Το κορυφαίο κινητό...

Οτι αφορα τα κινητα μας και τηλεφωνια σταθερη Internet
VCFUN
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 17, 2009 8:06 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 65 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από VCFUN »

Χρησιμοποιώ και τα 3 που είναι στη φωτό Εννοείται οτι το καλύτερο κινητό ( για να μιλάς εννοώ) είναι το πιο παληό 6310i το οποίο είναι ανεπανάληπτο
Επ ευκαιρία μπορώ να συστήσω για κάποιον που το θέλει να αγοράσει αυθεντικό made in finland σε κάποιον φίλο μου που έχει μερικά καινούργια (απο εκει πήρα και εγώ ένα δεύτερο - αυτό της φωτογραφίας)
[IMG=http://img844.imageshack.us/img844/8482/112011.th.jpg][/IMG]
[IMG=http://img266.imageshack.us/img266/8864/112011b.th.jpg][/IMG]

Εννοείται δεν εμπορεύομαι τηλέφωνα, ευχαρίστησή μου είναι αν καταφέρω να πάρουν 1,2 φίλοι συμφορουμίτες
Άβαταρ μέλους
ACIDBLACK
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 6:53 pm
Τοποθεσία: οπου εχειο ζεστη σκονη και υγρασια την ημερα και τσουχτερο κρυο την νυχτα.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από ACIDBLACK »

πηρα παλι htc...το desire HD ....Μεγαλη οθονη.....κουρασμενα τα ματια μου πια ...πολυ ευχαριστημενος εως τωρα ....μπαταρια μια χαρα ...
η σοβαροτητα ειναι η ασπιδα των ηλιθιων
-Montesqueieu
η σοβαροτητα συνιστα καταφανεστατο συμπτωμα δυσπεψιας
-Friedrich Nietzhe
stavros_ch
Δημοσιεύσεις: 7836
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 4:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 135 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από stavros_ch »

Πολυ καλη επιλογη Ιδομενεα..
Εγω με αυτο ειμαι πολυ ευχαριστημενος..

Image
Άβαταρ μέλους
thomas156
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2010 12:34 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από thomas156 »

ACIDBLACK έγραψε:πηρα παλι htc...το desire HD ....Μεγαλη οθονη.....κουρασμενα τα ματια μου πια ...πολυ ευχαριστημενος εως τωρα ....μπαταρια μια χαρα ...
:cheer: καλοριζικο φιλε να το χαρεις! Εγω εχω το παλιο desire και σκεφτομαι να το αλλαξω με το hd..
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8424 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από Megalos »

Image
VCFUN πραγματικα ηταν ενα σκυλι αυτο το κινητο
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42422
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38840 times
Been thanked: 8424 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από Megalos »

Image
Ιδομενεα ωραια το κινητακι σου .. με Android ..καλα τα πας ? και εγω το Samsung GalaxyS
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
madrivermadonus
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2010 7:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από madrivermadonus »

Το κορυφαίο τηλέφωνο θα μπορούσε να έιναι το lg g2 με λειτουργικό ios7.
Αν θα μπορούσε να συνδυαστεί η αυτονομία του G2 με το λειτουργικό του iphone που κατα τη γνώμη μου είναι το πιο σταθερό και επαγγελματικό θα δημιουργούνταν το τέλειο κινητό.
Αν βέβαια δεν ενδιαφέρεται κανείς για την αυτονομία μπορεί να πάει στο Iphone. Αν πάλι δεν ενδιαφέρεται για το άψογο λειτουργικό μπορεί να πάει στο g2.
Τηλέμαχος
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2014 11:51 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από Τηλέμαχος »

αυτή τη στιγμή το κορυφαίο κινητό είναι το xiaomi note pro. το μόνο μελανό σημείο είναι πως δεν είσαι σίγουρος για πόσο καιρό μετά την αγορά θα έχεις υποστήριξη λογισμικού.
επίσης κατα γενικότερη τάση αρχίζει να με ανησυχεί το γεγονός της μη επέκτασης μνήμης και της μη αφαιρούμενης μπαταρίας.είναι μία ταση που πάσει θυσία πρέπει να σταματήσει.
πρόσφατα παρουσιάστηκαν της samsung τα καμάρια που δεν είναι άλλα από το s6 ,s6 edge και η ναυαρχίδα της εταιρείας note 4. ευτυχώς η samsung έκανε το πέρασμα από snapdragon στον δικό της exynos αλλά από την άλλη στη σειρά s επέλεξε μονιμη μπαταρία και όχι επέκταση μνήμης.
ως εδώ με το hardware που είναι η μία πλευρά του νομίσματος. ένα κινητό είναι τόσο καλό αναλόγως του λογισμικού που έχει. και εδώ η samsung είναι που ποτέ μα ποτέ δεν τα έχει καταφέρει. η εταιρεία αναφέρει "ελαφρύτερο" touch whiz αλλά τα ψιλοκολλήματα του τα έχει ,γεγονός που παραπεμπει αυτομάτως σε όχι και τόσο μεγάλη διαφορά από τις προηγούμενες εκδόσεις. επίσης την εποχή που ήδη έχει παρουσιαστεί το android 5.1 και βγαίνει το 5.2, η σειρά s έρχεται με 5.0. αψυχολόγητη απόφαση.συν της άλλης η εταιρέια φαίνεται τελευταίως να παραβιάζει συνεχώς τη συμφωνία για 19 μήνες μεταπωλητική υποστηριξη λογισμικού στα κινητά της περιορίζοντας μονομερώς την υποστήριξη σε 1,4 χρόνια. το ακόμα μεγαλύτερο κακό είναι πως χρησιμοποιεί αστείες δικαιολογίες που μόνη της ακυρώνει, για τη μη αναβάθμιση. έτσι ενώ για το s3 για παραδειγμα είχε ανακοινωθεί υποστηριξη μέχρι το android 5 lollipop εντουτις περιορίστηκε στο 4.3 αναφέροντας χλευαστικώς πως το s3 δεν εχει την απαιτούμενη μνήμη. ναι αλλά το s3 lte που έχει διπλάσια μνήμη από το απλό s3 μέχρι 4.4 έφτασε. αργότερα η εταιρεία έβγαλε το galaxy duos ενα low end κινητό με μνημη 750 mb και είχε 4.4 με βλέψεις για 5. το κακό με αυτήν την εταιρεία είναι πως αν κάνεις το λάθος να πάρεις μεσαία η μικρή κατηγορία είσαι σίγουρος πως η έκδοση λειτουργικού που έχει τωρα θα την έχει και την ημέρα που θα το κλείσεις στο συρτάρι.και αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα για κινητά με android. το κατα τα φαινόμενα ανοικτό λειτουργικό σε περιορίζει μόνο σε nexus συσκευές όπου παίρνεις πάντα την καθαρή έκδοση του android χωρίς περιττα και άλλα τερτίπια. χάνεις βέβαιως σε κάμερα και άλλες παγιες εφαρμογές αλλά κερδίζεις σε απόκριση συστήματος.
υπάρχουν και lg, htc , hauwei ,lenovo αλλα δεν μπρούμε να τα αναλύσουμε όλα. από εδώ και μπρός τα μόνα κινητά που θα ασχοληθώ για μένα θα είναι τα αρθρωτά που όπως διάφορες πηγές αναφέρουν θα ξεκινήσουν δειλά δειλά από τα τέλη του 2015. είδωμεν και ευχόμεθα να είναι αυτό το μέλλον των κινητών αλλά και πλακιδίων υπολογιστών.
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12388
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5138 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από markosgr28 »

Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά.

Έχω δει αρκετά από αυτά τα κινέζικα που είναι στην κορυφή της λίστας με τα πιο γρήγορα κινητά, κάποια πραγματικά με έχουν εντυπωσιάσει με την ποιότητα κατασκευής, κάποια όχι, έχουν όμως χαμηλότερο κόστος σε σχέση με τις δυνατότητες τους. Το μόνο θέμα που με έχει απασχολήσει και μάλλον δε θα έπαιρνα κάποιο από αυτά είναι ο δείκτης Sar που έχουν, όπου σε όλα είναι πολύ υψηλός σε σχέση με αντίστοιχα samsung κλπ. Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν το έχουν βελτιώσει αυτό..
Εικόνα
Τηλέμαχος
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2014 11:51 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Το κορυφαίο κινητό...

Δημοσίευση από Τηλέμαχος »

όρίστε ο ψαγμένος ο άνθρωπος πως φαίνεται. δείκτης έντασης ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας .
όπως πολύ σωστά ρώτησες οι περισσότεροι κινέζοι αποφεύγουν να αναφέρουν στα εγχειρίδια τους. υπάρχουν ανεξάρτητες μελέτες που αναφέρουν τιμές. τις samsung είναι από τους πιο χαμηλούς με εξαίρεση το s4 που είναι πιο ψηλά και από i-phone. το xiaomi εχει και αυτό αξιοπρεπή τιμή. μάλιστα η εταρεία πρόσφατα έλαβε μία διάκριση ως ο 3ος μεγαλύτερος κατασκευαστής ο οποίος δίνει ιδιαίτερη έμφαση σε αυτό το δείκτη. οψόμεθα , μέχρι να κυκλοφορήσει και ευρώπη.
Απάντηση