet είχε, αλλά ήταν ανεπαρκές σε αυτά τότε. Προφανώς όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν πλέον, αλλά επειδή το android ξέρω ότι μπορεί να κάνει ότι χρειάζομαι και δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο με κολλήματα και τέτοια, δεν το αλλάζω.

Φίλοι με κινητό windows ας μας πουν τη γνώμη τους.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από DragonAce »

Συμφωνώ Μάρκο μαζί σου για τη διανομή του android. Τα windows πλέον έχουν έλλειψη στις τοπικές εφαρμογές κ όχι τόσο στις γνωστές 'μεγάλες', πράγμα που δε με απασχολεί διότι χρησιμοποιώ 5-6 μόνο.
Καλό θα ήταν να έχουμε βέβαια μια γνώμη για τη λειτουργία τους.

υγ, Κώστα το 830 και 930 είναι οι τελευταίες συσκευές που βγήκαν με το logo της ΝΟΚΙΑ, πλέον θα αναγράφουν όλες microsoft, γιαυτό έχουν δώσει κ ιδιαίτερη σημασία στη ποιότητα υλικών...
These users thanked the author DragonAce for the post:
Megalos (Δευ Μαρ 02, 2015 11:53 pm)
Rating: 7.69%
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Απάντηση