Το τέλος του δρόμου;

παλαιοι ονειρεμενοι μηχανισμοι και κομματια
ar.parask
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 10:43 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 647 times

Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από ar.parask »

Δεν περίμενα ποτέ πως θα έφτανε αυτή η στιγμή αλλά νομίζω πως τελείωσα! Η συλλογή έχει φτάσει σε ένα επίπεδο που αντιπροσωπεύει πλήρως τα γούστα μου κ την προσωπικότητα μου όποτε δύσκολα θα μπορούσα να προσθέσω κάτι ακόμα που θα με έκανε να αναθεωρήσω!
Υπάρχουν τρία κομμάτια που ίσως θα σκεφτόμουν να προσθέσω αλλά το κόστος είναι σχεδόν απαγορευτικό κ θα φοβόμουν να τα φορέσω εκτός σπιτιού. Όποτε για την ώρα σκέφτομαι να χαρώ απλώς αυτά που έχω!
Εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
These users thanked the author ar.parask for the post (total 6):
_batman_ (Κυρ Φεβ 24, 2019 3:12 pm) • gep (Κυρ Φεβ 24, 2019 3:46 pm) • captain (Κυρ Φεβ 24, 2019 4:54 pm) • giannistissot (Κυρ Φεβ 24, 2019 8:59 pm) • gmaras (Δευ Φεβ 25, 2019 11:13 am) • Megalos (Δευ Φεβ 25, 2019 9:08 pm)
Rating: 46.15%
Αλεξανδρος Σιαχος
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 04, 2011 2:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 337 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος Σιαχος »

Πολύ όμορφη συλλογή το ένα ρολόι καλύτερο από το άλλο.
Άβαταρ μέλους
director
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 41 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από director »

Κάποια στιγμη έρχεται το τελος,υπαρχουν διάφορες αιτίες γι αυτο,κορεσμός,αδυναμία υπέρβασης,νεα ενδιαφέροντα κλπ.
Προσωπικά με ταλανίζουν καθημερινοί προβληματισμοί μ έντονο φιλοσοφικό υπόβαθρο.
Αναρωτιέμαι ποσο πια θα άγομαι απο μια αμφίβολη ματαιοδοξία,ποσο πλεον γεμίζει την ψυχή μου ενα ακόμη υλικό αγαθό; Ποσά χρήματα για κάποιες στιγμές καρπιαίου αυτοθαυμασμού; Μήπως θα γέμιζε διαφορετικά η ψυχή μου αν μέρος η το όλον των ωρολογιακων δαπανών πήγαινε κάπου αλλου;
Ποσο υπερβολικά ματαιόδοξοι γινόμαστε σε μια λάθος κοινωνία;;;;;
ar.parask
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 10:43 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 647 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από ar.parask »

director έγραψε:Κάποια στιγμη έρχεται το τελος,υπαρχουν διάφορες αιτίες γι αυτο,κορεσμός,αδυναμία υπέρβασης,νεα ενδιαφέροντα κλπ.
Προσωπικά με ταλανίζουν καθημερινοί προβληματισμοί μ έντονο φιλοσοφικό υπόβαθρο.
Αναρωτιέμαι ποσο πια θα άγομαι απο μια αμφίβολη ματαιοδοξία,ποσο πλεον γεμίζει την ψυχή μου ενα ακόμη υλικό αγαθό; Ποσά χρήματα για κάποιες στιγμές καρπιαίου αυτοθαυμασμού; Μήπως θα γέμιζε διαφορετικά η ψυχή μου αν μέρος η το όλον των ωρολογιακων δαπανών πήγαινε κάπου αλλου;
Ποσο υπερβολικά ματαιόδοξοι γινόμαστε σε μια λάθος κοινωνία;;;;;
Αντίστοιχες ανησυχίες προβληματίζουν κ μένα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
director
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 41 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από director »

ar.parask έγραψε:
director έγραψε:Κάποια στιγμη έρχεται το τελος,υπαρχουν διάφορες αιτίες γι αυτο,κορεσμός,αδυναμία υπέρβασης,νεα ενδιαφέροντα κλπ.
Προσωπικά με ταλανίζουν καθημερινοί προβληματισμοί μ έντονο φιλοσοφικό υπόβαθρο.
Αναρωτιέμαι ποσο πια θα άγομαι απο μια αμφίβολη ματαιοδοξία,ποσο πλεον γεμίζει την ψυχή μου ενα ακόμη υλικό αγαθό; Ποσά χρήματα για κάποιες στιγμές καρπιαίου αυτοθαυμασμού; Μήπως θα γέμιζε διαφορετικά η ψυχή μου αν μέρος η το όλον των ωρολογιακων δαπανών πήγαινε κάπου αλλου;
Ποσο υπερβολικά ματαιόδοξοι γινόμαστε σε μια λάθος κοινωνία;;;;;
Αντίστοιχες ανησυχίες προβληματίζουν κ μένα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωριμάζουμε :sh:
kooface
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Απρ 01, 2018 1:12 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από kooface »

Πολύ όμορφα ρολόγια :sh:
Τα dress μάλλον δε σου αρέσουν.
harolagoha
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2017 1:40 am
Has thanked: 117 times
Been thanked: 1129 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από harolagoha »

Τελος;;; Τι παει να πει τελος;; Εννοεις προσωρινη παυση και ανασυγκροτηση ψυχικων και οικονομικων δυναμεων... :smile: Η συλλογη σου ειναι πολυ δυνατη και πιστευω θα σε καλυψει μεχρι την επομενη σου αγορα :smile:
These users thanked the author harolagoha for the post:
Megalos (Δευ Φεβ 25, 2019 9:09 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
pontioz
Δημοσιεύσεις: 2248
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 2:14 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1232 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από pontioz »

(Ψυχ)ανάλυσις ψυχικού πονήματος Δημητρίου υπό Ποντίου Ιατρού...
director έγραψε:Κάποια στιγμη έρχεται το τελος,υπαρχουν διάφορες αιτίες γι αυτο,κορεσμός,αδυναμία υπέρβασης,νεα ενδιαφέροντα κλπ.
Πιθανό.
director έγραψε:Προσωπικά με ταλανίζουν καθημερινοί προβληματισμοί μ έντονο φιλοσοφικό υπόβαθρο.
Πφφφ... Δείχνεις ότι καθημερινά πίνεις το ποτηράκι σου. Θέλω κι εγώ.
director έγραψε: Αναρωτιέμαι ποσο πια θα άγομαι απο μια αμφίβολη ματαιοδοξία,ποσο πλεον γεμίζει την ψυχή μου ενα ακόμη υλικό αγαθό;
Πολύ: καλό το βιβλίο και οι αναζητήσεις, αλλά σαν το quest του επόμενου ρολογακίου και τη χαρά της απόκτησής του δεν υπάρχει. Αν δεν ήσουν ρολογοjunkie δε θα καθόσουν εδώ τόσο καιρό.
director έγραψε:Ποσά χρήματα για κάποιες στιγμές καρπιαίου αυτοθαυμασμού;
Όσα χρειαστεί: τίποτα δε συγκρίνεται με το να κοιτάς τον καρπό σου και να λες "τί πήρα πάλι ο π@%στ$ς!"
director έγραψε:Μήπως θα γέμιζε διαφορετικά η ψυχή μου αν μέρος η το όλον των ωρολογιακων δαπανών πήγαινε κάπου αλλου;
Με την καμία: θα έλεγες "με αυτά τα φράγκα θα χτύπαγα το τάδε ρολογάκι" και μετά θα χτύπαγες το κεφάλι σου.
director έγραψε: Ποσο υπερβολικά ματαιόδοξοι γινόμαστε σε μια λάθος κοινωνία;;;;;
Καθόλου. Είμαστε on spot: καταευχαριστιόμαστε να κατασπαταλούμε τα δικά μας χρήματα και καταχαιρόμαστε με αυτό που βλέπουμε.

Και για να είμαι εντός θέματος: δεν υπάρχει τέλος σε αυτό το δρόμο, απλά αλλάζει η ταχύτητα.
These users thanked the author pontioz for the post:
Megalos (Δευ Φεβ 25, 2019 9:09 pm)
Rating: 7.69%
Εικόνα
Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό.
Πισγιουνίκ.
gerogian
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 11:29 pm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 2768 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από gerogian »

pontioz έγραψε:(Ψυχ)ανάλυσις ψυχικού πονήματος Δημητρίου υπό Ποντίου Ιατρού...
director έγραψε:Κάποια στιγμη έρχεται το τελος,υπαρχουν διάφορες αιτίες γι αυτο,κορεσμός,αδυναμία υπέρβασης,νεα ενδιαφέροντα κλπ.
Πιθανό.
director έγραψε:Προσωπικά με ταλανίζουν καθημερινοί προβληματισμοί μ έντονο φιλοσοφικό υπόβαθρο.
Πφφφ... Δείχνεις ότι καθημερινά πίνεις το ποτηράκι σου. Θέλω κι εγώ.
director έγραψε: Αναρωτιέμαι ποσο πια θα άγομαι απο μια αμφίβολη ματαιοδοξία,ποσο πλεον γεμίζει την ψυχή μου ενα ακόμη υλικό αγαθό;
Πολύ: καλό το βιβλίο και οι αναζητήσεις, αλλά σαν το quest του επόμενου ρολογακίου και τη χαρά της απόκτησής του δεν υπάρχει. Αν δεν ήσουν ρολογοjunkie δε θα καθόσουν εδώ τόσο καιρό.
director έγραψε:Ποσά χρήματα για κάποιες στιγμές καρπιαίου αυτοθαυμασμού;
Όσα χρειαστεί: τίποτα δε συγκρίνεται με το να κοιτάς τον καρπό σου και να λες "τί πήρα πάλι ο π@%στ$ς!"
director έγραψε:Μήπως θα γέμιζε διαφορετικά η ψυχή μου αν μέρος η το όλον των ωρολογιακων δαπανών πήγαινε κάπου αλλου;
Με την καμία: θα έλεγες "με αυτά τα φράγκα θα χτύπαγα το τάδε ρολογάκι" και μετά θα χτύπαγες το κεφάλι σου.
director έγραψε: Ποσο υπερβολικά ματαιόδοξοι γινόμαστε σε μια λάθος κοινωνία;;;;;
Καθόλου. Είμαστε on spot: καταευχαριστιόμαστε να κατασπαταλούμε τα δικά μας χρήματα και καταχαιρόμαστε με αυτό που βλέπουμε.

Και για να είμαι εντός θέματος: δεν υπάρχει τέλος σε αυτό το δρόμο, απλά αλλάζει η ταχύτητα.
Ποσο ωραια τα λες ρε Γιωρικα!!!ΕικόναΕικόνα
Ωρα να κοιταξω για το νεο μου πανερι!!ΕικόναΕικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
director
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 41 times

Re: Το τέλος του δρόμου;

Δημοσίευση από director »

Γιορικα μου παντα είχες την υπερβατική αίσθηση αυτοσαρκασμού,νομίζω οτι με κατάλαβες πολυ καλα και έμμεσα συμφωνείς μαζί μου,ο αμετροεπής εγωισμός πρεπει οχι μονο να εχει τελος αλλα καλο θα ειναι να μην εχει ούτε αρχή.
Σε τι διαφέρουμε απο τον αμερικανό ιθαγενή που εντυπωσιαζοταν με χάντρες και καθρεφτάκια;
Απάντηση