Τι κινητό έχετε σήμερα?

Οτι αφορα τα κινητα μας και τηλεφωνια σταθερη Internet
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12385
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5138 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από markosgr28 »

gkblues έγραψε:
Megalos έγραψε:
gkblues έγραψε:Εικόνα

Huawei mate 20 pro
καλοριζικο Γιωργο .... αναμενουμε τρομερες φωτο απο εσενα $0$$$$
Τι ειδαν τα μάτια μου σήμερα... ΕικόναΕικόναΕικόνα

Huawei mate 20 pro
Αμάν!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12385
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5138 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από markosgr28 »

nick10 έγραψε:
pugman έγραψε:Samsung Galaxy S4 mini
Πέντε (5) ετών τηλέφωνο κ κρατάει ακόμα. Κ γιατί να μην κρατάει δηλαδή;
Δεν την καταλαβαίνω αυτή τη φρενίτιδα με τα κινητά. Τί είναι αυτό που σας ωθεί να αγοράσετε καινούργιο; Που δεν καλύπτεστε απο το προηγούμενο; Δεν έχετε update στις εφαρμογές κ υπάρχει ανάγκη να έχετε την τελευταία έκδοση σε αυτές;
Εκτός αν υπάρξει κάποιο ατύχημα οπότε η αντικατάσταση είναι αναγκαία.
Οι παραπάνω ερωτήσεις δεν έχουν καμμία δόση ειρωνείας ή αρνητική διάθεση. Απλά θα ήθελα να μάθω οπότε περιμένω τις απαντήσεις σας.

Φιλικά,
Αντώνης
Σιγουρα αν προσέχεις το κινητό σου, θα λειτουργεί για πολλά χρόνια. Με τα χρόνια όμως οι εφαρμογές βαραίνουν, κάποιες σταματάνε να λειτουργούν για την έκδοση του android/ios που έχεις στο κινητό σου, ακόμα και οι ιστοσελίδες βαραίνουν. Αν κάποιος θέλει το κινητό του να λειτουργεί στην εντέλεια ή έχει ανάγκη από κάποια εφαρμογή που δεν λειτουργεί πλέον στο κινητό του, ή λειτουργει με δυσκολία, τότε ναι είναι λόγος αυτός να αλλάξεις κινητό.
Εκτός αυτού βελτιώνονται σημαντικά οι κάμερες κλπ. που είναι σημαντικό για πολλούς.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pugman
Δημοσιεύσεις: 2343
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 21, 2012 9:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 1176 times
Been thanked: 1721 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από pugman »

Την περίμενα αυτή την απάντηση.
Δεν συμφωνω με τη φιλοσοφία "κινητό: τα κάνει όλα, είναι ενα μικρό pc, είναι κ μια μικρη φωτογραφική μηχανή".
Προσπαθεί να τα κάνει όλα γι'αυτό κ αφήνει ανικανοποίητους χρήστες που αναζητουν το επόμενο καινούργιο μοντέλο που θα προσπαθήσει να τα κάνει καλύτερα.
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"
gep
Δημοσιεύσεις: 2701
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 1:11 am
Has thanked: 5487 times
Been thanked: 3487 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από gep »

Εξαρτάται από το πως χρησιμοποιείς το κινητό και τι εφαρμογές σου χρειάζονται.
Με το εταιρικό S8, δεν μεταφέρω πιά το laptop όταν ταξιδεύω γιατί όλα τα προγράμματα τα τρέχω από το κινητό και είναι όχι μόνο πιό γρήγορο, αλλά και πιό έξυπνο από το desktop του γραφείου μου.
Τώρα αν με ρωτήσεις γιατί το προσωπικό μου είναι το S9, αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12385
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5138 times

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από markosgr28 »

Είχα το S5, μετά το S7 Edge, μετά μου έκαναν δώρο το S8+, το οποίο το αντάλλαξα με το S9+ και έχω εμπειρία και από το S10+ φίλου. Προσωπικά το S7 edge το θεωρώ μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με τα προηγούμενα, το S8 σε σχέση με το S7 edge έχει πιο μεγάλη οθόνη και καλύτερη ανάλυση οθόνης, χρήσιμο, αλλά όχι τεράστιο θέμα για εμένα, το s9 έχει την καλύτερη κάμερα (διπλή, πιο πολλά fps στα video) και το s10 σε σχέση με το s9 το θέμα με τις κάμερες όπου έχει μεγάλη αναβάθμιση σε αυτόν τον τομέα αλλά όχι σε κάτι άλλο τόσο πολύ (επεξεργαστές κλπ αναβαθμίζονται, αλλά λίγο σε κάθε έκδοση). Αν ήταν να πληρώνω εξολοκλήρου για όλα αυτά τα τηλέφωνα, μάλλον θα είχα μείνει στο s7, που ήταν απίστευτα αξιοπρεπές σε όλους τους τομείς. Οι φωτο που βγάζουν τα καινούργια, ειδικά το s10 είναι πάρα πολύ καλές, εξαλείφοντας την ανάγκη να κουβαλάς φωτογραφική, κάτι βασικό για εμένα. Από το s7 στο s10 η βελτίωση σε ταχύτητα υπάρχει, αλλά όχι τόσο πολύ, περισσότερο η ανάλυση στην οθόνη, που είναι μικρής σημασίας στις περισσότερες περιπτώσεις.

Το ότι έχω καταργήσει laptop (γενικά δε χρησιμοποιούσα, γιατί το θεωρούσα ακριβό, αλλά μου έλειπε όταν δεν είχα πρόσβαση σε υπολογιστή, ενώ με το κινητό κάνω τις πιο πολλές δουλειές στο δρόμο πλέον) και tablet με το κινητό είναι επίσης βασικό. Με πιο μικρά μοντέλα κάτι τέτοιο δε θα ήταν βέβαιο, λόγω ταχύτητας.

Επειδή από πολύ παλιά ήθελα να μπορώ να κάνω δουλειές χωρίς την ανάγκη υπολογιστή, αλλά δεν ήταν τεχνικά εφικτό ή ήταν ταλαιπωρία, χαίρομαι πολύ που πλέον κάτι τέτοιο είναι εφικτό και μπορεί να γίνεται πλέον καλά από τα σημερινά κινητά.
These users thanked the author markosgr28 for the post:
Megalos (Δευ Ιουν 17, 2019 11:02 pm)
Rating: 7.69%
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gkblues
Δημοσιεύσεις: 4978
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 11, 2014 2:54 pm
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ
Has thanked: 1753 times
Been thanked: 4340 times
Επικοινωνία:

Re: Τι κινητό έχετε σήμερα?

Δημοσίευση από gkblues »

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena ... p-9343.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Huawei mate 20 pro
Απάντηση