PAY PAL

οπου μιλαμε και γραφουμε επι παντος επιστητου
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2768 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από gerogian »

cupra73 έγραψε:Μια φορά την πάτησα κι εγω παίδες, δεν μου είχε ξανατύχει παρόμοια φάση, προπληρωμένη δούλευα για κάμποσα χρόνια και ο λόγος οτι την είχα από παλιά (προ εποχής web banking) και περίμενα ότι σε περίπτωση refund θα αντιστρεφόταν η πληρωμή χωρίς καθυστερήσεις, μετά από αυτό που μου έτυχε και δεδομένου ότι (μάλλον) έχασα ένα καλό ρολόι απο Ιαπωνία μέριά που στην παρούσα είναι δυσεύρετο, θα αντιστοιχίσω στο paypal μια κανονική πιστωτική κάρτα για να κάνω τις δουλειές μου πιο γρήγορα μέσω web banking που κι εγω έχω (και χωρίς έξοδα φόρτισης κάθε φορά).....και πάλι ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.!!!
Αν και το θεμα που δημιουργηθηκε,προφανως σου κοστισε το ρολοι που χαθηκε απο Ιαπωνια,θεωρω οτι η προπληρωμενη καρτα προσφερει μεγαλυτερη ασφαλεια στις συναλλαγες.
Εξ αλλου,τιποτα δεν απαγορευει την αντιστοιχιση περισσοτερων απο μιας καρτων σε pay pal λογαριασμο,οποτε στην,ιδιαιτερα σπανια περιπτωση που ξανασυμβει κατι παρομοιο,μπορει να γινει συναλλαγη με την αλλη καρτα.
Και στο μεταξυ θα επιστραφουν τα χρηματα στην αλλη :cheer:
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1027 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από cupra73 »

Και ναι τα λεφτά μόλις πριν λίγο φανήκανε κανονικά στην prepaid, οπότε συνολικά έχουμε 6 ημέρες αναμονής από την στιγμή που φάνηκε κανονικά το refund στο paypal μέχρι την επιστροφή των χρημάτων πίσω στην κάρτα.

Και εις άλλα με υγεία λοιπόν και καλές γιορτές σε όλους σας.!!!
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38843 times
Been thanked: 8427 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από Megalos »

μπραβο Γιωργο αφου ηρθαν... τελικα προλαβαινεις να χτυπησεις το αναμενομενο ?
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1027 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από cupra73 »

Megalos έγραψε:μπραβο Γιωργο αφου ηρθαν... τελικα προλαβαινεις να χτυπησεις το αναμενομενο ?
Και σε αυτο το θεμα φανηκα τυχερος Κωστα τελικα.... το ειχα βρει σε 1 Αυστραλο, 2 Αμερικανους και εναν Ιαπωνα, με τον πρωτο την πατησαμε απο στοκ, οι επομενοι φαρμακειο και σιγουρο τελωνειο κι εκει που ειπα να το ξαναψαξω μετα τις γιορτες πριν λιγες ωρες το εβγαλε stock ο creation και η παραγγελια εγινε σε χρονο dt οποτε λιαν συντομως θα ειναι στον καρπο μου.!!!

Send from my smartphone using my finger.....
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1027 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από cupra73 »

Ιδού και η ''πέτρα του σκανδάλου''....ένα ρολόι που το είχα παλιότερα σε τιτάνιο το έδωσα πριν 2 χρόνια και πρόσφατα το ξαναείδα σε gun metal pvd έκδοση που με τρέλανε και είπα να το αποκτήσω.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38843 times
Been thanked: 8427 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από Megalos »

Μπράβο Γιωργο ..άντε με το καλο :gf:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από Georges »

cupra73 έγραψε:Ιδού και η ''πέτρα του σκανδάλου''....ένα ρολόι που το είχα παλιότερα σε τιτάνιο το έδωσα πριν 2 χρόνια και πρόσφατα το ξαναείδα σε gun metal pvd έκδοση που με τρέλανε και είπα να το αποκτήσω.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Ωραίο αλλά ακριβό αν δεν με απατά η μνήμη μου...σε τι τιμή το είχες βρει Γιώργο?



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Άβαταρ μέλους
cupra73
Δημοσιεύσεις: 1677
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 03, 2013 8:24 am
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1027 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από cupra73 »

Georges έγραψε:
cupra73 έγραψε:Ιδού και η ''πέτρα του σκανδάλου''....ένα ρολόι που το είχα παλιότερα σε τιτάνιο το έδωσα πριν 2 χρόνια και πρόσφατα το ξαναείδα σε gun metal pvd έκδοση που με τρέλανε και είπα να το αποκτήσω.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Ωραίο αλλά ακριβό αν δεν με απατά η μνήμη μου...σε τι τιμή το είχες βρει Γιώργο?



Φιλικά Γιώργος
Το τιτάνιο το είχα πάρει από Ελληνικό κατάστημα το 2006 στα 900 ευρώ (η λιανική του τότε ήταν λίγο πάνω από χιλιάρικο), το παραπάνω κυκλοφόρησε πριν 1 χρόνο (και σε pvd αλλά και σε ατσάλι) και πλέον είναι αρκετά φτηνότερο (750 λιανική), η τιμή με την οποία το παρήγγειλα από creation χτες βράδυ εγώ είναι στα 258. ;)
Άβαταρ μέλους
Georges
Δημοσιεύσεις: 9294
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2009 1:25 pm
Τοποθεσία: όπου γη και πατρίς
Has thanked: 1135 times
Been thanked: 1475 times

Re: PAY PAL

Δημοσίευση από Georges »

cupra73 έγραψε:
Το τιτάνιο το είχα πάρει από Ελληνικό κατάστημα το 2006 στα 900 ευρώ (η λιανική του τότε ήταν λίγο πάνω από χιλιάρικο), το παραπάνω κυκλοφόρησε πριν 1 χρόνο (και σε pvd αλλά και σε ατσάλι) και πλέον είναι αρκετά φτηνότερο (750 λιανική), η τιμή με την οποία το παρήγγειλα από creation χτες βράδυ εγώ είναι στα 258. ;)
Σούπερ ρολόϊ σε σούπερ τιμή :cheer:
Με το καλό να το δεχθείς Γιωργάρα.



Φιλικά Γιώργος
These users thanked the author Georges for the post:
cupra73 (Παρ Δεκ 26, 2014 8:44 pm)
Rating: 7.69%
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!



* ΔΩΡΟ = ΔΩρητής ΡΟλογιών
Απάντηση