Συνταγες

για να χαλαρωνουμε
Άβαταρ μέλους
tzistsam
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 2:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από tzistsam »

Megalos έγραψε:tzistsam φιλε εμενα θα με ενδιεφερε να μας πεις πως εχασες τα 15 κιλα (προσπαθων εγω) :book:
΄
Φίλτατε, το πράγμα είναι απλό.
1ο. Πας σε διατροφολόγο (γιατί μόνος σου δύσκολα θα την παλέψεις :ha: ). Στάνταρ άμα θέλεις να χάσεις κιλά θα μπείς σε πρόγραμμα.
2ο. Ακουμπάς ένα ποσό κάθε μήνα σ' αυτόν (έτσι για να σε τσούζει λίγο), οπότε λες βλακεία είναι να μην προσπαθήσω.
3ο. Κλείνεις το στόμα. Τέρμα τα πινελίκια, τα μεζεδάκια, τα ποτά και τα γλυκά. Τέρμα δηλαδή ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ.
Αν μετά από όλα αυτά την παλέψεις, είσαι ΗΡΩΑΣ. Εγώ το έκανα για 3,5 μήνες και έχασε 15 κιλά. Φυσικά αν μετά αφεθείς, την έκατσες (έχω βάλει σε 3 μήνες 2 κιλά :cheer: ). Ηδή ξαναμπαίνω σε πρόγραμμα. Τι να κάνω ο καψερός. Κρίμα είναι να τα ξαναβάλω. Υπ' όψην ο μεταβολισμός μου είναι υψηλός. 2700 θερμίδες την ημέρα.
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42268
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38683 times
Been thanked: 8357 times

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από Megalos »

ευχαριστω πολυ αγαπητε μου
κατ'αρχας τα σκαω σε διαιτολογο αλλα παρα ταυτα τιποτα...
το προβλημα ειναι οτι ο μεταβολισμος μου ειναι πολυ χαμηλος (λογω ελλειψης κινησης-ασκησης και καθιστικης ζωης)
οπως λεγαμε και με τον Στεφανο το μονο που απομενει ειναι εναρξης ασκησης συστηματικως
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Koubilaihan
Δημοσιεύσεις: 832
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από Koubilaihan »

Μη στεναχωριέσαι Κώστα. Όποιος σε ρωτάει για τα κιλά σου να του λες "Πάω γυμναστήριο και αυτή την εποχή είμαι στον όγκο". :ha:
Αν είσαι σε δίλλημα, πάρτα και τα δύο.
Άβαταρ μέλους
tzistsam
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 2:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από tzistsam »

Koubilaihan έγραψε:Μη στεναχωριέσαι Κώστα. Όποιος σε ρωτάει για τα κιλά σου να του λες "Πάω γυμναστήριο και αυτή την εποχή είμαι στον όγκο". :ha:
Σωστός :cheer: , αλλά αν ένας κάνει να σε δεί κανα 2 χρόνια και είσαι πάλι τούμπανο, τσάμπα το γυμναστήριο θα σου πεί :ha:
Φίλε megalos το θέμα είναι πως και εγώ κάνω καθιστική ζωή. Τον μεταβολισμό τον φέρνεις στα καλά του αν έχεις θέμα μικρού μεταβολισμού μόνο με άσκηση. Ο πατέρας του ήταν 147 κιλά. Εκανε 5ο bypass και ο γιατρός τον ανάγκασε να χάσει μέχρι στιγμής 28 κιλά. Πήγε στον διατροφολόγο. Εκοψε αυτά που λέγαμε παραπάνω (είναι και πολύ μερακλής, αλλά τι να κάνουμε) και περπατάει κάθε μέρα 1 ώρα σε γοργό ρυθμό. Κατεβαίνει παραλία Θεσσαλονίκης και κάνει καμμιά 5 χλμ. Σφαίρα πάει πια. Ολα είναι θέμα προγράμματος.
Άβαταρ μέλους
snapper
Δημοσιεύσεις: 5666
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 4:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 185 times

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από snapper »

Μην αγχώνεστε...ολα θελουν μετρο.... ;) ....αλλα απο την αλλη..- οτι φαμε και οτι πιουμε-...

[youtube][/youtube]
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42268
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38683 times
Been thanked: 8357 times

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από Megalos »

αγαπητε tzistsam (αληθεια απο που προερχεται το δυσκολο nickname σου) εχεις απολυτο δικαιο
για να αυξηθει ο μεταβολισμος χρειαζεται γυμναστικη... μονον με ωρολογολοιμωξη δεν αυξανεται το ατιμο lol
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
tzistsam
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 2:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από tzistsam »

Megalos έγραψε:αγαπητε tzistsam (αληθεια απο που προερχεται το δυσκολο nickname σου) εχεις απολυτο δικαιο
για να αυξηθει ο μεταβολισμος χρειαζεται γυμναστικη... μονον με ωρολογολοιμωξη δεν αυξανεται το ατιμο lol
To nick προέρχεται από συνδιασμό του επωνύμου μου Tzist και Sam από τον αγαπημένο ήρωα μου στον Αρχοντα των Δαχτυλιδιών. Το έβγαλα όταν το πρώτοδιάβασα το 1995. Ηλίας είναι το όνομα μου.
Η ωρολογολοίμωξη την μόνη γυμναστική που κάνει είναι ενίοτε η κίνηση του καρπού για να φορτίσει κανά αυτόματο (αν έχεις κουρδιστά την έκατσες :ha: )
Άβαταρ μέλους
Koubilaihan
Δημοσιεύσεις: 832
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από Koubilaihan »

Μην το λες! Και με τα κουρδιστά κάνεις δουλειά. Εμένα ο δείκτης και ο αντίχειρας του δεξιού χεριού είναι τούμπανο! :ha:
Αν είσαι σε δίλλημα, πάρτα και τα δύο.
Άβαταρ μέλους
ACIDBLACK
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 6:53 pm
Τοποθεσία: οπου εχειο ζεστη σκονη και υγρασια την ημερα και τσουχτερο κρυο την νυχτα.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από ACIDBLACK »

....περπατημα περπατημα περπατημα .....η μονη λυση και σωστη διατροφη ....χλαπακιασμα μηδεν ....το πρωι τρως σαν αρχοντας το μεσημερι σαν ανθρωπος και το βραδυ σαν ζητιανος ....η καπως ετσι ...και ενα καλο που ελεγε ο συγχωρεμενος ο παππους μου .....
ο ανθρωπος ανοιγει τον ταφο του με το στομα του ....οσο ποιο πολυ τρως τοσο ποιο πολυ γρηγορα φευγεις ....γεννηθηκε καπου αναμεσα 1888 -1892 και εφυγε το 1995 τα συμπερασματα δικα σας....δεν καπνισε ποτε του αν και εκανε σε 4 πολεμους....
η σοβαροτητα ειναι η ασπιδα των ηλιθιων
-Montesqueieu
η σοβαροτητα συνιστα καταφανεστατο συμπτωμα δυσπεψιας
-Friedrich Nietzhe
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: Συνταγες

Δημοσίευση από Georges »

ACIDBLACK έγραψε:....περπατημα περπατημα περπατημα .....η μονη λυση και σωστη διατροφη ....χλαπακιασμα μηδεν ....το πρωι τρως σαν αρχοντας το μεσημερι σαν ανθρωπος και το βραδυ σαν ζητιανος ....η καπως ετσι ...και ενα καλο που ελεγε ο συγχωρεμενος ο παππους μου .....
ο ανθρωπος ανοιγει τον ταφο του με το στομα του ....οσο ποιο πολυ τρως τοσο ποιο πολυ γρηγορα φευγεις ....γεννηθηκε καπου αναμεσα 1888 -1892 και εφυγε το 1995 τα συμπερασματα δικα σας....δεν καπνισε ποτε του αν και εκανε σε 4 πολεμους....

Για το βραδυνό φαγητό ένα θα σου πω.....ευτυχώς που δεν μένω Κρήτη :spageti:
Για το περπάτημα συμφωνώ απόλυτα...γενικότερα με την άσκηση....
Για το κάπνισμα τι να σου πω...ξέρω παππού που έφτασε τα 97 και κάπνιζε κάθε μέρα ένα πακέτο Άσσο άφιλτρα...ποιο πολύ ζημιά κάνουν τα χημικά στα φαγητά παρά το τσιγάρο νομίζω.


Φιλικά Γιώργος

Υ.Γ. για να μην παρεξηγηθώ είμαι κατά του καπνίσματος.
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Απάντηση