Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Στην ενότητα αυτή τα μέλη μπορούν να ρωτούν σχετικά με την επιλογή ωρολογίων
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11938 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από captain »

.
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

Η κορωνα αλλαζει; 😇
Μα δεν ειναι κορωνα αυτη τωρα μεταξυ μας! Η κασα ναι πολυ elegant αλλα αυτη η κορωνα…το ματι μου βγαζει!
Luminor και ας ειναι κατσαρολι μαλλον😜
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

markosgr28 έγραψε: Σάβ Νοέμ 06, 2021 12:23 pm το fusion πιθανώς θα το έπαιρνα πιθανώς λόγω στυλ και εταιρίας
Το στυλ το εχει κ την «ιδεα» της εταιριας ΑΛΛΑ εχει κ μια sellitas με open case back κ πολυ basic διακοσμηση που οταν ζητας αρχικη 7.600€ και δινεις καπου 5.500€ θα περιμενες κατι καλυτερο ομολογω!

Επισης, μπορειτε να με διαφωτησετε οταν λετε «απο τα παλια panerai με ΕΤΑ» απο ποια χρονιά κ πριν αναφερεστε;
Μπορει να αγοραστει καινουργιο απο ΑD κατι τετοιο ή μιλαμε μονο για μεταχειρισμενο;

Το νεο zenith A384 με το panda dial ειναι μουρλια παντως ,με κασα vintage, τρομερο dial και ιστορικη inhouse καλιμπρα! Με αρχικη 7.800 με δερματινο λουρι αραγε ποσο να βγαινει με την εκπτωση ;;;

Το zenith δεν αξιζει περισσοτερο τα λεφτα του απο οτι το Hublot? 🧐
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3166
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2638 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από giannistissot »

camen έγραψε:
markosgr28 έγραψε: Σάβ Νοέμ 06, 2021 12:23 pm το fusion πιθανώς θα το έπαιρνα πιθανώς λόγω στυλ και εταιρίας
Το στυλ το εχει κ την «ιδεα» της εταιριας ΑΛΛΑ εχει κ μια sellitas με open case back κ πολυ basic διακοσμηση που οταν ζητας αρχικη 7.600€ και δινεις καπου 5.500€ θα περιμενες κατι καλυτερο ομολογω!

Επισης, μπορειτε να με διαφωτησετε οταν λετε «απο τα παλια panerai με ΕΤΑ» απο ποια χρονιά κ πριν αναφερεστε;
Μπορει να αγοραστει καινουργιο απο ΑD κατι τετοιο ή μιλαμε μονο για μεταχειρισμενο;

Το νεο zenith A384 με το panda dial ειναι μουρλια παντως ,με κασα vintage, τρομερο dial και ιστορικη inhouse καλιμπρα! Με αρχικη 7.800 με δερματινο λουρι αραγε ποσο να βγαινει με την εκπτωση ;;;

Το zenith δεν αξιζει περισσοτερο τα λεφτα του απο οτι το Hublot? Εικόνα
Ωρολογιακά ναι δεν το συζηταμε...δεν τιθεται θεμα συγκρισης της Ζενιθ ή του ελ πριμερο με την Ουμπλό! Και το Α384 που λες ειναι πανεμορφοοο!! Αν το βρεις θα σου ελεγα παρτο χθες!!

Σε τιμή περιπου στα ιδια ερχεται και αυτο με εκπτωση..

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author giannistissot for the post (total 3):
nick10 (Δευ Νοέμ 08, 2021 12:13 am) • camen (Δευ Νοέμ 08, 2021 2:04 am) • Megalos (Πέμ Νοέμ 11, 2021 10:56 pm)
Rating: 23.08%
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

Μετα απο ωριμη σκεψη , ψαξιματακι, youtube κλπ το Ηublot και σε αυτη την αναμετρηση βγαινει εκτος.
ΟΜΩΣ, με εντυπωσιασε ενα αλλο ρολοι, που ομολογω πως δεν περιμενα να ειναι ΤΟΣΟ εντυπωσιακο… το Breitling Superocean Heritage2 σε black dial/bezel και mesh μπρασελε και εξτρα το καοτσουκ λουρι… κ retail τιμη που ουτε αυτη την περιμενα με αρχικη κατω απο 5.000€. Νομιζω η μαχη θα δοθει αναμεσα σε Zenith vs Breitling! To Panerai μαλλον το αφηνω και αυτο εκτος σκεψης για την παρουσα φαση, ισως να ενταχθει σε μια μεταγενεστερη αγορα, ετσι κ αλλιως δε θα αλλαξει κ τπτ haha
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3166
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2638 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από giannistissot »

Συμπτωση... μολις αυτες τις μερες ξαναειδα το ιδιο Β σε μπλε καντραν-μπεζελ με το μες και εντυπωσιαστηκα! Παλι θυμηθηκα γιατι μου αρεσε απο χρονια αυτό το ρολοι... και σκεφτομαι μηοως το παρω.

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author giannistissot for the post:
camen (Τρί Νοέμ 09, 2021 1:18 am)
Rating: 7.69%
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

:smile: :smile:
giannistissot έγραψε: Τρί Νοέμ 09, 2021 12:16 am Συμπτωση... μολις αυτες τις μερες ξαναειδα το ιδιο Β σε μπλε καντραν-μπεζελ με το μες και εντυπωσιαστηκα! Παλι θυμηθηκα γιατι μου αρεσε απο χρονια αυτό το ρολοι... και σκεφτομαι μηοως το παρω.

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κατα καιρους επεφτε το ματι μου πανω του ,νομιζω το εχει κ καποιο μελος του φορουμ , αλλα δεν ειχα σε ιδιαιτερη συμπαθεια την Β(ουτε ομως κ την αντιπαθω, απλα τα περισσοτερα ειναι εκτος του στυλ μου) κ ετσι το προσπερνουσα. Απο χθες ομως ξαναεπεσα πανω του κ μπηκα στη διαδικασια κ εψαξα/διαβασα κ αν συνυπολογισεις την τιμη του, την ποιοτητα κατασκευης, την καλιμπρα του τοτε νομιζω οτι ειναι εξαιρετικη επιλογη!

Μμμμμ, μπλε δε νομιζω οτι θα το ηθελα οχι γτ δεν ειναι ωραιο(ισως το μπλε να ειναι κ πιο σωστο χρωμα σαν superocean) αλλα γτ η αντιθεση του μαυρου κ το γυαλισμενο ατσαλι ειναι τοσο τρομερη!
Βεβαια, εκτος απο το μπρασελε θελει κ το καοτσουκ του.Οχι ομως αυτο που μοιαζει με mesh(αηδια) αλλα το κλασσικο που γραφει breitling κατα μηκος! Κ νομιζω εχεις ενα πακετακι μουρλια για ολες τις ωρες κ ολες τις περιστασεις!

Ε τι λετε;;;

ΥΓ: Γιαννη να το παρεις! Δεν υπαρχουν συμπτωσεις, απλα συναντιονται τα μεγαλα πνευματα :smile:
These users thanked the author camen for the post:
Megalos (Πέμ Νοέμ 11, 2021 10:58 pm)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
giannistissot
Δημοσιεύσεις: 3166
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 3:39 am
Has thanked: 7623 times
Been thanked: 2638 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από giannistissot »

camen έγραψε:Εικόνα Εικόνα
giannistissot έγραψε: Τρί Νοέμ 09, 2021 12:16 am Συμπτωση... μολις αυτες τις μερες ξαναειδα το ιδιο Β σε μπλε καντραν-μπεζελ με το μες και εντυπωσιαστηκα! Παλι θυμηθηκα γιατι μου αρεσε απο χρονια αυτό το ρολοι... και σκεφτομαι μηοως το παρω.

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κατα καιρους επεφτε το ματι μου πανω του ,νομιζω το εχει κ καποιο μελος του φορουμ , αλλα δεν ειχα σε ιδιαιτερη συμπαθεια την Β(ουτε ομως κ την αντιπαθω, απλα τα περισσοτερα ειναι εκτος του στυλ μου) κ ετσι το προσπερνουσα. Απο χθες ομως ξαναεπεσα πανω του κ μπηκα στη διαδικασια κ εψαξα/διαβασα κ αν συνυπολογισεις την τιμη του, την ποιοτητα κατασκευης, την καλιμπρα του τοτε νομιζω οτι ειναι εξαιρετικη επιλογη!

Μμμμμ, μπλε δε νομιζω οτι θα το ηθελα οχι γτ δεν ειναι ωραιο(ισως το μπλε να ειναι κ πιο σωστο χρωμα σαν superocean) αλλα γτ η αντιθεση του μαυρου κ το γυαλισμενο ατσαλι ειναι τοσο τρομερη!
Βεβαια, εκτος απο το μπρασελε θελει κ το καοτσουκ του.Οχι ομως αυτο που μοιαζει με mesh(αηδια) αλλα το κλασσικο που γραφει breitling κατα μηκος! Κ νομιζω εχεις ενα πακετακι μουρλια για ολες τις ωρες κ ολες τις περιστασεις!

Ε τι λετε;;;

ΥΓ: Γιαννη να το παρεις! Δεν υπαρχουν συμπτωσεις, απλα συναντιονται τα μεγαλα πνευματα Εικόνα
Ναι συμφωνώ ισχυει... και το βρισκεις και σε καλη τιμη γενικα...

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author giannistissot for the post:
camen (Τετ Νοέμ 10, 2021 12:06 am)
Rating: 7.69%
Άβαταρ μέλους
captain
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 10:42 pm
Τοποθεσία: Νότιο Μπραχαμι
Has thanked: 5083 times
Been thanked: 11938 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από captain »

Το SOH στα 42 με το μεσς μπρασελετ του είναι μια καταπληκτική αγορά σε αυτά τα χρήματα ....

Διαχρονικό κλασικό ρολόι που φοριέται από σπορ/καζουαλ μέχρι και ντρες
Και από το πρωί μέχρι το βράδυ και σε κάθε περίσταση ....

Από εμένα ΝΑΙ πολύ καλή επιλογή
These users thanked the author captain for the post (total 2):
camen (Τετ Νοέμ 10, 2021 12:07 am) • Megalos (Πέμ Νοέμ 11, 2021 10:59 pm)
Rating: 15.38%
camen
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:42 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 186 times

Re: Ποια επιλογη εως 5.000€ Vol.2

Δημοσίευση από camen »

:gf: :gf: :gf: :gf: :gf: :gf: :gf: :gf:
Απάντηση