NOKIA X3-02 vs C5-03

Οτι αφορα τα κινητα μας και τηλεφωνια σταθερη Internet
Άβαταρ μέλους
tzistsam
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 2:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από tzistsam »

Εχω το galaxy 3 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Android και πάλι Android. Και το htc που πρότεινε ο Γιώργος είναι καλό. Επίσης και το LG optimus με 2.2 έκδοση, αναβαθμίσιμη σε 2.3, λέει πολλά.
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42416
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38839 times
Been thanked: 8421 times

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από Megalos »

Ηλια πηρα και εγω στην συζυγο το Galaxy 3 ... καλο
αληθεια -εκτος θεματος - το εχεις αναβαθμισει η οχι ? φοραει την 2.1 αλλα παιρνει την 2.2 ??
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από snapper »

Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις.. ;) ..τελικα θα παω να τα δω απο κοντα,και οτι μου κατσει... :?
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από DragonAce »

τζάμπα λεφτά είναι τα κινητά.
είναι κάτι που λόγο φύσης απαξιώνεται εύκολα.
δύσκολα εώς σπάνια θα χρησιμοποιήσεις όλες τις εφαρμογές.
οι εποχές είναι δύσκολες, αν δεν έχεις κόλημα όπως λες κ σε ενδιαφέρει μόνο το πρακτικό εργαλείο κλήσεων τότε πάρε ένα τηλεφωνάκι να κάνεις τη δουλειά σου κ τα υπόλοιπα λεφτά φύλαξέ τα για γάλα των κοπελιών σου, τί ανδρόιντ, αιφον κλπ

υγ. ακόμα κ το iphone4 να πάρεις που είναι κορυφή στο ίντερνετ μη ξεχνάς ότι δε παύει να είναι κινητό, να ζορίζεται, να στραβώνεσαι κ να μην είναι πρακτικό, οπότε για να μπαίνεις να βλέπεις ρολόγια από εκεί δε θα σου γίνει ευχάριστη συνήθεια, όσο γιάπηδες κ αν θέλουμε να γίνουμε...
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Άβαταρ μέλους
tzistsam
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 2:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από tzistsam »

Megalos έγραψε:Ηλια πηρα και εγω στην συζυγο το Galaxy 3 ... καλο
αληθεια -εκτος θεματος - το εχεις αναβαθμισει η οχι ? φοραει την 2.1 αλλα παιρνει την 2.2 ??
Κώστα, του έχω αλλάξει τα φώτα στο flashaρισμα. :robo: Υπάρχει παλικάρι Ελλην στο Xda που κάνει παπάδες για το εν λόγω κινητό. :wistle: Εχει βγάλει καλύτερη rom και από την Samsung. Εγώ όταν θα βγεί η επίσημη θα το σκεφτώ πολύ να την βάλω. Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276095

Απλά θέλει λίγο χρόνο να ασχοληθείς και να εξικοιωθείς με κάποια προγράμματα και το φλασάρεις το κινητό άνετα. :good:
Άβαταρ μέλους
tzistsam
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 2:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από tzistsam »

DragonAce έγραψε:τζάμπα λεφτά είναι τα κινητά.
είναι κάτι που λόγο φύσης απαξιώνεται εύκολα.
δύσκολα εώς σπάνια θα χρησιμοποιήσεις όλες τις εφαρμογές.
οι εποχές είναι δύσκολες, αν δεν έχεις κόλημα όπως λες κ σε ενδιαφέρει μόνο το πρακτικό εργαλείο κλήσεων τότε πάρε ένα τηλεφωνάκι να κάνεις τη δουλειά σου κ τα υπόλοιπα λεφτά φύλαξέ τα για γάλα των κοπελιών σου, τί ανδρόιντ, αιφον κλπ

υγ. ακόμα κ το iphone4 να πάρεις που είναι κορυφή στο ίντερνετ μη ξεχνάς ότι δε παύει να είναι κινητό, να ζορίζεται, να στραβώνεσαι κ να μην είναι πρακτικό, οπότε για να μπαίνεις να βλέπεις ρολόγια από εκεί δε θα σου γίνει ευχάριστη συνήθεια, όσο γιάπηδες κ αν θέλουμε να γίνουμε...
Βρε Σπύρο, ο καθένας αγοράζει τα κινητά με προσωπικά κριτήρια. Δεν είναι όλα για πέταμα. Εγώ π.χ. θέλω κινητό με Wi-Fi και αγοράζω ότι νομίζω με συμφέρει πιο πολύ με αυτό το χαρακτηριστικό. Δεν πρόκειται να δώσω αυτή την στιγμή τρελά λεφτά για κινητό. Τερμα αυτά. Παλιά είχα ψώρα μεγάλη. Το galaxy 3 το παίρνεις λιανική νομίζω στα 160 ευρώ πια. Αν έχεις και επιδότηση μπορεί να βγεί και τζάμπα. Τεσπα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Άβαταρ μέλους
DragonAce
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 12:23 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 183 times
Been thanked: 219 times

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από DragonAce »

tzistsam έγραψε:
DragonAce έγραψε:τζάμπα λεφτά είναι τα κινητά.
είναι κάτι που λόγο φύσης απαξιώνεται εύκολα.
δύσκολα εώς σπάνια θα χρησιμοποιήσεις όλες τις εφαρμογές.
οι εποχές είναι δύσκολες, αν δεν έχεις κόλημα όπως λες κ σε ενδιαφέρει μόνο το πρακτικό εργαλείο κλήσεων τότε πάρε ένα τηλεφωνάκι να κάνεις τη δουλειά σου κ τα υπόλοιπα λεφτά φύλαξέ τα για γάλα των κοπελιών σου, τί ανδρόιντ, αιφον κλπ

υγ. ακόμα κ το iphone4 να πάρεις που είναι κορυφή στο ίντερνετ μη ξεχνάς ότι δε παύει να είναι κινητό, να ζορίζεται, να στραβώνεσαι κ να μην είναι πρακτικό, οπότε για να μπαίνεις να βλέπεις ρολόγια από εκεί δε θα σου γίνει ευχάριστη συνήθεια, όσο γιάπηδες κ αν θέλουμε να γίνουμε...
Βρε Σπύρο, ο καθένας αγοράζει τα κινητά με προσωπικά κριτήρια. Δεν είναι όλα για πέταμα. Εγώ π.χ. θέλω κινητό με Wi-Fi και αγοράζω ότι νομίζω με συμφέρει πιο πολύ με αυτό το χαρακτηριστικό. Δεν πρόκειται να δώσω αυτή την στιγμή τρελά λεφτά για κινητό. Τερμα αυτά. Παλιά είχα ψώρα μεγάλη. Το galaxy 3 το παίρνεις λιανική νομίζω στα 160 ευρώ πια. Αν έχεις και επιδότηση μπορεί να βγεί και τζάμπα. Τεσπα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Ηλία δεν είπα ότι όλα τα κινητά είναι για πέταμα, ούτε έκρινα τις επιλογές κανενός!
είπα τη γνώμη μου ότι θεωρώ ότι είναι τζάμπα λεφτά πλέον! μετά από 13 χρόνια χρήσης κ πολλές συσκευές που έχω αλλάξει (πανάκριβες έως φθηνές) νομίζω ότι εκφράζω μια αντικειμενική άποψη, ειδικά όταν ο σνάπερ δεν είναι τεκ φρίκ όπως δηλώνει, τότε δε χρειάζεται να μπει σε μάταια μονοπάτια αναζήτησης!

εν τέλει ο παραπάνω προβληματισμός-γνώμη μου ήταν οικονομικο-κοινωνικός κ όχι κινητο-τεχνολογικός...
καλιά στα όρη μοναχός στο δάσος με τσι πρίνους, παρά σε κήπο με πολλούς ψεύτικους άσπρους κρίνους
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από snapper »

DragonAce...δεν εχεις και αδικο...

Μπορει να εχει γινει απαραιτητο κομματι στη ζωη μας..αλλα εγω προσωπικα δεν ζηταω πολλα,ουτε πορωμενος ειμαι..
...θα παω να δω κανενα απο κοντα και βλεπω.. ;)

Απλα ζητησα την γνωμη σας,γιατι σιγουρα γνωριζετε περισσοτερα....
Άβαταρ μέλους
tzistsam
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 2:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από tzistsam »

Οκ. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τα δεις από κοντά και να κρίνεις.

Σπύρο θα συμφωνήσω στο ότι δεν αξίζει να δίνεις πια υπερβολικά λεφτά για κινητά. Στην τελική μετά από 1 χρόνο το πολύ θα θεωρούνται παρωχημένα. Απλά άμα χρειαστείς κινητό είμαι της άποψης να παίρνεις αυτό που σε ικανοποιεί με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα. Π.χ. εμένα μου αρέσει το HTC desire HD. Ε δεν θα δώσω 5 κατοστάρικα να το τσιμπίσω. Θα πάρω το σάμσουγκ που κάνει σχεδόν τα ίδια πράγματα που εγώ θέλω στο 1/3 της τιμής. Την τσεπούλα μου σκέφτομαι πάντα :rose
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42416
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38839 times
Been thanked: 8421 times

Re: NOKIA X3-02 vs C5-03

Δημοσίευση από Megalos »

αχ τι μου κανατε τωρα .... ενα Patek Philippe τουλαχιστον εχω δωσει σε κινητα τα τελευταια χρονια ....
στο myphone απο τα παλαιοτερα πρωτα μελη (μαλιστα και πιο πριν οταν ηταν unweared ) Ηλια ..
ομως με τα ρολογια εχω μεινει λιγο πισω ...Ηλια αν εισαι Αθηνα πρεπει να βρεθουμε για το samsung γιατι
δεν εχω το χρονο να μελετησω ολες τις σελιδες του myphone ....ριψε ΠΜ γρηγορα :rose
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Απάντηση