Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
Megalos
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 42391
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 3:05 am
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 38822 times
Been thanked: 8413 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από Megalos »

και εγω το Breitling το βρισκω πολυ γουστοζικο κομματι και σε καλη τιμη .... Θωμα προχωρα το :ha:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

I pulled the trigger που λενε κ στο χωριο μου!
Μενει μονο να το παραλαβω τις επομενες μερες…
Επομενος στοχος στο πιο μακρινο μελλον το cartier Santos medium :slap:
These users thanked the author camen for the post (total 2):
nick10 (Παρ Νοέμ 12, 2021 4:42 pm) • Megalos (Σάβ Νοέμ 13, 2021 9:02 pm)
Rating: 15.38%
Άβαταρ μέλους
markosgr28
moderator
Δημοσιεύσεις: 12379
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 6:19 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτης
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5138 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από markosgr28 »

Με το καλό να το δεχτείς! Καλοφόρετο με υγεία και περιμένουμε φωτο!
These users thanked the author markosgr28 for the post:
camen (Παρ Νοέμ 12, 2021 4:01 pm)
Rating: 7.69%
Εικόνα
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

markosgr28 έγραψε: Παρ Νοέμ 12, 2021 11:25 am Με το καλό να το δεχτείς! Καλοφόρετο με υγεία και περιμένουμε φωτο!
haha Δυστυχως δεν μπορεσα να αντισταθω.
Θεωρω ,μαζι με το Speedmaster και μετα απο αρκετο διαβασμα ψαξιμο βιντεακια φωτογραφιες ,δυο αξιολογες προσθηκες τα εν λογω ρολογια.
Εννοιται θα μπει φωτο μολις το εχω στα χερια μου!
Να ειστε ολοι καλα ευχομαι κ να μπορουμε να κανουμε το χομπι μας και να αποκταμε αυτα που μας ιντριγκαρουν!
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10655
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6390 times
Been thanked: 10695 times
Επικοινωνία:

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από nick10 »

camen έγραψε: Παρ Νοέμ 12, 2021 7:53 am I pulled the trigger που λενε κ στο χωριο μου!
Μενει μονο να το παραλαβω τις επομενες μερες…
Επομενος στοχος στο πιο μακρινο μελλον το cartier Santos medium :slap:
Ωωωω, αυτά είναι νέα, περιμένουμε φωτογραφίες, όταν το παραλάβεις με το καλό :cheer:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3166
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2638 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από giannistissot »

Αντε με το καλό! Να ερθει και βγαλε μας φωτό!

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author giannistissot for the post:
nick10 (Παρ Νοέμ 12, 2021 7:57 pm)
Rating: 7.69%
i palios
Δημοσιεύσεις: 2256
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 8:03 pm
Has thanked: 1661 times
Been thanked: 942 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από i palios »

Φιλε camen.
Πρωτη φορα μπαινω για να πω την γνωμη μου σε μελος τι να αγορασει, αλλα θελω να το πω για τις αγορες μας γενικα.
Εκει στον Chrono24,Ebay, αλλα και αλλου υπαρχουν διαμαντια , προιδιοκτητα βεβαια σαν τις μαρκες που θελεις με εγγυηση ως επι το πλειστον
απο μαγαζια με ονομα που δεν το ρισκαρουν, με ΑΦΜ,και με κατεπιστευση στην πληρωμη με την εγγυση του CHRONOY 24 που αμα για οποιοδηποτε λογο δεν σου κανει το ρολοι το επιστρεφεις με περιθωριο ημερων γατι τα λεφτα θα τα παρει ο πωλητης αμα πεισ εσυ ΟΚ.
λογο της καταπιστευσης που κανει ο Chrono24 στα λεφτα σου, και επι πλεον υπαρχει μια υποστηριξη στον αγοραστη παντα για λογους
μαλλον εμπορικους/επαγγελματικους που αυτοι γνωριζουν καλλιτερα.
Εκει ειναι να διαλεξεις και να διαπραγματευτης το Panerai σου η το Hublot σου σε μεγαλη ποικιλια με μιση τιμη με χαρτια η χωρις
και ετσι εξυπακουεται το περιθωριο που θα εχεις για κερδος αμα το πουλησεις.
Τα λεω αυτα λογω πειρας απο τις συναλλαγες που κανω με αυτους ειτε αγοραζω ειτε πουλω. :cheer:
These users thanked the author i palios for the post (total 2):
nick10 (Σάβ Νοέμ 13, 2021 9:23 am) • Megalos (Σάβ Νοέμ 13, 2021 9:03 pm)
Rating: 15.38%
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

i palios έγραψε: Παρ Νοέμ 12, 2021 10:55 pm Φιλε camen.
Πρωτη φορα μπαινω για να πω την γνωμη μου σε μελος τι να αγορασει, αλλα θελω να το πω για τις αγορες μας γενικα.
Εκει στον Chrono24,Ebay, αλλα και αλλου υπαρχουν διαμαντια , προιδιοκτητα βεβαια σαν τις μαρκες που θελεις με εγγυηση ως επι το πλειστον
απο μαγαζια με ονομα που δεν το ρισκαρουν, με ΑΦΜ,και με κατεπιστευση στην πληρωμη με την εγγυση του CHRONOY 24 που αμα για οποιοδηποτε λογο δεν σου κανει το ρολοι το επιστρεφεις με περιθωριο ημερων γατι τα λεφτα θα τα παρει ο πωλητης αμα πεισ εσυ ΟΚ.
λογο της καταπιστευσης που κανει ο Chrono24 στα λεφτα σου, και επι πλεον υπαρχει μια υποστηριξη στον αγοραστη παντα για λογους
μαλλον εμπορικους/επαγγελματικους που αυτοι γνωριζουν καλλιτερα.
Εκει ειναι να διαλεξεις και να διαπραγματευτης το Panerai σου η το Hublot σου σε μεγαλη ποικιλια με μιση τιμη με χαρτια η χωρις
και ετσι εξυπακουεται το περιθωριο που θα εχεις για κερδος αμα το πουλησεις.
Τα λεω αυτα λογω πειρας απο τις συναλλαγες που κανω με αυτους ειτε αγοραζω ειτε πουλω. :cheer:
Καταρχας χαιρομαι πολυ που καταθετεις τη γνωμη σου κ σε ευχαριστω! Τωρα θα ανοιξουμε μεγαλη κουβεντα αλλα δεν πειραζει , για αυτο ειναι το φορουμ.
Η αληθεια ειναι πως απεφευγα το C24 αλλα τους τελευταιους μηνες το παρακολουθω εντονα, αρχικα γτ υπαρχει απυθμενη ποικιλια ρολογιων να επιλεξεις κ δευτερευοντως γτ ηθελα να παρακοκουθησω λιγο τις τιμες να δω τι παιζει,μιας κ για καμια 5ετια δεν ασχολιομουν καθολου.
Δεν εχω αγορασει ποτε απο το C24 , δεν ειμαι αρνητικος να το κανω ΑΛΛΑ υπαρχουν 3 ανασταλτικοι παραγοντες:
1)Δεν προτιμω να αγορασω απο εξωτερικο καθως θελω να τα λεφτα να μενουν εδω(χωραει πολυ κουβεντα το ξερω)
2)Με εκνευριζει απιστευτα ολο το κομματι του grey market με ολους αυτους τους πωλητες που εχουν ξεφυτρωσει κ που σαρωνουν τα μοντελα απο τις βιτρινες για να τα πουλησουν στο καπακι στο C24,εκτοξευοντας τις τιμες και μηδενιζοντας την διαθεσιμοτητα.
3) Λογω του Νο1 κοιταζω σχεδον μονο αγγελιες απο Ελλαδα και λογβ του Νο2 κοιταζω επι το πλειστον αγγελιες ιδιωτων. Ομως εχω το εξης προβλημα, εδω που ειμαι δεν υπαρχει δυνατοτητα ελεγχου καποιου ρολογιου αφου το παραλαβω , πρεπει να αγγαρεψω γνωστους στην Αθηνα να τρεξουν, να συναντηθουν με τον πωλητη να τσεκαριστει το ρολοι κλπ. Γιατι αν μου ερθει κατευθειαν εδω ειναι δεν ειναι καλο μονο εμφανισιακα μπορω να το κρινω.

Εξαιτιας αυτων λοιπον και παροτι παρακολουθω συνεχως τα τεκτενομενα στην ελληνικη αγορα δεν αποφασισα να προβω προς το παρων σε καποια αγορα απο εκει.
Αλλωστε, και στις δυο αγορες μου(speedmaster και superocean) οι εκπτωσεις που πηρα θεωρω πως ηταν εξαιρετικες ! Δυστυχως δε θελω να μιλησω με νουμερα γτ μου ζητηθηκε να μην το κανω αλλα εσεις που ειστε στο χωρο πολυ πιο ενεργα απο εμενα θα ξερετε τα καταλληλα ατομα (ας τους ονομασουμε «δευτεροκλασσατους» κοσμηματοπωληδες ) που κανουν πολυ καλες εκπτωσεις, ειδικα με τον «σωστο» τροπο πληρωμης.

Και κατι ακομη, επειδη δεν αγοραζω με σκοπο να πουλησω να βγαλω κερδος, ουτε κ με σκοπο το trading αλλα αγοραζω με το σκεπτικο της παρακατηθηκης με ηδονιζει κ λιγο το γεγονος να εχει αγοραστει καινουργιο απο εμενα τον ιδιο haha
These users thanked the author camen for the post (total 3):
nick10 (Σάβ Νοέμ 13, 2021 9:23 am) • Megalos (Σάβ Νοέμ 13, 2021 9:05 pm) • ELBETAKIAS (Δευ Δεκ 13, 2021 1:59 pm)
Rating: 23.08%
Άβαταρ μέλους
nick10
moderator
Δημοσιεύσεις: 10655
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 5:12 pm
Has thanked: 6390 times
Been thanked: 10695 times
Επικοινωνία:

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από nick10 »

Αν ανεβαζαμε μόνο φωτογραφίες, δεν θα χρειαζόμασταν τα φορουμ, θα μας έφτανε το Instagram :cheer:

Σωστος και ο Γιάννης από την άποψη ότι στο C24 μπορείς να βρεις ρολογια σε καλές τιμές και είναι αξιόπιστη πλατφόρμα για να αγοράσεις ένα ρολόι, έχω αγοράσει και εγώ από κει και μάλιστα σχετικά ακριβο ρολοι(γύρω στο χιλιάρικο) και δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλα και εσυ έχεις δικιο από την άποψη ότι θες να δοκιμάσεις το ρολόι στο χέρι σου και θέλεις να είσαι σιγουρος ότι θα βγάλεις ακρη σε περίπτωση προβλήματος και αν πετυχαίνεις και καλές εκπτώσεις, τοτε ίσως δεν αξίζει το ρίσκο να το πάρεις απέξω ;)

Την καλημέρα μου σε ολους :cheer:
Το watchfunclub στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!
Fb: https://www.facebook.com/groups/118633621493682/
Instagram: https://www.instagram.com/watchfunclub/

Το γούστο μου είναι απλό, διαλέγω πάντα το καλύτερο...
Εικόνα
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

Εννοειται πως συμφωνώ με τον Palio οτι το C24 ειναι πολυ σοβαρό εργαλειο για εμάς τους λάτρεις των ρολογιών.
Κ σε καμια περιπτωση δεν θέτω θεμα εμπιστοσύνης ως προς την πλατφόρμα μιας κ απο μεριά της εχει ενσωματώσει όλες τις δικλείδες ασφάλειας για να προστατέψει τον αγοραστή ! Ειναι πολυ δύσκολο να το κανει αυτο και να κερδίσει την εμπιστοσύνη ενός πιθανού αγοραστή ειδικα στο ευαίσθητο κομμάτι του ρολογιού όπου μιλάμε για σημαντικά ποσά έναντι ενός αντικειμένου που απαιτεί ενδελεχή έλεγχο για την αυθεντικότητα, την ορθή λειτουργία του και την εμφάνιση του .
Αλλα η επίσκεψη στο μαγαζι εχει αλλη κ@υλα, κακά τα ψέματα :slap:
These users thanked the author camen for the post (total 2):
nick10 (Σάβ Νοέμ 13, 2021 11:11 am) • Megalos (Σάβ Νοέμ 13, 2021 9:06 pm)
Rating: 15.38%
Απάντηση